Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Freze Tezgahı Çeşitleri


Freze tezgahı ya da tezgah freze olarak birçok farklı makine modeli görüyoruz. Birçok çok frezleme işlemi için profesyonel kullanım sunan bu ürünler, genel olarak kendi ekseni etrafında dönerek çalışır. Dönme işlemi sayesinde talaş kaldırma ve frezleme çalışması yapar. Genel olarak profesyonel çalışmalar içerisinde kullanılan modelleri bulunmaktadır. Scheppach ve Craft gibi kaliteli markaların freze tezgahı ürünleri oldukça kullanışlıdır.

Freze Tezgahı için Popüler Ürünler


Freze tezgahı olarak kullanımı sağlanan pek çok ürün modeli yer almaktadır. Bunlar arasında farklı teknik özellik ve yapılara sahip ürün modelleri görebilirsiniz. Genel olarak el freze tezgahı ya da ahşap freze tezgahı olarak pek çok özellik ve modelde ürün yer alır. Yapıları bakımından hepsi üstün kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmışlardır. Bu sayede uzun ömürlü çalışma imkanı sunarlar.

Scheppach HF 50 Tezgah Freze


Scheppach HF 50 tezgah freze modeli popüler ürünler arasında yer almaktadır. Kullanıcıların hem amatör olarak atölyelerinde kullanabildikleri hem de profesyonel çalışmalarda tercih ettikleri bir freze makinedisidir. Tezgah freze modeli masaüstü olarak kullanıldığı için çalışma esnasında da rahatlık sunar. Masaüstü freze tezgahı ya da freze makinası olarak adlandırabiliriz. Scheppach HF 50 tezgah freze ile birçok işleminizi yüksek performanslı şekilde yapabilirsiniz.

Craft FM16V Masaüstü Freze


Craft freze makineleri sektör içerisinde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Freze çeşitleri arasında yer alan kaliteli ürünlerden biridir. Masaüstü kullanımlar için Craft freze modelleri sıkça tercih edilir. Genel olarak frezeleme işlemi için en iyi performansı sunarlar. Tezgah freze makinesi olarak Craft ürünlerinden kolayca seçim yapabilirsiniz.

Freze Tezgahı Kullanım Alanları


Freze tezgahı genellikle pek çok çalışma içerisinde kullanılabilmektedir. İmalathanelerde sıkça karşımıza çıkan makine modellerindedir. Freze makinası çeşitleri kullanımları bakımından üstün performans ve en iyi sonucu sunmaktadır. Kullanım alanlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz.


           ➣  Sanayi bölgeleri


           ➣  Endüstriyel alanlar


           ➣  İmalathaneler


           ➣  Fabrikalar


           ➣  Atölyeler


           ➣  Makine imalat alanları


           ➣  Kalıpçılık işlemleri


           ➣  Havacılık sektörü


           ➣  Mobilya üretim alanları


           ➣  Savunma tesisleri


           ➣  Otomotiv sektörü

Freze Tezgahında Yapılan İşlemler


Masa üstü freze tezgahı modelleri genel olarak birçok farklı modele sahiptir. Fakat hepsinin kullanım amacı aynı şekildedir. Güç ve farklı özelliklere göre çeşitlendirilmiş ürünlerdir. Birçoğunu aynı şekilde değerlendirebiliriz. Daha profesyonel çalışmalar içerisinde freze tezgahı karşımıza çıkmaktadır. Sütunlu ve kolonlu olmak üzere farklı modellerini görebilirsiniz. Bunlar genellikle meslek okulları ve atölyeler içerisinde iş ile alakalı uygulamaları eğitimlerde kullanılır. Onun dışında üretim ve imalathaneler içerisinde frezeleme çalışmalarında kullanımları sağlanır. üzerinde bulunan kesici ağız yapısı sayesinde doğrusal bir şekilde ilerleme yapmaktadır. Bu sayede de işlem yapılan malzeme üzerinde frezeleme ve talaş alma çalışması yapar.

Freze Tezgahı Fiyatları


Freze tezgahı fiyatları bakımından genel olarak değişimler söz konusudur. Marka ve özellikleri bakımından kendi içlerinden fiyat değişimleri söz konusudur. Özellik arttıkça fiyatta da artış olması normal bir durumdur. Aynı zamanda kullanım sağlanacak olan alana göre de fiyat değişimi olacaktır. Örneğin mini freze tezgahı fiyatları ile freze makinası fiyatları aynı orantıda değildir. Mini freze makinesi daha amatör işlemler için uygundur. Küçük freze tezgahı olması ile daha kompakt yapıya sahip modellerdir. Matkap freze tezgahı gibi farklı kullanım şekli olan ürünler yer alır. Craft freze makineleri içerisinde bu örnekleri görebilirsiniz. Onlar da fiyat konusunda değişimlere sahip ürünlerdir.

Neden Elektromarketim' den Almalıyım?


 ✔   Freze makinası fiyatları en uygun seçenekler ile elektromarketim’de bulunmaktadır.


 ✔   En kaliteli markaların en uygun fiyatlı freze çeşitleri için yapmanız gereken tek şey sayfamızı ziyaret etmek.


 ✔   Craft ve Scheppach gibi kaliteli markaların freze tezgahı çeşitleri ve en uygun fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.


 ✔   Elektomarketim ile her zaman kampanya ve fırsat takibi yapıp, çok daha uygun koşullarda ürünlerin sahibi olabilirsiniz.


 ✔   Güvenli ödeme yöntemleri ve hızlı teslimat yollarımız sayesinde de kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.


 ✔   Aynı zamanda üniversal freze tezgahı ya da el freze makinesi gibi tüm freze makinesi çeşitlerini de sayfamızda bulabilirsiniz.


 ✔  Elektrotoptan hizmetimiz ile ister bireysel, ister kurumsal teklif çalışmaları da yapabilirsiniz. Hemen satın alıp, keyifli bir alışverişin tadını çıkarın.

Freze Tezgahları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Yatay Freze Tezgahı Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

  • Yatay freze makineleri, özellikleri bakımından profesyonel çalışmalar için oldukça kullanışlıdır. Üzerinde bulunan freze çakıları sayesinde malafa mili yatay şekilde paralel hale getirilmektedir. Bu sebeple de yatay freze olarak adlandırılmışlardır. Tezgahı tabla ile açı verilmeden kullanılır. Bu tip freze çeşitleri çevreden kesme yapıldığı esnada silindirik freze çakılarını kullanmaktadır.
 • Freze Makinesi Ne İşe Yarar?

  • Malzemelerin yüzeyleri üzerinde frezeleme işlemi için kullanımı sağlanan ürünlerdir. Genel olarak tezgah freze makinesi üstün çalışma şekli ile birçok alanda kullanılır. Malzeme üzerindeki talaş alma ve frezeleme işlemi için masa üstü torna freze tezgahı modelini kullanabilirsiniz. Kanal açma, dairesel ve düz şekilde bölüntü alabilme gibi pek çok işlem için kullanımları sağlanabilmektedir.
 • Freze Tezgahı Çalışma Prensibi Nedir?

  • Çalışma prensibi bakımından frezelerde diş sayısı önemli bir konudur. Malzemenin tipine bağlı olarak kullanılacak diş sayısının öncesinde bakılarak karar verilmesi gerekmektedir. Frezeleme işlemi yapılan malzemenin sertlik durumuna göre daha büyük talaş kaldırmak gerekebilir. Bunun için daha az diş sayısı tercih edilmektedir. Tersi bir durumda ise daha fazla diş sayısı seçerek kullanımı sağlanmaktadır. Bu malzemelere çalışma şekli değişebilmektedir. Kullanımı esnasında bu durumlara dikkat edebilirsiniz.
 • Frezeler Tezgaha Nasıl Bağlanır?

  • Her freze makinesi için bu durum geçerli değildir. CNC tezgah kullanımı için freze ayrı olarak pens yardımı ile birleştirilmektedir. Bu tür bağlantı işlemlerinde pens tutucular kullanılır. Bunlar ile birleştirme işlemi kolayca sağlanabilmektedir.
 • Freze Makine Fiyatları Neye Göre Değişir?

  • Freze makine fiyatları tabiki model ve marka bazlı olarak değişmektedir. CNC freze tezgahı ile el freze makinesi ya da kalıpçı freze aynı fiyat skalasında değildir. Özellikleri arttıkça fiyat da değişmektedir. Aynı zamanda model ve kullanım alanlarına bağlı da değişimleri görebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.