Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.
 • Şarj Kontrol Cihazı Çeşitleri ve Fiyatları

  • Şarj kontrol cihazları, akülerin sorunsuz bir şekilde çalışması için şarj kontrolünün sağlanmasında kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde akü durumunu kolaylıkla kontrol edilebilir ve kontrollü bir şekilde elektrik akımının akünüze dolmasını sağlayabilirsiniz. Birçok markanın üretmiş olduğu çeşitli şarj kontrol cihazı bulunmaktadır. Şarj kontrol cihazları darbe genişlik modülasyonu (PWM) ve maksimum güç noktası izleyicisi (MPPT) olmak üzere iki grupta incelenir. Bu ürünler birbirlerinden teknik özellikleri ve kullanıldıkları sistemler bakımından ayrılırlar. Şarj kontrol cihazı çeşitleri ve fiyatlarını Elektromarketim.com üzerinden inceleyebilir, ürün karşılaştırmaları yaparak seçtiğiniz ürünleri en ucuz fiyat avantajlarıyla güvenle satın alabilirsiniz.
 • Şarj Kontrol Cihazı Nedir?

  • Akülerin şarj durumlarının kontrol edilmesi, aşırı şarj ya da deşarj durumlarının önüne geçilerek akülerin zarar görmesini engelleyen cihazlar, şarj kontrol cihazlarıdır. Şarj regülatörü olarak da bilinen şarj kontrol cihazları, akülere gelen akım ve gerilimin dengeli bir şekilde iletilmesini sağlar. Akülerin dolmasının ardından akımı keserek fazla şarj olmasını engeller. Şarj kontrol cihazları akülerin daha uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde kullanılmalarını sağlar. Güneş enerji sistemlerinde kullanımı bulunan bu ürünler, sistemin doğru bir şekilde çalışmasına olanak tanır. Fazla üretilmiş olan gerilim ile akülerin beslenmesi, aşırı ısınma ve patlama gibi etkilere neden olur. Bu durumda şarj kontrol cihazları ile bu risk ortadan kaldırılır ve güvenli bir şekilde kullanım olanağı sağlanır. Akımı tek taraflı ileten kontrol cihazları, güneş panellerinin aküleri boşaltmasını engeller. Şarj kontrol cihazları PWM ve MPPT olmak üzere iki çeşittir. MPPT şarj kontrol cihazlarında şarj voltajı otomatik olarak belirlenmesinin ardından sürekli olarak kontrol etmektedir. Yüksek voltaj düşürülerek çıkış esnasında akımı yükselterek akülerin yüksek güç ile oldukça kısa bir süre içerisinde şarj edilmesini sağlamaktadır. PWM şarj kontrol cihazları ise MPPT şarj kontrol cihazlarından daha ekonomik olarak şarj işleminin tamamlanmasını sağlar. Kendisine bağlanan akülerin değerlerine göre otomatik olarak çalışma voltajını belirler.
 • Şarj Kontrol Cihazı Ne İşe Yarar?

  • Günümüzde güneş enerji sistemleri ile elektrik üretimi ön plana çıkmaktadır. Ancak panellerden elde edilen elektrik akımı ile akü doldurma işlemlerinde yüksek ya da düşük akımdan dolayı bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Şarj kontrol cihazları, panellerden elde edilen akımın kontrollü bir şekilde aküye doldurulması işlemlerinde kullanılmaktadır. Gelen voltaj kontrol cihazları ile regüle edilerek akü devresine ya da elektronik cihaza iletilmektedir. Böylece voltaj dengelenir ve akülerin ya da elektronik cihazların zarar görmesi engellenir. Şarj kontrol cihazları ile aküler doldurulur ve dolum işlemi tamamlandıktan sonra akımın kesilmesi ile aşırı şarja maruz bırakmaz. Bu durum da akülerin ömrü uzar. Kontrollü ve güvenli bir kullanım imkanı sunar.
 • Şarj Kontrol Cihazı Nasıl Kullanılır?

  • Şarj kontrol cihazları, güç kaynakları içerisinde yer alan ürünlerdir. Kullanım amaçları, akülerin şarj kontrolünü sağlayarak bağlandıkları ürünlerin güvenliğini ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Akülerin karşılaşabileceği her türlü sorun şarj kontrol cihazları ile engellenmektedir. Kullanımı oldukça kolay olay bu cihazlar, yüksek verim ve tasarruf imkanı sunar. Güneş panelinin gücü göz önünde bulundurularak şarj kontrol cihazları arasından seçim yapmak oldukça önemlidir. Güneş paneli gücü ve sayısı dikkate alındığında 450W kadar olan panellerde PWM şarj kontrol cihazları, 450W üzerinde ise MPPT şarj kontrol cihazlarının tercih edilmesi gerekir. Böylece güvenli ve rahat kullanım olanağı sağlanabilmektedir. Şarj kontrol cihazı çeşitleri ve fiyatlarına Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, ürün özelliklerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza en uygun kontrol cihazını güvenle satın alabilirsiniz. Şarj kontrol cihazınız sayesinde sisteminizin dayanıklılığını arttırabilir, yüksek verimli ve uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.