Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 284 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6
 • Termik Röle Çeşitleri ve Fiyatları

  • Termik röleler, elektrik devrelerinde oluşan aşırı akıma karşı motoru koruyan araçlardır. Birçok markanın üretmiş olduğu farklı güç ve akımlarda çok çeşitli termik röle bulunmaktadır. Genel olarak elektrik denetimlerinde kullanım sağlanan ürünler olmasının yanı sıra, elektronik kartlarda kullanılan farklı çeşitleri vardır. Ayrıca zaman rölesi çeşitleri de mevcuttur. Birçok marka ve üründen çeşidinden oluşan termik röle fiyatlarına Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, aradığınız özelliklerin karşılaştırmasını yaparak size en uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Termik Röle Nedir?

  • Kompakt şalter ve termik kontaktör isimleriyle de bilinmektedir. Termik röleler, genel olarak elektrik devrelerinde koruyucu olarak kullanılmaktadır. Motoru aşırı akıma karşı korur. Özellikle sanayide kullanımı fazlasıyla tercih edilir. Kolay anlaşılır bir çalışma prensibine sahiptir. Kullanıldığı elektrik devresine uygun olarak belirli bir akım aralığında ayarlanır. Değişen sıcaklık ve akım değerlerine göre ayarlanan akım bölgesinde kontakları açıp kapatırlar. Termik röleler kabloları, motoru ve kontaktörleri korur. Böylece olası tehlikelerin önüne geçilir. Ancak termik aşırı akım rölesi kısa devre akımlarına yeteri kadar hızlı cevap veremediğinden dolayı, devreleri kısa devre akımlarından korumak için manyetik devre açıcılar ya da sigortalardan yardım alınması gerekmektedir. Termik röleler aşırı akım korumasına benzer olarak motorlarda meydana gelen faz kayıplarından kaynaklı aşırı akımlardan ve sürekli oluşan küçük akımlara karşı da motoru korumaktadır. Termik kontaktörler saç kurutma makineleri ve ütüler gibi ısı veren ürünlerin de ısı kontrolünü de sağlamaktadır. Aynı zamanda sigortalarda, beyaz eşyalarda, küçük ev aletlerinde de kullanımı tercih edilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz yüksek kaliteli olan ve güvenli kullanım imkanı sunan termik aşırı akım rölesine Elektromarketim.com ‘u tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Termik Röle Arızası Nasıl Anlaşılır?

  • Termik rölelerde oluşan arızalar, devre üzerinde yapılacak birkaç kontrol ile kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Termik röleler genellikle aşırı akıma maruz kaldığında kontağın atması ya da kontakların oksitlenmesi sonucu arıza vermektedir. Termik rölelerin açık ve kapalı olduğunu gösteren düğmenin kapalı konuma geçmemesi bir arıza olduğunu bildirir. Aynı zamanda röle eğer termik tutmuyorsa, ayarları kontrol edilir. Ayarlarında bir problem yoksa ve kontakları kapatamamış durumdaysa termik röle arızalı anlamına gelmektedir.
 • Termik Röle Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Elektrik devrelerinde kullanılacak termik röleyi seçerken birçok farklı etmeni de dikkate almak gerekmektedir. Kullanılacağı elektrik devresinin motor gücü, akımı ve voltajının yanı sıra birlikte kullanılacak olan manyetik şalter ve kontaktörlerin özelliklerini dikkate alarak termik röle seçimi yapılmalıdır. Seçilecek olan aşırı akım rölesinin karakteristiği önemlidir. Çünkü motorun yol almasına izin verecek kadar gecikmeli özellikte olmalıdır. Yani motor akım değerinin belirli mesafede üstünde olmalıdır. Ayrıca birlikte kullanılacağı sigortaya uygun olarak seçilmeli ki, rölenin tespit edip kesmediği akımlarda sigorta kısa devrelerden sistemi koruyabilmelidir. Elektrik devrelerinde her bir araç birbirini koruyan ve destekleyen nitelikte olmalıdır. Aksi halde istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Schneider, Siemens, Emas, Sigma gibi yüksek kaliteli markaların üretmiş olduğu röle ve termik röle çeşitlerine Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, termik röle seçiminizi sitemiz üzerinden yapacağınız ürün karşılaştırmaları ile kolayca yapabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile güvenli alışveriş imkanı ile ihtiyacınız olan tüm ürünlere sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.