Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 576 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 12
 • Aplik Nedir?

  • Aplik hem dekorasyon hem de işlevsel amaçlı kullanılan duvar aydınlatma ürünlerinden biridir. Daha çok ana aydınlatma sistemi olarak değil, yardımcı ışıklandırma ve dekoratif aplik olarak kullanılmaktadır. Bulunduğu ortamı aydınlatırken, o ortama dekoratif olarak şıklık katmaktadır. Duvar avizesi olarak da adlandırılan duvar aplikleri iç mekânın dışında, dış mekan aplik olarak da karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş dönemlerdeki mum ve şamdan aplikler yeni dönemde yerini modern aplik modellerine bırakmıştır. Modern aplikler içerisinde birçok çeşit barındırır.
 • Dekoratif Aplik Modelleri Nelerdir?

  • Aplik modelleri ana ışık kaynağı yerine daha çok dekoratif duvar lambası olarak kullanılmakta. Az aydınlatma gerektiren yerlerde veya ışığın yetersiz olduğu alanlarda ışık yoğunluğunu arttırmak amacıyla da kullanılır. Duvar abajuru yani duvar aplikleri kullanım alanlarına ve tarzlarına göre; renk, ebat ve ışık yoğunluğu açısından çeşitlilik göstermektedir. İç mekanların daha az ışık alan kısımlarında; giriş ve koridorlarda hoş bir görünüm elde ederken aynı zamanda aydınlatma yaratır. İç mekanlarda kullanım alanları çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Salon aplik modelleri, salonların tarzlarına göre değişmekte ve bulunduğu ortama sıcaklık ve derinlik katmaktadır. Aplik avize arasında yer alan sarkıt aplik modeli yatak odalarında ayna üstü aplik veya yatak başı aplik olarak da sıkça tercih edilmektedir. Duvar aplikleri bölgesel aydınlatma konusunda en ideal olan aydınlatma ürünlerinden biridir. Geometrik unsurları ön plana çıkarak dekorasyonda büyük farklılıklar yaratır. Banyo aplik modelleri bu amaçla kullanılan duvar aplik modelleri içerisinde yer alır. Banyo ayna üstü aydınlatma, banyonun havasını değiştirmekte oldukça başarılıdır. Dekorasyonda yalınlık ve modernlik elde etmek isteyenler için siyah aplik, iç ve dış mekanlarda kullanılacak zamansız bir ürün tercihi olacaktır. Tablo apliği modelleri de kullanımları alanları bakımından ilgi görmektedir. Tablo üzerine konularak tabloların renklerinin daha canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda ayna üstü aplik modeli olarak da kullanımları sağlanabilmektedir. Resim apliği ve tablo apliği olarak halk arasında bilinirler. Dekoratif aplik modelleri içerisinde saat tipi ürünler yer alır. Hem aydınlatma hem de duvar saati olması ile kullanıcıların ilgi odağı olmuşlardır. Bulundukları ortama farklı bir görünüm sunar ve değer katarlar.
  • Dış cephe aplik modelleri; bahçe, teras ve havuz kenarları için dekoratif olmasının dışında fonksiyonel bir görev görmektedir. Dekoratif açıdan havuz kenarlarında farklı atmosfer yaratmak için dekoratif aplik kullanılırken, bahçelerde ve teraslarda pilli aplik modelleri veya sensörlü aplik modelleri fonksiyonel açıdan kullanılmaktadır. Böylelikle elektrik tasarrufu yapma konusunda kullanıcılar tarafından avantajlıdır. Elektrik tasarrufu denilince ampuller arasında akıllara ledli olanları gelmektedir. İçerisinde led bulunduran aydınlatma ürünleri hem daha uzun ömürlü olmakta hem de daha güçlü yapıları ile dayanıklı olmaktadır. Led duvar aplikleri, uygun olan ışık miktarını daha az enerji harcayarak sağlayacaktır. Led aplik modelleri sadece modern aplik modellerinde değil retro aplik modellerinde de bulunur.
  • Birçok dekoratif aydınlatma fikirlerine elektromarketim.com blog kısmından ulaşabilir, elektroblog aydınlatma kategorisinden çeşitli fikirler elde edebilirsiniz!
 • Duvar Apliği Nasıl Takılır?

  • Duvar aplikleri modelleri bakımından farklı şekillerde montaj gerektirebilmektedir. İlk olarak duvar aplikleri nereye takılacak belirlenmelidir. Sonrasında duvardaki elektrik kablolarının içerisindeki elektrik enerjisi, kontrol kalemi ile kontrol edilmelidir. Hattaki enerjinin kesimi gerçekleştikten sonra, modeline göre aplik modelleri içerisinde yer alan talimatlara uyarak duvar montajı gerçekleştirilebilir.
 • Banyo Aplik Montaj İşlemleri Nasıl Yapılır?

  • Banyoların görselliğini arttırmak ve karanlık atmosferden kurtulmak amacıyla banyo aplikler tam bu noktada devreye girmektedir. Banyo ayna üstü aydınlatma, ana ışık kaynağını kullanmadan da ayna önünde gerçekleşecek makyaj, cilt bakımı, tıraş vb. işler için sadece tek başına yeterli olmaktadır. Banyo aplik montajları da diğer duvar aplik modelleri montajı ile aynıdır. Banyo duvarında aplik takılacak yerden elektrik hattı geçip geçmediği öğrenildikten sonra, eğer geçiyor ise montaj aynı duvar aplikleri gibi yapılır. Geçmiyor ise banyoya elektrik hattı döşenir ve sonrasında banyo aplik montajı yapılır.
 • Led Aplik Dış Mekan İçerisinde Kullanılır Mı?

  • Led aplikler, iç ve dış mekân içerisinde sıklıkla kullanılan yardımcı aydınlatma ürünlerindendir. Kullanıldıkları alanlar; duvarları ve ortamı daha şık hale getirecek bahçe, teras ve balkon gibi birçok mekânı kapsamaktadır. Led aplik modelleri bölgesel aydınlatma yaratarak ön plana çıkarılmak istenilen yeri daha göz alıcı hale getirmektedir. Bahçe aplik modelleri arasında led duvar aplik, bahçe duvarlarını ve bitkileri ışıklandırarak hoş bir ambiyans oluşturmaktadır. Bahçe duvar apliği bahçelere modern bir görünüm katar ve günümüzde çoğu bahçe aydınlatmasında karşımıza çıkar.
  • Led duvar aplikleri, bahçe duvarı apliği modellerinin yanı sıra balkon aplik ve teras aplik modelleri içerisinde de yer alır. Balkon ve teraslarda hoş yemekler ve hoş sohbetler için ortamı daha sıcak bir hale getirmektedir. Birçok otel ve kafe teraslarında, balkonlarında ve havuz kenarlarında led duvar aplikleri kullanılmakta ve müşteriler için çekici bir alan oluşturulmaktadır.
  • Led duvar aplik modelleri arasında Cata aplik olmak üzere birçok markanın aplik modellerine elektromarketim.com’dan ulaşabilir, dekorasyonlarınızda farklı bir dokunuş yaratabilirsiniz!
 • Ayna Üstü Aplik Modelleri Nasıl Olmalıdır?

  • Ayna üstü aplik başlıca; yatak odalarında, banyolarda ve evin girişlerinde ortama derinlik katmak üzere kullanılmaktadır. Ayna üstü aplik sadece ayna önündeki kişiyi aydınlatmak değil, kullanıldığı aynayı ön plana çıkarmak için de aydınlatma sağlar. Eğer aydınlatılacak ayna gold detaylar barındırıyorsa gold aplik, eskitme detaylar barındırıyorsa retro aplik tercih edilebilir. Birçok modern aplik çeşidi bulunmaktadır. Her tarza göre çeşitlilik gösteren aplik lamba, istenilen tarzda ve renkte seçilebilir ve ayna üstü aplik olarak kullanımı sağlanabilir.
 • En İyi Aplik Modelleri Nelerdir?

  • Genel olarak en iyi denilebilecek bir örnek veremeyiz. Aydınlatma ürünleri aynı zamanda dekoratif açıdan da kullanılan ürünlerdir. Bu sebeple farklı dekoratif tasarımlara sahip olacak şekilde üretilmişlerdir. Daha çok marka bazlı sizler için en iyi olacak örnek verebiliriz. Cata, ACK, Forlife, Global ve Noas gibi markaların tüm aplik modellerine göz atabilirsiniz. Hepsi kullanışlı ürünler olup hem güzel bir ışıklandırma hem de hoş bir görünüm sunacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.