Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 474 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Şerit Led Modelleri


Şerit led modelleri, tek bir şeritte sıralanmış ledlerden oluşan aydınlatma ürünleridir. Farklı renk ve özelliklerde üretilen şerit ledler, iç ve dış mekanlarda dekoratif ve işlevsel aydınlatma çözümleri sunarlar. Led şerit ışıklar, farklı renklerde üretilir. Tek renkli led ışık çeşitleri, genellikle işlevsel amaçlı kullanılır ve tek bir renkte aydınlatma sağlar. RGB led şerit çeşitleri ise kırmızı, yeşil ve mavi renklerinden oluşurlar. Renk değiştiren led olarak RGB ledler istenilen renkte ışık yayarlar. RGB led hem işlevsel hem de dekoratif aydınlatma uygulamalarında kullanılır. Farklı modelleri bulunan şerit led ışık, kullanım alanlarına göre çeşitlere sahiptir. Teknik olarak da pek çok çeşitleri bulunmaktadır. 5V şerit led, 24 volt şerit led, 12V şerit led, sarı led şerit gibi bir sürü örnek verebiiriz. Ama yapılarına göre kategorize edilmiş led aydınlatma şerit çeşitleri de bulunmaktadır. Prize takılan led şerit modelinden farklı pek çok modeli sayfamızda bulabilirsiniz.

Dış Mekan Şerit Ledler


Dış mekan şerit led, dayanıklılık ve su geçirmezlik gibi özelliklere sahip olan şerit led modelidir. Bu modeller genellikle bahçe aydınlatması, dış cephe ışıklandırması ve peyzaj tasarımlarında kullanılır. Ayrıca dış mekan led renk seçenekleri ile dış mekan atmosferlerini kişiselleştirmek mümkündür. Bu ledler, RGB şerit led ve tek renk şerit led modellerinde bulunurlar.


Dış mekan şerit led çeşitleri, genellikle IP67 veya IP68 derecesine sahip su geçirmez ve toz geçirmez özelliklere sahiptir. Bu sayede, yağmur, kar ve rüzgâr gibi hava koşullarına dayanabilirler. Aynı zamanda, araç içi şerit led olarak araçlara dekoratif bir görünüm katmak için de kullanılırlar. Güneş enerjili led şerit modellerini de görebilirsiniz. Dış mekan ve bahçe için solar şerit led modelleri de tercih edilmektedir. Güneş enerjili led şerit farklı bir çalışma şekline sahiptir. Güneş enerjisi ile ışıklandırma imkanı sunar.

İç Mekan Şerit Ledler


İç mekan şerit ledler, iç mekanlarda dekoratif amaçlarla kullanılan şerit led ışık çeşididir. Aydınlatmanın yanı sıra renk değiştirme özellikleri ile iç mekanlara farklı atmosferler kazandırabilirler. Oturma, yatak odaları, mutfak ve koridor gibi birçok iç mekân alanında dekoratif oda ledleri olarak tercih edilirler. İç mekanlarda bu led ışık modelleri en çok tv arkası ışıklandırma amacıyla kullanılır.


İç mekan şerit led çeşitleri, farklı şekillerde kesilerek kullanılabilir. Bu sayede, her yere kolayca bağlanıp, monte edilebilirler. Şerit ledler, birbirinden farklı renkli led seçeneklerinde ve ışık şiddetlerinde üretilir. Böylelikle, farklı dekorasyon tarzlarına ve kullanım amaçlarına uygun modeller bulmak mümkündür.

Hortum Ledler


Hortum led, esnek yapısı sayesinde farklı şekil ve uzunluklarda uygulanabilen led aydınlatma türüdür. Bu led ışıklar, genellikle konturları vurgulamak veya özel tasarımlar oluşturmak için kullanılırlar. Özellikle tabela tasarımında sıklıkla tercih edilirler. Hortum ledler, şerit ledlerin silikon kılıf içerisine alınması ile üretilir. Bu sayede esnek bir yapıya kavuşan bu silikonlu şerit led çeşitleri, farklı şekillerde kıvrılarak kullanılabilirler. Led silikonlu şerit modellerinden olması ile istediğiniz şekilleri verip, duvar süsü olarak dekorasyonunuza farklılık katabiirsiniz.


Hortum ledler, 12V veya 220 volt şerit led güçlerinde bulunabilirler. Tek renk ve RGB ışık seçenekleri bulunan hortum ledler, kullanıcılara geniş bir renk seçeneği sunar. Örneğin, bir mobilyanın kenarlarını vurgulamak için beyaz led kullanılabilir. Ayrıca, bir duvara özel bir desen oluşturmak için ise renkli led ışık kullanılabilir. 220V şerit led modelleri ile kolayca ışıklandırma işlemlerini yapabilirsiniz. 

Modül Ledler


Modül ledler, küçük led ışık parçalarından oluşan şerit led modelidir. Modül let ışık genellikle reklam panolarında, tabelalarda ve dekoratif uygulamalarda kullanılır. Modüler yapıları sayesinde kolay montajları sağlanan modül ledler, genellikle 3 çip şerit led ile oluşur. Bu 3 çipli şerit led, 12 voltluk bir güç ile çalışır ve seri olarak bağlanır. Modül led ışık çeşitleri, kullanılan led çiplerinin gücüne bağlı olarak ışık gücü üretirler. 10 çipli şerit led gibi farklı çip sayılarına sahip modül led modellerini görebilirsiniz.

Neon Ledler


Neon ledler, geleneksel neon lambaların estetiğini taklit eden ve enerji verimliliği sağlayan led türüdür. Renk seçenekleri ve esnek yapısı ile neon led şerit, iç mekanlarda dikkat çekici bir dekor olarak kullanılır. Neon şerit led, neon lambalara göre %80'e kadar daha az enerji tüketebilirler.


Neon ışıklı led çeşitleri, iç mekanlarda duvarları, tavanları ve mobilyaları vurgulamak için idealdir. Led ışık renkli seçenekleri, herhangi bir mekân dekoruna uyum sağlayacak şekilde özelleştirilebilir. Ayrıca, su geçirmez özellikleri sayesinde neon led lights, dış mekanlarda da kullanılabilir. Neon let ışıklar reklam panoları ve tabelalarda da kullanılarak mekanlara estetik bir görünüm kazandırırlar.

Led Barlar


Led barlar, uzun bir çubuk formunda olan ve genellikle yoğun bir ışık çıkışına sahip olan led üniteleridir. Aydınlatma, vurgu ve odak oluşturmak için kullanılırlar. Led barlar, genellikle 10 ila 100 cm arasında değişen uzunluklarda üretilir. Tek sıralı, çift sıralı veya çok sıralı serit olarak bulunabilirler. Beyaz, sarı, kırmızı, mavi, yeşil ve RGB led bar gibi çeşitli renklerde üretilirler. IP65 veya IP67 koruma sınıfına sahiplerdir. Araç içi led şerit olarak araç dekorunda oldukça sık tercih edilirler.

Sensörlü Şerit Ledler


Sensörlü kullanımı sağlanabilen modeller de bulunmaktadır. Dış mekan kullanımlarında daha sık tercih edilirler. Ama dolap için şerit led kullanımında da sensörlü şerit led modelleri tercih edilmektedir. Dolap açıldığında yanmasını sağlamak amacı ile sensörlü şerit led modelleri oldukça kullanışlıdır. Bunun dışında ihtiyaç duyulan pek çok alanda da sensörlü şerit led kullanabilirsiniz.

Şerit Led Aksesuarları


Şerit led aksesuarları, kurulumu kolaylaştırmak ve özelleştirmek için tasarlanmış ek parçalardır. Bu aksesuarlar, şerit led adaptörü, kontrol cihazları, güç kaynakları ve montaj aparatlarıdır. Ayrıca, led ışık kumandalı modelleri için kumandalar da içerirler. Şerit ledi aksesuarları, kullanıcılara kurulum esnekliği ve özelleştirme imkanı sağlar.


Dekoratif Şerit Led Renkleri

Dekoratif Şerit Led Renkleri


Dekoratif kullanımları ile pek çok alanda şerit led modellerini tercih edebilirsiniz. Hepsi oldukça kullanışlı ürünler olup, pek çok alanda hoş bir dekorasyon imkanı sunmaktadır. Farklı ışık renkleri ile bulundukları ortamda hoş bir görünüm sunarlar. Ara renkler için de pek çok çeşidini görebilirsiniz. Turuncu şerit led, renkli şerit led, mor şerit led, sarı şerit led gibi ara renklerde modelleri de bulunur.

Beyaz Şerit Led Modelleri


Sıkça kullanımı sağlanan şerit led beyaz ışık genel olarak ilk tercih edilen modellerdendir. Şerit Led beyaz modelleri ile oldukça dekoratif bir çalışma sağlayabilirsiniz. Mutfak gibi alanlar içerisinde de kullanımını sağlayabileceğiniz ürünlerdir.

RGB Şerit Led Modelleri


RGB şerit led modelleri de pek çok alan içerisinde kullanılabilmektedir. Renkli serit led modelleri arasında yer alırlar. RGB şerit led kumandalı olması ile ışık renginde değişiklik yapılabilmektedir. Kolayca ışığın renginde değişim yapabilirsiniz. RGB şerit led modelleri ile pek çok alanda güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Tüm rgb şeritled modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Amber Şerit Led Modelleri


Amber şerit led modelleri ile pek çok alanda rahat çalışma sağlayabilirsiniz. Hepsi oldukça kullanışlı ürünlerdir. Amber renhi daha çok sarı alt tonlu olması ile mobilyalarda güzel bir dekoratif ışığı sunmaktadır. Kitaplık içerisinde raf aralarında amber şerit led modelleri oldukça hoş görünmektedir.

Kırmızı Şerit Led Modelleri


Kırmızı şerit led modelleri hem dekorasyon hem de uyarı ekipmanların aydınlatmasında kullanılabilmektedir. Dikkat çekmesi açısından acil stop levhalarında kırmızı led şerit kullanımını görebilirsiniz. Dekorasyon açısından da oldukça hoş bir görünüm sunmaktadırlar.

Neon Şerit Led Modelleri


Neon şerit led modelleri genel olarak farklı bir yapıya sahiptir. Neon serit led modelleri ile şekiller meydana getirebilirsiniz. Duvar süsleme ve dekorasyon için oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

Günışığı Şerit Led Modelleri


Günışığı şerit led modelleri de sarı alt tonlu olup, pek çok alanda kullanılabilmektedir. Tasarımları bakımından mobilyalar içerisinde bile hoş bir aydınlatma için kullanımları sağlanabilmektedir. Gün ışığı şerit led modellerini pek çok alanda rahatlıkla kullanabilir, güzel bir ışıklandırma sağlayabilirsiniz. Beyaz şerit led ve gün ışığı led şerit modelleri en çok tercih edilenler arasındadır. Daha sıcak bir ışık rengi sevenler için gün ışığı şerit led daha uygun bir seçenektir.

Mavi Şerit Led Modelleri


Mavi şerit led modelleri de oldukça hoştur. Beyaz mobilya ve duvarlarda mavi şerit led modeli güzel bir görünüm sunmaktadır. Mavi şerit led modelleri genel olarak pek çok alt tonda da çeşitlere sahitir. Buz mavisi şerit led modelleri de bulunmaktadır. Neon şerit led seçenekleri arasında da mavi şerit led modellerini görebilirsiniz.

Teknik Özelliklerine Göre Şerit Led Modelleri


Farklı pek çok alan için özelliklerde değişimler söz konusu olmaktadır. Her alanda uygun olabilecek bir şerit led modeli için en çok dikkat edilmesi gereken alan teknik özellikleridir. Çip sayısından, ışık rengine kadar hepsi oldukça önemlidir. Çip sayıları, güç seçenekleri ve gerilim değerlerine bakarak seçim yapmanız çok daha iyi bir kullanım imkanı sunacaktır.

Tek Çipli Şerit Led


Tek çipli şerit led modelleri, bir adet çip saysına sahip olan modellerdir. Tek hat üzerinden bir çipli şekide bir ışıklandırma imkanı sunar. Kullanım alanına göre tek çipli şerit led modellerine karar verebilirsiniz.

3 Çipli Şerit Led


3 çipli şerit led modelleri ise pek çok alan içerisinde rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Genel olarak çalışma şekilleri bakımından 3 çip şerit led sayısına sahiptir. Oldukça rahat ve dekoratif bir kullanım sunarlar.

5 Metre Şerit Led


Sadece çip sayısına göre değil, uzunluklarına göre de birbirlerinden ayrılan modellerdir. Pek çok alan içerisinde kullanımı rahatlıkla sağlanabilmektedir.

220V Şerit Led


Gerilim değerlerine göre de voltajlarında değişimler söz konusudur. 220V şerit led modelleri ev elektriği kullanımına uygun olup, pek çok alan içerisinde ilgi ile tercih edilmektedir. 220V şerit led modelleri ile istediğiniz alanların dekoratif ışıklandırmasını kolayca yapabilirsiniz.

Şerit Led Kullanım Alanları


Şerit ledler, esnek tasarımı ve enerji verimliliği sayesinde çeşitli kullanım alanlarına sahip aydınlatma çeşitleridir. İç mekanlarda, oturma odalarından yatak odalarına ve mutfaklara kadar geniş bir yelpazede aydınlatma sağlarlar. Let ışıklandırma renk seçenekleri ve ayarlanabilir özelliği, iç mekân aydınlatmasını özelleştirmek için kullanılabilir. Animasyonlu led şeklini alabilirler veya düz bir renkte ışık yayabilirler. Led işık çeşitleri aynı zamanda, dekoratif amaçlarla da sıklıkla kullanılırlar. Su geçirmez özellikleri sayesinde dış mekanlarda da kullanılabilen bu led ışıklandırma modelleri, bahçe, teras ışıklandırması ve dış cephe vurguları için idealdir. Ticari alanlarda da tercih edilen led şerit ışık çeşitleri, mağaza vitrinlerinden ofis aydınlatmasına kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ayrıca, araç içi veya dışı aydınlatma uygulamalarından, tabela aydınlatma projelerine kadar birçok alanda kullanılabilirler.


Şerit Led Kullanım Alanları

Dekoratif Mutfak Led Şerit Kullanımı


Mutfak dolapları altında şerit led modelleri ile hoş bir ışıklandırma yaratabilir, ölü alanları led seritler ile oldukça hoş bir görünüme sokabilirsiniz. Led şerit lamba modelleri ile mutfak dolapları ve tezgahları arasında mutfak led şerit modelleri çok ghüzel bir hava katmaktadır. Bu tür karanlık alanlar için kullanımını tavsiye edebiliriz.

Dekoratif Araç İçi Led Şerit Kullanımı


Araç içi şerit led modelleri de oldukça güzel bir kullanım sunmaktadır. Genel olarak arabaların içerisinde hoş ve farklı bir dekroasyon imkanı sunmaktadırlar. Araç içi şerit led modelleri araç kapısını da konulabilmektedir. İstediğiniz alanda araç içi led şerit modellerini tercih edebilirsiniz.

Şerit Led Kontrolü ve Kurulumu


Şerit ledlerin etkili bir şekilde kullanılabilmesi için doğru montaj ve kontrol önemlidir. Led aydınlatma çeşitleri kurulumu, genellikle modellere ve kullanım amaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak, genel bir kurulum süreci vardır. İlk başta şerit ledlerin istenilen uzunlukta kesilmesi gerekir. Şeritler, 1 metre led veya farklı uzunlukta olacak şekilde belirli aralıklarla kesilebilir, böylece istenilen uzunluğa uyum sağlanabilir.


Kesilen şerit led uygun bir yüzeye monte edilmelidir. Şeritli led lamba modellerinin bazıları, yapışkanlı şerit led modelindedir ve bu nedenle montaj yüzeyine kolay bir şekilde yapıştırılabilir. Kurulumun ardından şerit ledlerin bağlanması için, güç kaynağı, şerit led trafosu ve kontrol ünitesine ihtiyaç vardır. Bu ekipmanlar ledlerin enerji alarak, çalışmasını sağlar.


Bağlantı sonrasında, şerit led kontrolü için çeşitli aksesuarlar kullanılabilir. Bu aksesuarlar, renk değişimi, parlaklık ayarı ve hatta programlanabilir efektler gibi çeşitli seçenekleri içerebilir. Örneğin, kumandalı şerit led uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Led işık kumandalı modelleri için RGB aydınlatma kumandası kullanılabilir. Şerit ledlerin düzgün ve doğru bir şekilde monte edilip kurulması, let ışık ömrünü ve kalitesini artırır.


En Kaliteli Şerit Led Markaları

En Kaliteli Şerit Led Markaları


Şerit ledler birçok marka tarafından üretilen aydınlatma çeşitleridir. En kaliteli şerit led markaları içerisinde Cata şerit led markası, yüksek performans ve renk seçenekleri ile ön plana çıkar. Su geçirmez modelleri sayesinde dış mekân kullanımına uygun alternatifler sunan Cata markası, kumandalı led ışık çeşitleri ile akıllı aydınlatma imkânı da sağlar. Bir diğer güvenilir marka olan Forlife markası, estetik tasarımları ve dayanıklılığıyla dikkat çekerken, geniş renk yelpazesi ve uzun ömürlü ürünleri ile tercih edilmektedir. Global markası ise esnek tasarımları ve modüler seçenekleri ile çeşitli aydınlatma projelerine uygun çözümler sunan bir markadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun ışıklandırma led modelleri üreten bu markalar, birçok şerit led seçenekleri ile Elektromarketim’de! Birbirinden farklı let ışık çeşitleri ve uygun fiyat fırsatları için hemen ziyaret edin!

Şerit Ledlerin Sağladığı Avantajları


Şerit ledlerin aydınlatma açısından sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Dekorasyon bakımından, şerit ledlerin esnek tasarımları, çeşitli yüzeylere kolayca uygulanabilmesine olanak tanır. Renk seçenekleri ve renk değiştirme özellikleri, mekanların aydınlatmasını özelleştirmek için ideal bir çözüm sağlar. Kullanım açısından, enerji verimliliği avantajlar arasında ön planda yer alır. Şerit ışıklar led teknolojisi sayesinde geleneksel aydınlatma sistemlerine kıyasla daha az enerji tüketirler. Dayanıklı ve su geçirmez modelleri, dış mekân kullanımını kolaylaştırır. Modüler tasarımları ve 1, 3, 5 metre şerit led ve daha fazla uzunluklarında kesilebilme özellikleri, farklı projelerde ve alanlarda esneklik sağlar. Bu sayede kullanıcılar istedikleri alanlarda, istediği şekilde aydınlatma sağlayabilirler. Hemen fırsatları kaçırmandan şerit led fiyatları en ucuz şekilde sayfamızda görebilirsiniz, kolayca satın alın ve dekoratif renkli şerit led kullanımına başlayın. 

Uygun Şerit Led Fiyatları


Şerit led fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Şerit ledler farklı modellerdedir ve bu modeller farklı fiyat aralıklarını içerir. Ayrıca, 12 volt şerit led gibi teknik özellikler ve RGB led gibi renk değiştirme özellikleri fiyatları etkileyebilir. Şerit led RGB çeşitleri daha yüksek fiyatlarda olabilir. Kalite, dayanıklılık ve uzun ömür gibi faktörler de led fiyatları üzerinde belirleyicidir. Daha dayanıklı ve uzun ömürlü led ışık fiyatları genellikle daha yüksektir. Şerit ledler uzunluklarına göre fiyatlandırılır. Şerit led metre fiyatı, metresi artıkça yükselir. Örneğin, 3 metre şerit led fiyatları 10 metre şerit led fiyatlarından daha uygun olabilir. Elektromarketim üzerinden en uygun led metre fiyatı seçeneklerine kolayca ulaşabilir, ihtiyacınıza uygun olan şerit led çeşitlerine anında sahip olabilirsiniz!

Neden Elektromarketim' den Almalıyım?


 ✓  Elektromarketim, çeşitli renk seçenekleri, uzunluklar ve özelliklere sahip geniş bir şerit led ürün yelpazesi sunar. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun şerit led modelini seçebilir, mekanlarınızın estetiğini artırabilirsiniz.


 ✓  Şerit ledleri Elektromarketim’den en uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Bütçenize uygun seçenekler ile kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.


 ✓  Çeşitli ödeme yöntemleri ile Elektromarketim üzerinden güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.


 ✓  Elektromarketim’in Elektrotoptan sistemini kullanarak, belirli miktar ve üzeri alışverişlerinizde özel teklifleri değerlendirerek toplu alım avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede daha ekonomik alışverişler yapabilirsiniz.


 ✓  Her alışverişinizde kazandığınız Elektropuanlar ile bir sonraki siparişlerinizde ek indirimlerden yararlanabilirsiniz.


 ✓  Elektromarketim’in hızlı ve çözüm odaklı müşteri hizmetleri; ürün özellikleri, kurulum süreci ve diğer teknik konularda profesyonel danışmanlık sağlar. Böylelikle, doğru ürünü seçebilir ve sorunsuz bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.


 ✓  Bişeysorcaktım üzerinden aklınıza takılan soruları sorabilir, ürünler hakkında detaylı bilgilere anında sahip olabilirsiniz.

Şerit Ledler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • RGB Şerit Led Kumandalı Mıdır?

  • RGB şerit ledler, temelde kırmızı, yeşil ve mavi renklerdeki ledlerin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu renkler farklı kombinasyonlar ile, istenilen herhangi bir renge dönüşebilir. RGB şerit led kumandalı ve uzaktan kontrol edilebilir modelleri içerir. Uzaktan kumanda ile led RGB parlaklığı, rengi ve modu ayarlanabilir.
 • TV Arkası Şerit Led Nasıl Takılır?

  • Televizyon arkası şerit ledleri takmak için ilk olarak uygulama alanının temizlenmesi gerekir. Temiz bir yüzeye ledler daha sağlam bir şekilde yapışır. Şerit ledler, genellikle kesim noktaları veya işaretlerle belirlenmiş uzunluklara sahiptir. Böylelikle istenilen uzunlukta kesilmelidir. Şeritlerin arkasındaki yapışkan çıkarılmalı, ledler televizyonun arkasına düzgünce ve bastırılarak yerleştirilmelidir. Sonra, şeritler güç kaynağına ve kontrol ünitesine bağlanmalıdır. Eğer şerit ledler kumandalı ise kontrol ünitesi veya uzaktan kumanda kullanılarak renkler, parlaklık veya efektler ayarlanabilir.
 • Şerit Led Ne Kadar Elektrik Harcar?

  • Şerit ledler, geleneksel aydınlatma ürünlerine göre daha az elektrik tüketir. Şerit ledlerin elektrik tüketimi ledlerin uzunluklarına ve gerilim değerlerine göre değişir. 12 volt şerit led ile 220 V şerit led enerji tüketimi aynı değildir. Aynı şekilde, uzunluk bakımından ise 5 metre bir şerit led ile 10 metre led ışık enerji harcaması da bir değildir. Şerit led lamba modellerindeki düşük güç tüketimi, enerji tasarruflu bir aydınlatma sağlar. Ayrıca, parlaklık seviyelerini ayarlayabilme özelliği, kullanıcıların ihtiyaca göre enerji tüketimini düzenlemelerine imkan tanır.
 • İç Mekan Şerit Led ve Dış Mekan Şerit Led Arasındaki Fark Nedir?

  • İç mekan şerit ledler daha hafif ve daha ince tasarıma sahiplerdir. Genellikle suya dayanıklı değillerdir ve dış ortam koşullarına karşı koruma sağlamazlar. Dış mekan şerit ledler, su ve toz gibi dış etkenlere dayanıklıdır. Dış hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde üretilirler. Bu nedenle, iç mekan kullanımı için tasarlanmış olanlar dış mekan koşullarına uygun değildir.
 • Şerit Led Trafosu Nedir?Şerit Led Trafosu Nedir?

  • Şerit led trafosu, şerit ledlerin çalışmasını sağlayan bir güç kaynağıdır. Bu trafolar, genellikle evdeki elektrik sistemlerinden gelen standart yüksek voltajı, şerit ledlerin ihtiyaç duyduğu düşük voltaja çevirerek ledlerin güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.
 • Led Işık Nasıl Bağlanır?

  • Led ışıklar, farklı şekil ve boyutlarda mevcuttur ve çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Peki, led ışık nasıl bağlanır? Led ışıkları bağlamak için öncelikle güç kaynağı bağlanmalıdır. Bu güç kaynağı, ledlere gerekli olan elektrik akımını sağlar. Ardından led ışıkları birbirine ve güç kaynağına, led kablo aracılığıyla bağlamak gerekir.
  • Şerit ledler ise ince ve uzun bir bant üzerinde bulunan ledlerdir. Çeşitli renklerde ve boyutlarda üretilirler. Şerit led nasıl bağlanır? Led ışıklar gibi şerit ledler de güç kaynağına bağlanır. Sonrasında birbirine ve güç kaynağına konektörlerle bağlanır.
 • Şerit Led Nasıl Döşenir?

  • Şerit ledin döşenmesi için ilk olarak led, uygun uzunlukta kesilmelidir. Sonrasında, döşenecek alana yerleştirilmeli, yapışkanı çıkarılarak yapıştırılmalıdır. Şerit led, bir şerit led kanalı içerisine döşenecek ise kanal boyunca sabitlenmelidir. Sonrasında, güç kaynağına gerekli bağlantılar sağlanmalıdır. Eğer, fişli led ışık ise fiş prize takılarak şerit ledler çalıştırılmalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.