Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.
1 2

Tavan Vantilatörü ile Sağlıklı Serinlik


Tavan vantilatörü modelleri genel olarak sağlıklı bir serinlik sunmaktadır. Ortamda bulunan havayı harekete geçirerek, daha serin bir konuma getirmektedir. Varolan havanın akışını hızlandırıp serinlik kazandırması ile kullanıcılara oldukça serin bir ortam sunar. Vantilatör çeşitleri genel olarak aynı şekilde bir çalışma özelliğine sahiptir.


Tavan vantilatörleri montajı açısından tavanda yer alması ile daha rahat bir kullanım sağlar. Sağlıklı serin bir ortam için tavan pervanesi modellerini tercih edebilirsiniz. Pervaneli avize gibi farklı dekoratif çeşitleri de bulunması ile kullanıcıya her açıdan rahat bir kullanım sunmaktadır.


Tavan vantilatör fiyatları ve tüm modelleri için elektromarketim’i inceleyebilirsiniz. En uygun tavan vantilatörleri fiyatları ile satın alabilir, hem dekoratif bir görünüm hem de ekonomik kullanım sağlayabilirsiniz.

Tavan Vantilatörü Çeşitleri


Tavan tipi vantilatör çeşitleri arasında farklı fonksiyonlara sahip ürünler yer almaktadır. Bunlara örnek olarak ise pek çok ürünü söyleyebiliriz.

Vantilatör Lamba Modelleri


Vantilatörlü lamba modelleri genel olarak hem ışıklandırma hem de hava akışı sunan ürünlere verilen bir isimdir. Vantilatörlü lambalar tasarımları bakımından çok fazla çeşide sahiptir. Dekoratif görünümleri ile bulundukları ortama değer katarlar. Vantilatörlü avize modelleri ile hoş bir günüm yakalarken, serinlik sağlaması ile de rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.


Kontrol sistemleri genel olarak duvardan gerçekleşmektedir. Vantilatör avize modelleri hem aydınlatma hem de havalandırma için iki tane anahtar sahiptir. Anahtar üzerinden açıp kapama işlemleri yapılabilmektedir. Lamba vantilatörü oldukları için vantilatörün dereceleri de bulunur. Dereceli ayarlama sistemi için dimmer anahtar modellerinden kullanabilirsiniz. Aynı zamanda avize vantilatör modelleri uzaktan kumandalı çeşitlere de sahiptir. Sizin ihtiyacınıza bağlı olarak seçim yapmanız yeterli olacaktır.

Tavan Pervane Modelleri


Tavan pervaneler ise sadece havalandırma işlemlerinde kullanılmaktadır. Herhangi bir aydınlatma işlemi yapamazlar. Lambalı pervaneler ve tavan pervanesi modelleri ile birbirlerinden bu özellik açısından ayrılmaktadır. Dekoratif tasarımlara sahip vantilatör tavan tiplerini görebilirsiniz. Farklı dekoratif modelleri ile tüm tavan pervanesi fiyatları elektromarketim’de bulunmaktadır. Kolayca hepsini inceleyebilir, güvenli şekilde satın alabilirsiniz.

Kumandalı Tavan Vantilatörü Modelleri


Tavan vantilatörü kumandalı şekilde üretilmektedir. Tavana monte edildikleri için tavan vantilatörü üzerinden bir ayarlama işlemi oldukça zordur. Bu sebeple uzaktan kumandalı tavan vantilatörü kullanımı oldukça rahattır. Tavan vantilatörü kumandası iki farklı şekilde olabilmektedir.


İlk olarak tavan vantilatörü uzaktan kumandalı şekilde kullanılan modelini örnek verebiliriz. İkinci ise duvardan kontrolü sağlanan tavan vantilatörü kumandası olacaktır. Duvardan kontrol ise duvarda bağlantılı olan anahtarlar yardımı ile gerçekleşmektedir. Bu kontrol sistemi genelde ışıklı tavan vantilatörü ile sağlanmaktadır. Işıklı vantilatör modelleri aydınlatması olması ile anahtar ile kolayca kontrol edilebilmektedir.

Tavan Vantilatör Markaları


Tavan vantilatör içerisinde pek çok markanın ürünleri yer almaktadır. Hepsi kaliteli seçenekleri olması ile kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Vanti Tavan Vantilatörleri


Vanti vantilatör modelleri sıkça tercih edilmektedir. Kaliteli üretimleri ile kullanıcıların tercihi haline gelmişlerdir. Vanti tavan vantilatörü modelleri arasında farklı dekoratif seçenekler yer almaktadır. Hem güzel bir görünüm hem de kaliteli havalandırma sunan ürünlerdir.

Kaşkar Taflan Tavan Vantilatörleri


Kaşkar vantilatör modelleri de oldukça kullanışlıdır. Genelde Kaşkar tavan vantilatörü modelleri arasında çok fazla çeşit yer almaktadır. Farklı özellik ve tasarımlarda Kaşkar Taflan vantilatör modelleri görebilirsiniz. Hepsi oldukça şık ve hoş görünümlere sahip Kaşkar tavan vantilatörü modelleri sayfamızda yer almaktadır.

Tavan Vantilatörü Modelleri ile Dekoratif Görünümler


 ★  Lambalı tavan vantilatörü modelleri ile birçok alanda kaliteli havalandırma sağlarken dekorasyonunuza katkı da yapabilirsiniz. Genel olarak rustik ve vintage görünümleri ile kullanıcılar ortamda dekorasyon açısından ilgi ile tercih etmektedir.


 ★  Aydınlatmalı tavan vantilatörü modelleri hem hoş bir ışıklandırma hem de sağlıklı hava akışı sağlar. Lambalı vantilatör modelleri ile istediğiniz iç mekanlarda farklı bir tasarım yaratabilirsiniz. Havalandırma dışında görsel olarak da kullanımı oldukça hoş olacaktır.


 ★  Pervaneli lamba modelleri kafe, restoran gibi alanlarda da ilgi çekici bir dekorasyon sunmaktadır. Ofis ve işyerleri içerisinde de avizeli tavan vantilatörü modellerini tercih edebilirsiniz. Ev dışında da pervane avize modelleri sıkça kullanılmaktadır.


 ★  Dekoratif tavan pervane fiyatları için sayfamıza göz atabilir, en güzel dekorasyon fikirlerine de elektroblog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Farklı dekorasyon fikirleri ve özellikleri hakkında kolay bilgi edinebilirsiniz.

Tavan Vantilatörü Kullanım Şekilleri ve Alanları


▶  Tavan vantilatörü çeşitleri arasında farklı modeller görebilirsiniz. Yukarıda da modellerinden bahsettiğimiz gibi çeşitli özelliklerde pek çok ürün yer almaktadır. Sarhoş tavan vantilatörü, ahşap tavan vantilatörü, akıllı tavan vantilatörü gibi ürünleri fonksiyonel olarak çeşitlendirilebilir. Hepsi aynı amaç ile kullanılan ama farklı özelliklere sahip olması ile kullanım şekillerinde değişimlere sahiptir.


▶  Tavan vantilatörü montajı açısından sadece tavanda kullanılabilen ürünlerdir. Bunun dışında farklı bir alanda kullanımları sağlanmamaktadır. Mini tavan vantilatörü modelleri genel olarak daha küçük odalar için geçerlidir. Küçük tavan vantilatörü modeli olması ile geniş alanlarda daha büyük modelleri kullanabilirsiniz. Tavan vantilatörü ışıklı ise genelde dekorasyon için tercih edilmektedir. Tavan vantilatör lamba olarak evlerde oldukça şık bir görünüm sunmaktadır.


▶  İşyerleri ve ofis gibi alanlar içerisinde de tavana takılan pervane modellerinden tercih edilebilir. Oda vantilatörü için de oldukça kullanışlı olup, sağlıklı bir havalandırma işlemi sunmaktadırlar. Aynı zamanda işyerleri için sanayi tipi tavan vantilatörü de uygundur. Diğerleri nazaran daha büyük ve sağlam malzemeler kullanılarak üretilmişlerdir. Dayanıklı yapıları ile uzun ömürlü çalışma imkanı sunarlar.


▶  Lambaya takılan pervane modelleri tam olarak aynı etkiyi vermese de kullanışlıdır. Led tavan vantilatör modelleri iki ihtiyacınızı da ev gibi ortamlarda kolayca karşılar.


▶  Genelde iç mekan kullanımı olan ledli tavan vantilatörü modelleri tavanı olan açık alanlar içerisinde de tercih edilebilir. Tepe vantilatörü modelleri balkon, teras, veranda ve kış bahçesi gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.


▶  Dış mekan tavan vantilatörü modelleri de bulunması ile tavan olan her alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Paket içerisinden çıkan tavan vantilatörü montaj aparatı ile kolayca monte edebilirsiniz. Sağlam olması açısından tavan vantilatörü askı aparatı da kullanabilirsiniz.


▶  Kanat sayılarına göre birbirlerinden ayrılan çeşitleri de görebilirsiniz. Kullanımları açısından bir değişiklik sunmazlar. Aynı amaç ile kullanımları sağlanmaktadır. Genelde daha güçlü çalışmalar için 3 kanatlı tavan vantilatörü modelleri üretilmektedir. Ama ev tipi vantilatörler için tavan vantilatörü 5 kanatlı şekilde de karşımıza çıkar.


▶  Tavan vantilatörü yorum ve önerilerinde de dekoratif fikirleri görebilirsiniz. Aynı zamanda işyerleri içerisinde de kullanımlarını rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Tavan Vantilatörü Seçimi ve Fonksiyonları


  •  Model çeşitleri açısından farklı pek çok fonksiyona sahip ürünleri görebilirsiniz. Örneğin sessiz tavan vantilatörü modelleri genelde ev ve ofislerde tercih edilmektedir. İnsanları rahatsız etmemesi açısından en iyi tavan vantilatörü kullanımı sunan çeşitleri tercih edebilirsiniz.


  •  Kanat fonksiyonları açısından 3 kanatlı tavan vantilatörü ve 5 kanatlı tavan vantilatörü modellerini görebiliriz. Tasarımları bakımından kanat sayılarında değişim olup, renk ve özelliklerinde de farklılık görebilirsiniz.


  •  Aydınlatma açısından farklı özelliklerde de ürünleri görebilirsiniz. Led tavan vantilatörü bunlara güzel bir örnek olacaktır. Genel olarak ışıklı tavan pervanesi çeşitleri ev ve ofislerde tercih edilmektedir. Dekoratif görünümleri ile havalandırma işlemi dışında kafe ve restoranlarda kullanımları sağlanır. Dekorasyon tamamlayıcı bir tasarıma sahip olması ile tavan vantilatörü lambalı modeller de ilgi görmektedir.


  •  Aynı zamanda seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Örneğin tavan vantilatör lamba camı ya da tavan vantilatör kanadı gibi yedek parçaları var mı buna dikkat edebilirsiniz. Genelde üreticiler yedek olması açısından bu tür ürünleri üretmektedir. Montaj aşamasında bir sıkıntı yaşadığınızda bu sorunu firma ile iletişime geçerek kolayca halledebilirsiniz.


  •  Elektromarketim tavan vantilatörü modellerinde pek çok çeşidi satışa sunmaktadır. En ucuz tavan vantilatörü fiyatları ile kullanıcılara sunmuştur. Elektromarketim ile tavan vantilatör fiyatları en ucuz seçenekler ile sizleri bekliyor. Hem güvenli satın alma yöntemleri hem de ekonomik alışverişin keyfini elektromarketim ile çıkarabilirsiniz.

Tavan Vantilatörü Enerji Tüketimi


Enerji tüketimi açısından tavan vantilatörü modelleri, bir saatte ortalama olarak 75 ve 100 watt arasında bir elektrik enerjisi harcamaktadır. Bu sebeple 24 saat açık kullanıldığı zaman hesaplamayı iki oranı çarparak yapabiliriz. Sonuç olarak bize 1800W gibi bir elektrik enerjisi çıkar. Bunu da 1.8 kW olarak kabul edebiliriz. Güncel olarak elektrik faturasında ticari alanlarda farklı evlerde farklı tutarlar görülmektedir. 1 kWh düşük kademeli meskenler içerisinde 1.2 TL civarındadır. Fakat yüksek kademe olan ticarethaneler içerisinde 1 kWh 3.27 TL gibi bir tutar vermektedir.

Tavan Vantilatörü Kullanım Ömrü


Tavan vantilatörü modelleri genelde uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Seçim aşamasında kaliteli ve dayanıklı olmasına dikkat edebilirsiniz. Özellikleri açısından kullanım ömrü önemli bir konudur. Bakım ve temizliği düzenli bir şekilde yapıldığı zaman oldukça uzun ömürlü kullanım sağlanabilmektedir.

Tavan Vantilatörü Fiyatları


Tavan vantilatörü fiyatları modellerine göre değişim sağlamaktadır. Örneğin ışıklı tavan vantilatör fiyatları ile sarhoş tavan vantilatör fiyatları aynı olmayabilir. Fonksiyon ve kullanım alanlarına göre değişimleri görebilirsiniz. Vantilatör lamba fiyatları teknik olarak güç seçeneklerine göre de farklı olarak karşımıza çıkar. Tüm özelliklerine göre ayrı bir fiyat skalası olması nedeni ile değişimler söz konusudur. Çok bir fark olmasa bile ücretlerde değişimleri gözlemleyebiliriz.


En iyi tavan vantilatörleri tüm modelleri ile elektromarketim’de bulunmaktadır. Kolaylıkla tüm modelleri inceleyebilir, ürün fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Vantilatörlü tavan lambası modelleri ve sanayi tipi tavan vantilatörü gibi çeşitleri de görebilirsiniz. Kullanım alanına göre seçim yaparak, kolayca satın alabilirsiniz.

Neden Elektromarketim’den Almalıyım?


  ✓  Elektromarketim ile en keyifli alışveriş deneyimini yaşayabilirsiniz.


  ✓  Tüm ürünleri en uygun fiyat seçenekleri ile bulabilir, güvenli satın alma yöntemleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.


  ✓  Hızlı teslimat ile de kısa süre içerisinde kullanıma başlayabilirsiniz.


  ✓  Kampanya ve fırsatları takip ederek, en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


  ✓  Elektrotoptan hizmetimiz sayesinde de sadece bireysel değil kurumsal alışverişlerinizi de en ucuz fiyatlar ile yapabilirsiniz.


  ✓  Elektroblog sayfamız üzerinden tüm ürünler ile ilgili faydalı içeriklere ulaşabilir, bilgi edinebilirsiniz.


  ✓  Elektropuan sistemimiz ile de üye olarak yaptığınız tüm alışverişlerde puan toplayabilir, bu puanları alışveriş sonrasında indirim olarak kullanabilirsiniz.


  ✓  Müşteri temsilcileriyle mesai saatleri içerisinde dilediğiniz gibi iletişime geçebilir, her konuda yardım ve destek alabilirsiniz.

Tavan Vantilatörleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Tavan Vantilatörü Mantıklı mı?

  • Kullanımı açısından sağlıklı bir hava sirkülasyonu olduğu için oldukça sağlıklı bir çalışma şekline sahiptir. Klima direkt ortama soğuk hava üflediği için çok daha etkili bir serinlik vermektedir. Bu aslında ne kadar güzel olsa da sağlık açısından pek uygun değil. Tavan vantilatörleri tepeden çalıştığı için herhangi bir sağlık problemine yol açmadan ortamdaki havayı hareketlendirerek serinlik kazandırmaktır.
 • Tavan Vantilatörü En İyisi Hangisi?

  • Tavan vantilatörü markaları arasında Vanti ve Kaşkar Taflan ürünleri oldukça tercih edilmektedir. Kullanıcılara göre en iyi kullanımı sunan modeller arasında bu markaları duyabilirsiniz.
 • Tavan Vantilatörü Ne Kadar Elektrik Harcar?

  • Tavan vantilatörü saatte 1.8 kWh değerinde bir elektrik tüketimi yapmaktadır. Bu da elektrik faturasına ev gibi anlar için 1.2 TL oranında olmaktadır.
 • Tavan Pervanesi Serinletir mi?

  • Evet serinletme özellikleri bulunmaktadır. Ortamdaki sıcak havada hareketlenme yaratarak serinletme işlemini yaparlar.
 • Klima mı Tavan Vantilatörü mü?

  • Kullanım amacı olarak ikisini de tercih edebilirsiniz. Tavan vantilatörleri daha uygun fiyatlı ve daha sorunsuz kullanıma sahipken, klimalar daha pahalıdır. Fakat klimaların etkisi ile aynı olmadığı için klima çok daha fazla tercih edilmektedir. Sağlık açısından tavan vantilatörü daha çok ilgi görmektedir. Aynı zamanda dekorasyon bakımından da ilgi gören ürünlerdir.
 • Tavan Tipi Vantilatör İşe Yarıyor mu?

  • Tesir alanları eğer çok geniş ise pek işe yaramazlar. Çok büyük odalarda değil de, küçük alanlar içerisinde daha çok işe yarayacaktır.
 • Tavan Vantilatörü Kaç Kanat Olmalı?

  • Tavan vantilatörü kanat sayısı çok önemli bir konu değildir. Genelde 3 ve 5 kanatlı şekilde üretilmektedir. 3 kanatlı olan modeller biraz daha iyi bir kullanım sunabilir. Ama aslında aralarında ciddi bir fark bulunmamaktadır.
 • Tavan Vantilatörü Çalışırken Cam Açılır mı?

  • Evet, pencereleriniz açıkken de tavan vantilatör modellerini kullanabilirsiniz. Dışarıdan gelen hava ile ortamdaki havayı birbirine karıştırarak daha iyi bir şekilde serinlik hissi verebilir.
 • Tavan Pervanesi Düşer mi?

  • Montaj işlemleri sağlam şekilde yapıldıysa düşme gibi bir sorunu olmamaktadır. Askı aparatı ile sağlam bir şekilde tavana monte ettiğinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Tavan Vantilatörü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Genel olarak güç ve kullanım seçeneklerine dikkat edebilirsiniz. Dekoratif olması açısından alıyorsanız modellerine bakarak seçim yapabilirsiniz. Fakat güçlü bir çalışma istiyorsanız güç seçeneklerine ve fonksiyon özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Tavan Vantilatör Lamba Camı Kırıldı Ne Yapabilirim?

  • Elektromarketim üzerinden eğer tavan vantilatörünü satın aldıysanız, size lamba camını direkt olarak gönderebiliriz. Yedek parçaları bulunması ile bu gibi durumlarda kullanıcılara lamba camı temini yapılmaktadır.