sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 391 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 9
 • Otomatik Sigorta Çeşitleri ve Fiyatları

  • Otomatik sigorta çeşitleri bağlı oldukları devreler üzerinden aşırı yük ve kısa devrelere karşı bir koruma kalkanı yaratmaktadır. Aynı zamanda devreyi de açma ve kapama özelliklerine sahip olan bir tür elektrik cihazıdır. Elektrik tesisatları içerisinde bulunması zorunlu bir ürün olması ile tüm elektrik tesisatlarında karşımıza otomatik sigorta çeşitleri çıkmaktadır. Oluşan aşırı akım gibi durumlarda koruma sağlayarak kısa devre yapmasına engel olmaktadır. Bu şekilde güvenli elektrik kullanımı sağlarlar. Sürekli kullanıma uygun olan ürünler olup, üstün kaliteli malzemelerden üretilmiş olmaları ile de dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Dayanıklı ve sağlam yapıları sayesinde de uzun ömürlü bir otomatik sigorta kullanımı sağlamaktadırlar.
 • Otomatik Sigorta Nedir?

  • Devreler üzerinde termik ve manyetik olarak oluşan aşırı akımların etkilerine karşı koruma amaçlı üretilmiş olan bir tür elektrik cihazı modelidir. Otomatik sigorta çeşitleri elektrik tesisatlarında koruma elemanı olarak kullanılıyor olup, kullanılması da zorunlu olan ürünlerdendir. Otomatik sigorta elektriğin olduğu hemen hemen yerde karşımıza çıkmaktadır. Otomatik sigorta, v otomat, minyatür sigorta ve elektrik sigortası gibi de bilinmektedirler. Kontakları üzerinden fazla akım geçtiğinde otomatik olarak açma ve kapama özelliklerine sahiptirler. Açma yaptıklarında ve aşırı akımı doğuran etkiler oluştuğunda ortamdan kaldırmak için üzerinde bulunan mandalı sayesinde tekrar devreye sokabilirsiniz. Bu özelliklere sahip olması ise kartuş sigortalar ve NH bıçaklı sigorta modellerinden de ayrılırlar.
 • Otomatik Sigorta Çalışma Prensibi Nedir?

  • Çalışma prensibi bakımından otomatik sigortalar iki türlü çalışma şekline sahiplerdir. Bunlardan ilki bimetalin ısınmasına dayanan termik açma yani aşırı akım açma şeklindedir. İkincisi ise elektromanyetik alanların değişmesi prensibine dayanan bir manyetik açma yani kısa devre açma şeklinde çalışmaktadır. Bu iki çalışma prensibi otomatik sigorta çeşitleri arasında bulunmakta olup, kullanım sağlanacak olan alana uyumlu olup olmadığına bakılarak seçilmektedir. Termik açma ve manyetik açma özelliklerine göre seçim yapıldığında daha rahat bir kullanım imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Otomatik Sigorta Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  • Elektrik tesisatları için olmazsa olmaz ürünlerinden biri olan otomatik sigorta seçimlerini dikkatli ve özenli bir şekilde yapmak gerekmektedir. Bunun sebebi her alanda kullanımlarının farklı olabilmesidir. Açıklamak gerekirse elektrik tesisatından geçen enerji akımının boyutlarına göre seçim yapılmasıdır. Kapasitesine bağlı olarak bu kapasiteyi kaldırabilecek olan otomatik sigorta modellerinden seçim yapılarak en verimli kullanımı sağlayabilirsiniz.
 • En İyi Otomatik Sigorta Hangisidir?

  • Kullanımları bakımından otomatik sigorta modellerini farklı şekillerde görebiliriz. Farklı tasarım ve modellere sahip olan çeşitleri bulunması ile en iyisi budur demek çok doğru bir söylem olmayabilir. Bunun yerine marka bazlı olarak örnekler verilmesi daha doğru olacaktır. Legrand, Siemens ve Schneider gibi kaliteli markaların ürünleri en iyi kullanımı ve performansı sundukları için oldukça tercih edilmektedirler. Üstün kaliteli malzemelerden üretilen otomatik sigorta çeşitlerini elektromarketim.com üzerinden en ucuz fiyatlar ile satın alarak güvenli bir elektrik kullanımı sağlayabilirsiniz. En ucuz otomatik sigorta fiyatları için sayfamıza göz atabilir, güvenli ödeme seçeneklerimiz ve hızlı teslimat yollarımız ile sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.