Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 70 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Neon Led Nedir?

  • Neon led, aydınlatma ürünleri olan led şeritler içerisinde yer alır. Geleneksel neon ledler, kırılgan ve bükülmez cam tüplerden yapılır ve kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekir. Neon şerit led ürünleri ise kalın ve esnek yapıya sahip, dayanıklı iletken devre bantlarıdır. Bir plastik üzerine ufak led ampuller monte edilerek üretilirler. Neon ledler, istenildiği takdirde 220 veya 12 volt neon led olarak tercih edilebilirler. Led olmaları sayesinde hem uzun ömürlüdürler hem de daha az enerji tüketimi yaparlar.
 • Neon Led Çeşitleri Nelerdir?

  • Neon aydınlatma ürünleri dekoratif ve yoğun vurgu yapma amacıyla kullanıldıkları için birçok farklı renkte ve formda üretilirler. En yaygın olarak kullanılan neon led çeşidi ise esnek formdaki ip neon led ürünleridir. Neon ip, kolaylıkla bükülebilir ve istenilen şekle getirilebilir. Yapışkan bantlı neon serit led modelleri tek yönde ışık saçarken, neon hortum led modelleri ise 360 derece ışık saçmaktadır. Neon led hortum, iç ve dış mekanlarda ve eğlence sektörleri olmak üzere birçok alanda sıkça kullanılır.
  • Neon şerit modelleri tek renkli olduğu gibi RGB neon led olarak da bulunurlar. Analog olan şerit neon led, kullanıcı tarafından kontrol edilemezken dijital neon led, kumandası sayesinde kullanıcıya kontrol imkânı sunar. Bu sayede istenilen renk ve animasyonda yanabilirler. Led neon şerit ürünleri sensörlü ise hareketi algılar ve harekete göre yanıp, sönerler. En Kolay Şekilde Sese Duyarlı Şerit LED Yapımı bloğunda verilen bilgiler sayesinde, kolaylıkla sese duyarlı şerit led yapılabilmektedir.
  • Araç içi led şerit ise araçlarda farklı ambiyans oluşturmak için kullanılır. Araç içi şerit led gerekli koruma altına alınırsa, araç dışında da kullanılabilmektedir. Led neon şerit; araçlar, tabelalar, evler, ofisler, kafeler vb. daha birçok alanda dekoratif amaçlı tercih edilmektedir. Neon led fiyatları ise tüm bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.
 • Neon Led Kesilir mi?

  • Neon led, kullanılacak alana ve amaca göre rahatlıkla kesilebilir ve istenilen şekle getirebilir. Tamamen esnek ve bükülgen yapıya sahip olmaları sayesinde kullanıcılara, farklı boyutlarda kullanabilme imkânı sunar. Örneğin; bir tabelada kullanılacak hortum neon led, kesilerek veya bükülerek harf ve rakamlar haline getirilebilir.
 • Neon Led Nasıl Takılır?

  • Neon şerit ledler kullanım amacına göre belirlendikten sonra, elektrik enerjisi gücünden yararlanarak bağlanır ve kullanılacak alana takılır. Yapışkanlı bir neon led şerit kullanılacaksa, takılacak alan temizlenir ve kuruduktan sonra takılma işlemi gerçekleşir. Neon şerit ledlerin, takılacak alana kısa gelmeleri durumunda birbirlerine lehimleme yapılarak uzunlukları artırılabilir.
 • Neon Led Nasıl Çalışır?

  • Neon led, çipleri içerisinde bulunan yalıtkan maddeler sayesinde çalışırlar ve ışık yayarlar. Neon ledlerin içleri, seyreltilmiş neon gazı ile dolu olan tüplerden oluşmaktadır. Ledlerin içerisinden çıkan neon renkler ise içerisinde bulunan gaz ve kimyasalların cinsine göre değişmektedir. Örneğin; hidrojen kırmızı renk saçarken, helyum sarı renk saçmaktadır. Birçok renkte olabilmeleri sayesinde çeşitli alanlarda dekoratif amaçlı kullanılırlar.
 • Dekoratif Neon Led Aydınlatma

  • Neon aydınlatma, birçok alanda ve sektörde dikkat çekici oldukları için dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Çeşitli kafe ve ofislerin duvarlarında, eğlence sektöründe ve araçlarda neon led ürünleri görülmektedir. Bulunduğu ortamlarda dikkat çekmeleri ve kuvvetli vurgu yapmaları sebebiyle sıkça tercih edilirler. Örneğin; işletmelerin tabelalarında kullanılan hortum led RGB, farklı renklerde ışık yayarak işletmenin dikkat çekmesini sağlar. Neon olmak üzere tüm şerit ledler ile dekoratif tasarımlar yapmak için “Şerit Led ile Dekoratif Tasarımlar” bloğu ziyaret edilerek, fikir sahibi olunabilir.
//Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.