Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 108 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve Ekipmanları Hakkında Genel Bilgiler


Elektrikli araç şarj istasyonları günümüzün popüler ürünlerinden biridir. Elektrik şarj istasyonları özellikleri bakımından elektrik enerjisi ile çalışan araçların şarj dolum işleminde kullanılan cihazlardır. Elektrik istasyonları artık pek çok bölge ve şehirde yaygınlaşmaya başladı. Tesla ve Togg araba markaları ile de oldukça tercih edilen bir yakıt türü haline geldi. Günümüzde ekonomik kullanım için de pek çok kullanıcı elektrikli araç kullanımı sağlıyor. Benzin ve dizel gibi yakıtlara kıyasla çok daha ekonomik bir kullanım sunuyorlar.


Bu ürünler aynı zamanda E şarj istasyonu olarak da bilinmektedir. Hızlı şarj istasyonları olarak bildiğimiz ürünlerdir. Eşarj genel olarak ticari alanlarda bulunan yerleri kontrol edebilirsiniz. Elektrik istasyonu kurmak isteyenler için bu tür eşarj da önemlidir.


Elektrikli araç şarj üniteleri arasında pek çok ürün modeli yer almaktadır. Aynı zamanda araç şarj soketi gibi ekipmanları da üretilmektedir. Hepsi oldukça kaliteli ürünler olup, kullanıcılara üstün çalışma sunarlar. Oto şarj istasyonu modelleri ile elektrikli araba şarj işlemini kolayca halledebilirsiniz.


Kullanımları bakımından hem ticari amaçlı hem de ev tipi şarj istasyonu olarak tercih edilirler. Ev tipi araç şarj istasyonu kullanımı da günümüzde yaygın bir hale gelmektedir. Özellikle şarj dolum istasyonu evinizde olduğunda faturanıza yansıdığı için çok daha ekonomik bir kullanım sunmaktadır. Wallbox şarj ünitesi gibi ürünleri evinizde tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Modelleri ve Özellikleri


Gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli araç kullanımının hızla yaygınlaşmaya başlaması, şarj istasyonu talebinin her geçen gün daha da artmasına yol açmıştır. Elektrikli araç modellerinin yol kat edebilmeleri için bataryalarının belirli aralıklarda doldurulması gerekir. Ancak elektrikli şarj istasyonları, akaryakıt istasyonları kadar yaygın olmadığı için bu durum kullanıcı mağduriyetini ortaya çıkarır. Bu gibi sorunların çözümü için günümüzde hem kişisel konutlara hem de topluma açık alanlara kurulabilen ve kullanıcıya mekânsal özgürlük sunan elektrikli şarj istasyonları geliştirilmiştir.


Bu istasyon modelleri; hibrit elektrikli (HEV), plug-in hibrit elektrikli, yakıt hücreli (FCEV) ve tamamen elektrikli (BEV) araçların batarya dolumları için ihtiyaç duyulan elektrik enerjisini üreten ve araçlara kontrollü bir şekilde enerjisi akışı sağlayan ürünlerdir.


Elektrik enerjisi alt yapısına sahip olan elektrikli araç şarj istasyonlarının, haberleşme donanımları ile desteklenmiş sistemleri bulunur. Uyumlu araçlar ile birlikte kullanılan bu istasyonlarda dolum işlemi pompa yerine kablo ile gerçekleştirilir. Şarj istasyonu modellerinde uluslararası standartlara göre düzenlenmiş olan AC ve DC olmak üzere iki farklı altyapı sistemi kullanılmaktadır.

AC Şarj İstasyonları


AC (alternatif akım) araç şarj istasyonu: Ev prizlerini de içerisinde bulunduran bu istasyon modeli, ev tipi elektrikli araç şarj istasyonu olarak da bilinir. Burada şarj maliyeti düşük olsa da işlem süresi biraz uzundur. AC tip istasyonların çalışma prensipleri, alternatif akımın araç üzerinde yer alan dönüştürücü aracılığı ile doğru akıma çevrilmesi ve ardından bataryaya iletilmesi şeklindedir.

DC Şarj İstasyonları


DC (doğru akım) araç şarj istasyonu Bu istasyon modelleri yüksek hızlı şarj olarak da bilinmektedir. Aracın kapasitesine bağlı olarak 1 ila 4 saat aralığında tam dolum sağlayabilir. AC modelinden farklı olarak şebekeden gelen alternatif akım, şarj istasyonu üzerinde doğru akıma dönüştürülür ve elektrikli araç bataryasına iletilir. Bu nedenle dolum işlemini AC tip araç şarj istasyonuna kıyasla çok daha hızlı gerçekleştirir.


Bu bağlamda araç şarj istasyonunun verdiği akım türü, aracın batarya şarj süresi ile doğrudan ilişkilidir diyebiliriz.

Araç Şarj İstasyonu Ekipmanları


Elektrikli araç bataryalarının şarj dolum işleminde kullanılan istasyon modellerinin kurulumu ve kullanım veriminin arttırılabilmesi için bazı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Şarj istasyonu ekipmanları içerisinde; farklı uzunluklarda olan şarj kabloları, kablo tutucu, kart okuyucu panel, soket priz, soket çıkışı, koruma ünitesi, koruma kapağı, ön panel ve kilit sisteminin yanı sıra montaj kaidesi, montaj kapağı ve montaj kiti gibi ürünler yer alır. Bu ekipmanlar, elektrikli araç şarj istasyonu kurmak için ihtiyaç duyulan malzemeleri içerdiği gibi, istasyon sisteminin korumalı ve kontrollü bir şekilde çalışabilmesini de destekler. Elektrikli araç şarj aparatı, trifaze araç şarj kablosu ve elektrikli araç şarj kablosu gibi pek çok ekipmanı görmek için elektromarketim’e bakabilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kullanım Şekli


Elektrikli şarj istasyonları, 220 volttan 400 volta kadar araç donanımına bağlı olarak pek çok alanda doğru ekipmanlar kullanılarak şarj işlemini gerçekleştirebilir. Bu nedenle akaryakıt istasyonlarına kurulabileceği gibi istenilen daha birçok alana konumlandırma imkanı da sunar.


Araç şarj dolum istasyonlarının kullanım alanları lokasyona göre kısıtlı erişimli alanlar, halka açık alanlar ve özel erişimli alanlar olmak üzere 3 gruba ayrılır.


Kısıtlı erişimli alanlar: İlgili hizmet noktalarına belirli kişilerin girebildiği ofis binaları, otopark alanları ve siteler gibi şarj istasyonu alanlarını kapsar.


Halka açık alanlar: Araç kapasitesine uygun olarak hızlı şarj olanağı sunan Mod3 ve Mod4 şarj istasyonlarının kullanıldığı alanlardır. Bu grup içerisinde alışveriş merkezleri, otoparklar, dinlenme tesisleri ve otoyol kenarları gibi halka açık, herkesin giriş yapabildiği yerler bulunur.


Özel erişimli alanlar: Genellikle kişilerin kendi evlerine kurdukları ve kendi elektrik aboneliklerine bağlanarak şarj işlemini gerçekleştirdikleri istasyon modelleridir. Bunlara ev tipi elektrikli araç şarj istasyonu denilmektedir. Kullanıcı kendi hanesindeki elektrikten yararlanarak şarj dolum işlemini gerçekleştirmektedir.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti


Elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti değişkenlik gösterebilmektedir. Elektrikli oto şarj istasyonları genel olarak nerede kullanılacak ise ona göre maliyet belirlenmektedir. Kullanımları açısından örneğin eve elektrikli araç şarj kurum maliyeti ile ticari alanlardaki kurulumlar farklı ücretlendirilir.


Hızlı şarj istasyonu kurulum maliyeti; 100.000-500.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu tür istasyonlar genel olarak ticari amaç ile kullanılmaktadır.


Eve araç şarj istasyonu kurulum maliyeti ise tek fazlı AC şarj cihazı için 0-500 TL arasında bir fiyat çıkmaktadır.


Bunlar sadece kurulum işlemleri için geçerli olan fiyatlardır. Hızlı elektrik şarj istasyonları birden fazla cihaz ile kurulabilir. Bu sebeple ticari alanda kullanacaksanız cihaz ücretlerini de maliyetiniz içerisine katabilirsiniz. Kurulum bedellerine ek olarak bir de cihazın da ücreti düşünülmelidir.


Ev tipi modeller için de bu durum geçerlidir. Hem cihaz hem de kurulum ücretleri ile beraber toplam maliyet hesaplaması kullanıcı için daha iyi olacaktır.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Avantajları


   Elektrikli araç şarj istasyonu uygulaması, kullanıcıya hem maddi hem de çevresel anlamda birçok avantaj sağlar. Bunların başında ise doğal kaynakların korunması ve çevreye duyarlı olmaları gelir.


   Düşük karbon salınımlı olan elektrikli araçlar ve şarj için ihtiyaç duyduğu enerjiyi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde eden istasyonlar sayesinde karbon ayak izi azalır.


   Kurulum alanlarına bakıldığında akaryakıt istasyonları gibi belirli alanlara konumlandırılmaları gerekmez. Kullanıcının istediği ve ihtiyaç duyduğu her alana elektrikli şarj istasyonu kurulumu yapması mümkündür. Güneş enerji sistemleri ile entegre olan bu ürünler, elektrik hattının bulunmadığı alanlarda dahi konumlandırılabilir.


   Tak ve şarj et kullanım özelliğine sahip modelleri sayesinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmaz ve araç istasyona bağlanarak şarj işlemi başlatılabilir.

Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları ve Şarj Kabloları: Geleceğin Mobilite Çözümleri


Elektrikli aracınız için şarj kablosu ve şarj istasyonu arayışındaysanız, elektromarketim.com tam size göre bir adres! Bu platform, elektrikli araç sahiplerine yönelik en son teknoloji ürünleri bir araya getiriyor. Elektrikli araç şarj kablosundan ev tipi ve halka açık kullanım için uygun şarj istasyonlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan elektromarketim.com, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek çözümler sunuyor. Güvenli ve hızlı bir şekilde şarj etme imkanı arayanlar için ideal olan bu platform, kullanıcı dostu bir alışveriş deneyimi vaat ediyor. Elektrikli araç kullanımını daha pratik ve erişilebilir kılmak isteyen herkes için elektromarketim.com, kaliteli ürünleri ve uygun fiyatları ile öne çıkıyor. Araç şarj ihtiyaçlarınızı karşılamak için tek yapmanız gereken elektromarketim.com'u ziyaret etmek ve ihtiyacınıza en uygun şarj çözümünü seçmek!

En İyi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Modelleri ve Markaları


AC ve DC akım veren Araç şarj istasyonu modelleri, araç modellerine ve şarj dolum işlemlerine göre çeşitlilik gösterir. AC ya da DC akım veren şarj istasyonları, araç modeli ve özelliklerinin yanı sıra istasyonun kurulacağı alanda kullanılan elektriğe uygun şekilde belirlenmelidir. DC şarj istasyonu fiyatları AC modellere kıyasla daha yüksektir.


En iyi araç şarj istasyonu, aracınızın gereksinimlerini karşılayan üründür. Hızlı şarj dolumu için bu ürün DC araç şarj istasyonu modelleri olurken, ev tipi kullanımlarınız için bina elektrik şebekenize uyumlu olan AC şarj istasyonları sizin için doğru tercih olacaktır.


Elektromarketim.com üretimi olan elektrikli araç şarj istasyonları oldukça kalitelidir. Elektromarketim güvencesi ile satışa sunulmuş olup, fiyat ve performans açısından kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Birçok alanda rahatlıkla kullanımı sağlanabilen Elektromarketim 22kW elektrikli araç şarj istasyonu sayesinde arabalarınızı rahatlıkla şarj edebilirsiniz.


Elektromarketim EMEV-22-3F32-PT2 22kW 3 Faz 32A Tip 2 Soketli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Elektromarketim Elektrikli Araç Şarj İstasyonu


Elektromarketim güvencesi ile sizler de hem uygun fiyatlı hem de yükske performanslı elektrikli araç şarj istasyonu sahibi olabilirsiniz.


Elektrikli arabaların günümüzde artması ile ülkemizde de farklı pek çok markanın şarj cihazlarını görebilirsiniz.


Elektromarketim sizlere özel üstün performans sunan, uygun fiyatlı elektrikli araba şarj istasyonu ile büyük bir avantaj sunuyor.


Hemen ürünü inceleyebilir, siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Elektromarketim güvencesi ile satın alın, iki yıl garantili Elektromarketim elektrikli araç şarj istasyonu ile verimli şarj işlemlerinin tadını çıkarın.

Schneider Elektrikli Araç Şarj İstasyonu


Schneider markası elektrikli şarj istasyonu modelleri ile sektörün önde gelen firmalarından biridir. Her bütçeye uygun geniş fiyat aralığı ve kolay kullanımlı ürünleri ile kullanıcıya büyük avantaj sağlar. Wallbox şarj ünitesi fiyatları ve tüm Schneider elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları elektromarketim’de bulunmaktadır. Hepsini kolayca inceleyebilirsiniz.


En iyi elektrikli şarj istasyonu olarak Schneider EVH2S22P02K EVlink Wallbox 22kW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu örnek verilebilir. Bu ürün, şarj süresi bakımından AC sınıfının en hızlı modellerinden biridir. Tak ve şarj et kullanımlı olması sayesinde şarj işlemi için yapacağınız tek şey aracınızı istasyona bağlamanız olacaktır. Ayrıca ürüne harici bir kontak bağlayarak enerji yönetimi seçeneğini aktifleştirebilir, seçtiğiniz modda şarj işlemine devam edebilirsiniz. Wallbox fiyat seçeneklerini en avantajlı şekilde Elektromarketim’den görebilirsiniz.


Kullanıcıya en avantajlı kullanımı sunan Schneider elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları ve modelleri Elektromarketim’de. 22 kW şarj istasyonu, DC şarj istasyonu fiyatları gibi aradığınız pek çok ürünü Schneider markasında bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla satın alacağınız modern tasarımlı ve çok fonksiyonlu istasyonlar ile yüksek performans elde edebilirsiniz.

Tunçmatik Elektrikli Araç Şarj İstasyonu


Tunçmatik şarj istasyonu modelleri özellikleri bakımından oldukça kullanışlıdır. Pek çok alan içerisinde elektrikli araç şarj istasyonu modellerini kullanabilirsiniz. Tunçmatik oto şarj istasyonları genel olarak ev tipi kullanıma sahiptir. Ev tipi elektrikli araç şarj istasyonu arıyorsanız eğer Tunçmatik markasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Genel olarak Tunçmatik ev tipi araç istasyonu size verimli bir çalışma sunacaktır.


Sizin için en avantajlı Tunçmatik araç şarj ünitesi çeşitleri Elektromarketim’de. En uygun Elektrikli araç şarj ünitesi fiyatları ile sayfamızda bulabilir, kaçırılmayacak fırsatlardan yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Fiyatları


     Elektrikli araç şarj fiyatları bakımından pek çok çeşide sahiptir. Genel olarak 20.000-100.000 TL arası fiyatlarda farklı elektrikli araç şarj aleti modelleri görebilirsiniz. Ev tipi şarj istasyonu genel olarak ticari amaçlı kullandıklarınıza göre daha uygun fiyatlıdır.


     Ev tipi şarj istasyonu için Elektromarketim elektrikli araba şarj istasyonu ürününe bakabilirsiniz.Sayfamız üzerinden de pek çok farklı elektrikli araç şarj kiti görebilirsiniz. Elektromarketim ile elektrikli araç şarj panosu da oluşturabilir, elektrikli araba şarj istasyonu modellerine de kolayca sahip olabilirsiniz.


     Ticari alanlarda kullanımı sağlanan elektrikli araba istasyonu modelleri daha maliyetli oluyor. Bunun sebebi ise hızlı şarj özelliği olmasıdır. DC şarj istasyonu modelleri genel olarak ticari alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Ev tipi elektrikli şarj istasyonu çeşitlerine göre daha fazla enerji kullanarak daha kısa sürede şarj edebilen ürünler olması gerekmektedir.


     Elektrikli araç şarjı için model farklılıkları ile fiyat skalasında değişimleri görebilirsiniz. Trifaze ya da monofaze şarj istasyonu gibi teknik olarak farklı ürünler de bulunur. Elektrikli araba şarj için pek çok modeli kolayca keşfedebilirsiniz.


     Elektrikli araba şarj istasyonları için farklı pek çok ürün modelini sayfamız üzerinden bulabilir, en uygun fiyat seçenekleri ile de satın alabilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Neden Elektromarketim'den Alınmalı?


    Elektromarketim ile hem elektrikli otomobil şarj istasyonları hem de tüm ürünler için uygun fiyat seçeneklerine ulaşabilirsiniz.


     En kaliteli markaların elektrikli araba istasyonları ve ekipmanlarını elektromarketim ile satın alabilirsiniz.


     İster ev şarj istasyonu olarak kullanım sağlayabilir, ister ticari olarak satın alıp işletmenizde kullanabilirsiniz.


     Elektrikli oto şarj istasyonu için Schneider ve Tunçmatik markalarının ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


     İstediğiniz elektrikli araç şarj ünitesi ölçüleri doğrultusunda çeşitler arasında seçim yapabilirsiniz.


    Elektrotoptan satış sistemimiz sayesinde ürünleri çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Toptan alım için kurumsal satış departmanımızdan fiyat teklifi isteyebilirsiniz.


     Elektropuan sistemimiz ile de yaptığınız her alışveriş için kazandığınız puanları indirim olarak kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünleri alırken puanlardan da yararlanıp ekonomik alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.


     Elektromarketim’e her zaman çok kolay bir şekilde ulaşabilir, dilediğiniz yerden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ile mesai saatlerinde iletişime geçebilir, istediğiniz desteği alabilirsiniz.


     Bi’Şey Sorcaktım forum sayfamız üzerinden bize ürünler hakkında merak ettiklerinizi ve teknik sorularınızı sorabilirsiniz.


     Elektromarketim ile her zaman tasarruflu alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Devlet Desteği

Elektrikli Şarj İstasyonları ve Ekipmanları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Elektrikli araç şarj istasyonları seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Genel olarak kullanım alanına uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Eve şarj istasyonu kurmak ile ticari alanda kurulum yapmak aynı değildir. Cihaz bazından da değişimler söz konusu olduğu için buna dikkat edebilirsiniz. Elektrik dolum istasyonları içerisinde genelde hızlı şarj özelliği olan DC şarj istasyonları tercih edilmektedir. Ev tipi modeller de ise AC şarj istasyonu modellerini tercih edebilirsiniz. Tabi teknik olarak istediğiniz farklı özelliklere göre de seçiminizi yapabilirsiniz.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Haritası Nedir?

  • Elektrikli araç şarj istasyonu haritası kullanıcı için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Eşarj harita üzerinden nerede elektrikli şarj istasyonu varsa orayı kolayca bulabilir, size yakın olan yerleri rahatlıkla görebilirsiniz. Türkiye genelinde nerede varsa hepsini görebileceğiniz bir harita sistemidir. Konum olarak gitmenize olanak sunar. Eğer bir elektrikli araç istasyonu kurmak istiyorsanız da eşarj haritası üzerinden yerinizi belli etmeniz gerekmektedir. Böylece DC hızlı şarj istasyonu kolayca bulunabilir hale gelecektir.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ücretli midir?

  • Elektrikli araç şarj istasyonunu kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Aldığınız elektrik enerjisi kadar ücret ödemeniz gerekmektedir. Tabi evde kurulu olanlar ile istasyonlar içerisinde olanlar aynı fiyatlandırmaya sahip değildir. Hızlı şarj dolum ücreti diğerine göre daha fazla olmaktadır.
 • Elektrikli Araba Deposu Kaç Liraya Dolar?

  • Elektrikli araba deposu yaklaşık olarak 900-1000 TL arasında bir ücrete sahiptir. Bu hızlı şarj istasyonları için geçerli bir fiyattır. Evinizde kullandığınız cihazlarda değişim gösterebilir.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu TOGG Şarj Eder mi?

  • Elektrikli şarj istasyonları tüm elektrikli arabaların şarjı için kullanıma uygundur. Togg şarj istasyonu olarak Schneider araç şarj istasyonu modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Tunçmatik şarj istasyonu ile de Togg marka arabaların şarj işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Tesla Şarj Eder mi?

  • Tesla elektrikli araba modellerinin hepsini kolayca şarj edebilirsiniz. Tesla şarj istasyonu kurulumu için evinize Schneide ya da Tunçmatik marka ürünleri seçebilirsiniz. Hepsi Tesla şarj istasyonu kullanımını sizlere sunacaktır.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Evde Kullanılır mı?

  • Evet kullanımları rahatlıkla sağlanabilmektedir. Ev tipi elektrikli araç şarj istasyonları ile evinizde kolayca Tesla ya da Togg gibi marka araçlarınızı şarj edebilirsiniz.
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Tasarruf Sağlar mı?

  • Evet, güncel durumlara göre günümüzde en uygun fiyatlı yakıtlardan biri elektrik enerjisidir. Benzin ve dizel yakıtları artık çok daha pahalı olması ile elektrikli araç kullanımı da artmıştır. Hem ekonomik hem de doğa dostu kullanımla sahip olmaları ile günden güne sayı olarak da artmaktadırlar.
 • Türkiye’de Kaç Adet Elektrikli Şarj İstasyonu Var?

  • Eşarj haritası üzerinden Türkiye’de bulunan tüm şarj istasyonlarını görebilirsiniz. Günümüzde 81 ilde toplamda 4410 adet şarj istasyonu bulunmaktadır. Aynı zamanda 9278 adet de şarj soketi bulunmaktadır. Her istasyonda birden fazla soket olması ile sayıları bu şekilde daha fazladır. Günden güne de bu rakamlar artıyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.