sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 3527 ürün görüntüleniyor.
 • Şalt Malzemeleri Çeşitleri ve Fiyatları

  • Şalt malzemeleri; elektrik devrelerinin korunmasını, kontrol edilmesini ve anahtarlanmasını sağlayan ürünleri içerisinde barındırır. Baralar, ayırıcılar, trafolar, kesiciler ve yardımcı teçhizatlar yardımı ile elektrik enerjisinin üretilmesi, iletilmesi ve dağıtılması sisteminin bir istasyonudur. Şalt malzemeler özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bunlar içerisinde kaçak akım röleleri, kompakt şalterler, kontaktörler, motor koruma şalterleri, otomatik sigortalar ve termik röleler gibi cihazlar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra modüler ürünler, kutu, kasa ve buatlar da şalt malzemeleri içerisinde yer almaktadır. Sahip oldukları özelliklere ve ürün kalitelerine göre bu cihazların fiyatları belirlenmektedir. Emas, Gwest, Legrand, Schneider ve Siemens şalt malzeme markalarındandır ve yüksek kaliteli ürün çeşitlilikleri bulunur. Şalt malzeme çeşitlerini Elektromarketim.com üzerinden inceleyebilir, yüksek kaliteli ürünlere en ucuz fiyat listelerimiz ile sahip olabilirsiniz.
 • Şalt Malzemeleri Nelerdir?

  • Elektrik devrelerinde gereken korumayı ve kontrolleri sağlayan ekipmanlar, şalt malzemeleridir. Bu ürünler birçok marka tarafından pek çok çeşitte üretilmiştir. Bunlar içerisinde kaçak akım röleleri, kompakt şalterler, asal switchler, kontaktörler, motor koruma şalterleri, otomatik sigortalar, analizörler, kondansatörler, röleler, pako şalterler, reaktörler, şalt güç kaynakları, sınır şalterler, sürücüler, trafolar, transdüserler, zaman saatleri gibi cihazlar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra modüler ürünler, kutu, kasa ve buatlar da şalt malzemeleri içerisinde yer almaktadır. Elektromarketim.com ‘u ziyaret ederek şalt malzeme çeşitlerini inceleyebilirsiniz.
 • Şalt Malzemeleri Özellikleri Nelerdir?

  • Şalt malzemeler, geniş kullanım alanlarına sahip olan yüksek korumalı ürünlerdir. Sistemi aşırı yük, kısa devre gibi daha pek çok soruna karşı korurlar. Koruma işlevlerinin yanı sıra izolasyon ve kontrol de sağlarlar. Sistem içerisinde yer alan ve hatalı bulunan ekipmanlar, şalt malzemelerinin izolasyon özellikleri sayesinde devrenin geri kalan kısmından izole edilir ve o şekilde çalışmaya devam etmektedir. Bunların yanı sıra anahtarlama işlemini gerçekleştirebilmek için devrelerin kontrolünü de sağlamaktadırlar. Şalt malzemeler içerisinde yer alan ürünler, birbirlerinden farklı özelliklere ve işlevlere sahiptirler. Şalterler devre kesici olarak kullanılan cihazlardır. Elektrik devresini yüksek akım ve kısa devre gibi durumlardan korumak için otomatik olarak devreye giren anahtarlardır. Zaman saatleri; belirlenen zaman aralıklarında devrenin açılıp kapanması işlerinde kullanılmaktadır. Elektrik devrelerinde mutlaka yer alması gereken kaçak akım röleleri ise kaçak akımdan dolayı yaşanabilecek olan tehlikeleri ortadan kaldırmak için kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde elektrik devrelerinde kaçak akımdan dolayı ortaya çıkabilecek olan yangın tehlikesi ve canlıların elektrik akımlarından dolayı zarar görmesi engellenebilir. Bunların yanı sıra elektrik akımlarının gerilim ve şiddetlerinin değişimi için trafoların kullanımı tercih edilirken, analizörler sayesinde de sistem içerisinde meydana gelen akımın gerilim ve güç halindeki elektriksel parametreleri ölçümlenebilmektedir.
 • Şalt Malzemeleri Nerelerde Kullanılır?

  • Şalt malzemeleri hem elektrik bağlantısı sağlayan hem de bunun gerekli durumlarda izole edilmesini ve korunmasını sağlayan cihazlardan oluşur. Genel olarak elektrik devrelerinin bulunduğu her alanda şalt malzemeleri içerisinde yer alan ürünler kullanılabilmektedir. Evlerde, iş yerlerinde, endüstriyel alanlarda, santrallerde, elektrik pano sistemlerinde ve daha pek çok alanda şalt malzeme kullanımı mümkündür. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz şalt malzemeleri çeşitlerine Elektromarketim.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Schneider, Legrand ve Siemens şalt malzemeleri başta olmak üzere daha pek çok markanın üretmiş olduğu kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.