Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

 • Akım Korumalı Priz Nedir?

  • Fiş ve priz çeşitleri arasında yer alan ürünlerden biridir. Akım korumalı priz; kendisine bağlı olan elektronik cihazları, şebekeden gelen yüksek gerilimli elektrikten ve yüksek voltajdan korur. Akım korumalı prizlere aynı zamanda yüksek elektrik gerilimini dengeleyip, yalıttığı için akım dengeleyici priz veya voltaj korumalı priz de denmektedir. Kesintisiz sabit bir elektrik akışı cihazların hasar görmeden çalışmasında bir problem teşkil etmezken, ani dalgalanmalar ve ani kesintiler prize bağlı olan cihazların hasar görmesine, bozulmasına hatta tekrardan kullanılmamasına sebep olabilir. Voltaj korumalı priz olası tüm bu durumların önüne geçmek için üretilmişlerdir. Böylece gücünü akım dengeleyici priz çeşidinden alan bu cihazlar ani voltaj dalgalanmalarından etkilenmez ve bu sebepten dolayı bozulmaları engellenir. Grup priz modelleri de bulunması ile birden fazla cihazın akım korumalı şekilde çalışmasını sağlar.
 • Akım Korumalı Priz Nasıl Çalışır?

  • Akım korumalı priz; bir çıkıştan gelen yüksek elektrik akımını ve yüksek voltajı, kendisine bağlı olan cihazlara direkt olarak iletmek yerine, akımı kontrollü bir şekilde yalıtarak ve dengeleyerek iletme prensibi ile çalışır. Böylece elektronik cihazlar almaları gereken en yeterli elektrik akımını alırlar.
 • Akım Korumalı Priz Çeşitleri Nelerdir?

  • Akım koruma prizler kendi içerisinde birçok çeşit bulundurmaktadır. Bunların başında; farklı çıkışlara sahip akım korumalı prizler gelmektedir. Enerji koruma prizi ile sadece bir cihaz kullanacaksanız akım korumalı tekli priz tercih edebilirsiniz. Eğer birden fazla cihazınızı aynı prizde kullanacaksanız akım korumalı çoklu priz çeşitlerini tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan çıkış sayısında prizler bulmanız mümkün olacaktır.
  • Tunçmatik akım korumalı priz ve Schneider akım korumalı priz tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Bu markaların içerisinde 2 li akım korumalı priz ve 3 lü akım korumalı priz olmak üzere çeşitli çıkışlara sahip priz seçenekleri bulunmaktadır.
  • Bir diğer çeşit ise akım korumalı usb li priz çeşididir. Telefon, kamera ve powerbank gibi cihazlarınızı adaptöre ihtiyaç duymadan, hızlı bir şekilde şarj etmenizi sağlayacak akım korumalı usb li priz tercih edebilir, böylece adaptörün kaplayacağı yerden de tasarruf edebilirsiniz.
 • Akım Korumalı Priz Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Akım korumalı prizler alırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri korumalı priz güç özellikleridir. Eğer prizlere, kendisinin alabileceği maksimum güç değerini aşan bir cihaz takılırsa güçte kesinti yaşanacaktır. Bu sebeple akım korumalı priz alırken güç değerlerine mutlaka dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yüksek akım korumalı priz çeşitlerinin Joule değeri de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Joule değeri ne kadar fazla ise sağlanacak olan koruma da o kadar yüksek olacaktır.
  • Yüksek gerilimli güç dalgalarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak, elektrik kaynağına gelen bir darbe, olumsuz hava şartlarından kaynaklanan elektrik kesintileri, yıldırım düşmesi gibi olaylar gösterilebilir. Önceden müdahale edilemeyecek bu durumlarda bile elektrik akım düzenleyici priz cihazlarınızı koruma altına alacaktır. Bunların dışında, öngörülebilen durumlar da vardır. Yaşadığımız alan içerisinde en fazla güç tüketen elektronik cihazların başında; buzdolabı, bulaşık makinası, klima, ütü vb. ürünler gelmektedir. Bu ürünler fazla akım almakta ve aynı anda çalıştığında güçte bir kesintiye yol açabilmektedir. Burada devreye elektrik akım düzenleyici priz girmektedir. Voltaj ayarlayıcı bu prizler, elektrik ve voltaj akımının direkt olarak cihaza yönlendirilmesini engeller. Akım korumalı priz alırken dış kasasının dayanıklı olması özen gösterilecek konulardan bir diğeridir. Özellikle çoklu prizlerde, kendisine bağlı olan birden fazla cihaz enerjilendiği için kasanın ısıya dayanıklı ve sağlam olası göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Ani gerilim yükselmesi sonucunda cihazların zarar görmeden çıkabileceği maksimum volt değerini gösteren pik gerilimi değer yüksekliği ise kalitesi ile doğru orantılıdır. Pik gerilimi ne kadar yüksekse o kadar iyidir.
  • Fiyat ve performans açısından en iyi akım korumalı priz modellerine, farklı fiyat seçenekleri ile elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, size en uygun olanını seçebilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
 • Akım Korumalı Priz Nerelerde Kullanılır?

  • Günümüzde, neredeyse kullandığımız tüm elektronik ürünler hassas ve zarar görmesinin tehlikeye yol açacağı ürünlerdir. Bunun dışında günlük hayatta sıkça kullandığımız ve içerisinde birçok verilerimizi depoladığımız bilgisayar, televizyon, telefon ve tablet gibi ürünlerin de ani güç dalgalanmalarından etkilenmesi; cihazlara önemli ölçüde zarar vererek, ömürlerinin kısalmasına sebep olacaktır.
  • Yüksek akım korumalı priz kullanarak hassas elektronik aletlerinizi yüksek voltaj ve güç kesintisinden koruyabilir, zarar görmesini önleyebilirsiniz.
  • Buzdolabı ve bulaşık makinası gibi aynı mekân içerisinde aynı anda kullanılmayı gerektiren ve kullanılırken fazla güç harcayan ürünler için de akım korumalı priz yani akım dengeleyici priz kullanmanız makinalarınızı güç dalgalanmalarının getireceği tehlike ve zararlardan koruyacaktır.
  • Yirmi dört saat çalışması gereken buzdolabı için de buzdolabı akım korumalı priz kullanılması cihazınızın uzun süre sağlıklı çalışmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle voltaj ayarlayıcı priz hem makinanızı korurken içerisindeki besinlerin de korunmasını sağlayacaktır.
 • Akım Korumalı Priz Nereye Takılmalı?

  • Tekli akım korumalı priz direkt olarak duvardaki ana prize takılabilir, çoklu kullanıma ihtiyaç duyulduğu zamanlar da ise 3 lü akım korumalı priz gibi diğer akım korumalı çoklu priz çeşitleri ile yer değiştirilebilir. En iyi verimi almak için Tunçmatik akım korumalı priz ve Schneider akım korumalı priz arasından ihtiyacınıza en uygun prizi seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • En İyi Akım Korumalı Priz Hangisidir?

  • En iyi akım koruma priz Joule değerleri en yüksek olan akım koruyucu grup priz olarak bilinmektedir. Joule değeri yüksek olan akım korumalı prizler korumayı daha güvenilir ve uzun süreli kılmaktadır. En iyi akım korumalı priz özelliklerine blog sayfamızda bulunan “Akım Koruma Prizi Nedir?” yazısından  ulaşabilirsiniz. Böylelikle yüksek akım korumalı priz seçmek sizin için daha kolay olacaktır.
  • Schneider ve Tunçmatik akım korumalı priz ile alakalı çektiğimiz videoya da hemen göz atabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
 • Schneider Akım Korumalı Priz Çeşitleri Nelerdir?

  • Schneider markasının üretmiş olduğu akım korumalı tekli priz ve akım korumalı çoklu priz çeşitleri bulunmaktadır. Tekli Schneider korumalı priz çeşitlerinin, akım korumalı usb li priz olanları ise aynı anda size ikincil bir cihazı şarj etme imkânı sunmaktadır. Tekli akım prizi, ikili akım korumalı priz görevi görecektir.
  • Çoklu Schneider akım korumalı prizler ise 5’li, 6’lı ve 8’li olarak çeşitlilik göstermekte olup, USB girişlileri de mevcuttur. Schneider akım korumalı priz kullanıcılara farklı fiyat seçenekleri de sunar. Farklı çıkış özelliklerine ve farklı fiyat seçeneklerine sahip Schneider akım korumalı priz çeşitleri elektromarketim.com’da!
 • Tunçmatik Akım Korumalı Priz Alınır mı?

  • “En iyi akım korumalı priz hangisidir?” sorusu sorulduğunda akıllara gelen markalardan biri Tunçmatik markasıdır. Yüksek gerilim korumasının ve yangına dayanıklı gövdeye sahip olmasının yanı sıra, ebeveynler için güven veren çocuk emniyet kilidi özelliği de bulunmaktadır. Böylelikle Tunçmatik akım koruyucu priz güvenle alınabilir ve güvenle kullanılabilir. Hem tekli hem de çoklu Tunçmatik akım korumalı priz çeşitlerinde de bu özellikler bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre çıkış sayısını belirleyip, güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.