Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 599 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 13
 • Duvar ve Tavan Armatürü Modelleri Nelerdir?

  • Duvar ve tavan armatürü, bir veya birden fazla lambayı içerisinde bulundurarak lambaları dış etkenlerden korur, aynı zamanda dışarıya dekoratif bir görünüm verir. Armatürler, üzerinde birden fazla duy bulundurarak lambaların bağlanmasını sağlayan ekipmandır. Armatürler tek olarak bulunmalarının yanı sıra, içerisinde ışık kaynağı lambalar ile beraber de bulunabilirler. Duvar ve tavan armatürleri, iç mekan aydınlatma ürünleri içerisine girse de balkon ve bahçe gibi alanlarda da sıkça kullanılmaktadır.
  • Tavan ve duvar armatürü, sensörlü ve sensörsüz olarak ana iki sınıfa ayrılmaktadır. Sensörlü tavan armatürü, hareketi algılayan ve lambanın yanmasını sağlayan armatür çeşididir. Lambalı armatürler gerilim, ışık rengi ve armatür gövde rengi gibi özelliklerle farklı modellerde üretilmektedir. Duvar ve tavan armatürleri montajları sıva üstü olmaktadır.
  • Armatür içerisinde bulunan lambalar farklı özelliklerde de olabilmektedir. Hem enerji tasarrufu hem de uzun ömürlü olması sebebiyle en çok, duvar ve tavan armatürleri ledli olanlar tercih edilmektedir. Duvar ve tavan armatürü led olanlar aydınlatmayı daha az enerji harcayarak yaparlar. Led tavan armatürü içerisinde dahili led ışık kaynağını bulundurduğu için harici lambaya ihtiyaç duymaz.
 • Duvar ve Tavan Armatürü Nasıl Kullanılır?

  • Duvar ve tavan armatürü sıva üstü montajla kullanılmaktadır. Sıva üstü tavan armatürleri kullanılacağı alan belirlenir ve belirlendikten sonra takılır. Takılma işlemi ise duvar veya tavandaki elektrik kablolarının, elektrik enerjisinin kontrol kalemi kontrol edilmesinden sonra gerçekleşir. Duvar ve tavan led armatür çeşitleri ana ışık kaynağı olarak değil dekoratif amaçlı ışıklarda kullanılmaktadır.
 • Duvar ve Tavan Armatürü Nasıl Seçilir?

  • Duvar ve tavan armatürü seçmeden önce kullanım alanı ve kullanım amacı belirlenmelidir. Armatürler, genellikle dekoratif amaçlı kullanılan aydınlatma ekipmanlarıdır. Çeşitli renklerde, şekillerde ve ışık türlerinde üretilirler. Lamba türü olarak en çok tercih edilen ise led tavan armatür çeşitleridir. Led tavan armatur ve duvar armatürlerinin tercih edilme sebebi ise uzun ömürlü ve enerji tasarruflu olmalıdır. Işık renklerinden armatür renklerine kadar farklı modellerde bulunan tavan ve duvar armatürleri, tamamen alıcının veya kullanıcının zevkine göre seçilmelidir.
 • Duvar ve Tavan Armatürü Markaları

  • Led tavan armatürü sıva üstü ve diğer tüm armatürler birçok marka tarafından çeşitli özelliklerle üretilmektedir. Bu markalara örnek olarak; AY-KA, ACK, Cata ve Global markaları verilebilir. Duvar ve tavan armatürü fiyatları da hem markalarına hem de özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Elektromarketim.com’da her bütçeye uygun olan duvar ve tavan armatürlerini, çeşitli modellerde bulmak mümkündür.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.