sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Çeşitleri ve Fiyatları

  • Elektrik sistemleri içerisinde yer alan bu ürünleri birçok alan içerisinde görebilirsiniz. Kompansazyon kontaktörü birçok kompanzasyon uygulaması içerisinde kondansatör gruplarının anahtarlaması gibi işlemler için kullanılan bir özel tip anahtarlama elemanıdır. Genel olarak standart bir kontaktöre göre daha farklı yapıya sahiptirler. Bu ürünler güç kaliteli bakımından uygulamalar içerisinde ve kompanzasyon devrelerinde sıklıkla kullanılır. Güç faktörleri düzeltilmeleri ve 3 fazlı kondansatör gruplarını anahtarlamak için kompanzasyon kontaktörleri kullanılmaktadır. Tekli ya da çoklu kapasitör gruplarını anahtarlamak için dizayn edilmişlerdir. Kompanzasyon kontaktörleri çalışma prensipleri bakımından normal kontaktörlere benzemektedir. Kullanımları bakımından yüksek standartlara sahip olan bu ürünler için en uygun fiyat seçeneklerine elektromarketim.com üzerinden en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Üstün kaliteli ürünler ile üretilmiş olan bu ürünler ile yüksek performanslı bir çalışma olanağı da sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz kompanzasyon kontaktörü fiyatları ile bularak satın alabilirsiniz.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Nedir?

  • Genel olarak kompanzasyon sistemleri içerisinde kullanımları oldukça yaygın olan kontaktörlerin uygulanacak sisteme göre seçilmesi önemli bir faktördür. Kompanzasyon kontaktörü yanlış seçimi ile sistemin genel olarak sağlıksız bir çalışma şekline sebep olur. Kompanzasyon genel anlamı bakımından akım ile gerilim arasındaki farkı olması gereken noktaya getirmektedir. Yani sistem içerisinde olumsuz durumlar oluşturan reaktif güçleri sıfıra yakın bir seviyeye getirmek için kullanılır. Be şekilde de şebeke üzerinde oluşan gereksiz yüklenmeler ortadan kaldırılmış olur. Verimli bir enerji sağlayarak kullanabilmek için yapılması gereken bir uygulama ise kompanzasyondur. Ülkemizde enerji üretimi ve maliyeti için bu işlemler önemli bir rol oynamaktadır. Elektrik enerjisi fosil yakıtlar kullanılarak sağlanıyor olması ile çok fazla kaynak olmaması nedeniyle enerjinin üretim maliyeti de oldukça yüksek olur. Üretilen enerjiyi en verimli şekilde kullanmamıza yardımcı olan bu ürünler ile ekonomik bir elektik sistemi sağlanır. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz kompanzasyon kontaktörü fiyatları ile bu ürünlere ulaşabilir, yüksek performanslı çalışma şekilleri ile de rahat edebilirsiniz. Hem uzun ömürlü kullanım hem de üstün kaliteli çalışma şekilleri ile elektrik devrelerinde rahatlık sunacaklardır.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Nasıl Çalışır?

  • Çalışma prensipleri bakımından kompanzasyon çin kullanılan yeni kontaktörler de deşarj dirençşeri montajlı şekilde verilmektedir. Kalkış anında çekilen nominal akımın üzerinde güç ilk olarak deşarj dirençleri olarak üstlenmektedir. Kalkışta ise fazla akımı süzen dirençler işlemini bitirince kontaktörün kontaklarına yol verirler. Bu şekilde de kompanzasyon sistemi sağlıklı bir biçimde çalışarak ve uzun ömürlü olması ile kullanılır. Kompanzasyon kontaktörleri seçilme aşamasında ise kondansatörün üzerinde bulunan etiketlere bakılar kVAR değerlerine ve nominal çalışma gerilimleri göz önüne alınmalıdır. Bu şekilde kullanım sağlayacağınız elektrik devresi ile uyumunu da ayarlayabilirsiniz.
 • Kompanzasyon Kontaktörü Nasıl Seçilir?

  • Genel olarak kompanzasyon kontaktörleri seçerken belirli teknik özelliklere dikkat etmek gerekir. Bunun nedeni ise kullanım sağlanacak olan alana uyumlu olması ile alakalıdır. Elektrik devreleri içerisinde teknik yapıları bakımından uyum sağlanması ile en iyi kompanzasyon kontaktörü kullanımını sağlayabilirsiniz. Genel olarak kondansatörlerin KVAR değeri ve nominal çalışma gerilimleri göz önüne alarak seçiminizi yapabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir sıkıntı yaşamaz ve kontakların birbirleri ile yapışmasını da engellersiniz. Bobin besleme gerilimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortam sıcaklıkları da kontaktörlerin anahtarlama kapasitelerini değiştirmesi ile mutlaka değerlendirmeye alınmalıdır. Tüm bu doğrultuda seçeceğiniz kompanzasyon kontaktörleri ile en iyi çalışma şeklini yaratabilirsiniz. En ucuz kompanzasyon kontaktörü fiyatları ile elektromarketim.com üzerinden bu ürünlere ulaşabilir, yüksek performanslı ve uzun ömürlü kullanımları ile de rahat edebilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan da yararlanarak hem ekonomik hem de güvenli bir alışverişin tadını elektromarketim.com ‘da çıkarın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.