Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 497 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11
 • Spot Kasası Nedir?

  • Spot kasası, led modüller yardımıyla aydınlatma işlevi gören led lambaları ve diğer ampulleri içerisine alan paneldir. Spot kasası, spot ışık kullanılmasına olanak sağlayan ekipmandır. Modern tasarımlara sahip, evlerde sıkça kullanılan spot aydınlatma, dekoratif açıdan dikkat çekici dururken aynı zamanda gömme lamba olarak tercih edildiklerinde çok fazla yer kaplamazlar.
 • Spot Lamba Kasası Çeşitleri Nelerdir?

  • Spot lamba kasası dekoratif ve fonksiyonel açıdan değişiklik göstermektedir. İki şekilde spot kasası modeli vardır. Bunlardan bir tanesi sıva üstü spot kasalar, diğer ise sıva altı kasalardır. Kendi içlerinde de farklı şekilde modeller barındırırlar. Bu iki spot kasa çeşidi de değişik formlarda bulunabilirler. Örneğin; spot sıva üstü spot kasa modeline örnek olarak ray spot aydınlatma kasaları da girmektedir. Ray spot kasası; ray üzerinde hareket edebilen ve ayarlanabilir raylı spot lamba kasasıdır. Çoğunlukla vurgulama aydınlatması olarak kullanılan bu kasada genelde GU10 duyusu bulunmaktadır. Ayrı olarak ray spot aksesuarları da sonradan spot kasalarına uygun olacak şekilde temin edilebilmektedir.
  • GU10 Spot Kasa Modelleri

  • GU10 spot kasa için kullanılan duy çeşitlerindendir. Evlerde, eğlence merkezlerinde hatta mağazalarda sıkça gördüğümüz duy modeli GU10 spot kasa, genelde vurgulu aydınlatma yapmak için tercih edilmektedir. Bu duy modelini içeren spot lamba kolayca montaj edilebilmektedir. GU10 spot kasa duyları, ray spot aydınlatma içerisinde kullanılırsa 360 derece dönecek şekilde de ayarlanabilmektedir.
  • Sıva Altı Spot Kasalar

  • Gömme spot olarak da anılan sıva altı spot kasalar, günümüzde spot aydınlatma yapılması için çoğu konut projesinde veya iç ve dış aydınlatmada fazlaca yer almaktadır. Sadece tavan spot lamba olarak değil zeminlerde de kullanılırlar. Sıva altı spot kasa modelleri içerisine salyangoz led spot çeşidi de girer. Bu spot kasaları sıva altında olmasına rağmen iç mekanizması hareket edebilmektedir. Gömme lamba kasaları montajı yapılacak alanla bütünleşirler ve yer kaplamazlar. Sıva altı spot kasaların ev içerisinde kullanım örnekleri;
  •   - Banyo Aydınlatması: Banyoların tavanında veya musluk dolabında banyo spot lambası sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kasaların içerisinde genelde led yuvarlak lamba bulunmaktadır.
  •   - Mutfak Aydınlatması: Mutfak spot lamba kullanımı tavan haricinde genelde mutfak dolaplarının alt kısımlarında da bulunur. Mutfak dolaplarının oluşturacağı gölgeyi engeller ve tezgâh kullanım verimliliğini arttırır.
  •   - Salon Aydınlatması: Modern açıdan, günümüzde salona spot lamba konulması hem inşaat projelerinde yer almaktadır hem de ev sahipleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Dekoratif olarak farklı renklerde ve tasarımlarda birçok spot kasası bulunmaktadır. Gömme lamba kasaları, salon dekorasyon tarzına göre alıcılara çeşitli seçenekler sunmaktadır.
  • Sıva Üstü Spot Kasalar

  • Sıva üstü spot aydınlatmalar, kafelerde, ofislerde ve salonlarda kısacası iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun aydınlatma modellerindendir. Sıva üstü spot kasalar, renk ve şekil bakımından çeşitlilik göstererek her dekorasyona uygun modeli bulunur. Dekoratif amaçlı kullanımları dışında temel amacı aydınlatma olduğu için farklı duy özelliklerine sahiptirler. Bunlar GU10 ve MR-16 gibi örneklendirilebilir. Sıva üstü led lamba kullanılması enerji ve uzun ömürlülük avantajı sağlamaktadır. Sıva üstü spot kasalar tavan aydınlatması dışında, duvar aydınlatması olarak da kullanılmaktadır. Tekli, ikili ve üçlü gibi birçok modelleri de bulunur. Bulundukları ortamın dekorasyonlarını zenginleştiren sıva üstü spot kasaların kullanım alanları içerisinde; mağaza vitrinleri, yatak başuçları, eğlence sektörü mekanları ve ofisler gibi yerler alır.
 • Dekoratif Spot Kasası Modelleri Nelerdir?

  • Dekoratif spot lamba kasaları birçok renkte ve formda olabilirler. Dekoratif nişlerden, tablo aydınlatmasına kadar birçok kullanım alanı vardır. Dekoratif led spotlar ve kasaları her tarza uyacak şekil modellerde üretilmektedir. Bu dekoratif spot kasaları sadelik sevenler için tek renk seçenekleri, hareketlilik sevenler içinse desenli ve taşlı seçenekleri içerirler.
  • Evine veya iş yerine minimal dokunuşlar katmak isteyenlere tek renk ve sade spot kasa örneği olarak; sıva altı “Noas YL60-3020 Ural Siyah-Mat Siyah Kare Alüminyum Spot Kasası” ve sıva üstü “Noas YL60-9170 Milano Siyah-Bakır Sıva Üstü 3lü Spot Kasası” verilebilir.
  • Daha hareketli spot kasa tercih etmek isteyenlere ise; cam ve taşlı spot lamba tasarımlı “ACK AH01-02076 65mm Cam Dekoratif Spot Kasası” ve seramik tasarımlı “ACK AH04-01286 65mm Seramik Dekoratif Spot Kasasıörnek gösterilebilir. Dekoratif spot lamba kasaları tasarımları, şekilleri ve ebatları değişik şekillerde karşımıza çıkar.
 • Spot Lamba Kasası Nasıl Kullanılır?

  • Spot lamba kasalarının değişimleri ve montajları kolay olduğu için rahatlıkla istenilen zaman farklı modelle değiştirilebilirler. Spot kasası kullanım alanları çok fazladır. Bazen sadece aydınlatma amaçlı kullanılırken bazen de tasarım amaçlı kullanılırlar. Örneğin; mağazalarda satılması istenen ürünü veya duvarda asılı olan tabloları vurgulayarak ön plana çıkarma amacıyla, eğlence mekanlarında ise renkli ışıklandırma yaparak eğlenceli ambiyans oluşturma amacıyla kullanılırlar.
 • Spot Kasası Avantajı Nedir?

  • Spot avize ürünleri, kullanıcılara hem dekoratif bakımdan avantaj sağlar hem de ışıklandırması led seçilirse enerji bakımından avantaj sağlar. Boş spot kasası hasar görürse veya tercihen değiştirilmek istenirse kolayca değiştirilebilir. Işıklandırması led olan led spot kasası enerji tasarruflu, verimli ve uzun ömürlüdür. Led spot lamba enerji salınımı düşük olduğundan dolayı da doğaya zararları yoktur.
 • En İyi Spot Kasası Hangisidir?

  • Kullanım alanı ve amacına göre birçok markada spot kasası modelleri vardır. Başlıca ACK, Cata ve Global olmak üzere çeşitli markalar, sıva altı ve sıva üstü spot aydınlatma ürünleri üretmektedir. Modellerine ve markalarına göre led spot lamba fiyat oranı değişmektedir.
  • Marka olarak ACK, Cata, Forlife, Global ve Noas markalarının pek çok ürün çeşidi bulunur. Hepsi hem spot armatür çeşitlerinde hem spot kasalarında farklı bir dekorasyon sunar.
  • Cata spot lamba kasaları alıcılara her türlü modelden ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu ürünlerin içerisinde ray spot kasası ve dekoratif spot lamba kasası da bulunur. “Cata CT-5344 40W İnter Siyah Kasa 4000K Ray Spot Armatür” raylı sistemi ile istenilen açıda ayarlanır ve ledli olması ile aydınlatma ömrü uzundur. Tekli, ikili ve üçlü gibi birçok modelde ve renkte Cata spot lamba kasası bulmak mümkündür. Diğer markaların spot kasası örnekleri;
  • ACK: “ACK AH18-50301 E27 Siyah Ray Soketli Spot Kasası” E27 duylu ve ray soketli boş spot kasası ürünüdür. Genelde eğlence mekanlarında sıkça görülen bu ürün hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda, kısacası ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Global: “Global K2 KDA802 50W GU5.3 MR16 Halojen Spot Kasası” sıva altı gömme lamba modelindendir, 3 tane duy girişi bulundurur ve halojen aydınlatma için idealdir.
  • Forlife: “Forlife FL-1837 5W Dubai Kristal Cam Spot Armatür” kasası dekoratif spot lamba kasası modelidir. Boş spot kasasıdır ve içerisinde aydınlatması yoktur. G4 duylu ampuller ile kullanımı uygundur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.