Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 54 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Kontrol Üniteleri Ne İşe Yarar?

  • Otomasyon ve kontrol cihazları içerisinde yer alan kontrol üniteleri, cihazların optimum performansını sağlayabilmek için kontrol işlemini gerçekleştiren ürünlerdir. Cihazların fonksiyonlarını yöneten ve performansının iyileştirilmesi adına sürekli kontrol sağlayan bu ürünler, kontrol modülü ismiyle de bilinir. Makine işleme merkezinin beyni olarak adlandırabileceğimiz kontrol ünitelerinin 2 eksen, 3 eksen ve 4 eksen kontrol ünitesi şeklinde devam eden farklı kontrol sistemi türleri bulunur. Bunlar eksen ve motor sayısı dahilinde belirlenir. Farklı çeşit ve özelliklerde üretilmiş olan bu ürünler içerisinde kullanımlarına göre motor kontrol ünitesi, güç kontrol ünitesi, elektronik kontrol ünitesi, operatör, termik manyetik ve hız kontrol ünitesi olmak üzere birçok ürün çeşidi bulunur.
  • Motor Kontrol Ünitesi: Motor performansının iyileştirilmesi amacıyla motor bölmesi içerisinde yer alan sensörlerin ilettiği değerleri okuyan bu üniteler, çok boyutlu performans haritalarıyla değerleri yorumlar ve motor bileşenleri için gerekli ayarlamalarını yapar. İçten yanmalı motorda bulunan aktüatörleri kontrol eden motor kontrol üniteleri, motoru sürekli olarak kontrol altında tutarak optimum performans sağlar. Bu ürünlerin temel işlevleri içerisinde rölanti devrinin kontrolü, hava-yakıt karışımının kontrolü, değişken supap zamanlamasının kontrolü ve elektronik supap kontrolü yer alır.
  • Elektronik Kontrol Ünitesi: Genellikle motorlu araçlarda kullanılan bu üniteler, motor kontrol ünitelerini ve güç kontrol ünitelerini de kapsar. Bir araçta bulunan bir ya da daha fazla elektrik sisteminin ve alt sistemlerinin kontrol edilmesini sağlar. Mikro işlemcili özellikte olan elektronik kontrol ünitesi modelleri, sistemin ana parçası olarak bilinir. Hafızasında bir yazılım yüklü olup, bu yazılım mikro işlemci tarafından çalıştırılır. Sensörlerden elde ettiği elektriksel sinyalleri yorumlayarak çeşitli işlemlerden geçirir. Bunun sonucunda aktüatörlere kumanda eder. Bir elektronik kontrol ünitesi (ECU) ilk çalıştırma, soğuk çalıştırma, tam güç, yavaşlama, hızlanma, motorun ısınma devresi ve motor devir sınırlaması gibi görevleri yerine getirir.
  • Hız Kontrol Ünitesi: Bağlı bulunduğu cihazların optimum performansı için hız kontrollerini sağlayan ünitelerdir. Cihazların hız ve tork değerlerini kontrol ederek, cihazın güç ihtiyacına göre düşük ya da yüksek güç sağlar. Hız kontrol üniteleri, bu işlevleri ile birlikte sürüş işlemlerinin verimini arttırır.
 • Kontrol Ünitesi Nerede Kullanılır?

  • Elektronik cihazların sürekli kontrolünü ve kumanda edilmesini sağlayan kontrol üniteleri, farklı özellikteki tipleriyle geniş kullanım alanlarına sahiptir. Çeşitleri içerisinde yer alan elektrik motor kontrol ünitesi modelleri genellikle araçlarda kullanılırken, hız kontrol üniteleri çeşitli makinelerin çalışma hızlarının belirlenmesi için tercih edilir. Ahşap ve metal başta olmak üzere çeşitli iş malzemelerinin işlendiği CNC tezgahlarında, test cihazlarında, konveyör sistemlerde kontrol ünitesi modellerinden yararlanılır. Bunların yanı sıra tekstil dokuma makineleri, otomatik ölçüm sistemleri, elektronik boşaltma, endüstriyel robotlar, montaj ve yükleme makineleri de bu ürün modellerinin kullanıldığı yerlerden yalnızca bir kısmını oluşturur diyebiliriz. Özellikle üretim süreçlerinde kullanılan modelleriyle insan kaynaklı sorunların önüne geçilerek neredeyse kusursuz sonuçlar elde edilir. Kontrol ünitelerinin kullanıldığı makinelerde üretim süreleri kısalır ve verimlilik yükselir. Sürekli kontrol sağlayan bu cihazlar sayesinde yüksek hassasiyet gereksinimi olan çalışmalarda ürünler yüksek tutarlılık oranında ve birbiri ile eş özellikte elde edilir.
 • En İyi Kontrol Ünitesi Hangisidir?

  • Kontrol üniteleri temelde kontrol işlevini yerine getirse de sistem içerisindeki görevleri bakımından birbirinden ayrılır. Her ünitenin yerine getirdiği görev bir diğerinden farklı olabilir. Bu doğrultuda tek bir ürün için en iyisi budur demek, kullanıcıyı yanıltmak olacaktır. Kontrol ünitesi gibi ürünler için önemli olan güvenilir kalitede, sunulan özelliklere sahip ve işlevlerini yerine getirebiliyor olmasıdır. Bu noktada ise elektrik ve elektronik alanında kendini kanıtlamış ve kullanıcı memnuniyetini kazanmış olan Schneider markasını önerebiliriz. Elektromarketim.com üzerinden tüm Schneider kontrol ünitesi modellerini inceleyebilir, ürün özelliklerini karşılaştırarak sisteminiz için en iyi ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
  • Schneider Kontrol Üniteleri

  • Elektrik ve elektronik ürünleri ile ön plana çıkan Schneider Electric, otomasyon ve kontrol cihazları ile en çok tercih edilen markalardan biri haline gelmiştir. Green Premium programı ile sürdürülebilirliği hedeflerken ürünlerini dayanıklılık, yükseltilebilirlik ve geri dönüşüm gibi ilkeler dahilinde üretir. Bu sayede hem ürün kalitesi hem dayanıklılığı ile uzun süreler boyunca kullanım imkanı sunar. Kontrol ünitelerinin kaliteli ve işlevsel özellikleri sayesinde kullanıcı memnuniyetini sağlar. Geniş yelpazede kullanıcılara sunduğu manyetik, termik manyetik, hız kontrol, operatör kontrol ve standart kontrol ünitesi çeşitleri arasından gereksinimleriniz dahilinde yapacağınız tercihlerle çalışma performansınızı ve veriminizi arttırabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.