Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

HFFR Yangın Alarm Kablosu Özellikleri


HFFR yangın alarm kablosu, yangın alarm sistemlerinde kullanılan kablodur. Yangın alarm sistemlerinde kullanılan kablolar, HFFR olmaları sebebiyle tercih edilir. Peki, HFFR nedir? (Halogen-Free Flame Retardant) Alev içermeyen, alevi geciktiren anlamına gelir.


     Halogen İçermez (Halogen-Free): HFFR yanmaz kablo, içerisinde halojen gibi yanıcı ve zararlı maddeler içermez. Kablo yangın esnasında toksik gaz ve zararlı duman oluşumunu önler.


     Alev Geciktirici (Flame Retardant): HFFR yangın kablosu, alev geciktiricidir, yani yangın esnasında alevi iletmez ve yayılmasını engeller.


     Düşük Duman: Yangın alarm sisteminde kullanılan kabloların özellikleri arasında düşük duman emisyonuna sahip olmaları vardır.


     Dayanıklılık: Yangın alarm kabloları, çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklıdır.


     İletkenlik: HFFR yangın alarm kablosu, yüksek iletkenli özelliklere sahiptir.

Kablo Kesitlerine Göre HFFR Yangın Alarm Kablosu Çeşitleri


HFFR yangın kablosu kesiti farklı ölçülere sahiptir. Kablo kesiti, kablodaki iletkenin kesit alanını ifade eder. Kesitler sinyal, güç iletimi ve diğer ihtiyaçları karşılamak için doğru seçilmelidir. Çünkü kablo kesiti, kablo üzerinden taşınacak olan elektrik akımının miktarını belirler. HFFR yangın kablosu çeşitleri, "1x2x0.8" veya "2x2x0.80" gibi belirli kesitlere sahiptir. Kesitler, yangın alarm sistemleri için önemlidir. Tüm HFFR yanmaz alarm kablosu çeşitlerine, Elektromarketim’den uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

1x2x0.8 Yangın Alarm Kablosu


1x2x0 8 yangın kablosu, tek bir çekirdekten oluşur ve her bir çekirdek 0.8 mm² kesite sahiptir. Tek çekirdekli olması küçük ölçekli yangın alarm sistemleri için idealdir. HFFR özelliği, yangın durumunda toksik gazların ve alevin yayılmasını önler.

2x2x0 80 Yangın Alarm Kablosu


2x2x0 80 yangın kablosu, iki çift çekirdekten oluşan bir kablodur. Her biri 0.80 mm² kesite sahiptir. Çift çekirdek, daha fazla sinyal türünü aynı anda iletmek veya yedeklemek için idealdir. 2x2x0 8 0 8 mm2 halojensiz yangın alarm kablosu orta ve büyük ölçekli yangın alarm sistemlerinde kullanılır. Alev geciktirici özelliği sayesinde, yangın esnasında alev kabloya değerse, alevin yayılmasını önler.

HFFR Yangın Alarm Kablosu Kullanım Alanları


HFFR yangın alarm kablosu, yangın alarm sistemlerinin bulunduğu her alanda kullanılabilen bir kablo türüdür. Yangın alarm kabloları yangın alarm sistemlerinin ana ekipmanıdır. Yangın dedektörlerinde, sirenlerde siren kablosu olarak, göstergeler ve kontrol panelleri gibi yangın alarm sistemlerinde kullanılırlar. Toplu yaşam alanlarında, binalarda ve apartmanlarda yangın risklerini tespit etmek için yangın algılama kablosu kullanılır. HFFR oldukları için alevi iletmeden, insanların güvenli bir şekilde tahliye edilmesine yardımcı olur.


Endüstriyel tesisler yüksek yangın riskine sahip oldukları için mutlaka yangın alarm sistemleri bulunur. Yangın dedektör kablosu da bu alanlardaki sistemlerde sıklıkla kullanılır. İş yerleri, alışveriş merkezleri, hastaneler ve okullarda da yangın ve duman dedektörü kablosu kullanılır. Bu alanlar, insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlardır, bu sebeple hem yangın alarm sistemleri hem de kabloları bulunur.

En İyi HFFR Yangın Alarm Kablosu Markası: Reçber Kablolar


Reçber markası, yangın alarm sistemleri için yüksek kaliteli HFFR yangın alarm kablo çeşitleri üreten bir markadır. Her bir kablo modeli, farklı yangın sistemlerine uyum sağlamak adına farklı kesitlere sahiptir. Siz de Elektromarketim’i ziyaret ederek, Reçber marka yangın alarm sistemi kabloları arasından ihtiyacınıza en uygun olanını seçebilir ve anında sipariş oluşturabilirsiniz.

Popüler Reçber HFFR Yangın Alarm Kablosu Modelleri


Reçber yangın kablosu çeşitleri, yüksek kalite, güvenilirlik ve yangın güvenliği standartlarına uygun olarak üretilir. Popüler Reçber yangın alarm kablosu modelleri arasında çeşitli kesitlerde ve özelliklerde kablolar bulunur. Farklı yangın alarm kablosu özellikleri ve kesitleri, farklı uygulama alanlarına ve sistemlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Güvenliğinizi artırmak için Reçber marka HFFR yangın alarm kablosu modellerini tercih edebilirsiniz. Yangın siren kablosu ve çeşitleri Elektromarketim’de!

     Reçber 112051 2x2x0,80+0,80 JE-H(St)H…Bd FE180 PH120 Yangına Dayanıklı Kablo


Reçber 112051 2x2x0,80+0,80 JE-H(St)H…Bd FE180 PH120 yangına dayanıklı kablo, halojensiz yapısı ile alevi geç alır ve iletimi engeller. Böylece zehirli gaz oluşumunu önleyerek insan sağlığını korur ve duman oluşturmaz. Ayrıca, JE-H(ST)H…BD (FE180 PH120) adıyla da bilinen kablolar, statik yapıları sayesinde elektromanyetik girişimlere karşı koruma sağlar.


FE180 ne demek? bu kablolar, zorunlu güvenlik tedbirlerinin alınması gereken ortamlarda tercih edilir. 2x2x0.8 0.8 j-y st yangın alarm kabloları, TSE K 173 ve DIN VDE 0815 gibi standartlara uygun olarak üretilmiştir. Elektromarketim’den en uygun fiyat avantajı ile 2x2x0 8 yangın kablosu modeline sahip olabilirsiniz.

En Uygun HFFR Yangın Alarm Kablosu Fiyatları


HFFR yangın alarm kablosu farklı kesitlerde üretilir. Bu sebeple, yangın alarm kablosu fiyatları da farklıdır. Yangın kablosunun kesitleri ve boyutları artar ise yangın kablosu fiyat aralıkları da artabilir. Elektromarketim, en iyi kablo markaları tarafından üretilen yangın alarm kablolarını en uygun fiyatlar ile sizlere sunuyor. Ziyaret ederek, en uygun fiyatlı kablo çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Neden Elektromarketim'den Almalıyım?


     Elektromarketim, halojen free kablolar ve çeşitlerini en uygun fiyatlar ile almanızı sağlar.


     Elektromarketim'deki farklı ödeme yöntemleri ile alışverişlerinizi kişiselleştirebilir ve keyifli hale getirebilirsiniz.


     Elektromarketim’in Elektrotoptan sistemi, toplu alışverişlerinizi ekonomik olarak gerçekleştirmenizi sağlayan bir sistemdir. Toplu alımlarınızda yangın kablosu birim fiyat avantajlarından, yararlanabilirsiniz.


     Elektromarketim, deneyimli müşteri temsilcileri ile soru ve taleplerinize özenle ve hızla yanıt verir.


     Elektromarketim’in Bişeysorcaktım sistemi, HFFR yangın alarm kabloları ve daha fazlası ile alakalı tüm sorularınızı kolaylıkla sorabileceğiniz bir sistemdir.

HFFR Yangın Alarm Kabloları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • HFFR Yangın Alarm Kablosu Nedir?

  • HFFR yangın alarm kablosu, halojen içermeyen ve alev geciktiren bir kablo türüdür. Yangın alarm sistemlerinde kullanılır ve yangın tehlikesi durumunda alev iletmez, duman oluşumunu engeller.
 • HFFR Yangın Alarm Kablosu Nerelerde Kullanılır?

  • HFFR yangın alarm kablosu, yangın alarm sistemlerinin bir parçası olarak her yerde kullanılabilir. Binalar, iş yerleri, endüstriyel tesisler, alışveriş merkezleri, hastaneler ve okullar gibi birçok farklı alanda kullanılırlar.
 • En İyi HFFR Yangın Alarm Kablosu Hangisidir?

  • En iyi HFFR yangın alarm kablosu, dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen kablodur. Bu özellik dışında en iyi kablo, kullanılacak sisteme uygun olandır.
 • Yangın Kablosu Adı Nedir?

  • Yangın kablosu, yangın alarm sistemlerinde kullanılan kabloların genel adıdır. Genelde, HFFR, J-SH(St)SH FE180 E30/E90, JE-H(St)H FE180/E30 HFFR ve JH(St)H…Lg kabloları kullanılır.
 • Alarm Sistemlerinde Hangi Kablo Kullanılır?

  • Alarm sistemlerinde HFFR yangın alarm kablosu veya yangın kablosu olarak adlandırılan özel kablolar kullanılır.
 • Duman Dedektörü Hangi Kablo Kullanılır?

  • Duman dedektörleri HFFR yangın alarm kablosu veya yangın ihbar kablosu ile bağlanır. Bu kablolar, duman dedektörlerinden gelen sinyalleri güvenilir bir şekilde iletir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.