Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 213 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5
 • Alyan Çeşitleri ve Fiyatları

  • Birçok farklı alan içerisinde kullanımları sağlanan alyan anahtarlar bulunmaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri de bulunması ile kullanıcılara da rahatlık sunarlar. Alyan anahtarların doğru yazılımı allen anahtar şeklindedir. Fakat zamanla dilimizde kullanımları sebebi ile alyan adını almışlardır. Genel olarak alyan başlı cıvataların sökme ve sıkma işlemlerinde kullanılan bir altıgen kesitli, L şeklinde el aleti modelidir. Alyan çeşitleri gerektiğinde bir tarafı boyu uzatmak ve torku arttırmak ile daha az güç harcamak amacı ile boru takılmaktadır. Genel olarak allen anahtar modelleri metrik, wihitworth olmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse ise metrikleri bakımından 1,5- 2- 2,5- 3-4- 5- 6- 8- 10 ölçülerinde allen takımı whitworth karşılığı ile 5/64- 3/32- 1/8- 5/32- 3/16- 7/32- 1/4- 5/16- 3/8" ölçülere sahiptir. Bu ölçüler ile birçok alyan anahtar çeşidi üretilmiştir. Alyan anahtarların kalınlık ölçülerinden biridir. İmbus cıvata modelleri çıtaların tamamen gömülmesi adına tasarlanmıştır. Aynı zamanda baş kısmının da şeklinde dolayı yalnızca alyan anahtar ile sökülüp takılması gerekmektedir. Genel olarak standart cıvata yerleştirilmesinde alyan anahtar saat yönünde sıkma, tersi yönünde de sökme işlemini yapmaktadır. Atölye ve tamirciler çoğunlukla kullanımını sağlamaktadır. Elektromarketim.com üzerinden alyan anahtar çeşitlerine ulaşabilir, en ucuz alyan fiyatları ile de satın alabilirsiniz. Kullanımları bakımından sizlere rahatlık sunacak bu ürünleri hemen elektromarketim.com ‘dan bulabilirsiniz.
 • Alyan Nedir?

  • Genel olarak birçok farklı el aleti modeli bulunmaktadır. Bunlardan biri de alyan anahtar modelleridir. Tesisat işlemlerinde, ev, hobi alanları, atölyeler gibi birçok alan içerisinde kullanımları sağlanmakta olan, işlevsel niteliklere sahip nitelikli alyan anahtar modelleri bulunmaktadır. Tesisatçıların genel olarak vazgeçilmez aletleri arasında yer alırlar. Vida ve cıvataların rahatlıkla dönmesini sağlamak amacı ile üretilmiş olan ürünlerdir. Boyu farklı olan ve vidaya özel olarak da kullanımları sağlanan ürünlerdir. Kullanım şekilleri ve alanlarına bağlı olarak geniş olup, üretim aşamasında da paslanmaz çelik kullanılarak tasarlanmışladır. Bu sayede de dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Dayanıklı ve sağlam yapıları ile de uzun ömürlü çalışma sağlanmaktadır. Malzemelerin genel olarak vida ile kullanımı da kolaydır. Bazen vida ve cıvata çeşitleri için yanlış kullanım nedeni ile deforme olabilirler. Bu nedenle de her tornavida ile söküm işlemleri sağlanmamaktadır. Matkap ve alyan kullanımı bakımından önemlidir. Cıvataların çıkarılma ve takılma işlemleri için kolay çalışma olanakları sağlanmaktadır. Altıgen olan formda üretilmiş alyan seti genel yapıları ile L şeklindedir. Döndürme işlemleri için özel bir aparat ile birlikte kullanılmaktadır. Bunun dışında da matkapla kullanımları sağlanmaktadır. Alyan çeşitleri genel olarak bir nevi anahtar modellerindendir. Elektromarketim.com üzerinden tüm alyan çeşitleri ve en ucuz alyan anahtarı fiyatları ile bularak, güvenli ödeme yöntemlerimizden de yararlanarak satın alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
 • Alyan Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları bakımından dekorasyon, mobilya, montaj, tesisat, tamir, imalat alanları içerisinde ve birçok başka alanda tercih edilmektedirler. Oto tamircileri ve marangozlar mutlaka alyan seti kullanımı sağlanmaktadır. Tasarımları ve çeşitleri bakımından cıvataların sökülmesi için kısa bir işlem söz konusudur. Fakat doğru malzeme olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Alyan anahtar modeli cıvataya göre seçilerek kullanımı sağlanması gereken bir üründür. Eğer yanlış bir alyan anahtar kullanımı olursa cıvata ya da vidalar zarar görmektedir. Bunlara dikkat ederek kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Genel olarak karşımıza çıkan her çözümsüz ve zorlayıcı vida çeşidini anında sökmemiz mümkündür. Bahçe alanları içerisinde de gerçekleştireceğiniz bazı onarım ve tamirat işlemlerinde kolaylıkla bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Alyan anahtarlar ile mobilya montajı için ihtiyaç duyulan vidayı sökme ve takma işlemlerini yapabilirsiniz. Standart olan vidaları açmak için alyan yerleştirme işlemlerinde sonra saat yönünde doğru çevirmeniz yeterli bir kullanım olacaktır. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapıları sayesinde sizlere rahatlık sunacak bu ürünler ile tamir malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. İşinizi en iyi şekilde yapabilmek için alyan seti çeşitlerinden satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlı seçeneklerimiz ile elektromarketim.com üzerinden ulaşarak alyan anahtarı sahibi olabilirsiniz.
 • En İyi Alyan Hangisidir?

  • Genel olarak alyan anahtarları elinizde takılması ve sökülmesi gereken vidaların kullanımında tercih edilen ürünlerdir. Bu tarz işler yapıyorsanız eğer bu ürün modellerini tercih edebilirsiniz. Kullanım sağlayacağınız alana göre bu ürünleri seçebilir, en iyi seçenekler ile de sahip olabilirsiniz. Genel olarak ölçüleri ve özellikleri bakımından farklı ürünleri bulunmaktadır. Bu sebeple de seçim aşamasında dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkatli bir seçim yapıldığında en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden ulaşabileceğiniz en uygun fiyat listeleri ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.