Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 83 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Akü Şarj Cihazı Çeşitleri ve Fiyatları

  • Akü şarj aletleri, aküleri doldurmak için gerekli olan elektrik enerjisini sağlayan cihazlardır. Pek çok akü için çeşitli şekillerde üretilmişlerdir. Akü şarj cihazları akü tiplerine göre üretilmiş olup güç, voltaj ve amper gibi teknik özellikleri ile birbirlerinden ayrılırlar. 12V, 24V, 57V gibi farklı giriş ve çıkış gerilimlerinde farklı güç ve amper değerlerinde şarj aleti çeşitleri bulunur. Teknik özellik farklılıklarının yanı sıra akü tipine ve malzemesine göre farklı çeşitleri de vardır. Bunlar; kuru akü şarj cihazı, jel akü şarj cihazı, lityum-iyon şarj cihazı, motosiklet akü şarj cihazı ve araç aküsü şarj cihazı gibi ürünlerdir. Piyasada her aküye uygun bir şarj cihazı bulunmaktadır. Her şarj cihazının da akü doldurma süresi farklı olabilir. Bu süreyi akü ve şarj cihazı gücü ve uyumu belirler. Akü şarj cihazı çeşitleri ve fiyatlarını Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünleri en ucuz fiyatlarımız ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
 • Akü Şarj Cihazı Ne İşe Yarar?

  • Akü şarj cihazları, akü doldurma işlemini gerçekleştirerek akünün yeniden kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan aletlerdir. Aküler depolaması için gerekli olan elektrik enerjisini şarj cihazlarından sağlar. Aküler, şarj cihazlarından aldıkları bu elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştürerek depolar ve ihtiyaç anında tekrar elektrik enerjisi olarak açığa çıkarır. Akü şarj cihazları, akülerin yeniden kullanılabilir olmasını ve ömürlerinin uzatılmasını sağlar. Doğru şarj etme yöntemleri ile akülerin ömrü uzatılır ve güvenle kullanım sağlanabilir.
 • Akü Şarj Cihazı Nasıl Kullanılır?

  • Akü doldurma işlerinde dilerseniz servisinizden yardım alabilirsiniz ya da bazı adımları izleyerek bu işlemi kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Akü şarj cihazı ile akü doldurma işlemleri oldukça kolaydır. Akü doldurma işlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur ve bunlara dikkat edildiği takdirde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Öncelikle akünüzün içerdiği metallere, sahip oldukları akım değerine ve akü tipinize uygun olan şarj cihazınızı + ve – kutuplarına akünüzü bağlayarak şarj edebilirsiniz. Akü şarj makinelerinin genellikle yavaş şarj, normal şarj ve hızlı şarj etme özellikleri bulunur. Şarj cihazlarında yavaş şarj özelliği genellikle uzun süre kullanılmadan beklemiş olan akülerde kullanılır. Hızlı şarj özelliği kısıtlı vaktiniz olduğunda şarj cihazınızda boost özelliği bulunuyorsa gerçekleştirilebilmektedir. Akü, şarj aletine bağlandıktan sonra şarj konumu ayarlanarak akü şarj etme işlemi başlatılabilir.
 • Akü Şarj Cihazı Nasıl Seçilir?

  • Akü şarj cihazı seçimi oldukça önemli bir işlem olup, dikkatli bir şekilde tercih edilmelidir. Öncelikle doğru akü şarj cihazının seçimi için akünüzün çeşidini ve özelliklerini bilmeniz gerekir. Akünün çeşidi (kuru akü, jel akü vb.), akü kapasitesi ve akü giriş voltajı şarj cihazı seçiminde dikkat edilmesi gereken bilgilerdir. Akünüzü tanımanız ve bu özelliklerini de dikkate alarak bir akü şarj aleti satın almanız gerekir. Akünün aşırı ya da az şarj edilmesi aküye zarar verir ve akü ömrünü azaltır. Bu nedenle aşırı ya da az şarj eden bir şarj cihazı kullanılmamalıdır. Akü şarj durumu kontrol edilerek şarj işlemi yapılmalıdır. Yanlış şarj cihazı kullanılırken akünün aşırı şarj riski mutlaka bulunur. Doğru şarj aleti kullanımı ile akünüzün ömrünü uzatabilirsiniz. Akü ve akü şarj cihazı çeşitlerine Elektromarketim.com ‘u tıklayarak ulaşabilir, geniş ürün yelpazemizden faydalanarak pek çok markanın üretmiş olduğu yüksek kaliteli ürünleri inceleyebilirsiniz. Ürün teknik özelliklerini karşılaştırarak aradığınız ürünlere en ucuz fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.