sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 760 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16
 • Kontaktör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kontaktörler, yüksek akımlı devrelerde kullanım sağlanan elektrik kontrollü anahtarlama cihazlarıdır. Uzaktan da kontrol edilebilen bu ürünler elektrik devresinin, bobine verilen enerji sayesinde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Farklı tipte pek çok kontaktör çeşidi bulunmaktadır. Güç kontaktörleri, mini kontaktörler, sessiz kontaktörler, kompanzasyon kontaktörleri, bara tipi kontaktörler bunlar arasında yer alır. Bunların yanı sıra akım cinsine göre alternatif akım ve doğru akım kontaktörleri, imalat durumlarına göre ise basınçlı hava, elektromanyetik ve elektro-pnomatik kontaktörler olarak karşımıza çıkarlar. Schneider, Siemens, Emas ve Entes gibi yüksek kaliteli markalara ait kontaktör çeşitlerine Elektromarketim.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Ürün çeşitlerini inceleyebilir, sizler için en uygun kontaktör modellerini en ucuz fiyat avantajlarımızdan faydalanarak kolayca satın alabilirsiniz.
 • Kontaktör Ne İşe Yarar?

  • Kontaktörler, üzerinde bobin ve kontaklar bulunan elektromanyetik anahtarlardır. Yüksek akımlı devrelerde kullanılan bu cihazlar, yüksek akımların anahtarlanması işlevini yerine getirir. Normalde açık kontakları kapatan, normalde kapalı kontakları açan anahtarlardır. Kontaktörler sayesinde elektrik devrelerine bağlı olan ve yüksek akım çeken cihazların zarar görmesi engellenir. Kontrol ettiği elektrik devresini nominal elektrik akımının altında yönlendirir. Böylece belirli değerlere kadar olan aşırı akımlara karşı elektrik devresini de korumaktadır. Yüksek akımlı devrelerde kontaktörlerin kullanımı oldukça önemlidir. Termik röleler ile birlikte kullanılan kontaktörler hem işletmelerin hem de elektronik cihazların aşırı yük akımlarına karşı korunmasını sağlar.
 • Kontaktör Nasıl Çalışır?

  • Kontaktörler, yüksek akım çeken elektrik devrelerinde koruma amaçlı kullanılması gereken cihazlardır. Kontrol devrelerinde bir elektromanyetizma bulunur. Bu elektromanyetizma yaylı bir sistem ile çalışmakta olup, bobin üzerinde iken gelen akım ile hareket eder. İki manyetizma birbirlerine yaklaşır ve bunun sonucunda iki manyetizma kapatılır. Böylece kontaklar da kapanarak sistem içerisinde bulunan yaylar sisteme kontak gücü sağlarlar. Kontrol akımının da kesilmesinin ardından kontaklar açılarak ana akım kesilmiş olur. Yani bobinlerin enerjilenmesiyle ana kontaklar kapanır, kontaktör bobininin enerjisi kesildiğinde ise ana kontaklar açılmaktadır. Kontaktörlerin çalışma prensibi bu şekilde özetlenebilir.
 • Kontaktör Nerelerde Kullanılır?

  • Kontaktörler, güç devrelerinin anahtarlanmasında kullanılan cihazlardır. Akımın bir noktadan diğerine iletilmesini sağlayan bu cihazlar sistem içerisinde termik röleler, otomatik şalterler, sigortalar, sigortalı yük ayırıcılar ve motor koruma şalterleri gibi devre elemanları ile birlikte kullanılmalıdır. Genellikle motor yol verme uygulamalarında kullanımı tercih edilen kontaktörler, motorun başlatılması ve durdurulması işlevlerini yerine getirir. Bunların yanı sıra DC anahtarlama, ısıtıcı ve aydınlatma alanlarında da kullanılabilmektedirler. Kontaktör çeşitleri ve fiyatlarına Elektromarketim.com web sitemiz üzerinde ulaşabilir, ürün karşılaştırmaları yaparak sizin için en uygun ürünleri belirleyebilirsiniz. En ucuz fiyatlarla dilediğiniz ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.