Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 51 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Yangına Dayanıklı Kablo Çeşitleri Nelerdir?

  • Zayıf akım kabloları içinde olan yangına dayanıklı kablolar, olası bir yangın durumunda aleve dayanıklı kablo olması sebebiyle insanların yoğun olarak bulunduğu ortamlarda tercih edilmektedir. Yangına dayanıklı kablo, sıva altı veya sıva üstü olmak üzere döşenmektedirler. Bu kablolar yangın durumunda yangın alarmı gibi uyarıcı sistemlere enerji taşımaktadır. Yangın anında uyarı sistemleri taşıdıkları enerji sayesinde sorunsuz şekilde çalışacağı için ortamdaki can ve mal güvenliğinin korunmasına avantaj sağlamaktadır. Yangına dayanıklı kablo çeşitleri farklı şekillerde bulunmaktadır:
  • LIHH Yangına Dayanıklı Kablo

  • LIHH yangına dayanıklı kablo, esnek yapıları sayesinde dar alanda rahatlıkla kullanılabildikleri için haberleşme sektörü, makina tasarımları ve bilgisayar sistemleri gibi kontrol sistemlerinde tercih edilmektedirler. Düşük duman yoğunluğuna sahiptirler ve zehirli gaz salınımı yapmazlar. “Erse ERVITAL LIHH FE 180/PH120 3x1.5mm2 Yangına Dayanıklı Kablo” LIHH kablo örneğidir.
  • LIHCH Yangına Dayanıklı Kablo

  • LIHCH yangına dayanıklı kablo, dahili ortamlarda hassas sinyal iletimini sağlayan kablodur. Örgü ekranlı olan kablo tipidir. Ekranlaması, olumsuz dış elektriksel etkenlere karşı koruma sağlamaktadır.  “Reçber 102126 6x1 LIHCH FE180 PH120 Yangına Dayanıklı Kablo” LIHCH kablo örneğidir.
  • LIH(st)H Yangına Dayanıklı Kablo

  • LIH(St)H yangına dayanıklı kablo, elektromanyetik karışım ve girişimlerin bulunduğu ve insan yoğunluğunun çok olduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Bu kablolar bina dışı gibi dış ortamlarda kullanılmamaktadır. “Erse ERVITAL LIH(St)H FE 180/PH120 4x1.5mm2 Yangına Dayanıklı Kablo” LIH(st)H kablo örneğidir.
  • JE-H(st)H Yangına Dayanıklı Kablo

  • JE-H(st)H yangına dayanıklı kablo, ekranlı kablodur ve bu kablolar dışarıdan gelen dış elektriksel etkenlerden etkilenmeden sinyal kalite sürekliliğini devam ettirir. Yer altı tesisatlarında kullanılmak için uygun değildir. “Reçber 112086 2x2x1,5+1,5 JE-H(St)H…Bd FE180 PH120 Yangına Dayanıklı Kablo” JE-H(St)H kablo örneğidir.
  • SIMH Silikon İzole ve Kılıflı Flexible Kablo

  • SIMH yangına dayanıklı kablo, silikon izole ve kılıflı flexible kablodur. Yangın esnasında 180 dakika boyunca çalışmaya devam eder. Diğer yangına dayanıklı kablo çeşitlerinden farkı ise sıcak ortamda ve alev altında izolasyon yapısı bozulmadığı için akım taşıma kapasitesi korunur. “Reçber 113124 4x2,5 SIMH Yangına Dayanıklı Kablo” SIMH silikon izole ve kılıflı flexible kablo örneğidir.
 • Yangına Dayanıklı Kablo Kullanmak Zorunlu mu?

  • Yangına dayanıklı olmayan kablolar yangın durumunda yangının büyümesine ve zehirli gaz salınımı yapmasına yol açabilmektedir. Bu tür durumlarda can ve mal güvenliği için mutlaka yangına dayanıklı kablo kullanılması gerektirmektedir. İnsan sayısının fazla olduğu alanlarda ve insanların yaşadığı binalarda aleve dayanıklı kablo korunması tedbir açısından önemlidir. Bu tür kablolar alev iletmeme, yangına dayanıklı olma ve düşük duman yoğunluğu özellikleriyle güvenlik açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Yangın alarmı ve uyarı sistemlerinin enerji beslemesini de yaptıkları için olası yangın durumunda bu sistemlerin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacaktır.
 • Yangına Dayanıklı Kablo Nerelerde Kullanılır?

  • Yangına dayanıklı kablolar diğer zayıf akım kabloları gibi insanların toplu olarak yaşadığı veya bulunduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Yangın olması durumunda insanların canını ve malını koruması açısından tercih edilmektedirler. Bu kablolar alevden etkilenmez ve zehirli gaz salınımı yapmazlar. Böylece insan sağlığının korunmasında büyük önem taşırlar. Binalarda, hastanelerde, okullarda, alışveriş merkezlerinde, otellerde ve havaalanı gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Erse ve Reçber markasının tüm kablo çeşitlerine bakabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.