Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
 • Reflektör Nedir?

  • Reflektör, araçlarda bulunan ve sensörler içerisine giren yansıtıcı ışık sistemidir. Reflektörler, kaza veya arıza sebebiyle yolda kalan aracın diğer sürücüleri uyarması ve yerini belli etmesi amacıyla kullanılırlar. Işığın yetersiz olduğu durumlarda gerekli mesafeye konularak can ve mal güvenliğinin korunmasını sağlarlar. Araç reflektör çeşitleri sayesinde diğer araçlar yolda kalan aracı fark eder ve olası kazalar önlenebilir.
 • Reflektör Çeşitleri Nedir?

  • Araçlar için kullanılan reflektörler birçok modelde üretilirler. En çok kullanılan araç reflektörü üçgen reflektör modelidir. Üçgen reflektörlerin kullanımı kolay olduğu için sıkça tercih edilirler. Reflektör tutucu ile zeminde rahatlıkla durabilirler ve rüzgâr olduğu durumlarda sarsılmazlar. Üçgen reflektörlerin fosforlu ve ışıklı reflektör çeşitleri bulunur. Işıklı olan çeşitlerinde Led lamba kullanıldığı için led reflektör olarak da geçerler. Üçgen reflektör fiyatları ise çeşitlerine göre farklılık gösterir.
  • Diğer reflektör çeşitlerinden bir tanesi de tır ve kamyon reflektör çeşididir. Bu reflektör çeşidi dikdörtgen şeklindedir ve yapışkanlı reflektör olarak üretilirler. Bir başka reflektör çeşidi olan traktör reflektör çeşidi aynı zamanda üçgen, dikdörtgen, petek ve yuvarlak reflektör olarak bulunur. Bariyer reflektörleri ise yol kenarlarında kullanılmak üzere özel tasarlanan reflektör çeşididir.
  • Reflektörler trafik tabelalarında ve trafik işaretlerinde de dikkat çekmek amacıyla kullanılırlar. Tabelalarda ve trafik işaretlerinde kullanılan reflektör ise reflektör bant modelidir. Reflektör bantlar fosforludur ve parlamak için ufak bir ışığa ihtiyaç duyarlar. Bunların dışında reflektörler araç arkası reflektör ve araç gövdesi reflektör olarak da kullanılırlar. Araç gövde reflektörü araçların gövde bölümüne yerleştirilirken araç arkası reflektör ise araçların arka kısmına yerleştirilir.
  • Reflektör renkleri ne kadar parlarsa dikkat çekme oranları da o kadar artmaktadır. Reflektörler renkleri bakımından da birçok farklı şekilde üretilirler. En çok kullanılan renkleri ise altın ve beyaz reflektör rengidir.
 • Reflektör Kaç Metreye Konur?

  • Reflektörlerin konumlandırılacağı mesafe çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. 50 metreden, 150 metreye kadar ışık verebilen modelleri bulunmaktadır. Genel olarak ise reflektörler aracın 30 metre önüne ve arkasına konulmalıdır. 30 metre aralıkla yerleştirilen reflektörlerin aynı zamanda diğer sürücüler tarafından 150 metre uzaklıktan fark edilmeleri gerekmektedir. Böylelikle yolda kalan araba reflektör sayesinde erkenden fark edilir ve kaza tehlikesinin önüne geçilir.
 • En İyi Reflektör Hangisidir?

  • Reflektörler can ve mal güvenliğinin korunması adına büyük önem taşıyan yansıtıcı ışık sistemidir. En iyi reflektör ise en fazla ışık yansıtan ve en fazla dikkat çekici olandır. Reflektörler birçok farklı çeşide ayrılırlar. Bu çeşitler kullanım alanlarına ve modellerine göre değişiklik gösterirler.
  • Schneider Reflektörler

  • Schneider reflektörler şekillerine ve renklerine göre değişik özelliklerde üretilirler. Kaliteli yapıları ile uzak mesafelerden fark edilirler. Schneider markasının reflektörleri aynı zamanda iş makinelerinde uyarı vermek amacıyla da kullanılırlar. Fiyatları bakımından da geniş aralıklarda olmaları her bütçeye uyum sağlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.