Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 109 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Güç Kaynağı Nedir?

  • Teknolojik aletlerin çalışabilmesi için gerekli enerjiyi sağlayan birimlerin genel adına güç kaynağı denir. İngilizce karşılığı olarak güç kaynağı power supply diye geçer. Güç kaynağı ünitesi sayesinde, enerji gerektiren sistemler gerekli enerjiyi depolar ve işlev görmeye başlar. Güç kaynakları oluşabilecek arızalardan ve güç kesintilerinden elektronik cihazları korur. Bir diğer yararı ise olası bir elektrik kesintisinde bünyesine depoladığı enerjiyi kullanarak cihazların bir süre daha çalışmasına olanak sağlar. Kesintisiz güç kaynağına ups güç kaynağı da denir. Örnek olarak; bilgisayarlarda bulunan ups cihazı, arıza oluşması durumunda bilgisayardaki bilgileri korur. Farklı çeşitlerde bulunan güç kaynaklarına örnek olarak adaptörler ve piller gösterilebilir.
 • Ray Tipi Güç Kaynağı Ne İşe Yarar?

  • Ray tipi güç kaynağı; giriş ve çıkış kısımları birbirlerinden elektriksel olarak izole edilen, giriş kaynağından verilen akım ve gerilimi yükte kullanmak üzere dönüştüren elektronik cihazlardır. Aynı zamanda “pano tipi güç kaynağı” olarak da adlandırılan ray tipi güç kaynağı, raya oturan bir yapıya sahip olduğu için daha güvenilirdir ve daha düzenli gözükür. Ray tipi güç kaynağı kullanılarak 12VDC, 24VDC ve 48VDC gibi gerilimler elde edilir. Bu elektrik güç kaynağı, kurulumu ve devreye alınması hızlı ve kolay olan güç kaynağıdır.
 • Ray Tipi Güç Kaynağı Nerelerde Kullanılır?

  • Ray tipi elektrik güç kaynağı; fabrikalar, evler vb. birçok yerde kullanılabilir. Önemli olan kullanılacak güç kaynağı kapasitesinin kullanıma uygunluğudur. Genellikle fabrikalarda tercih edilen ray tipi power supply güç kaynağı, küçük olduğundan kaynaklı fabrikalardaki panoların içine monte ediliyor ve görüntüde oluşacak kargaşayı engellemiş oluyor. Ray tipi power güç kaynağı, fazla elektrik gücü gerektiren yerlerde olası ısınma, arıza ve kesinti gibi durumlarda avantaj sağladığı için en iyi güç kaynağı olarak tercih edilmektedir. Makine mühendisliğinde, lojistikte, otomotiv endüstrisinde ve daha birçok alanda kullanımı gözükmektedir. Kompakt tasarıma sahip olmasının yanı sıra ömrü ve güvenirliliği uzundur.
 • En İyi Ray Tipi Güç Kaynağı Hangisidir?

  • En iyi güç kaynağı, diğer alet ve cihazlarda olduğu gibi kullanıcının işine yarayan ve aynı zamanda kaliteli olan güç kaynağıdır. Ayarlı power supply çeşitlilik bakımından zengin güç kaynaklarıdır. Güç kaynağı ünitesi seçerken markalarına, giriş ve çıkış parametrelerine, boyutlarına, ömürlerine ve fiyatlarına bakılması gerekir. Power supply fiyatları bu özelliklere göre de değişmektedir. Örnek verilecek olursa; ray tipi 24v güç kaynağı fiyatı farklı iken 12v güç kaynağı fiyatı farklıdır. Mean Well markası alıcıya, bütçeye ve kullanım alanına göre power supply en ucuz olandan en pahalıya gibi birçok fiyat yelpazesi sunuyor. Ayarlı güç kaynağı ray tipi güç kaynakları ile cihazlarınızı daha korumalı bir halde kullanabilir, cihaz kullanım performanslarını arttırabilirsiniz. En iyi güç kaynağı ünitesi farklı modelleri ve uygun fiyatları ile elektromarketim.com’da!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.