Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1275 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 27

Matkap Nedir? Ne İşe Yarar?


Matkap çeşitleri hırdavat ve el aletleri arasında bildiğimiz ürünlerden biridir. Genel olarak matkap ya da delgi olarak isimlendirilirler. Delme ve kırma işlemleri için kullanılan çeşitleri bulunur. Genel olarak matkap çeşitleri delik ve havşa açma işlemlerinde kullanılmaktadır. Sert malzemeler üzerinde bile istenilen işlemi yapmanızı sağlayan güçlü el aleti modelleridir.

En Uygun Fiyatlı Matkap Çeşitleri


Pek çok alan içerisinde matkap çeşitleri kullanılabilmektedir. Genel olarak yaygın kullanıma sahip olmaları ile farklı özellikleri bulunur. Her alana uyum sağlayan matkap çeşitleri ile kullanıcılara üstün performans kalitesi sunarlar. Makita matkap çeşitleri ve daha fazlası elektromarketim’de bulunmaktadır. Hepsi en uygun matkap fiyatları ile sizleri bekliyor.

Şarjlı matkap fiyatları ya da en uygun Makita matkap fiyatları için sayfamızı göz atabilirsiniz. Tüm uygun fiyatlı ürünleri görebilir, kullanım sağlayacağınız alanda yüksek performans ve verimin tadını çıkarabilirsiniz.

Darbeli Matkap ve Darbesiz Matkap Çeşitleri


Darbeli ve darbesiz olarak iki farklı tasarıma sahip matkap modelleri bulunur. Aslında en sık duyduğumuz matkap çeşitleridir. Darbeli matkap çeşitleri güç gerektiren alanlarda delme, ya da havşa açma işlemleri için kullanılmaktadır. Darbesiz matkap çeşitleri ise daha az güç gerektiren malzemeler üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Delme ve havşa açma işlemlerinde ikisi de kullanılabilmektedir. Fakat uygulama yüzeyi değişim göstermektedir. Örnek olarak; darbeli matkap beton üzerinde kullanılıyorsa, darbesiz matkap ahşap üzerinde kullanılmaktadır.

Delici Matkap ve Kırıcı Matkap Çeşitleri


Delici kırıcı matkap ya da kırıcı delici matkap da aslında sıkça duyduğumuz matkap çeşitleri arasındadır. Kırıcı delici matkap çeşitleri hem kırma hem de delme işlemlerini yapabilmektedir. Fakat delici matkap sadece delmek, kırıcı matkap ise sadece kırmak üzerine üretilmiştir. Yüksek güçte olacak şekilde üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Kırıcı delici matkap fiyatları için en uygun seçenekleri sayfamızda bulabilir, kolayca sahip olabilirsiniz.

Vidalama Aleti Çeşitleri


Evlerimizde pratik kullanım sunan matkap çeşitleri aslında vidalama matkap modelidir. Demonte ürünlerin birleştirilmesi için kullandığımız matkap çeşitleri vidalama olarak adlandırılmaktadır. Delme işlemi yapamazlar. Sadece vida ya da somun takma işlemleri için kullanımları sağlanmaktadır. Fakat vidalama matkap çeşitleri de kendi içlerinde farklılık gösterir. Darbeli vidalama matkap ya da darbesiz vidalama matkap modelleri gibi çeşitlerini görebilirsiniz.

Karıştırıcı Matkap Çeşitleri


Karıştırıcı matkap denildiğinde aklınıza bir mixer modeli gelebilir. Mixer gibi sıvı ya da sıvıya yakın malzemelerin karıştırılması için kullanılırlar. Genelde boya ve harç karıştırma işlemlerinde bu tür matkap modelleri tercih edilir. Matkap ucu yerine karıştırıcı uç takıldığını düşünebilirsiniz. Bu uç yardımı ile karıştırma işlemi kolayca yapılabilmektedir.

Köşe Matkap Çeşitleri


İsminden de anlayacağınız üzere köşe alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış ürünlerdir. Matkap çeşitleri bazen dar ve köşe alanlara girmekte zorluk yaratabilir. Bu sebeple köşe matkap modelleri üretilmiştir. Daha kompakt bir tasarım ile her alanda kolay çalışma imkanı sunarlar. Genelde profesyonel alanlarda kullanılmak üzere üretilmişlerdir. Ama amatör olarak, hobi amaçlı kullanımlar için de uygundur.

Matkap Tezgahı Çeşitleri


Matkap tezgahı modelleri bakımından profesyonel alanlarda kullanılmaktadır. El tipi matkap modelleri değil de masaüstü olarak kullanımları sağlanan ürünlerdir. Masa üstü matkap olarak da adlandırabiliriz. Burada malzemeyi tezgah üzerine getirerek, delme ya da havşa işlemi yapmanız gerekmektedir. Manyetik matkap modelleri de matkap tezgahı içerisinde görülmektedir. Kullanımları masaüstü olması ile manyetik matkap modellerini de bu kategoride görebilirsiniz. Sütun matkap ve manyetik matkap masa tipi modellerdir.

Matkap Seti Çeşitleri


Birden fazla matkap modelini içeren paketler de bulunmaktadır. Bunlar içerisinde vidalama matkap, delici matkap, darbeli matkap gibi çeşitleri görebilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde dekupaj testere makinesi ya da sunta kesme makinesi de olabilir. Genel olarak profesyonel amaçla kullanım sağlayan kullanıcılar için setler oldukça iyi bir seçenektir. İçerisinde çalışma esnasında lazım olabilecek her şeyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda akülü matkap modelleri için hem akü ve akü şarj aleti hem de matkap yer alır. Bu tür matkap setleri de bulunmaktadır.

Matkap Aksesuarı Çeşitleri


Matkap çeşitleri arasında bahsettiğimiz gibi pek çok model bulunur. Bu sebeple aksesuarları da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Her bir model için ayrı bir matkap ucu görebilirsiniz. Aynı zamanda matkap için ek tutma kolu gibi matkap aksesuarları da bulunur. Kullanım esnasında sizlere en iyi çalışmayı sunmak için bu tür ek ürünler vardır. Matkap aksesuarları arasında da seçim yaparak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda matkap ucu, matkap mandreni ve kılavuz kolları gibi çeşitler yer alır. Bunların dışında da pek çok aksesuar çeşidi görebilirsiniz.

Matkapları Oluşturan Bölümler


Matkap modelleri arasında farklılıklar bulunmaktadır. Matkap el aleti modelinde olduğunda farklı, tezgah matkap modelinde ise daha farklı bölümler içermektedir. Aslında biri elde direkt kullanılabilir olup, diğeri tezgah üzerinde kullanılmaktadır. Bu sebeple bölümlerinde değişiklikler söz konusudur.


El tipi matkap modellerinde yer alan bölümler;


• Mandren

• Dişli Kutusu

• Dişli Çarklar

• Vantilatör

• Motor

• Şalter

• Kondansatör

• Sap

• Elektrik Kablosu (Elektrikli Matkap)


Masa tipi matkap tezgahı bölümleri ise;


• Kayış Kasnak Sistemi

• Hız Kutusu

• Çevirme Kolu

• Matkap Mili

• Fener Mili

• Mandren

• Matkap

• Sütun

• Motor

• Tezgah Tablası

• Tezgah

Matkap Kullanmanın Avantajları


Matkap kullanımı genel olarak insan gücünün yetmediği alanlarda oldukça işe yaramaktadır. Beton gibi kalın materyaller üzerinde insan gücü ile bir delik açma işlemi zor olur. Bu sebeple matkap kullanımı oldukça önemlidir. Sadece delik ve havşa açma işlemlerinde değil kırma işlemleri için de oldukça kullanışlıdır. Kırıcı delici matkap modelleri bulunması ile duvar kırma işlemlerini de kırıcı matkap ile halledebilirsiniz. Düzgün bir delik ve havşa açma işlemi için de matkap modelleri oldukça kullanışlıdır.


Çalışma prensipleri açısından da avantaj sunarlar. Genel olarak her türlü çalışma şekline sahip olan ürünler mevcuttur. Akülü matkap, elektrikli matkap, şarjlı matkap ve havalı matkap gibi çeşitleri görebilirsiniz. Hepsi ayrı bir çalışma prensibine sahip olup, kullanıcı için en uygun seçim imkanını da bu şekilde sunmaktadır.

Akülü Matkap


Akülü matkap; herhangi bir bağlantı olmadan istenilen her alanda rahatça çalışabilmeyi sağlamaktadır. Bu sebeple oldukça avantajlı bir kullanım imkanı sağlar.

Elektrikli Matkap


Elektrikli matkap; genel olarak elektrik kablosu ile bağlantısı yapılarak kullanılır. Yüksek güçte kullanımı sağlanan matkaplar için elektrikli olması çok daha kullanışlıdır. Aynı zamanda şarj durumu bitme gibi bir telaş yaratmadan kullanım imkanı sunar.

Şarjlı Matkap


Şarjlı matkap; hem elektrikli hem de akülü olabilmektedir. Şarj edilebilir olan tüm modellere şarjlı matkap olarak kullanılır. Kullanımında herhangi bir bağlantı yapılmasına gerek olmaz.

Havalı Matkap


Havalı matkap; kompresörden aldığı basınçlı hava sayesinde çalışan matkap türüdür. Havalı matkap modelleri basınçlı havayı güce çevirir ve çalışmasına yardımcı olur.

Matkap Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


  ➢  İlk olarak yapılacak olan işin ne olduğuna karar vermek gerekmektedir. Matkap çeşitleri arasında farklı kullanımlara sahip pek çok model bulunur. Bunlar arasında hangi işlemi yapacaksanız ilk olarak bunu belirleyebilirsiniz.

  ➢  İkinci adım ise çalışma şeklidir. Akülü, elektrikli ya da şarjlı modelleri arasında matkap seçiminizi yapabilirsiniz.

  ➢  Üçüncü aşaması ise tamamen kullanım şekline bağlı olarak gücü meydana getirmektedir. Darbeli matkap ve darbesiz matkap çeşitlerine göz atabilirsiniz.

  ➢  En son olarak da teknik yapılarına bakılmalıdır. Ne kadar güçlü çalışmasını istiyorsanız ona göre teknik özelliklerine bakarak seçim yapabilirsiniz.

Matkap Nasıl Bilenir?


Matkap bileme işlemleri genel olarak matkap ucuna yapılmaktadır. Matkap uçları zamanla aşınır ve eski keskinliğini kaybedebilir. Bu sebeple bıçak bileme işlemi nasıl oluyorsa, matkap ucu bileme de bu şekilde yapılır. Matkap ucu bileme makineleri bulunmaktadır. Sadece manuel olarak yapılan bir çalışma değildir. Matkap ucu bileme makinesi ile kısa sürede bileme işlemini yapabilirsiniz.

Matkap Bilerken Yapılan Hatalar


➤  Matkap ucu bileme işlemlerinde genel olarak manuel bir çalışma sağlanıyorsa bu biraz tehlikeli olabilir. Keskin bir uç yapısına sahip olmaları ile manuel işlemlerde ellerinize zarar gelebilir. Bunun yerine matkap ucu bileme makinesi kullanmanız gerekir.

➤  Bileme işlemlerinde matkap ucunun çok fazla bilenmemesi gerekmektedir. Bu şeklini de bozacağı için aynı delme performansını tekrar elde edemeyebilirsiniz.

➤  Bileme işlemi esnasında sadece aşınmış yapısını kaldırmak için işlem yapmalısınız.

➤  Sürekli olarak bileme işlemi yapılmaması gerekmektedir. Bu matkap ucunu inceltir ve zamanla kullanılmaz hale getirebilir.

Elektrikli Matkap ve Akülü Matkap Arasındaki Farklar


◦ Elektrikli matkap ve akülü matkap olarak iki farklı çalışma prensibine sahip ürünler bulunur. Bunlar genel olarak kendi içlerinde farklı şekillerde üretilmektedir. Akülü ve elektrikli arasındaki fark zaten çalışma prensibi olması ile kullanım şekillerinde değişimler söz konusudur.

◦ Örneğin elektrikli matkap, elektrik kablosu ile beraber kullanılır. Kablolu matkap modelleri çalışabilmesi için kabloyu elektrik alabileceği prize takarak kullanılmaktadır. Akülü modelleri ise kablosuz matkap şeklindedir. Herhangi bir kabloya ihtiyaç olmadan istenilen her alanda rahatça kullanılabilir.

◦ Akülü matkap, bir bağlantıya gereksinim duymadığı için kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Elektrikli matkap modelleri de genel olarak yüksek güç gerektiren alanlarda sütün performans sunmaktadır. Aynı zamanda şarj etme işlemi de olmadığı içi tak çıkar olarak kullanılabilir.

En Çok Tavsiye Edilen Matkap Markaları


Her tür matkap için farklı markalar görebilirsiniz. Tezgah matkap modellerinde genelde Craft markası önerilmektedir. Tüm kullanımları için Makita matkap modellerini inceleyebilirsiniz. Bunun dışında Max Extra matkap modelleri de oldukça kullanışlıdır. Darbesiz matkap ve vidalama matkap modelleri için ise Rown markası oldukça kullanışlıdır. Özellikle amatör kullanımlarda evinizde olmasını istiyorsanız bu modellere göz atabilirsiniz.

Makita Matkap


Makita markası pek çok ürün seçeneğine sahiptir. Matkap çeşitleri de bunlardan biridir. Her türlü matkap çeşidini üreterek, her alanda rahat çalışma imkanı sunarlar. Makita matkap modelleri ile hem profesyonel alanlarda çalışabilir hem de amatör olarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Makita şarjlı matkap ve makita darbeli matkap modelleri ile yüksek performansın tadını çıkarabilirsiniz. Makita matkap fiyatları en uygun seçenekler ile elektromarketim’de bulunuyor. Sayfamızı ziyaret ederek, en ucuz Makita darbeli matkap fiyatları görebilir, güvenli ödeme ile kolayca satın alabilirsiniz.

Max Extra Matkap


Max Extra markasının üretmiş olduğu birçok kaliteli matkap modeli bulunur. Hepsi oldukça kaliteli ve uzun ömürlüdür. Kullanıcılar tarafından ilgi gören Max Extra matkap çeşitleri ile birçok işleminizi kısa sürede yapabilirsiniz.

Rown Matkap


Rown markası ilgi gören matkap modellerine sahiptir. Hem uygun fiyatlı hem de birçok alanda kullanım sağlanabilecek matkap modelleri bulunur. Rown matkap çeşitleri ile kolayca çalışabilirsiniz.

Neden Elektromarketim’den Almalıyım?


  •   Elektormarketim ile en uygun fiyatlara sahip matkap modellerini görebilirsiniz.

  •   En kaliteli markaların matkap modelleri arasından seçim yapabilir, en ucuz fiyatlar ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  •   Her alanda kullanılabilecek tüm matkap çeşitlerini bulabilirsiniz.

  •   Fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak en uyguna Makita şarjlı matkap fiyatları görebilir, güvenli ödeme seçeneklerimiz ile satın alabilirsiniz.

  •   Hızlı teslimat yollarımız ile şarjlı matkap Makita ürünlerine sahip olabilirsiniz.

  •    Elektrotoptan sistemimiz ile dilerseniz teklif isteyebilir, ürünleri toplu alımlarda çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

  •   Elektropuan sistemimiz ile de yaptığınız her alışverişinizden puan kazanıp, bir sonraki alışverişlerinizde bu puanları indirim olarak kullanabilirsiniz.

  •   Hem uygun fiyat garantisi hem güvenli ödeme seçenekleri hem de uzun ömürlü ve yüksek performanslı matkapların hepsine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Matkap Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • En Güçlü Matkap Hangisi?

  • Matkap çeşitleri arasında güç seçenekleri oldukça geniştir. Her güç için kullanımı sağlanan ürünleri görebilirsiniz. Bu sebeple en güçlüsü budur demek çok doğru olmayacaktır. Genel olarak darbeli matkap modelleri diğerlerine göre daha güçlü çalışır. Kırıcı delici matkap modelleri de yaptığı işleme göre güçlü çalışmaktadır. Ama darbesiz matkap modelleri arasında da güçlü çalışan seçenekler bulunur. Kullanım alanlarına ve modellerine bağlı olarak güçlü çeşitleri görebilirsiniz. Makita ve Max Extra gibi markaların güçlü çalışan matkap modelleri elektromarketim’de. Hemen göz atabilir, kolayca satın alabilirsiniz.
 • En İyi Matkap Hangi Marka?

  • En çok duyduğumuz genelde Makita matkap modelleri oluyor. Genel olarak en iyi kullanım şeklini sunmaları ve her alan için çeşitleri olması ile ilgi gören bir markadır. Makita matkap dışında Max Extra matkap çeşitleri de kullanılır. Rown matkap ve vidalama için de tercih edilmektedir. Akülü vidalama aletleri ev için uygun çalışmayı sunacaktır. Aynı zamanda Craft matkap çeşitleri de oldukça kullanışlıdır. Sütun matkap için Craft markası tercih edilir. Hepsi oldukça kaliteli üretimleri olan, ismini duyurmuş markalardır.
 • Ev için Hangi Matkap Alınmalı?

  • Amatör kullanımları için darbesiz matkap modelleri çok daha kullanışlıdır. Fazla güç gerektirmeyen alanlarda kullanılacaksa, akülü darbesiz matkap modelleri en iyi seçenektir. Ama daha yüksek güçte kullanmak isteyenler için darbeli matkap modelleri de önerilir.
 • Darbeli Matkap mı, Darbesiz Matkap mı?

  • Kullanılacak olan alana göre darbeli veya darbesiz modeller tercih edilmektedir. Örneğin bir ahşap delme işlemi için darbesiz matkap kullanılabilir. Ama darbeli matkap diler ahşap delerken malzemeyi kırabilirsiniz. Yüksek güç ve darbede çalıştıkları için aynı oran beklenmemelidir. Darbesiz çeşitler içerisinde vidalama modelleri de yer alır. Akülü vidalama gibi çeşitleri görebilirsiniz. Sizin için hangisi kullanacağınız yere uygun gelirse onu seçebilirsiniz.
 • Darbeli Matkap Kaç Watt Olmalı?

  • Güç seçeneklerinde genel olarak farklılıklar mevcuttur. Elektrikli darbeli matkap modellerinde 320W ve 1010W arası güç seçenekleri bulunmaktadır. Akülü darbeli matkap modellerinde ise 12V 2.0Ah ile 20V 4.0Ah arası seçenekleri görebilirsiniz. Hepsi kullanım alanına bağlı olarak seçilir. Nerede ve ne için kullanacaksanız güçte ona göre seçilmelidir.
 • Hangi Matkap Çeşidi Hangi İşlerde Kullanılır?

  • Matkap modellerini örneğin bir duvara tablo asmak için kullanabilirsiniz. Duvarı delmek için matkabı kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda üretim alanları içerisinde de kullanımları sağlanabilmektedir. Evinizde demonte olarak gelen mobilyaları monte ederken de vidalama matkap modellerini kullanabilirsiniz. Üretim alanlarında ise parçaların birbirleri ile birleşmesini sağlamak için matkap kullanımı sağlanmaktadır.
 • Matkap Nasıl Temizlenir?

  • Temizleme işlemi aslında önemlidir. Matkap genel olarak fırça yardımı ile devamlı temizlenmelidir. Bunun sebebi ise çıkan talaş ve toz gibi maddelerin motorunu zarar vermemesi içindir. Motorun içine girmemesi adına her kullanımdan sonra matkabınızı temizleyebilirsiniz. Fırça ile içerisine girmeden tozları temizleyebilirsiniz.
 • Elektrikli Matkap mı, Akülü Matkap mı?

  • İkisi de kullanım açısından oldukça yüksek performanslıdır. Çalışma prensipleri farklı olan ürünler olmaları ile ikisi ile de aslında aynı işlemler yapılabilir. Güç seçenekleri bakımından ve teknik özellikleri doğrultusunda seçebilirsiniz. İkisi de aynı amaçlar için tasarlanmış, fakat çalışma şekilleri farklı matkap modelleridir. Elektrikli matkap ve akülü matkap ile istediğiniz pek çok işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda akülü modelleri için, Makita şarjlı matkap bataryası ile tercihinizi yapabilirsiniz. Sonrasında şarj edilebilir aküler olması size daha avantajlı kullanım sunabilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.