Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 460 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Spot Kasası Çeşitleri


Spot kasası, spot lambaların içine monte edildiği ve elektrik bağlantılarının yapıldığı ekipmandır. Spot lambalar tavana ve duvara, sıva altı veya sıva üstü olacak şekilde monte edilerek kullanılan aydınlatmalardır. Spot lamba kasası çeşitleri, spot lambaların tavana ve duvara sabitlenmesini, lambalar ile bütünleşerek dekoratif görünüm kazanmalarını sağlarlar. Spot lambanın kullanılacağı alana ve amaca göre farklı şekil ve boyutlarda olurlar. Birçok farklı renkte, şekilde ve boyutlarda bulunan boş spot kasası çeşitleri, her dekorasyona uyum sağlayan modelleri ile geniş bir yelpazeye sahiptir.


Kare, yuvarlak, oval gibi şekilleri bulunan spot kasaların; taşlı, kristalli ve seramik gibi dekoratif modelleri de bulunur. Aynı zamanda spot kasalar beyaz, siyah, gri, altın ve canlı renkler gibi birbirinden farklı renk seçenekleri de içerirler. Bu kasa çeşitlerine ek olarak, ray spot kasası modelleri de spot kasası çeşitleri içerisinde yer alır. Spot kasaları kullanım amacına göre; tekli spot kasası, 2 lı spot kasası ve üçlü spot kasası modelleriyle kullanıcılara farklı opsiyonlar da sunar.

GU10 Spot Kasa Modelleri


GU10 spot kasa modelleri, G10 duy yapısına sahip kasalardır. GU10 spot kasalar, vurgulu aydınlatma yapmak için tercih edilirler. GU10 spot kasaların ray spot aydınlatma modelleri de bulunur ve 360 derece dönecek şekilde ayarlanabilirler.

Sıva Altı Spot Kasalar


Sıva altı spot kasalar gömme spot olarak da bilinen, iç ve dış mekân aydınlatmalarında sıklıkla kullanılan kasalardır. Tavan, duvar ve zemin yüzeylerinin içerisine gömülerek monte edilirler ve yüzey ile bütünleşerek yer kaplamazlar. Sıva altı spot kasalar, birçok farklı renk ve tasarımda bulunarak çeşitli dekorasyonlara uyum sağlarlar.

Sıva Üstü Spot Kasalar


Sıva üstü spot kasalar, sıva üstü spotlar için üretilen kasa çeşitleridir. Bu kasalar, duvar ve tavan yüzeyinin dışına monte edilerek kullanılırlar. Sıva üstü spot kasası modelleri renk, şekil ve boyut bakımından çeşitlilik gösterirler ve birçok farklı duy seçenekleri içerirler.

Spot Kasası Kullanım Alanları


Spot kasaları, iç ve dış mekanlar olmak üzere spot lambaların kullanıldığı her alanda kullanılırlar. Yaşam alanlarında, iş yerlerinde, eğlence mekanlarında, hastanelerde ve daha birçok alanda tercih edilirler.


Banyo Aydınlatması: Spot kasaları, genel aydınlatma fonksiyonu amacıyla banyoların tavanında, işlevsel ve bölgesel aydınlatma amacıyla ise lavabo dolaplarında kullanılırlar.


Mutfak Aydınlatması: Mutfakların tavanı ve mutfak dolaplarının alt kısmında kullanılan spot kasaları tezgâhlarda bölgesel aydınlatma yaparak, kullanıcılara verimlilik sağlarlar.


Salon Aydınlatması: Salon ve oturma odalarında genel aydınlatma amacının dışında, tablo ve nişlerin vurgulanması amacıyla da spot kasaları kullanılır.


İş Yeri Aydınlatması: Spot kasaları iş yerleri ve ticari alanların aydınlatmalarında da sıkça tercih edilirler. İşletmelerde enerji verimliliği açısından kullanılan led spotların, led spot kasası modellerini görmek mümkündür. Boş led spot kasası içerisine yerleştirilen led lambalar, uzun ömürlü ve enerji verimliliği yüksek olan lambalardır.


Eğlence Sektörü: Spot lambalar eğlence sektörünün bulunduğu; konser alanlarında, eğlence merkezlerinde ve otellerin restoran alanları gibi alanlarda kullanılır. Özellikle bu alanlarda, hareket edebilmesi ve istenilen alana yönlendirilebilmesiyle ray spotlar ve ray spot kasası modelleri çoğunlukla tercih edilir bir seçenektir.

Spot Kasası Kullanıcılarına Tavsiyeler


Spot kasaları, bulunduğu ortamın dekoruna büyük katkıda bulunan aydınlatma aksesuarlarıdır. Birbirinden farklı desenleri, modelleri, renkleri ve şekilleriyle her tarza uyum sağlarlar. Kullanım alanlarının geniş olması sayesinde her alanda rahatlıkla kullanılabilirler ve tasarımlarıyla dikkat çekerler. Ray spot kasaları ve salyangoz spot kasaları, yönlendirilebilmeleri ve hareket etmeleri ile vurgu yapılmak istenilen alanlara kolayca çevrilebilirler. Spot kasalarının tüm çeşitleri kolay montaj uygulamaları ile bağlantı sırasında kullanıcıya oldukça avantaj sağlarlar. Hasar görmeleri veya başka bir spot kasası ile değiştirilme durumlarında ise kolay bir şekilde değiştirilebilirler.

Neden Elektromarketim' den Almalıyım?


✔  Elektromarketim’ de her tarza uygun spot kasalarını, en uygun fiyat seçenekleriyle almak mümkündür.


✔  Fırsat ve kampanyaları takip ederek, spot kasalarındaki indirimlerden kolayca yararlanabilirsiniz.


✔  Elektrotoptan hizmeti ile toplu alışverişlerinizde özel teklif imkanından yararlanabilirsiniz.


✔  Elektropuan sistemi ile yaptığınız her alışveriş için puan kazanabilir, bir sonraki alışverişlerinde puanlarınızı indirim olarak kullanabilirsiniz.


✔  Güvenli ödeme ve hızlı teslimat yolları ile tüm spot kasası ürünlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Spot Kasaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Spot Kasası Montajı Nasıl Yapılır?

  • Spot kasası, spot lambaların tavan ve duvar yüzeyine gömülmesini veya sabitlenmesini sağlayan aksesuardır. Spot kasası montajı için; spot kasası, spot lambası, matkap, elektrik bandı, tornavida gibi montaj ve elektrik bağlantısını gerçekleştirmeye yarayan ekipmanlar gerekir.
  • Spot lambanın takılacağı yer belirlenip, spot kasasının yerleştirileceği yer işaretlenir.
  • Birden fazla spot kasası montajı yapılacak ise genellikle 20 cm aralıklarla yüzeye yerleştirilir.
  • Matkap kullanılarak işaretli yerde delik açılır ve deliğe elektrik bandı sarılır.
  • Spot kasa deliğe oturtularak, tornavida ile sabitlenir ve spot lambasının kablosu spot kasasına takılır.
 • Spot Lamba Banyolarda Kullanılabilir mi?

  • Spot lambalar hem işlevsel hem de dekorasyon açısından banyolarda kullanılabilirler. Tavana veya banyo dolaplarına hatta zemine bile yerleştirilebilirler. Tavanda genel bir aydınlatma, banyo dolaplarında odak aydınlatma, zeminlerde ise dekor aydınlatması sağlarlar.
 • En İyi Spot Kasası Markası Hangisidir?

  • Spot kasalar, birçok aydınlatma markası tarafından üretilen ve kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen aydınlatma aksesuarlarıdır. Spot kasalar ACK, Cata, Forlife, Global ve Noas gibi kaliteli markaların en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alırlar. Bu markalar arasında en iyi marka ayrımı yapmak mümkün değildir. Her marka, her kullanıcıya hitap edebilecek spot kasası modelleri üretir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.