Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
 • Darbesiz Matkap Çeşitleri ve Fiyatları

  • Matkap çeşitleri arasında yer alan darbesiz matkaplar, kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen el aletleri arasında yerini alır. Darbesiz matkaplar; elektrikli darbesiz matkap ve akülü darbesiz matkap olmak üzere farklı çeşitlerde üretilmiştir. Hobi ya da profesyonel kullanım alanına uygun olarak farklı güç ve işlevde üretilmiş birçok ürün mevcuttur. Elektrikli darbesiz matkapların kullanımı için ihtiyaç duyulan elektrik bağlantılarının olmadığı yerlerde, şarjlı darbesiz matkaplar devreye girer. Yalnızca aküyü şarj ederek uzun süreli, geniş alanda rahat çalışma olanağı sağlanır. Yüksek devir ve tork gücüne sahip olan en iyi darbesiz matkaplara Elektromarketim.com ‘u tıklayarak ulaşabilirsiniz. En ucuz fiyat listelerimiz sayesinde, en uygun fiyata ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz.
 • Darbesiz Matkap Özellikleri Nelerdir?

  • Darbe fonksiyonu bulunmayan bu ürünler, dönerek delme işlemini gerçekleştirir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan darbesiz matkaplar ile yapı tadilat işleri pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Evlerdeki basit delme ve vidalama işlerinin yanı sıra inşaatlar gibi daha profesyonel kullanımlarda tercih edilir. Darbesiz matkaplar vidalama işlerinde, delme ya da var olan deliği genişletme işlerinde kullanılmaktadır. Genellikle darbe gerektirmeyen işlerde kullanımı tercih edilir. Uygulama alanı, devir sayısı ile bağlantılıdır. Düşük devirli darbesiz matkap ile daha ince yüzeyler üzerinde çalışmalar yapılabilirken, devir sayısı yüksek olan darbesiz matkaplar ile duvar ve metal yüzeylerde kullanım sağlanabilmektedir. Darbeli matkaplar çok sert zeminlerde kırma delme işlemlerinde kullanılırken, darbesiz matkaplar da yüksek devir sayısına sahip olan modelleri ile taş duvarlar üzerinde delim işleminde kullanıma elverişlidir.
 • Darbesiz Matkaplar Nasıl Kullanılır?

  • Kullanıcının istek ve ihtiyacına uygun olarak elektrikli darbesiz matkap ya da akülü darbesiz matkap tercih edilebilir. Ayrıca şarjlı darbesiz matkap modelleri de bulunur. Hem elektrik hem de akü ile kullanılan şarjlı darbesiz matkap çeşitlerini görebilirsiniz. Matkap ile yapılacak işlerde öncelikle uygulama yüzeyine uygun olan matkap ucu seçilmelidir. Bunun sebebi, uygulama yüzeyinde yanlış matkap ucu tercih edilirse zemin üzerinde çatlaklar, hasarlar oluşabilmesidir. Temiz çalışma ancak doğru ürün ile sağlanır. Bazı çalışmalarda hem delme hem de vidalama işlemi yapılmaktadır. Bu noktada her işlem için uç değişimi gerekebilir. Delme işlemi yapılmadan önce uygulama yüzeyinin arkası, altı kontrol edilmelidir. Çalışma yüzeyinin etrafında boru, kablo gibi delinmemesi gereken alanlar olabilir. Kullanım esnasında eğer kullanıcı kullandığı darbesiz matkabın hız ve güç ayarlarına hakim değilse, çalışmaya düşük hız ve torkta başlamalı, daha sonra yavaş yavaş arttırarak doğru hız ve tork gücü bulmalıdır. Aksi takdirde uygulama yüzeyine ve hatta kendinize zarar verebilirsiniz. Uygulama öncesi dikkat edilmesi gereken tüm bu öneriler dikkate alındığında uygulama yüzeyine doğru açıda yerleştirilen matkap tetiğine yavaşça baskı uygulayarak çalışılabilmektedir. Eğer küçük iş parçaları üzerinde çalışmalar yapılacaksa, parçanın çok iyi sabitlenmesi gerekmektedir. Aksi halde istenmeyen iş kazaları yaşanabilir. İstenirse derinlik mesnedi ile kullanım sağlanabilir. Matkap sapının sağlam kavranması, kaymaması güvenli çalışma için önemlidir. Varsa yan sapı da destek olarak kullanarak daha güvenli çalışmalar yapılabilmektedir.
 • Darbesiz Matkaplar Nerede Kullanılır?

  • Hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun olan el aletlerinden biridir. Darbesiz matkaplar, geniş kullanım yelpazesine sahiptir. İnşaatlarda, atölyelerde, ev ve iş yerlerinde farklı modelleri ile pratik bir çözümler sunar. İstenilen her alanda ister profesyonel ister hobi olarak yapılan tamirat işlemlerinde kullanım sağlanabilmektedir. Uygulama alanları bakımından tahta, ahşap, plastik ve metal malzemeler üzerinde herhangi bir darbe uygulamadan delme ve vidalama işlerinde kullanılır. Bazı yüksek devir ve tork gücüne sahip olan modelleri ile beton malzeme üzerinde de işlem yapmaya olanak sağlar.
 • En İyi Darbesiz Matkaplar Hangisidir?

  • Genel olarak matkap seçimi yapılırken, uygulama yapılacak yüzey ve işlem dikkate alınmalıdır. Tork gücü, devir hızı, matkap tasarımı gibi etkenler dikkate alınarak kullanım amacına uygun seçimler yapılmalıdır. Doğru seçimler ile rahat çalışma ve temiz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Birçok marka, çeşitli tasarım ve özellikte darbesiz matkap üretmişlerdir. Bunlar arasından özellikle Makita darbesiz matkaplar profesyoneller ve kullanıcılar tarafından önerilmektedir. Bunun yanında Max Extra ve Rown markaları da kullanıcılar tarafından tercih edilen markalar arasındadır. Birçok marka ve çeşitte darbesiz matkaba Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, özelliklerini karşılaştırarak aradığınız ürüne sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.