Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 133 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • Kaçak Akım Rölesi Çeşitleri ve Fiyatları

  • Elektrik akımı kontrolü sağlaması amacıyla üretilmiş olan kaçak akım röleleri, elektrik tesisatlarında kullanımı oldukça önemli olan cihazlardır. Faz ve nötr iletkenleri arasında bir dengesizlik olduğunda bu röleler devreyi açarak var olan dengesizliği ortadan kaldırırlar. Kullanım yerlerine ve dalga formlarına göre birçok kaçak akım rölesi çeşidi bulunmaktadır. Standart kaçak akım röleleri, aşırı yük korumalı kaçak akım röleleri ve toprak kaçak akım röleleri kullanım yerlerine göre kaçak akım röleleri çeşitlerindendir. Sinüzoidal dalga formlarına göre kaçak akım röleleri ise AC tipi, A tipi, B tipi, F tipi, G tipi, K tipi ve S tipi rölelerdir. Bunların yanı sıra monofaze ve trifaze kaçak akım röleleri de bulunmaktadır. Legrand, Siemens ve Schneider markalarının üretmiş olduğu yüksek kaliteli kaçak akım koruma rölesi çeşitlerini en uygun fiyatlarla Elektromarketim.com ‘da bulabilirsiniz. Güvenli ödeme ve hızlı teslimat seçenekleri ile dilediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
 • Kaçak Akım Rölesi Ne İşe Yarar?

  • Kaçak akımlar belirli değerlere ulaştığında insan hayatı için tehdit oluşturmaktadır. Riskli eşik değerlerine ulaşan kaçak akımlardan dolayı yangın çıkabilir ve insanlar zarar görebilir. Bu gibi durumların engellenmesi için elektrik sistemlerinde kaçak akım röleleri kullanımı oldukça önemlidir. Bu röleler ile kaçak akım fark edilir ve kontak açılarak kaçak akım engellenir. Böylece olası tehlikelerin önüne geçilebilir. Bu röleler, kaçak akım anahtarı olarak da bilinmektedir. İnsanları ve elektrik tesisatını korurlar. Kaçak akım koruma rölesi hassasiyeti insan koruma için 30mA, yangın koruması için ise 300mA’dır. 10mA hassasiyetin de havuz gibi hassas alanlarda kullanımı tercih edilmektedir.
 • Kaçak Akım Rölesi Nasıl Çalışır?

  • Kaçak akım rölelerinde faz ve nötr arasında giren ve çıkan akım miktarının birbirine eşit olması gerekir. Rölenin transformatörleri nötr hattından ve faz hattından geçen akım miktarları arasındaki farkı hesaplar. Eğer olması gereken amper değerini aşıyorsa röleler açarak bağlantının kesilmesini ve sistemin zarar görmemesini sağlarlar. Bunu da içinde ya da elektrik tesisatında bulunan sigortayı attırarak gerçekleştirir. Kaçak akım rölelerinin doğru çalışmaları için giriş ve çıkış bağlantılarının doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir. Aksi takdirde kaçak akımlara karşı tesisatınızı korumayacağı gibi bir de devreyi sürekli açarak sigortanın gereksiz yere atmasına sebep olabilir.
 • Kaçak Akım Rölesi Nerelerde Kullanılır?

  • Kaçak akım röleleri evler ve endüstriyel alanlar başta olmak üzere elektrik tesisatının bulunduğu her alanda kullanılabilmektedir. Tesisatta akımdan dolayı meydana gelebilecek olan harmoniklere karşı sistemi ve insanları koruyan kaçak akım rölelerinin kullanımı tercihten çok ihtiyaca ve zorunluluğa dönüşmüştür. Sisteminizde meydana gelen kaçak akımlar oldukça büyük tehlike arz ederler. İnsan hayatı üzerinde tehlikeli yaralanmalar, uyuşukluk hisleri, istem dışı kas hareketleri, bilinç kaybı ve hatta kalp durması gibi ölüm tehlikeleri de bulunmaktadır. Bunlar gibi olumsuz durumların yaşanmaması adına kaçak akım rölesi kullanımı oldukça önemli olup, sisteminize en uygun modelinin kullanılması gerekir.
 • En İyi Kaçak Akım Rölesi Hangisidir?

  • Kaçak akım röleleri elektrik tesisatını koruyan ve akım dengesizlikleri olduğunda devreyi açarak sigortanın atmasını sağlayan cihazlardır. Tesisatın ve kullanıcının olası tehlikeler karşısında zarar görmesini engeller. Bu nedenle kaçak akım rölesi seçimi oldukça önemlidir. En iyi kaçak akım rölesi, yüksek kaliteli yapıya sahip, tesisata bağlantısı düzgün yapılmış ve kullanıldığı elektrik tesisatına en uygun olan röledir. Bu durumda tek bir en iyiden bahsetmek pekte doğru olmaz. En iyi kaçak akım rölesi, tesisatınız ile en uyumlu olan röledir. Kaçak akım rölesi tercih ederken elektrik tesisatınızı baz alarak rölenin açma seviyesi, kutup sayısı, nominal akımı gibi etmenlerin karşılaştırmasını yaparak sizin için en iyi kaçak akım rölesini seçebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.