sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 137 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

UPS ve Kesintisiz Güç Kaynakları

UPS’ler elektrik enerjisi ile beslenen sistemlerde kullanım sağlanan kesintisiz güç kaynaklarıdır. Elektrik şebekelerinde meydana gelen düşük gerilim, yüksek gerilim ve faz kaybı gibi dalgalanmalara karşı sistemin korunması ve kısa süreli enerji kesintilerinde sisteme enerji aktarımı yaparak kullanıcının anlık işlerinin zarar görmesini engellemektedir. Kullanımı oldukça önemli olan kesintisiz güç kaynakları, kullanıldıkları sistemleri destekleyen ürünlerdir. Kullanımlarına göre pek çok özelliğe sahip olan kesintisiz güç kaynağı çeşitleri bulunmaktadır. Bu cihazların kalitesi, sahip oldukları özellikler ve teknik donanımlarına göre fiyatları belirlenmektedir. Yapıları bakımından statik ve dinamik UPS çalışma şekillerine göre ise off line UPS, Line Interactive UPS ve online UPS modelleri bulunmaktadır. Aküleri, güçleri, tasarım ve ebatları gibi pek çok özelliği ile kullanıcıya farklı opsiyonlarda sunulmaktadır. 5-10 dakika, 4-8 dakika, 6-18 dakika, 3-5 dakika, 5-15 dakika ve 14-36 dakika gibi farklı süre aralığında güç sağlayan çeşitleri içerisinden sizin için uygun modellerini tercih edebilirsiniz. Inform, Makelsan ve Tunçmatik gibi yüksek kaliteli markalara ait UPS güç kaynağı çeşitlerine Elektromarketim.com üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Ürün özelliklerini karşılaştırarak cihazlarınıza en uygun modelleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. En ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak yüksek kaliteli ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

UPS - Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir?


Kesintisiz güç kaynağı olarak bilinen UPS’ler elektrik enerjisi ile çalışan hassas elektronik cihazlarınızın kesintisiz ve güvenli bir şekilde çalıştırılmasına imkan tanıyan ürünlerdir. UPS’ler jeneratörler ile karıştırılmamalıdır. Jeneratörler sürekli güç sağlayan cihazlardır, UPS’ler ise kısa bir süreliğine güç sağlar ve yaşanan kesintilerin ardından devreye girerek acil çalışmalarınızı tamamlamanız için size zaman kazandırır. Elektronik cihazların şebeke gücü ya da birincil güç kaynağı kesildiğinde devreye giren kesintisiz güç kaynakları kısa süreli güç sağlayan cihazlardır. Bunların yanı sıra hat üzerinde meydana gelen harmoniklerin düzenli tutularak temiz ve ayarlanan seviyede enerji aktarımı görevini de yerine getiren UPS’lerin sistem içerisinde kullanımı oldukça önemlidir. Elektrik kaynaklı problemler yaşandığında kesintisiz güç kaynakları sayesinde veri kayıplarınızı en aza indirgeyebilirsiniz. Bilgisayarlar başta olmak üzere pek çok hassas elektronik cihazlar ile kullanılabilmektedir. Çalışma şekillerine göre farklı UPS modelleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde yer alan online UPS’lerde şebekede elektrik enerjisi olsa da olmasa da yük sürekli olarak evirici üzerinden beslenmektedir. Şebekeden elde edilen enerji ile aküler şarj edilir ve enerji kesildiğinde yük aküden beslenmeye devam eder. Dengesiz frekansların bulunduğu alanlarda sıklıkla tercih edilen online UPS’ler oldukça kullanışlı ürünlerdir. Line ınteractive UPS’lerde akü dolumu şebekenin normal olduğu durumlarda eviricinin ters yönde işletilmesi ile gerçekleştirilir. Elektrik enerjisi kesildiği zaman evirici ve akü grubu devreye girerek aküleri üzerinden yükün beslenmesini sağlar. Off line UPS’ler ise yükü şebekede elektrik enerjisi olduğunda şebekeden beslerken, enerji kesildiğinde hazır olarak bekleyen evirici devreye girer ve yükü beslemeye devam eder. Çok yönlü ürünler olan UPS’ler ile yüksek performanslı ve verimli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Yüksek kaliteli yedek güç kaynağı modellerini en ucuz fiyatlar ile Elektromarketim.com ‘da bulabilir, güvenli ödeme seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

UPS - Kesintisiz Güç Kaynağı Çalışma Prensibi Nedir?


UPS’ler elektrik kesintilerinin ve elektrik şebekelerinde meydana gelen bozulmaların cihazlara zarar vermesinin engellenmesi için kullanılmaktadır. Kesintilerde devreye girerek sistemin bir süre daha çalışmasını sağlar ve acil işlerinizi toparlamanıza olanak tanır. Çalışma prensipleri bakımından ele alacak olursak UPS’ler doğrultucu üniteye sahiptir. Doğrultucu üniteye şebekeden AC gerilimi gelir ve burada doğrultucu ile DC gerilime çevrilir. DC gerilim akünün şarj edilmesinde kullanılır ancak cihazın çalışması için gerekli olan gerilim AC gerilimdir. Bu nedenle doğrultucu üniteden gelen DC gerilim eviriciye gelerek istenilen standart değerlerde ve frekansta AC gerilim elde edilir. Böylece UPS’ler ile hem akünün dolumu için ihtiyaç duyulan DC gerilim hem de cihazın çalışması için gerekli olan AC gerilim ihtiyacı karşılanmış olur. Kesintisiz güç kaynaklarının içerisinde kontrol elektroniği ünitesi yer alır. Bu ünite doğrultucu, evirici, şebeke ve aküyü devamlı olarak kontrol eder ve tüm bu birimlerin uyum içerisinde çalışmasına imkan tanır. UPS kesintisiz güç kaynakları hassas elektronik cihazlar ve bilgisayarlar için sinüs dalga çıkışına sahiptir. Cihazlara ihtiyaç duydukları frekans ve değerdeki temiz enerjiyi iletirler. Üzerinde dijital ekran bulunan UPS modellerinin gerekli ayarlamaları ve kontrolleri bu ekran üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Özelliklerine göre fiyatları farklılık göstermekte olup, birçok modeli bulunmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden UPS kesintisiz güç kaynağı çeşitlerine göz gezdirebilir, ürün özellik ve fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz.

Inform UPS ve Kesintisiz Güç Kaynakları Nelerdir?


İnform markasına ait birçok farklı UPS çeşidi bulunmaktadır. Hepsi kaliteli ürünler olup, kullanıcılar için en iyi çalışmayı sunarlar. Genel yapıları bakımından üstün kaliteli şekilde üretilmiş olmaları ile yüksek performanslı çalışma imkanı sunarlar. Farklı tasarımları ile kullanıcılar için kullanım alanlarına göre çeşitleri belirlenmektedir. Hem teknik özellikleri hem de kullanım alanları bakımından seçeneklerine bakarak elektromarketim.com üzerinden en ucuz İnform UPS fiyatları ile bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Makelsan UPS ve Kesintisiz Güç Kaynakları Fiyatları


Tasarımları bakımından kesintisiz güç kaynaklarının kaliteli şekilde üretilmiş olmaları gerekmektedir. Genel kullanımları bakımından da rahatlık sunuyor olmaları ile UPS çeşitleri kullanıcılara üstün performans sağlamaktadır. Kullanım alanlarına bakıldığında seçim aşamasında karar vermeniz daha kolay olacaktır. Karar aşamasında rahatlıkla karar verebileceğiniz ürün seçenekleri bulunması ile Makelsan UPS çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tunçmatik UPS Çeşitleri ve Fiyatları


Genel olarak yaygın bir kullanıcı kitlesine sahip olmaları ile birçok alan içerisinde karşımıza çıkarlar. Tasarımları bakımından UPS çeşitleri kullanıcılara yüksek performanslı kullanım imkanı sağlamaktadırlar. Tunçmatik markasının üretmiş oldukları UPS ve kesintisiz güç kaynakları sizlere yüksek performanslı bir çalışma sunacaktır. Tunçmatik kesintisiz güç kaynakları ile yüksek verim sağlayın ve gücünüz hiç bitmesin.

En İyi UPS - Kesintisiz Güç Kaynağı Hangisidir?


Kesintisiz güç kaynakları, gücün sürekliliğini sağlamak ve elektrik şebekesinden kaynaklı bozulmaların önüne geçilerek cihazlarınızın zarar görmesini engelleyen ürünlerdir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan UPS modelleri ile verimli kullanımlar sağlayabilirsiniz. Makelsan, Tunçmatik ve Inform markaları başta olmak üzere yüksek kaliteli UPS modelleri, uzun ömürlü ve güvenli kullanımlar için ideal ürünlerdir. UPS’leri kullanacağınız cihaz ve sistem özelliklerini dikkate alarak tercih etmeniz oldukça önemlidir. Güç kapasiteleri ve diğer teknik özelliklerini karşılaştırarak seçeceğiniz UPS’ler ile yüksek performans sağlayabilirsiniz. En iyi UPS modellerine web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Kullanımlarınıza uygun olarak online, off line ve line interactive UPS modelleri içerisinden dilediğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Modem için kesintisiz güç kaynakları, bilgisayar, asansör, soğutma cihazları, aydınlatmalar, tıbbi elektronik cihazlar, bilgisayarlı otomasyon sistemleri ve daha pek çok alanda kullanım sağlayabileceğiniz yüksek kaliteli UPS cihazları için Elketromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz. Hızlı teslimat ve güvenli ödeme seçeneklerinden yararlanarak geniş ürün yelpazemiz içerisinden ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.