Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 55 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Regülatör Çeşitleri ve Fiyatları

  • Regülatörler, güç kaynakları içerisinde yer alan cihazlardır. Voltaj dengeleyici olarak kullanılırlar. Elektrik şebekelerinde meydana gelen dalgalanmaların elektronik cihazlara zarar vermemesi için kullanımı sıklıkla tercih edilir. Mervesan ve Tunçmatik başta olmak üzere pek çok markanın üretmiş olduğu regülatör çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitli elektronik cihazlarla kullanımı bulunan regülatörler teknik özellikleri ve kullanım alanları bakımından birbirlerinden ayrılırlar. Statik regülatör, servo regülatör ve röleli (mikroişlemcili) regülatör olmak üzere üç grupta incelenir. Voltaj regülatörleri, kombi, doğalgaz, elektrik regülatörleri, sabit akım regülatörler, buzdolabı regülatörü, ayarlı ve otomatik voltaj regülatörleri, elektronik regülatörler olmak üzere kullanım alanlarına ve özelliklerine göre değişiklik gösteren birçok regülatör çeşidi bulunur. Regülatörler monofaze ve trifaze şekilde üretilirler. Yüksek kaliteli regülatör çeşitlerine Elektromarketim.com web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. En ucuz fiyat avantajlarından faydalanarak ihtiyacınız olan ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
 • Regülatör Nedir?

  • Şebeke elektriğinde meydana gelen dalgalanmaların dengelenmesini sağlayan regülatörler, bozulmaların önüne geçerek elektronik cihazların ihtiyaç duydukları aralıkta gerilimi sabitleyerek ileten cihazlardır. Regülatörler voltaj ayarlayıcı, voltaj düzenleyici olarak çeşitli elektronik cihazlarda kullanılır. Elektrik şebekelerinde yük dengesizliklerinden dolayı yüksek ya da düşük voltaj meydana gelir. Bu durum elektronik cihazların ya zarar görmesine ya da düşük verimde çalışmasına neden olur. Regülatörler sayesinde bu olumsuzluklar ortadan kaldırılarak elektronik cihazların yüksek performanslı ve verimli bir şekilde çalıştırılması sağlanır. Regülatörler çalışma şekillerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılırlar. Bunlar statik regülatörler, servo regülatörler ve röleli (mikroişlemcili) regülatörlerdir. Statik regülatörlerin üzerinde herhangi bir hareketli parça bulunmaz. Tamamen mikroişlemci kontrollü olan statik regülatörün yapısı elektronik şekilde tasarlanmıştır. Yapısında tristörler bulunur ve bu sayede milisaniyeler içerisinde gerçekleştirdiği düzeltmeler ile yüksek verimli kullanım sağlanmaktadır. Servo regülatörler, ayarlı trafo (varyak), servo motor ve transformatör ile regülasyon gerçekleştiren regülatör çeşididir. Mikroişlemcili olan kontrol kartı ile çıkış gerilimleri sürekli olarak ölçülür. Bu işlem, cihazın çıkışının sabit tutulması için gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir nominal sapma durumunda servo motor hareketlenir ve çıkış gerilimi değişse dahi sabit voltaj sağlar. Röleli (mikroişlemcili) regülatör çeşidi ise sıklıkla hassas cihazlarda kullanılmaktadır. Yarı iletken devre elemanı mikroişlemcili olup, voltajı hassas bir şekilde dengelemektedir. Oldukça kullanışlı ürünler olan regülatörler ile güvenli ve verimli kullanım sağlanmaktadır.
 • Regülatör Ne İşe Yarar?

  • Regülatörler, voltaj dengeleyici olarak kullanılan ürünlerdir. Elektrik şebekelerinde güç, hız, basınç ve akım değerlerindeki değişimleri, dalgalanmaları ve harmonik bozulmalar gibi sorunların elektronik cihazlara zarar vermesini engeller. Regülatörler, elektronik cihazların düzenli ve sabit gerilim ihtiyaçlarını karşılar. Bu sayede cihazların performansları düşmez ve verimli bir şekilde kullanım sağlanabilir.
 • Regülatör Nasıl Kullanılır?

  • Regülatörler elektronik cihazların şebeke elektriğinde meydana gelen değişimler nedeniyle zarar görmesini engelleyen ve yüksek verimli kullanım imkanı sunan cihazlardır. Geniş kullanım alanına sahiptirler ve kullanımları sıklıkla tercih edilir. Trafo mesafesinin yakın olduğu bölgelerde yüksek voltaj, uzak olduğu bölgelerde ise düşük voltaj alınır. Regülatörler de kademe ayarları sayesinde bu voltajı dengeleyerek yeterli voltajı cihazlara iletir. Bağlantısı oldukça kolaydır. CNC makineler, televizyonlar, klimalar, bilgisayarlar, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalar, endüstriyel makineler, laboratuvar ekipmanları gibi pek çok cihazın korunması ve düzgün çalışması için kullanılabilmektedir. Regülatör seçimi, kullanılacağı cihazlar ve trafo mesafesi dikkate alınarak gerçekleştirilmelidir. Yüksek kaliteli regülatör çeşitleri ve fiyatları için Elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, sizin için en uygun regülatör modelini güvenli ödeme ve hızlı teslimat güvencesi ile satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.