Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 177 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Led Ampul Çeşitleri


Led ampul modelleri arasında farklı çok sayıda ürün çeşidi görebilirsiniz. Günümüzde artık led aydınlatma sistemi çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Daha iyi bir ışıklandırma ve daha uzun ömürlü kullanım için led aydınlatma özelliği daha çok ilgi görmektedir. Eski tip ampul modellerindense artık kullanıcılar led ampul çeşitlerini tercih ediyor ve daha uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

Led Ampul Modelleri


     Kumandalı led ampul


     Şarjlı led ampul


     Büyük led ampul


     Küçük led ampul


     Sanayi tipi led ampul


     Tasarruflu led ampul


Farklı alanlar için güç ve voltaj seçeneklerine sahip çeşitleri de bulunmaktadır. Her alanda ve her duy tipiyle rahatça kullanabileceğiniz bu modeller ile ışıklandırma işlemi oldukça kolay.

Led Ampul Özellikleri


“Led” kelimesi Türkçe anlamı, “ışık üreten diyot” demektir. Led lamba ve ampul modelleri yarı iletken özellikte olacak şekilde üretilmektedir.


     Düşük enerji kullanımı


     Uzun kullanım ömrü


     Az maliyet


     Kolay ışıklandırma


     Yüksek verim


Kullanımları bakımından oldukça verimli seçeneklerden biridir. Genel olarak düşük enerji harcayarak, daha uzun ömürlü kullanım sunan aydınlatma modelleridir. Led ampul kullanım ömrü çok uzun olup, düşük voltaj kullanımları bulunmaktadır. Işık seviyeleri ise diğer ışık kaynaklarına bağlı olarak daha düşük şekilde üretilmektedir.

Wattına Göre Led Ampul Çeşitleri


Güçlerine göre birbirinden ayrılan pek çok ürün modeli yer almaktadır. Genel olarak led ampul modelleri farklı tip ve özelliklerde üretilerek, her alana uyumlu çeşitlere sahiptir. En önemli teknik özellikleri ise güç seçeneği olması ile farklı alanlar ile uyumlu çalışma gerekmektedir. Sanayi tipi ampul çeşitleri daha yüksek güç gerektiren alanlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Bunlara örnek olarak verilebilir.

     50 Watt Led Ampul


Yüksek güç gerektiren alanlar içerisinde 50W led ampul modelleri tercih edilmektedir. Endüstriyel alanlar içerisinde kullanımı sağlanabilmektedir. 

     40 Watt Led Ampul 


40W led ampul modeli pek çok alanda kullanılabilir olup, güçlü seçeneklerden biridir. Genel olarak 40 watt led ampul ile kaliteli bir ışıklandırma sağlayabilirsiniz.

     30 Watt Led Ampul


30W led ampul modelleri genel olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dış mekan aydınlatmalarda bu güç seçeneği kullanılabilir. Işıklandırma bakımından oldukça kaliteli olup, kullanımını da uzun ömürlüdür.

     20 Watt Led Ampul


20W led ampul güçlü çalışma şekli ve her alana uygun kullanımı ile oldukça iyi bir aydınlatma sunar. Genel olarak çok alanda kullanımı bulunur. 

     15 Watt Led Ampul


15W led ampul çalışma şekli bakımından orta güçlü bir ampul çeşididir. Kullanımı bakımından oldukça rahat ve kolaydır. Evde kullanımını sağlayabilirsiniz.

     12 Watt Led Ampul


12W led ampul sıkça karşımıza çıkan ürünlerdendir. Genel olarak pek çok aydınlatma ürünü ile kullanılabilir. Lambader, aplik ve avize gibi aydınlatma ürünlerinin içerisinde 12 watt led ampul tercih edilebilir.

     10 Watt Led Ampul


10 watt pek çok alan içerisinde kullanılabilmektedir. Kaliteli yapıları ve hoş ışıklandırma seçenekleri ile oldukça kullanışlıdırlar. 10W led ampul modellerini istediğiniz ürünler ile beraber tercih edebilirsiniz.

     5W Led Ampul


En sık kullanılan modellerden biridir. 5 watt led ampul çeşitleri ev tipi olarak kullanılabilir. Aynı zamanda birden fazla ampule sahip olan avize gibi aydınlatma ürünleri için de oldukça uygundur. 5W led ampul ve tüm çeşitleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Duy Tipine Göre Led Ampul Çeşitleri


Duy tipi de led ampul çeşitleri için önemli bir özellik olarak bilinir. Kullanım alanına uygunluğu her zaman ilk adımda duy tipi ile başlamaktadır. Kullanılacak olan duy tipine göre seçim yapılması gerekmektedir.


     E14 led ampul


     E27 led ampul


     G9 led ampul


     G4 led ampul


     T5 led ampul


En sık karşımıza çıkan duy tipi genelde E 27 led ampul modelleridir. Ev tipi ışıklandırmaların üretiminde genelde E27 duy tipi tercih edilmektedir. Bu sebeple en sık karşımıza çıkan ürünlerden biri de E 27 led ampul modelidir. Diğerleri de farklı pek çok aydınlatma ürünü ile kullanılan duy modellerine sahip ürün çeşitleridir.

Renk Seçeneklerine Göre Led Ampul Modelleri


Led ampul renkleri arasında pek çok çeşit ürün yer almaktadır. Sayfamızda tüm led ampul çeşitleri ve renklerini görebilirsiniz. Renklere örnek olarak;


     Kırmızı


     Mavi


     Amber


     Yeşil


     RGB


     Günışığı - 3000K


     Günışığı - 3200K


     Ilık Beyaz - 4000K


     Beyaz - 6400K


     Beyaz - 6500K


Kırmızı, yeşil, mavi, rgb gibi renk seçenekler daha çok dekoratif amaçlar için tercih edilmektedir. Farklı bir renk seçeneği ile ortama değişiklik sağlamak için kullanabilirsiniz.


Beyaz ve günışığı renkler ise daha çok yaşam alanlarında kullanılan renklerdir. Beyaz ışık insanlar için en sağlıklı seçimdir. Fakat beyaz ışıktan hoşlanmayanlar için günışığı renkte oldukça ilgi görmektedir. Sarıya daha yakın olması ile beyaz ışık gibi canlı değildir. Daha loş bir yaşam alanı sevenlerin ilgilendiği renklerdir.

Led Ampul Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?


Led ampul çeşitleri genel yapıları bakımından istenilen ve ihtiyaç duyulan her alanda uyumlu çalışma sunmaktadır. Birçok farklı teknik özellik ve tiplerde üretilen çeşitleri olması ile kullanım alanında herhangi bir sınırlandırma söz konusu değildir. Genel olarak elektrik enerjisi alabileceği her alanda rahatça tercih edilebilir.


     Okul, üniversiteler


     Ev, banyo, mutfak, odalar


     Ofis, işyeri


     Fabrika ve üretim tesisleri


     Hastane, sağlık ocağı, sağlık kurumları


     Diş hastaneleri ve diş hekimi klinikleri


     Toplantı salonları, konferans alanları


     Alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler


     Gemiler, yat, uçaklar

Led Ampul Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedelim.


 1-  İlk olarak kullanım sağlanacak olan alana uygun özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir.


 2-  Kaliteli markaların ürünlerin olmasına dikkat edebilirsiniz. Daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmaları için marka seçenekleri de oldukça önemlidir.


 3-  Duy tipine uygunluğunu belirlemeniz gerekmektedir. E27 led ampul, E14 led ampul gibi seçenekler arasında duya uygun olanı seçebilirsiniz.


 4-  Gerilim seçeneklerine bakmanız gerekmektedir. 12 volt led ampul, 220V led ampul gibi çeşitler arasından kullanım alanına uygun olanı seçebilirsiniz.


 5-  Güç seçenekleri de oldukça önemlidir. 9W led ampul, 5W led ampul gibi farklı güç seçeneklerine sahip modelleri inceleyebilirsiniz.


 6-  Renk çeşitliliği de bulunması ile hangi ışıklandırmayı seviyor ya da ihtiyaç duyuyorsanız ona göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin; 6500K led ampul ya da 3000K led ampul gibi çeşitler arasından kolaylıkla seçebilirsiniz.

Led Ampul Kullanım Avantajları


Led ampul avantajları oldukça fazladır. Farklı tiplerde üretilmiş olmaları ile çeşitliliğe sahiptirler. Bu da aslında en büyük avantajları olarak söylenebilir. Genel olarak kullanıcıların ilgilendiği aydınlatma ürünleridir.


     Uzun ömürlü çalışma performansı


     Ekonomik kullanım şekli


     Az enerji tüketimi ile az maliyet


     Kullanım alanına göre çeşitlilik


     Farklı renk seçenekleri


     Uzaktan kumandalı led ampul çeşitleri ile kullanım kolaylığı


     Kolay montaj ve kurulum


     Farklı duy türlerinde çeşitlerin bulunması


     Güçlü yapıya sahip olması


     Uygun fiyat seçenekleri

Dekoratif Led Lamba Modelleri


Led lamba modelleri her alanda kaliteli ışıklandırma sunmaktadır. Genel olarak led lamba daha tasarruflu olması ile de ilgi çekmektedir. Pek çok farklı led lamba modelini görebilirsiniz. Rustik led lambalar ya da buji led lamba modelleri ile dekoratif bir tasarımı da elde edebilirsiniz.


Neden Led Lamba?

Neden Led Lamba?


Yüksek avantaj sundukları için led aydınlatma ürünleri daha çok ilgi görmektedir. Ekonomik ve tasarruflu kullanım için led lamba tercih edilmektedir.

En İyi Led Ampul Markaları


Sektör içerisinde farklı pek çok aydınlatma markası bulunmaktadır. Hepsinde de led ampul modellerini kolaylıkla görebilirsiniz. En iyi aydınlatma ürünleri için de belirli markaları tavsiye edebiliriz. ACK, Noas, Global, Forlife ve Cata gibi kaliteli markaların ürünlerine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Hepsi aydınlatma ürünlerinde en iyi kullanımı sunan markalardır. Kaliteli ürün seçenekleri ile pek çok kullanıcı tarafından ilgi görmektedir.

     ACK Led Ampul Modelleri


ACK led ampul modelleri en kaliteli ampul çeşitleri arasında yer almaktadır. Her zaman en iyi kullanımı sunan led ampul özelliklerindedir. Uzun ömürlü kullanım sunuyor olmaları ile kullanıcıların ilgi gösterdiği bir aydınlatma markasıdır. ACK markasının tüm ampul çeşitlerine sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

  ➤   Cata Led Ampul Modelleri


Cata led ampul modelleri de oldukça ilgi görmektedir. Uygun fiyat ve uzun ömürlü kullanımları sayesinde ilk tercihler arasında yer alırlar. Aynı zamanda geniş bir led ampul yelpazesine sahiptir. Farklı renk ve güç seçenekleri olması ile her alan için uygun bir led ampul modeli görebilirsiniz.

     Forlife Led Ampul Modelleri


Forlife led ampul modelleri de uygun fiyat seçenekleri sayesinde ilgi görmektedir. Forlife solar led ampul üretimi de yapmaktadır. Farklı özelliklere sahip pek çok Forlife led ampul modelini görebilirsiniz.

     Global Led Ampul Modelleri


Global markası da aydınlatma sektöründe oldukça iyi bilinmektedir. Pek çok ürün modeli içerisinde bulunur. Global led ampul modelleri de ilgi gören ürünler arasındadır. Kaliteli yapıları sayesinde oldukça büyük bir kullanış sunarlar.

     Noas Led Ampul Modelleri


Noas led ampul çeşitleri de birçok alanda karşımıza çıkar. Üstün kaliteli malzemeler ile üretilmiş olmaları sayesinde hem kaliteli ışıklandırma hem de kolay kullanım imkanı sunar.

En Uygun Led Ampul Fiyatları Elektromarketim'de!


Led ampul fiyatlarına en uygun seçeneklerle elektromarketim'den sahip olabilirsiniz. Hepsi en kaliteli markaların ürünleri olup, sizlere uzun ömürlü kaliteli bir ışıklandırma imkanı sunacaktır. En ucuz led ampul fiyatları için sayfamızı inceleyebilir, güvenli ödeme yöntemlerimiz ile kolayca sahip olabilirsiniz. Hızlı kargo ile de kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz. Led ampul fiyatları en ucuz seçenekler ile elektromarketim'de bulunmaktadır. Fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak en uygun seçenekler ile sayfamızdan satın alınabilmektedir. 

Led Ampuller Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Led Ampul Nasıl Çalışır?

  • Ledler, güçlü renk seçenekleri ile ışık üreterek, küçük dalga boyu genişliğinde de ışığı yaymaktadır. Çalışma şekilleri bakımından renk yaratan ledler, yarı iletken bir bant genişliğidir diyebiliriz. Daha az enerji tüketimi ile de daha uzun ömürlü bir çalışma performansı sunarlar. Tasarruflu led ampul modelleri bu sebeple, diğerlerine nazaran çok daha yaygın bir kullanım alanına sahiptir.
 • Led Ampuller Ne Kadar Yakar?

  • Genel olarak bir led ampul modeli, halojen, floresan ve akkor lambalara kıyasla çok daha az elektrik enerji kullanmaktadır. Hesaplamalara göre ise bir 10W led ampul gün içinde 5 saat boyunca çalışırsa bu da ayda 1,50 kWh enerji tüketmesi demektir. Elektrik faturasına ise bu tüketim yaklaşık olarak 2,63 TL tutarında yansımaktadır. Yapıları bakımından düşük güç tüketimleri ve yüksek verimli ışık çıktısı sayesinde ekonomik kullanım sunarlar.
  • Led Lamba Kaç Yıl Kullanılır?

  • Led lamba çeşitleri genel kullanım ömrü 15 yıl civarındadır. Bu bilgi de şöyle bir örneğe dayanmaktadır. Örneğin led lamba sadece akşamları oturma odanızda 3 saat kadar yanıyorsa, aralıksız 15 yıl boyunca bu şekilde bozulmadan çalışmaya devam edecektir. Led lambaların kullanımı açısından en büyük artısı da budur.
 • Led Ampuller Tasarruflu mu?

  • Led ampul modelleri çalışma şekilleri ile her zaman tasarruf sunmaktadır. Daha ekonomik bir ışıklandırma için led ampul modellerini tercih edebilirsiniz. Tasarruflu led ampul çeşitleri sizlere hem az maliyet hem de yüksek verim imkanı sunacaktır.
  • Tasarruflu ve Uzun Ömürlü Led Ampuller

  • ACK, Cata, Forlife, Global gibi pek çok aydınlatma markasının tasarruflu led ampul modeli bulunmaktadır. Farklı güç, duy ve gerilim seçeneklerine sahip olarak pek çok alan içerisinde uyumlu çalışma sunar. Tasarruflu ve uzun ömürlü çalışma şekilleri ile led ampul modellerinden yüksek verim ve performans sağlayabilirsiniz.
  • Sayfamızdan tüm tasarruflu led ampul modellerini inceleyebilir, en uygun led ampul fiyatları ile de kolayca satın alabilirsiniz. Hem güvenli ödeme hem de sorunsuz teslim alma işlemleriniz için elektromarketimi tercih edin.
 • Led Ampullerin Ömrü Ne Kadar?

  • Led ampul ömrü genel olarak led lambalara göre daha azdır. Ortalama çalışma bazında düşünülürse, 35.000 saate denk gelmektedir. Bu da yaklaşık 146 güne tekabül eder. Yapıları bakımından sıcaklık değişimleri ve titreşimlere karşı da dayanıklı olacak şekilde üretimleri sağlanmıştır. Bu sebeple uzun kullanım ömrü sunarlar.
 • Led Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

  • Led lamba modelleri arasında sadece ampul değil başka ürün modelleri de yer almaktadır. Bunlara örnek olarak;
  •   Şerit Ledler
  •   Led Paneller
  •   Led Spotlar
  •   Led Avizeleri
  •   Led Barlar
  •   Neon Ledler
  •   Hortum Ledler
  •   Led Projektörler
  • Hepsi kullanım alanına uygun farklı modeller olup, led aydınlatma ürünleri çeşitleri arasında yer alırlar.
 • Floresan Lambaların Led Ampulden Farkı Nedir?

  • Led ampuller; kompakt tasarımları ile floresan ampullerin çalışma sürelerinden 10 kat daha uzun ömürlü şekilde üretilmiştir. Led ampül çeşitleri bir filament yapısında değildir. Dahar sert olmaları ile titreme ve darbelere karşı çok daha dayanıklı üretilmektedir. Sıcaklık konusunda da dayanıklı olmaları ile ısı artışı söz konusu olmadan yüksek performanslı çalışma sağlanabilmektedir.
 • LED ve OLED Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Led, genel olarak bir katı hal aydınlatma yani SSL teknolojisidir. Oled ise elektrotlar arasında sıkıştırılmış halde olan karbon bazlı bir ince organik katmandan ibarettir. Oled; organik led olarak anılmaktadır. Ledler daha farklı şekilde üretilmiş olup, ağır metaller kullanılarak tasarlanmıştır.
 • En İyi Led Ampul Hangisidir?

  • ACK, Cata, Global, Forlife, Noas gibi kaliteli markaların led ampul çeşitleri en iyi çalışma şeklini sunmaktadır. Her alanda kullanımını sağlayabileceğiniz modelleri ile sizlere üstün performans sunacaktır. Genel olarak ACK led ampul çeşitleri popüler ürünler arasındadır. Diğer markaların ürünleri de oldukça sık tercih edilmektedir.
  • En iyi led ampul modelleri için sayfamızı inceleyebilir, en güçlü led ampul modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hem tasarruflu kullanım hem de uzun ömürlü çalışmaları ile kolayca ışıklandırma sistemini yaratabilirsiniz.
  • Hemen tüm led ampul modellerini inceleyin ve en ucuz led ampul fiyatları ile kolayca satın alın, elektromarketim ile fırsatları kaçırmayın!
 • Led Lamba Nedir?

  • Led lamba, led aydınlatma özelliğine sahip olan ürünlere verilen isimdir. Bunlar led ampul de olabilir armatür modelleri de olabilmektedir. Led spot gibi aydınlatma ürünlerine de halk arasında led lamba denilebilir. Genelde led ampul yerine led lamba denildiğini duyabilirsiniz. Hepsi oldukça kullanışlı ve tasarruflu aydınlatma ürünleridir. Elektromarketim ile tüm en uygun led lamba fiyatları ve seçenekleri görebilir, kolayca sahip olabilirsiniz. 
 • Led Ampulde Hangi Işık Daha Sağlıklı?

  • Genel olarak evlerimizde günışığı ya da beyaz ışık tercih ediyoruz. Renkli ışıklandırmaları gece lambası olarak tercih ediyoruz. Sağlık açısında gözleri yormaması adına günışığı rengi daha uygun olabilir. Ama beyaz led ampul modelleri de kullanılabilmektedir.
 • 15 Watt Led Ampul Ne Kadar Yakar?

  • 15W led ampul modeli gücü bakımından standart bir 100W ampul ile aynı şekilde çalışmaktadır. Led teknolojisi ile üretilmiş olması ile standart bir 100 watt ampul yerine 15 watt led ampul çok daha verimli bir kullanım sunar.
 • Ev için İdeal Ampul Kaç Watt Olmalı?

  • Ev içerisinde her metrekareye bağlı olarak 100 lümen bir ışık akısı gerekmektedir. Bu sebeple led ampul seçiminde de dikkat edilebilir. Odanın ölçüleri 20 metrekare kadar ise 2000 lümenli bir led ampul kullanımı uygundur. Ama 1000 lümen led ampulleri de tercih edebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.