Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Oda Termostatı Nedir?


Genel anlamı ile oda termostatları, sıcaklık kontrol ve ayarlama işlemleri için kullanılan bir cihazdır. Sıcaklığın kontrollü ve otomatik bir şekilde kullanılabilir hale getirmek için üretilmiştir. Evlerimizde sıkça kullanım sağladığımız olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Akıllı ev sistemleri içerisinde de günümüzde yaygın kullanımı sağlanması ile oda termostatları evlerimizde yerlerini almaya başladı. Aynı zamanda tasarruflu bir doğalgaz kullanımı için de oldukça iyi bir seçenektir.

Oda Termostatı Çeşitleri


Oda termostatı çeşitleri arasında pek çok farklı ürün yer almaktadır. Kullanım şekillerine göre farklı modeller üretilmektedir. Kablolu oda termostatı ve kablosuz oda termostatı da bunları örnektir. Genel olarak dijital oda termostatı ve mekanik oda termostatı şeklinde çeşitleri mevcuttur.

Kablolu Oda Termostatı


Kablolu oda termostatı genel olarak pek çok alan içerisinde kullanılabilmektedir. Hem evlerimizde hem de işyerlerinde kullanılan kablolu oda termostatı görebilirsiniz. Kombi termostatı olarak da bilinen bu ürünler kablo yardımı ile kombiye bağlanır. Sonrasında kombi üzerinden sıcaklık kontrolünü yapmayıp, tüm işlemleri oda termostatından halledebilirsiniz. Kablolu oda termostatı kullanımı bakımından daha rahattır. Kombiye yakın alanda kullanımı gerekmektedir. Direkt olarak kablo ile kullanıldıkları için de şarj bitme durumu da söz konusu değildir.

Kablosuz Oda Termostatı


Kablosuz oda termostatı modelleri bakımından pek çok alanda kullanılabilmektedir. Kablosuz olması ile avantajları da bulunur. Hem endüstriyel oda termostatları hem de dijital oda termostatları arasında kablosuz modelleri bulabilirsiniz. Kablosuz oda termostatları genel olarak kombi ile kablo olmadan kolayca bağlanabilmektedir. Dilediğiniz yere koyarak kullanabilir, istediğiniz zaman yer değişikliği yapabilirsiniz.

Dijital Oda Termostatı


Dijital oda termostatları daha otomatik işlem yapmanızı sağlamak için üretilmişlerdir. Kombi oda termostatı çeşitleri arasında dijital kullanıma sahip ürünleri bulabilirsiniz. Tasarımları bakımından üzerinde bulunan ekran ile sıcaklık kontrolü ve değişimi sağlanabilmektedir. İstediğiniz mevcut ısıyı sağlaması amacıyla, dijital oda termostatları oldukça kullanışlıdır.

Mekanik Oda Termostatı


Mekanik oda termostatı ise üzerinde bulunan düğme ve butonlar ile kullanılmaktadır. Genel olarak ısıyı belirleyip, sonrasında düğmelerinden değişimi de sağlayabilirsiniz. Kullanımı çok basit olması ile kafa karışıklığı sağlamaz.

Akıllı Termostatlar


Akıllı termostat modelleri avantajları ile kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Akıllı ev sistemleri içerisinde yer alan bir ürün olup, evlerimizde çok rahat bir çalışma imkanı sunmaktadır. Akıllı termostat modelleri genel olarak kullanımı kolaydır. Sıcaklık derecesini belirlediğiniz zaman sabit bir ısı ayarlar. Bu ısı düştüğünde tekrar kombiyi devreye sokarak belirlenen sıcaklık değerine getirmektedir.

Programlanabilir Termostatlar


Programlanabilir oda termostatı modelleri genel olarak kullanıcıya üstün performans sunmaktadır. Programlama özelliği sayesinde devamlı olarak kontrole gerek kalmaz. Haftalık ve aylık olarak program yapılabilmektedir.

Oda Termostatı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


●  İlk olarak kullanım sağlayacağınız alana göre seçim yapmalısınız.

●  Çeşitleri arasında kablolu oda termostatı ve kablosuz oda termostatı bulunması ile özelliklerine dikkat edebilirsiniz.

●  Genelde ev için tercih edilen modeller akıllı oda termostatı olmaktadır. İşyerleri için ise endüstriyel oda termostatı seçebilirsiniz.

●  Termostat kombi ile kullanıldığı için hangi kombi ile uyumlu bunu da kontrol edebilirsiniz.

●  Kablosuz kombi termostatı ya da kablolu modeller uyumluluk ile kolayca seçilebilmektedir.

●  Akıllı oda termostatı kablosuz kombi kontrolü ile kolayca seçilebilmektedir.

●  Tüm kombilere uyumlu kablosuz oda termostatı modelleri de yer almaktadır.

●  Bunlara dikkat ederek, oda termostatı seçimini de kolayca yapabilirsiniz.

Neden Elektromarketim’den Almalısınız?


●  Elektromarketim ile birçok fırsat ve kampanyadan yararlanabilir, en uygun fiyat seçenekleri ile tüm ürünlere sahip olabilirsiniz.

●  Sadece termostat fiyatları değil, diğer tüm ürünler için de uygun fiyat seçeneklerini sayfamızdan görebilirsiniz.

●  Oda termostatı kablosuz modeller pek çok alanda rahat kullanım sunar. Aynı zamanda ekonomik doğalgaz kullanımı için de oda termostatları önerilmektedir.

●  Elektromarketim üzerinden tüm kombi termostat fiyatları görebilir, en ucuz kablosuz oda termostatı fiyatları ile de satın alabilirsiniz.

●  Elektromarketim üyelerine özel oluşturduğumuz elektropuan sistemi ile tüm alışverişlerinizden indirim kazanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz her alışveriş için size verilen elektropuanları, bir sonraki alışverişinizde indirim olarak kullanabilirsiniz.

●  Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı kargo yollarımız ile de kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oda Termostatı Kullanım Avantajları


Ekonomik ve tasarruflu bir çalışma sunan oda termostatları kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Genel yapıları itibari ile istenilen pek çok alanda çalışma sağlanabilir, uyumlu olan kombiler ile direkt kullanıma başlanabilmektedir. Yapıları bakımından sağlam ve dayanıklı ürünler olup, hem uzun ömürlü hem de tasarruflu bir çalışma imkanı sunarlar. Modülasyonlu oda termostatı ya da kombi için termostat olarak kullanılabilen modelleri sahiptir. Kablosuz oda termostatı ya da kablolu dijital oda termostatı olarak çeşitlerini görebilirsiniz.

Oda Termostatı Fiyatları


Oda termostatları genel olarak pek çok alan içerisinde kullanılabilmektedir. Özellikleri bakımından kullanıcılara üstün kaliteli çalışma sunarlar. Fiyat ve performans açısından birden çok çeşidi bulunmaktadır. Kombi termostat fiyatları farklı çeşitleri olması ile değişim göstermektedir. Oda termostat fiyatları teknik yapıları ve özellikleri doğrultusunda değişir. Kullanım sağlanacak olan alana göre kablosuz oda termostatı fiyatları inceleyebilirsiniz. Elektromarketim ile doğalgaz termostat fiyatları en uygun seçeneklerde sizlere sunuluyor. Hemen satın alın, uzun ömürlü ve tasarruflu kullanımın tadını çıkarın.

Tasarruf Yapmak için Oda Termostatı


●  Tasarruflu doğalgaz kullanımı için oda termostatı modellerini tercih edebilirsiniz. Kombi termostat kablosuz ve kablolu olarak modellere sahiptir. Bu modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Tasarruf sağladığı nokta ise doğalgazı çok daha az kullanıp, sıcaklığı hep aynı düzeyde tutmayı sağlamasıdır. Genel yapıları itibari ile kombi oda termostatı kablosuz veya kablolu modelleri devamlı olarak kombiyi çalıştırmamaktadır. Sadece ısı düştüğünde çalıştırıp, daha tasarruflu bir kullanım sunarlar.

●  Örneğin evin ortalama 25 derecelik ısıda kalmasını istiyorsanız, bunu oda termostatı üzerinden ayarlayabilirsiniz. Sonrasında ısı yükselme ve düşme durumlarında ise doğalgaz termostatı devreye girmektedir. Devamlı aynı derecede kalmasını sağlayarak, kullanıcıya daha az enerji kullanmaya sebebiyet verir. Her kombiye uyumlu oda termostatı çeşitlerini satın alıp, kombinizle bağlantısını kolayca sağlayabilirsiniz.

●  Oda termostat fiyatları genel olarak uygun şekildedir. Fakat genel olarak bakıldığında pahalı gelirse de aslında doğalgaz faturasında yaşadığınız düşüş ile oda termostat fiyatını da amorti edebilirsiniz.

●  Oda termostatı ne işe yarar?” blog yazımızdan da tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İçerik

Oda Termostatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

  • Oda termostatı çeşitleri kullanımı bakımından oldukça basittir. Kombi ile uyumluluklarını kontrol edip, direkt olarak bağlantısını sağlanabilmektedir. İlk olarak oda termostatı modelinize göre bağlantısını yapmanız gerekmektedir. Kablolu oda termostatı modelleri kablo ile kombi arasında bağlantı işlemi sunmaktadır. Kablosunu bağlayıp, elektrik enerjisi ile kullanımını sağlayabilirsiniz. Kablosuz oda termostatı ise uzaktan bağlanabilme özelliğine sahiptir. Kombi ile oda termostatı arasında bir eşleştirme yaparak, kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Oda Termostatı Nereye Konmalıdır?

  • Genel olarak oda termostatı modelleri pek çok alanda kullanılabilmektedir. Kablolu oda termostatı modelleri zaten kombi yakınında bağlantılı halde durmaktadır. Kablosuz dijital oda termostatı modelleri ise istenilen alanda kullanılabilmektedir. Banyo gibi nemli ortamlarda kullanmamaya dikkat edebilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz alanda konumlandırılabilir.
 • Termostat Nasıl Programlanır?

  • Tüm oda termostatlarında programlama özelliği bulunmamaktadır. Sadece istenilen ısı değeri değiştirilebilir şekilde kullanılırlar. Programlanabilir oda termostatı ise haftalık ve aylık bir çalışma sunmaktadır. Gün içinde saatleri vererek, kaç derecede kalmak istediğini dijital oda termostatı modelleri ile sağlayabilirsiniz. Oda termostatı üzerinden direkt programlama yapabilir, akıllı oda termostatı modellerinde ise telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Akıllı oda termostatı modellerinin akılı telefonlar için üretmiş olduğu uygulamaları da mevcuttur. Kontrol ve programlama oradan da yapılabilir.
 • Tüm Sistemlerle Uyumlu Termostat Var mıdır?

  • Her sistemin farklı özellikleri olduğu için hepsi ile uyumlu olan ürünler değildir. Genel olarak 220V ile çalışan ve açma kapama özelliğine sahip kombiler ile oda termostatları kullanılmaktadır. Kombinizde bu özellikler varsa eğer direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Oda Termostatı Mantıklı mı?

  • Eğer doğalgazdan tasarruf etmek istiyorsanız, oda termostatı kullanımı mantıklı bir seçenektir. Genel olarak daha az doğalgaz tüketimi ile daha iyi bir ısıtma sistemi sunarlar. Bu sebeple kullanıcılar için oldukça mantıklı bir seçenek olarak görülür.
 • Oda Termostatı Tasarruf Ettirir mi?

  • Doğalgaz kullanımı için oda termostatı çeşitleri oldukça tasarruf imkanı sunar. Genel olarak kullanım amaçları ısıyı aynı derecede sabit tutmak için olsa da aslında tasarruf sunan kullanışlı ürünlerdir. Pek çok alan içerisinde oda termostatı modellerini kullanabilirsiniz. Sizlere daha ekonomik bir çalışma imkanı sunacaklardır.
 • Oda Termostatı Elektrik Tasarrufu Sağlar mı?

  • Genel olarak doğalgaz için kullanımı sağlanan bir ürün olmasından dolayı elektrik düşünülmemektedir. Fakat doğalgaz sistemi de aslında elektrik ile kullanılabilir hale geliyor. Bu sebeple hem elektrik hem de doğalgaz kullanımında ısıtma sistemleri için büyük avantaj sunmaktadır.
 • Doğalgaz Oda Termostatı Faturayı Düşürür mü?

  • Evet, daha düşük faturaları görmenizi sağlayan ürünlerdir. Doğalgaz oda termostatı modelleri ile daha ekonomik bir kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Oda Termostatı Ne Zaman Devreye Girer?

  • Aslında oda termostatları her zaman devre içerisindedir. Kontrollü bir şekilde çalışır. Ama genel olarak bakıldığında ısı derecesi yükselir veya düşerse o zaman kombide çalışma meydana getirmektedir. Kombideki ısı derecesini ayarlayarak, ortamı belirlenen sıcaklığa geri getirir.
 • Oda Termostatı Nereye Takılmalı?

  • Oda termostatı kablolu modelde ise kombi yanında olması gerekmektedir. Kombi ile bağlantısı sağlanarak kullanılır. Kombinize takıp, sonrasında direkt olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.
  • Oda Termostatı Kaç Metreden Çeker?

  • Kablosuz oda termostatı modelleri belirli bir metre dahilinde çekmektedir. Ama genel olarak ev içinde kullanımını sağlıyorsanız, evin genelinde çekim alanına sahiptir. Ortalama olarak 30 m kadar çekim alanına sahip modellerdir.
 • Oda Termostatı Her Kombiye Olur mu?

  • Oda termostatı her kombiye uygun şekilde üretilmemektedir. Oda termostatı yapısı bakımından akıllı bir sistem sunduğu için eski tip kombiler ile uyumlu olmayabilir. Bu sebeple 220V değerinde çalışan ve aç kapa fonksiyonlarına sahip olan kombiler ile uyumlu şekilde çalışmaktadır.
 • Yoğuşmalı Kombiye Oda Termostatı Takılır mı?

  • Kombiniz eğer 220V değerinde çalışıyor ve aç kapa fonksiyonu bulunuyorsa kullanımını sağlanabilmektedir. Bu özellikleri barındırmıyorsa eğer, oda termostatı ile bağlantısı yapılmamaktadır.
 • En İyi Kombi Oda Termostatı Hangisidir?

  • Kombi kablosuz oda termostatı ya da kablolu dijital oda termostatı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar yapıları ile birçok alanda kullanılabilmektedir. Rcon ve Galaxy Energy markalarının ürünlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hepsi oldukça kaliteli ve üstün performanslı ürünlerdir. En iyi oda termostatı kullanımını bu markaların ürünleri ile sağlayabilirsiniz. Kullanımları oldukça pratik olması ile pek çok alanda rahatlıkla çalışma sağlayabilirsiniz. İster mekanik oda termostatı, isterseniz de dijital oda termostatı modellerine bulabilirsiniz. Sizlere en iyi kullanımı sunacak Rcon oda termostatları ve Galaxy Energy oda termostatı fiyatları en uygun seçenekler ile sayfamızda bulunuyor. Hemen inceleyip, güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.
 • Oda Termostatı Kablolu mu Kablosuz mu?

  • Her iki model için de farklı avantajlar söz konusudur. Kablosuz oda termostatları istenilen her alanda rahatça kullanılabildikleri için daha çok ilgi görmektedir. Ama kablolu oda termostatları da oldukça pratiktir. Sadece kombiye yakın bir alanda kullanılması zorunludur. Onun dışında kullanımları oldukça rahat ve kolaydır. Kullanacağınız alana ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.