Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.
 • Silikon Tabancası Ne İşe Yarar?

  • Silikon tabancası, soğuk ve sıcak olmak üzere ikiye ayrılır. Sıcak silikon tabancası, yapıştırıcı özelliğe sahip olan silikon maddesini ısıtarak eritir ve yapışkan kıvama getirir. Soğuk silikon tabancası ise yapıştırma işlemini ısı kullanmadan, sıvı haldeki silikonlarla yapar. Silikon tabancası birçok materyali yapıştırmaya yarar. Sıcak silikon tabancasından çıkan sıcak silikon mum, çeşitli renk seçenekleriyle üretilir. Genelde daha çok şeffaf silikon mum tercih edilir ve bu sayede yapılan yapıştırma işleminde, materyalin rengini yansıttığı için fazla belli olmaz. Silikon tabancası silikonu ve tabancaları, tamir ve yapı malzemeleri içerisinde yer alır.
 • Silikon Tabancası Çeşitleri Nelerdir?

  • Silikon tabancası birçok özelliğe sahip modellerde üretilir. Metal, plastik veya sosis silikon tabancası olmak üzere çeşitli modelleri bulunur. Silikon tabancaları soğuk silikon tabancası ve sıcak silikon tabancası olarak ikiye ayrılır. Soğuk silikon tabancalarında kullanılan silikonlar, sıcak silikon tabancası modellerinde kullanılan katı silikonların aksine, daha sıvı yapıya sahiplerdir. Çalışma şekilleri bakımından ise silikon tabancaları dört sınıfa ayrılır.
  • Akülü Silikon Tabancası

  • Akülü yani şarjlı silikon tabancası, çalışması için gerekli olan enerjiyi aküsünde depolar. Bu sayede prize ihtiyaç duymadan, şarj süresi yetene kadar çalışır. Akülü silikon tabancalarında kablo bulunmadığı için her alanda rahatlıkla kullanılır. Akülü silikon tabancaları, sıcak silikon tabancalarıdır.
  • Elektrikli Silikon Tabancası

  • Elektrikli silikon tabancası kabloludur ve elektrik enerjisini direkt prize bağlı olarak karşılar. Priz bulunmayan ortamlarda gerekli enerjiyi alamadığı için ısınamaz ve çalışamaz. Elektrikli silikon tabancaları elektrik kesintisi olmadığı takdirde çalışmaya devam eder. Elektrikli silikon tabancaları, sıcak silikon tabancalarıdır.
  • Havalı Silikon Tabancası

  • Havalı silikon tabancası, hava basıncından yararlanarak çalışmaktadır. İçerisinde bulunan sıkışık hava alete iletilir ve çalışmasını sağlar. Havalı silikon tabancaları hiçbir elektrik enerjisine gerek duymaz. Bu sebeple elektrik kaynağı bulunmayan yerlerde de kolaylıkla kullanılır. Havalı silikon tabancaları, soğuk silikon tabancalarıdır.
  • Mekanik Silikon Tabancası

  • Mekanik silikon tabancası ise çalışmak için diğer tabancaların aksine ne elektrik enerjisine ne de hava basıncına ihtiyaç duyar. Mekanik çalışma şekline sahip olan silikon tabancası, gövdesinde bulunan tetiğe basılmasıyla çalışır. Mekanik silikon tabancaları, soğuk silikon tabancalarıdır.
 • Silikon Tabancası Nasıl Kullanılır?

  • Silikon tabancalarının tümü farklı çalışma şekillerine sahip olsalar da çalışma prensipleri aynıdır. Her silikon tabancasının silikon yerleştirme bölümü ve tetiği bulunmaktadır. Sıcak silikon tabancası silikonlarının kendileri çeşitli boylarda olurken; soğuk silikon tabancasının silikon boyları, tüplerinin büyüklüğüne göre değişmektedir. Silikon tabancalarına yerleştirilen silikonlar kullanılacak hale geldiğinde tabanca tetiğine basılır ve tabanca ucundan silikon çıkar. Böylece yapıştırma işlemi yapılmaya başlanır.
  • Soğuk silikon tabancaları ısı ile çalışmadığından yakıcı halde değildir fakat sıcak silikon tabancaları kullanımında, silikon ısısının zarar vermemesi için dikkatli olunmalıdır. Silikon kullanımında yüzeylerin kuru ve temiz olması gerekir. Sıcak silikon tabancası kullanılacaksa, kullanım sonrasında yanması mümkün olmayan zeminlere konulmalıdır.
 • Silikon Tabancası Nerede Kullanılır?

  • Silikon tabancaları birçok alanda kullanılan bir yapıştırma aletidir. Tadilat işlerinde, çeşitli materyalleri yapıştırmada, hobilerde, el işi derslerinde ve izolasyon gibi alanlarda kullanımları görülür. Ufak yapıştırma işlerinde kullanılan silikon tabancaları genellikle küçük silikon tabancası modelleridir. İzolasyonlarda yapıştırma yapmak için silikon tabancası kullanılırken, dolgu yapmak için mastik tabancası kullanılır. Mastik tabancalar, sosis tabancası şeklindedirler. Sıcak ve soğuk silikon tabancaları farklı alanlarda kullanılmaktadır.
  • Sıcak silikon tabancaları sıcağa dayanıklı olan ahşap, metal ve plastik materyaller üzerinde kullanılmaktadır. Belirli aletlerin devrelerinin elektrik yalıtımında ve cam devrelerini korumada kullanılır. Bazı kumaşların ve gereçlerin sabitleme ve süsleme işlemlerinde yapıştırma işlevi görür. Sıcak silikon tabancaları hobi amaçlı işlerde sıkça tercih edilir.
  • Soğuk silikon tabancası ise cam kenarlarında, lavabolarda, mutfak ve banyo tezgahlarında yalıtım sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Duvar ve tahta gibi yüzeylerde ise yapıştırma işlevlerini rahatlıkla yapabilir.
 • En İyi Silikon Tabancası Hangisidir?

  • En iyi silikon tabancası kullanılacak olan alana ve amaca uygun olandır çünkü silikon tabancaları, farklı işlemlerde kullanılmak üzere farklı şekillerde üretilirler. Yapılacak işlem ve kullanılacak alan belirlendikten sonra eğer sıcak silikon tabancası kullanılacaksa; silikon mumunu hızlı eriten tabanca seçilmelidir. Soğuk silikon tabancası kullanılacaksa da sızdırmayan ve kaliteli olanları seçilmelidir. Tüm bu özellikler dışında silikon tabancası fiyatları da araştırılmalıdır. Soğuk silikon tabancası ile sıcak silikon tabancası fiyatları arasında değişiklikler gözükmektedir.
  • Birçok marka tarafından çeşitli özelliklere ve çalışma şekillerine sahip silikon tabancaları üretilmektedir. Einhell, Rapid, Topshop ve Makita gibi markalar silikon tabancası üreten markalara örnek olarak verilebilir. Her markanın silikon tabancaları fiyatları, özelliklerine göre farklı oranlarda olmaktadır. Elektromarketim.com üzerinden plastik, sosis ve metal silikon tabancası gibi ürünlere uygun fiyatlarla ulaşmak mümkündür.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.