Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 180 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
 • Adaptör Ne Demek?

  • Elektronik ürünler için en çok tercih edilen güç kaynaklarından biridir. Adaptörler şehir içinde bulunan elektriğin voltaj değerini düşürmesini sağladıkları için tercih edilir. ‘’ Adaptör nedir ? ’’ diye sorguladığımızda birçok isim ile karşımıza çıkan adaptörler, uyargaç veya invertör olarak da bilinmektedir. Kullanmak istediğiniz yüksek voltaja sahip cihazlarınızın çalışması için doğru akım gücünü vererek çalıştırma konusunda yardımcı olurlar. Günlük hayatımızda sıklıkla gördüğümüz adaptörler bilgisayar, telefon, radyo, tıraş makineleri, el fenerleri, modem modülleri gibi pek çok alanda kullanılır. Beraber kullanılacak cihaz ile gerilim değeri uygun olmaz ise kullanım ömrüne hasar vermiş oluruz ve bu yüzden cihazlarımız için uygun modeli tercih etmek hem güç adaptörü için hem de cihazlarımız için daha güvenli bir yöntem olur. Tüm adaptör modelleri genel olarak tip, renk ve kablo farklılıkları olsa da hepsi aynı amaca hizmet ederek ilerlemektedir.
 • Adaptör Ne İşe Yarar?

  • Adaptörler dalgalı akım gücünü küçük değerde dengeleyerek doğru akıma çevirmek içi kullanılır. Doğrultucu olarak çalışırlar ve beraberinde kullanılan cihazın kaldırabileceği güçte bir seviye elde ederler. Şehir trafolarında gelen yüksek akımlı elektriğin voltaj değerini düşürerek elektrik ve elektronik cihazlar için uygun seviyeye getirirler. Gerilim değerleri önemlidir ve kullanım esnasında dikkat edilmesi gerekilen konulardan biridir.
 • Adaptör Çeşitleri Nelerdir?

  • Adaptörleri model ve gerilim değerine göre çeşitlendirebiliriz. Gerilim değerine göre yarım ve tam dalga doğrultucu adaptörler ve köprü tip adaptörler mevcuttur. Sadece gerilim değerine göre ayırmak doğru olmayacağından günlük hayatımızda ayrım yapabildiğimiz bir diğer özellik ise uç tipleridir. Kullanım alanlarına göre Type C adaptör genellikle gün içerisinde tercih ettiğimiz cep telefonları ve uyumlu diğer cihazlar ile de uyumlu olan adaptör modelidir. Bir diğer tercih edilen adaptörler ise dönüştürücü tip olanlardır. Bağlantı esnasında uyumlu olmayan uç ve girişler için dönüştürücü adaptör kurtarıcı bir ekipman olabilir. Tüm bu özelliklerin dışında farklı kullanım alanlarına göre ayrılan adaptör tipleri vardır. Bunlara örnek verecek olursa;
  • Wireless Adaptörler; Genellikle sabit wifi cihazı içermeyen masaüstü bilgisayar, laptop, led televizyon, uydu alıcısı veya LAN bağlantısı için kullanabileceğiniz smart tv televizyon gibi aygıtlarla wifi bağlantısı kurmanıza yardımcı olan wifi adaptör modelidir.
  • Voltaj Adaptörleri; Elektrik sistemlerinde voltaj değerine göre tercih edilen ve genellikle şerit led adaptör modeli olarak kullanılan, voltaj ayarlı adaptör olarak da bilinen bir adaptör çeşididir.
  • Masaüstü Adatörleri; Elektrik akımını masaüstü bilgisayar ve monitörlere aktaran bağlantı kurmasını sağlayan bilgisayar adaptör çeşitlerinden biridir.
  • Ray Tipi Adaptörler; Genelde pano ve motor koruma sistemlerinde tercih edilen raylı bir sistem üzerine oturtulmuş elektrik devrelerin güç kaynağı olarak tercih edilen bir adaptör modelidir.
  • Priz Tip Adaptörler; Prizden gelen voltaj ve gerilimi cihaza aktaran, güç beslemesini sağlayan adaptör çeşitlerinden biridir.
  • Güç Adaptörleri; Güç aktarımı yapan ve bazı durumlarda şarj etme özelliğinin de tercih edildiği güç adaptörü modelidir.
  • Kademeli Adaptörler; Ayarlama yapabilme imkânı sunan kademeli adaptör üzerinde bulunan düğmeler ile AC giriş ve DC çıkış voltaj sarımının kademelerinden uçlar ile ayarlamalar yapabileceğiniz bir adaptör modelidir.
 • Adaptörler Neden Bozulur?

  • Günlük hayatımızda sıkça yaşadığımızın sorunlardan biride her zaman ihtiyaç duyduğumuz adaptörlerin bozulmasıdır. Sürekli prize takılı kalan adaptörler zamanla bozulabilir ve eski güç değerlerini kaybetmeye başlayabilir. Kullanıcı hatasından kaynaklana dış darbelerden kaynaklı bozulma ve aksaklıklarda meydana gelebilir. Aşırı ısınma, sert darbeler ve hava akışının engellenmesi adaptörlerimizde sıkıntıya yol açabilir. Hava akışını düzenli bir şekilde geçmesini sağlamak için yastık, yorgan veya etkileyebilecek diğer cisimlerin adaptör ile yoğun temasından kaçınılmalı, yan duracak şekilde yerleştirilmelidir. Kullandığımız hızlı şarj adaptör tipli modeller için kullanılmayan durumlarda açık kalmamasına dikkat etmeli ve tam dolum sağlandıktan sonra uzun süreli bağlantılardan uzak durulmalıdır. Uyumsuz aygıt ve cihaz tercih edilmemesine dikkat etmek alacağımız en iyi önlemlerden biridir. Adaptörü güç değeri uyumlu olmayan bir bağlantıya zorladığımız taktirde kullanım ömrünü kısaltmış ve zarar görmesine sebep olmuş oluruz. Tüm bunların yanında ara bağlantı olarak geçen kablolar için de dış etkenler çok önemlidir. Dışarıdan alacağı hasarlara karşı laptop adaptör kablosu ve diğer adaptör kablosu modellerini dayanıklı yapılarını zarar görecek etkenlerden korumalıyız.
  • Adaptör Neden Isınır?

  • Adaptörler güç aktarımı yaptıkları için belli bir seviyede ısınmaları normal olarak karşılanır. Fakat ele alınmayacak zarar verecek boyutta olduğunda bir sıkıntı olduğunu düşünebiliriz. Bu gibi durumlarda bağlı olduğu cihazdan çıkarmalı ve priz ile temasını kesmek güvenlik için çok önemlidir. Kullanım amacınıza göre gerilim değerini doğru tercih etmezseniz ısınmalar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. En düşük akım gücüne sahip adaptörler arasında genelde tercih edilen 9V adaptör ve 12 volt adaptör modelleridir. Daha yüksek bir akım gücüne sahip olmasını istiyorsanız 24 volt adaptör veya 48 volt adaptör tercih edilmesi gerekmektedir. Gerilim değerlerini doğru seçmek karşılaştığınız ısınma problemini engeller ve sorun yaşamamanıza olan sağlar. Tüm bunların dışında ısınmalar devam ediyorsa adaptör değiştirilmeli ve cihazlara zarar vermesine imkân sağlanmamalıdır.
 • En İyi Adaptör Markası Hangisidir?

  • Adaptörler için en iyisi bu demek doğru bir yönlendirme değildir. Tamamen beraberinde kullanacağınız cihaz ve aygıtların gerilim değerlerine ve modellerine bakarak karar vermek çok daha sağlıklı olacaktır. Tüm adaptörler için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan adaptör modeli için Mervesan, Powermaster, Mean Well, TP-Link, Valx ve daha birçok marka içerisinden en uygun adaptör fiyatları içerisinden seçerek satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.