Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 747 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16

Matkap Ucu Çeşitleri ve Fiyatları


Matkap ucu çeşitleri, matkap aksesuarları içerisinde yer alan ve matkapların işlevlerini yerine getirmesini sağlayan en önemli ekipmanlardır. Matkaplar birçok farklı yüzey üzerinde delme ve vidalama işlemi yapan makinelerdir. Bu sebeple her yüzey ve işlem için farklı matkap ucu gerekir. Matkap uçları tekli veya matkap ucu seti olarak takım halinde de satın alınabilir.


 •  Ahşap Matkap Ucu: Ahşap matkap ucu çeşitleri ahşap ve plastik yüzeylerde, yüzeye zarar vermeden delik açmaya yarayan uçlardır. Havşalı ve kelebek / yaprak matkap ucu olmak üzere iki farklı gruba ayrılırlar. Havşa matkap ucu, vidaların iyi ve tam yerleşmesini sağlayan matkap ucu türüdür. Vidaların başlarını yüzey ile aynı hizaya getirme amacıyla kullanılır. Kelebek yani yaprak matkap ucu ise birkaç keskin dişe sahip uçtur ve yüzey üzerine eşit bir şekilde delik açar.


 •  Metal Matkap Ucu: Metal matkap uçları metal, çelik, demir ve alüminyum gibi malzemeler için kullanılan matkap ucu çeşididir. Koabalt, titanyum, karbür veya yüksek hız çeliği olan HSS’den yapılırlar. Yüksek hız çeliği ile yapılan hss matkap ucu aşınmaya ve korozyona karşı dirençlidir.


 •  Kademeli Matkap Ucu: Kademeli matkap ucu çeşitleri yüzeylere farklı çaplarda delik açmaya yarayan matkap ucu türüdür. Huni şeklindedir ve farklı çaplarda dişlere sahiptir. Böylelikle tek seferde farklı delikler açabilmeyi sağlar.


 •  Yıldız Matkap Ucu: Yıldız matkap ucu, yıldız başlı vidalar için kullanılan matkap ucu çeşididir. Matkap veya vidalama makinesine takılarak kullanılır ve vida sökme – sıkma işlemlerini gerçekleştirir.


 •  Beton Matkap Ucu: Beton matkap ucu darbeli ve kırıcı/delici matkaplar ile kullanılan, duvar, beton, tuğla ve taş gibi sert yüzeylere delik açmaya yarayan matkap ucudur. Dayanıklı ve sağlam yapıya sahiptir.


 •  Elmas Matkap ucu: Elmas matkap ucu cam ve fayans gibi yüzeylerde delik açmak için kullanılır. Elmas matkap uçları, çelikten beş kat daha sert olan tungsten karbür maddesinden yapılır ve oldukça sağlamlardır. Bu sayede duvar ve beton gibi sert yüzeylerde de kullanılırlar.


Matkap uçları daha birçok çeşide sahiptir ve kendi içlerinde de farklı yapılarda bulunurlar. Elektromarketim ’de, ev ve profesyonel işler için ihtiyacınıza uygun matkap ucu ve matkap ucu setlerini, en iyi fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz!

Matkap Ucu Setleri ve Kullanım Önerileri


Matkap ucu setleri, içerisinde aynı veya farklı matkap uçlarını barındıran ve işlem sırasında her ihtiyacı karşılayan setlerdir. Matkap ucu setlerinde, aynı matkap ile kullanım sağlanabilecek birçok çeşide sahip matkap ucu bulunur. Bu uçlar ahşap, beton, plastik ve birçok yüzey üzerinde işlem yapılmasına olanak tanır. Çanta içerisinde özel olarak hazırlanmış matkap ucu setleri kullanıcıya hem taşıma açısından hem de fiyat açısından büyük avantaj sağlar. Elektromarketim’den matkap ucu setlerine uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilir, projeleriniz için ihtiyacınız olan her matkap ucuna kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Matkap ucu nasıl takılır ve kullanımı nasıldır merak edenler için detaylı bilgi elektroblog sayfamızda bulunmaktadır. Dilerseniz oradan da detaylı matkap ucu kullanımı ile alakalı bilgiler elde edebilirsiniz.

Matkap Ucu Numaraları ve Ölçüleri


Matkap ucu numaraları, kullanılacak malzemenin yapısı, matkap ucu ölçüleri ise malzemenin kalınlığı için önemlidir. Matkap ucu numaraları, uçta bulunan dişlerin uzunluğunu ve sayısını ifade eder. Dişlerin uzunluğu ve sayısı artıkça, numara da artar.


Matkap ucu numaraları, belirli bir ölçüm sistemindedir. Bu sistemde, 0,1mm’lik diş uzunluğu matkap ucu numarasının 1 numara olduğunu gösterir. Örneğin, 20 numaralık bir matkap ucu, 2 mm'lik bir diş uzunluğuna sahiptir.


Matkap ucu numaraları, matkap uçlarının hangi malzemeler için uygun olduğunu gösterir. Örneğin, 10 numaralık bir matkap ucu, ahşap ve plastik gibi yumuşak malzemeler için uygunken; 12 numara bir matkap ucu, metal ve beton gibi daha sert malzemeler için uygundur.

Matkap Ucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler


Matkap uçları birçok farklı yüzeyde kullanılan ekipmanlar olduğu için satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Farklı yüzeyler, farklı matkap ucu ihtiyacı demektir. Bu sebeple satın alırken işlem yapılacak yüzeye uygun modelde matkap ucu belirlenmelidir. Daha sonrasında yüzeye ve yüzey kalınlığına göre matkap ucu numara ve ölçülerine dikkat edilmelidir. Matkap uçları farklı malzeme ve farklı kaplamalar ile üretilir. Kullanım alanına ve amacına uygun daha kaliteli ve daha hassas malzemeye sahip matkap ucu seçilmelidir.

En Kaliteli Matkap Uçları Elektromarketim' de


Matkap uçları kalitesi; malzemesi, kaplaması ve markası gibi birçok etkene bağlıdır. Kaliteli matkap uçları hem dayanıklılık hem de yüksek verimlilik açısından avantaj sağlar. Elektromarketim’de her ihtiyaca yönelik matkap uçları, şarjlı matkap ucu çeşitleri ve matkap ucu setleri yer alır. Beton, metal, kademeli ve ahşap matkap ucu olmak üzere çeşitli modellerin en kaliteli matkap uçları bulunur. Aynı zamanda en ucuz şarjlı matkap ve diğer matkap çeşitlerine de Elektromarketim’den ulaşabilir, kaliteli işlerin tadını çıkarabilirsiniz!

Neden Elektromarketim' den Almalıyım?


 ✓  Elektromarketim’ de her matkaba uygun matkap ucu ve matkap ucu setlerini, en uygun fiyat seçenekleriyle almak mümkündür.


 ✓  Fırsat ve kampanyaları takip ederek, matkap ucu çeşitlerindeki indirimlerden kolayca yararlanabilirsiniz.


 ✓  Elektrotoptan hizmeti ile toplu alışverişlerinizde özel teklif imkanından yararlanabilirsiniz.


 ✓  Elektropuan sistemi ile yaptığınız her alışveriş için puan kazanabilir, bir sonraki alışverişlerinde puanlarınızı indirim olarak kullanabilirsiniz.


 ✓  Güvenli ödeme ve hızlı teslimat yolları ile tüm matkap uçlarına kolayca sahip olabilirsiniz.

Matkap Uçları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Matkap Ucu Nasıl Takılır?

  • Matkap ucu nasıl takılır? Sorusunun cevabı matkabın türüne göre değişiklik gösterebilir. Mandrenli matkaplarda, matkap ucu takmak için mandrenin açık olduğundan emin olunmalıdır. Mandren, matkabın uç takılan kısmında bulunur ve ucu sıkıştırarak yerinde tutar.
  • Mandren, saat yönünün tersine çevrilerek açılır.
  • Matkap ucu, mandrene düzgün bir şekilde yerleştirilir.
  • Mandren saat yönünde çevrilerek sıkıştırılır.
  • Ucun doğru ve düzgün bir şekilde yerleştirildiğinden emin olunur.
  • Peki mandrensiz matkap ucu nasıl takılır? Mandrensiz matkaplarda, matkap ucu matkabın iç kısmına doğru takılır ve sağlamlığı kontrol edilir. Fakat bu yöntem, mandrenli matkaplara göre daha risklidir.
 • Hangi Matkap Ucu Hangi Malzeme İçin Kullanılır?

  • Matkap uçları; ahşap, metal, duvar, beton, cam ve daha birçok malzeme üzerinde kullanılabilir. Her bir malzeme için farklı matkap ucu modeli bulunur. Ahşap malzemeler için yaprak ve havşa matkap ucu kullanılırken, metal ve çelik gibi malzemelerde metal matkap ucu kullanılır. Duvar ve beton gibi malzemelerde beton matkap ucu kullanılırken, cam ve fayans gibi malzemelerde ise elmas matkap ucu kullanılır. Her matkap ucu sadece delik açmak veya vida sıkmak ve sökmek için kullanılmaz. Matkap ucu zımpara şeklinde olan uçlar, sert yüzeylerin aşındırılması ve pürüzlerin giderilmesi için kullanılır. Matkap ucu fırça olanlar ise yüzeylerdeki ve yüzeye açılmış deliklerdeki kir ve tozların temizlenmesi için tercih edilir.
 • Matkap Ucu Ölçüleri Nelerdir?

  • Matkap ucu ölçüleri, matkap ucunun çapının milimetre cinsine çevrilmiş halidir. 0,5 mm'den başlayarak 100 mm'ye kadar matkap ucu ölçüleri bulunur. Ölçüler, matkap ucunun kullanılacağı yüzeye ve açılacak deliğin çapına göre değişiklik gösterir. Genellikle kullanılan matkap ucu ölçüleri ise 1 – 13 mm matkap uçlarıdır.
 • Çeşitli Boyutlarda Matkap Uçları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Çeşitli boyutlarda matkap uçları kullanmanın en büyük avantajı, her yüzey üzerine kolayca işlem yapabilmektir. Aynı yüzeye sahip ama farklı kalınlıklardaki malzemeler için, farklı boyutlarda matkap ucu kullanmak, yapılacak işlemin verimliliğini artırır.
 • En Çok Satan Matkap Ucu ve Setleri Hangileri?

  • En çok satan matkap ucu ve setleri, genellikle farklı malzemeler için çeşitli tiplerde ve boyutlarda matkap ucu içerenlerdir. Bu setler, birçok farklı ihtiyacı aynı anda karşılayan çok yönlü setlerdir. HSS matkap ucu, ahşap matkap ucu ve elmas matkap uçları gibi çeşitli matkap uçları ve setlerine uygun fiyat avantajıyla Elektromarketim’ den kolayca ulaşabilirsiniz.
 • En Kaliteli Matkap Ucu Hangisi?

  • En kaliteli matkap ucu, yapısında bulunan malzemesine ve kaplamasına göre değişiklik gösterir. Matkap ucunun kaliteli olması için yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş ve doğru uç tasarımına sahip olması gerekir. Aynı zamanda dayanıklı bir yapıya sahip olması da kalitesini etkileyen bir diğer faktördür. Matkap uçlarının uzun ömürlü olması ve dayanıklılığını kaybetmemesi için bakımlara ihtiyacı vardır. Belirli aralıklarda matkap ucu bileme ve temizleme işlemi gerçekleştirilmesi matkap uçlarının verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu işlem için özel olarak üretilen matkap ucu bileme aparatı çeşitleri mevcuttur.
  • Elektromarketim üzerinden profesyonel markaların matkap uçlarına ve matkap ucu setlerine güvenli ödeme yöntemi ve uygun fiyat seçenekleri ile hemen ulaşabilirsiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.