sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 806 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 17
 • Kompanzasyon Ürün Çeşitleri ve Fiyatları

  • Elektrik sistemleri üzerinde kullanımları sağlanacak olan birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Elektrik enerjisini en iyi şekilde kazanmayı sağlamaları amacı ile tercih edilen ürün modelleri olmaları ile kullanıcılara rahatlık sunarlar. Birçok alan içerisinde de tercihen kullanımları sağlanabilen ürün modelleridir. Sürekli kullanıma uygun olan ürün çeşitleri arasında yer almaları ile kaliteli ürün seçeneklerine de sahiptirler. Bu ürünleri satın alarak elektrik enerjisini en iyi koşullarda kullanabilirsiniz. Kaliteli ürün seçenekleri bulunması ile sizlere de kolaylık sunacaklardır. Kompanzasyon ürünleri arasında akım trafoları, kompanzasyon kontaktörleri, kondansatörler, reaktif güç kontrol röleleri, statik kontaktörler, şönt reaktörleri gibi ürünler yer almaktadır. Hepsi kullanım alanı bakımından elektrik tesisatları içerisinde tercih edilmekte olup, farklı kullanım şekillerine sahiptirler. En iyi kompanzasyon ürünleri ile yüksek kaliteli ve performanslı kullanımı sağlayabilirsiniz. Kullanımları oldukça yaygın olan bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, en ucuz fiyat listeleri ile de hemen sahip olabilirsiniz. En uygun fiyat listelerine sahip olan bu ürünleri sayfamız üzerinden bularak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Güvenli ödeme seçeneklerimiz ve hızlı teslimat yollarımız ile sahip olacağınız bu ürünler için elektromarketim.com ‘u ziyaret edin.
 • Kompanzasyon Nedir?

  • Kompanzasyon kelime anlamı bakımından şebeke üzerinden çekilen bu reaktif gücü azaltma ve sistem üzerinde daha temiz bir güç barındırma işlemeleri için yapılan bir çalışmaya verilen isimdir. Teknik olarak cosQ’nin 1’e yaklaştırılması olayını yaparlar. Güç yapısı bakımından ise kompanzasyon AC güç sistemlerinde oluşan iki farklı tipte güç bulundurmaktadır. Reaktif güç ve aktif güç bakımından bu ürünleri düşünebilirsiniz. Aktif güç bir yüke sağlanmış olan esas güç olması ile temiz bir güçtür diyebiliriz. Bu güç kullanımı genel olarak fiziksel görünmektedir. Aktif güç lambaları yakmamızı sağlayan, vinçleri, konveyörleri ve içinde motor olan her türlü makinenin hareket etmesini sağlamakta olan güç modelidir. Reaktif güç ise isminde de anlaşılacağı üzere aktif olarak iş yapmayan fakat AC sistemleri için de mıknatıslanmalarını sağlayan modelleridir. Bağlandıkları şebeke üzerinden reaktif güç de çekmektedir. Çekilmiş olan bu reaktif güç ise daha sonradan da tekrar şebekeye iletilmektedir. Genel olarak aktif güç için mekanik güce dönüştürme işlemlerinin reaktif gücün de sadece mıknatıs sağladıkları için sonra şebekeye de yük arasında bir döngü dolaşması ile bir sistem olarak düşünülebilmektedir. Reaktif güç talep eden makineler ise farklı çeşitlere sahiptir. Asenkron ve senkron olarak çalışan motorlar, transformatörler, redresötler, ark fırınları, bobinler, endüksiyonlar, kaynak makineleri, balastlar, floresan, neon, havai hatlar ve cıva buharlı lamba balastları için kullanımları sağlanmaktadır. Kompanzasyon ürünleri bu makineler için şebekeden ne kadar fazla reaktif enerji çekilirse enerji de bir o kadar da boşa gitmektedir. Cos fi ise aktif güç fi beraber görünmekte ve güç arasında da ulaşan faz açısı bulunmaktadır. Genel olarak düşündüğümüzde bu faz açıları azaltıldığı an da zaman reaktif güç azalacaktır. Bu sayede de aktif güç ile görünerek güç birbirlerine yaklaşacaktır. Yani genel anlamda ideale en yakın olan enerjiyi elde edebilmek mümkün olmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden tüm kompanzasyon ürünlerini görebilir, en uygun fiyat listeleri ile de satın alabilirsiniz.
 • Kompanzasyon Neden ve Nasıl Yapılır?

  • Kompanzasyon ürünleri enerjiyi bir yerden diğer bir yere ne kadar temiz ve aktif bir şekilde iletmesi için kullanılmaktadır. Enerji ne kadar temiz ve aktif bir şekilde iletilirse eğer o kadar da verimli bir kullanım imkanı sunarlar. Yani genel olarak iletim hatları temiz bir enerjinin dolanmasını sağlamaktadır. Temiz enerji dolaşması ile enerji daha uzağa iletilebilmektedir. İletildiği noktalarda ise daha fazla yükü besleyebilirsiniz. Fakat bir taraftan da saha içerisinde olan ekipmanlar gereği de mıknatısların da reaktif ihtiyaç duymaktadır. Reaktif enerjiyi direkt olarak şebeke üzerinden alırlar. Alım işleminden sonra geriye vererek şebeke ile yük arasında bir reaktif güç dolanmaktadır. İletim hatlarının verimi düşerek de enerjinin bir kısmı boşa harcanmaktadır. Bu mıknatıslanma için gerekli olan koşullar reaktif enerjiyi de iletim hattı üzerinden çekerek de direkt olarak yük tarafından yani motorların yakınından da karşılaşır. Sistem üzerinden kondansatör grupları eklenerek, kondansatörlerin de mıknatıslanması için gerekli olan reaktif enerjiyi otomatik olarak karşılamaktadır. Reaktif döngü için şebeke ve yük arasında değil kondansatör grubu ve yük arasında olması ile iletim sistemini rahatlatabilirsiniz. Kompanzasyon ürünleri ile daha temiz ve güçlü bir enerji iletim işlemini sağlayabilirsiniz. Tüm kompanzasyon ürünleri için elektromarketim.com üzerinden en ucuz fiyat listeleri ile sahip olabilirsiniz. Kaliteli ürün kullanımları ile de birçok alan içerisinde kullanımlarını tercih edebilirsiniz. Rahat ve kolay kullanımları ile de sizlere kaliteli enerji sağlayacaklardır. Bu ürünlere elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Kompanzasyon Ürün Çeşitleri Nelerdir?

  • Kompanzasyon ürünleri arasında birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Kullanım amaçları genel olarak aynı olsa da kullanım şekillerinde farklılıklar bulunmaktadır. Hepsi elektrik sistemleri içerisinde elektrik tesisatı elemanlarından biridir. Kullanımları yaygın olan ürünler olmaları ile elektrik tesisatlarında karşımıza çıkarlar. Kaliteli kullanım imkanları ile de kullanıcılara rahatlık sunarlar. Sürekli kullanıma uygun olan birçok farklı ürün modeli bulunması ile elektrik enerjisini en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olurlar. Temiz bir elektrik enerjisi kullanımı için kompanzasyon ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kompanzasyon ürünleri arasında; akım trafosu, alçak gerilim akım trafosu, ayrılabilir akım trafosu, mini akım trafoları, OG uyumlu akım trafoları, plug meter akım trafosu, üç fazlı akım trafoları, kompanzasyon kontaktörleri, kondansatörler, kondansatör kapakları, tek fazlı kondansatörler, üç fazlı kondansatör, reaktif güç kontrol röleleri, statik kontaktörler, şönt reaktörler gibi birçok ürün modeli bulunmaktadır. Tüm bu ürünlere en uygun fiyat listeleri ile elektromarketim.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Sürekli kullanıma uygun olan bu ürünlere en uygun fiyat listeleri ile web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda en ucuz fiyatlar ile satın alarak da ekonomik bir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. En iyi kullanım şekilleri ile sizlere temiz bir elektrik enerjisi sağlayacaklardır.
 • Kompanzasyon Faydaları Nelerdir?

  • Kompanzasyon çalışmalarının birçok faydalı kısmı bulunmaktadır. Faydalarını maddeler halinde sizlere söyleyebilirsiniz. İlk olarak dağıtım ve iletim hatları üzerinde gereksiz bir yüklenmeyi azaltarak, hatların daha rahat kullanılmasını sağlamaktadır. Elektrik santralleri üzerinden kapasitesini de doldurmazlar. Bu sayede santral daha fazla yükü besleyebilmektedir. Yüksek bir gerilim tesislerinde oluşan kesici, ayrıcı, izolatör, trafo gibi elemanların da sayısını ve arıza riskini de azaltmaktadır. Gereksiz olarak trafo yüklenmelerini yok etmeleri ile de kullanışlıdırlar. Bunun dışında kablo kesitlerinin küçülmesini ya da mevcut kabloların daha fazla akım taşımasını da sağlayabilmektedir. Sistem üzerinde oluşan gerilim düşmeleri ve kayıplarını da en aza indirmektedir. Tüm devre çalışmaları içerisinde yer alan elemanların kurulum maliyetleri ile düşürdüğü gibi daha verimli bir çalışma olanağı sağlamaktadır. Elektrik faturalarında oluşan cezaların ödenmesine de engel olmaktadırlar. Bu tarz birçok madde söylenebilmektedir. Genel olarak kullanımı yararlı olan kompanzasyon ürünlerine elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hepsi kaliteli ürün seçeneklerine sahip olmaları ile kullanışlı olacaklardır. Sürekli kullanıma uygun olan modeller olmaları ile de rahatlık sunarlar. Yüksek performanslı ve kaliteli enerji dağıtımı ile elektrik sistemlerinde rahatlık sunarlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.