Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1505 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 14 ... 32

Anahtar Priz Modelleri


Anahtar priz çeşitleri genel olarak aydınlatma ve elektrik sistemleri içerisinde kullanılmaktadır. Farklı kullanım çeşitlerine sahip olan modelleri ile istenilen her alanda tercih edilebilir. Anahtar modelleri arasında farklı, priz modelleri arasında farklı ürün çeşitleri yer almaktadır.


Anahtar Grupları;

Anahtar

Dimmerler

Deviatörler

Jaluzi Anahtarları

Komütatörler

Light Anahtarları

Vavienler

Enerji Saver

Kontrol Anahtarları


Priz Grupları;

TV - FM - SAT Prizleri

Telefon ve Data Prizleri

Topraklı Prizler

UPS Prizler

Zaman Ayarlı Prizler

USB Prizler

Anahtar ve priz çeşitleri ile beraber kullanımı sağlanan ürünler arasında da çerçeveler yer almaktadır. Dış çerçeve kısmı ayrı olarak satılmakta ve istenilen renk ve tasarımda tamamlanabilmektedir.

İhtiyaca Göre Farklı Ürünler


Anahtar ve priz çeşitleri arasında farklı modeller de yer almaktadır. Genel olarak amaca göre çeşitlendirilmiş ürünlerdir. Elektrik anahtarı çeşitleri arasında enerji saver gibi ürünleri görebilirsiniz. Bunlar farklı amaçlar için tasarlanmış ürünlerdir.

Enerji saver anahtar modelleri genelde otellerde karşımıza çıkmaktadır. Otelin vermiş olduğu kart ile elektriği aktive etmek için kullanımı sağlanmaktadır. Kartı çıkardığınız anda elektrik kesintisi yaşanır.

Elektrik prizi çeşitleri arasında da farklı ürünler görebiliriz. Örneğin USB priz modelleri günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Çoğu elektronik cihaz artık USB kablo ile şarj edilebilir ve kullanılabilir şekilde üretiliyor. Gelişen teknoloji ile adaptör olmadan da USB priz ile direkt şarj etme işlemini yapabiliyoruz.

Anahtar priz modelleri genel olarak kullanışlı ve kullanım amacına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Bu sebeple de farklı çeşitlerini bulmak da oldukça kolaydır.

Farklı özellikleri olan çeşitler için örnek olarak;

     Duvar prizi

     Sıva altı anahtarlı priz

     Akıllı elektrik anahtarı

     Düğmeli priz

     Sıva altı priz

     Topraklama priz

     Ampul anahtarı

Anahtar Priz Nasıl Seçilir?


Seçim aşamasında genelde marka ve fiyat olarak etkenler yer almaktadır. Fakat elektrik ürünleri oldukları için güvenli bir kullanım sunması oldukça önemlidir. Bilmediğimiz bir markanın ürününü seçmek yerine bilinen ve güven veren farklı bir markanın ürünlerini tercih edebilirsiniz. Priz anahtar modelleri her alanda kullanılan ürünler olup, hep güvenli bir çalışma hem de rahat kullanım sunmalıdır. Seçim aşamasında bu etkenlere bakmak da kullanıcının işine yarayacaktır.

Doğru Fiş ve Priz Seçimi Nasıl Yapılır?


Genelde kullanım alanlarına bağlı olarak seçim yapılması gerekmektedir. Hem koruma açısından hem de kullanım açısından önemli bir adımdır. Sonrasında fiş ve priz çeşitleri arasından özelliklerini kontrol ederek, istediğiniz ürünü kolayca seçebilirsiniz.

Anahtar Priz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Anahtar priz seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç unsur elbet bulunmaktadır.

1-   İlk seçim aşamamız her zaman marka ve ürün modeli olmalıdır. Elektrik sistemlerinde kullanımı sağlanan ürünler oldukça için ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir tehlikeli durum yaşanmaması adına kaliteli markaların ürünlerine odaklanabilirsiniz.

2-   İkinci olarak kullanım sağlayacağımız alanın montaj şekline uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Genelde sıva altı ve sıva üstü olarak anahtar ve priz modellerinde çeşitler yer almaktadır. Buna uygun bir seçim yapılabilir.

3-   Üçüncü adım ise nasıl bir anahtar ve priz modeli istediğiniz olmalıdır. Hangi özelliklerde istiyorsanız ona göre ürünler arasında seçim yapabilirsiniz.

4-   Son olarak da teknik özelliklerine göre aralarından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda renk ve modellerine de bu aşamada karar verebilirsiniz.

Priz ve Anahtar Fiyatları


Fiyat ve performans açısından pek çok markanın anahtar priz çeşitlerini görebilirsiniz. Anahtar priz fiyatları marka ve ürün çeşitleri bazında değişiklik göstermektedir. Elektrik anahtarı ve elektrik prizi için genelde kaliteli markaların ürünleri daha çok ilgi görmektedir. En ucuz priz ve anahtar fiyatları için elektromarketim'i ziyaret edebilirsiniz.

Priz anahtar ölçüleri doğrultusunda montaj işlemlerini yapıp, uzun ömürlü şekilde kullanabilirsiniz. Fiyat performans açısından tüm elektrik priz modelleri ve En uygun seçenekler ile elektrik priz fiyatları ve elektrik anahtarı fiyatları görebilirsiniz.

Anahtar Priz Markaları


Priz markaları arasında Schneider ve Legrand oldukça ilgi görmektedir. Genel olarak kaliteli ve güvenli üretimleri sayesinde bu markaların ürünleri tercih edilmektedir. En iyi priz markası olarak bunları örnek verebiliriz.

Elektrik anahtar çeşitleri ise farklı çok çeşide sahiptir. Bu sebeple fiyat açısından farklılıkları görebilirsiniz. Seçim sırasında elektrik anahtarı fiyatları ve kalitesi oldukça önemlidir. Schneider anahtar modellerinde en iyi seçenekleri sunmaktadır. Elektrik anahtar modelleri arasında oldukça çeşit de bulunur. Anahtar priz markaları için bu örnekleri verebiliriz. Elektrik priz ve anahtar fiyatları için en uygun seçenekleri sayfamızda görebilir, güvenilir bir şekilde kullanımlarını sağlayabilirsiniz.

Anahtar priz markaları kaliteli olduğunda daha güvenilir bir kullanım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür ürünler genelde oldukça uzun ömürlü olmalıdır. Devamlı olarak yenilenmesi gerekmeyen ürünler olması ile kalitesi bu açıdan çok önemlidir. Duvar prizi monte edildiğinde çıkma yapmaması için farklı modelleri tercih edilmektedir.

Anahtar Priz Modelleri için Sıkça Sorulan Sorular

 • Priz Nasıl Değiştirilir?

  • Priz değişimi önemli bir konudur. Elektrik tesisatı ile bağlantılı bir işlem olması ile dikkat gerektirmektedir. Bilmeyen birinin yapması çok doğru değildir. Anahtar priz değişimi yapabilen bilir kişilerden destek alabilirsiniz. Elektrik ustaları ya da tekniklerin yapması çok daha doğru olacaktır. Sökme ve bağlantı işlemlerinde herhangi tehlikeli bir durum yaşanmaması adına destek alabilirsiniz. Değişiminde eski prize bağlı olan kablolar ile bağlantısını keserek, yeni priz ile aynı şekilde bağlantısı yapılmaktadır.
 • Topraklı Priz Nasıl Takılır?

  • Topraklı priz çeşitleri genelde karşımıza çıkan standart priz modelleridir. Ev tipi olarak kullandığımız modellerdir. Topraklı priz nasıl bağlanır dediğimizde birkaç aşama görebiliriz. İlk olarak bağlantı yapılacak olan alanın kontrolleri yapılmalıdır. Oradan bir elektrik tesisatı geçiyorsa eğer topraklama priz kullanılabilir. Sonrasında istenilen alanda bir delik açılır ve oraya monte edilir. Topraklı priz nasıl bağlanır dediğimiz kısım ise kabloların birbirleri ile bağlantısıdır. Prize elektrik enerjisinin gitmesi için kablolar ile bağlantı işlemini yapabilirsiniz. Sonrasında hazır konuma gelecektir.
 • İkili Topraklı Priz Nasıl Takılır?

  • İkili topraklı priz takma işlemi de bir tanesi ile aynıdır. Onlar yan yana oldukları için sadece monte edilecek alanda ölçülerine dikkat edilmelidir. Priz ölçülerine dikkat ederek alanda yer açıp, sonrasında kablolar ile bağlantısını yapıp hazır konuma getirebilirsiniz.
 • En Güvenli Priz Çeşidi Adı Nedir?

  • Korumalı priz çeşitleri arasında pek çok ürün modeli yer almaktadır. Kullanım alanlarına göre aslında en güvenli modelleri söyleyebiliriz. Örneğin evde kullanacağınız priz çeşitleri için çocuk korumalı tercih edebilirsiniz. Çocuk korumalı priz modelleri oldukça güvenlidir. Prizler çocukların oldukça ilgisini çektiği için ister istemez koruma gerekmektedir. Onun dışında banyo gibi alanlar için de kapaklı priz modelleri kullanabiliriz. Bunlar su ve nemli ortamın etkilememesi için önemlidir. UPS priz çeşitleri de güvenli kullanım sunan modeller arasındadır. UPS ile bağlantılı şekilde kullanıldığı için bağlı olduğu elektronik cihazlarda koruma sağlar. En güvenli priz çeşitleri kullanımlarına göre değişmektedir. Hepsi güvenilir kullanım sunar, fakat kullanım alanları farklıdır.
 • Sıva Üstü Priz Ne Demek?

  • Sıva üstü ve sıva altı priz olarak sıkça karşımıza modeller çıkmaktadır. Sıva üstü priz modelleri örneğin; duvara monte ediliyorsa, duvarın üstünde bulunur. İç kısmı içeride olacak şekilde montaj işlemi yapılır. Sıva altı priz modelleri ise tamamen içeriye doğru yapılarak sıfırlanmasını sağlar. Ürünler montaj şekillerine göre çeşitlendirilmektedir.
 • Akıllı Priz Nedir?

  • Zaman ayarlı priz modellerine de akıllı priz denilebilir. Akıllı priz modelleri kontrol sistemi sunmaktadır. Akıllı priz modellerinde farklı seçenekler de yer almaktadır. Uzaktan kontrol edilebilir şekilde üretilmişlerdir. Genel olarak elektrik enerjisini ne zaman kullanacağını ve ne zaman kesmesi gerektiğini ayarlama yapabilirsiniz. Prizden çıkarmak yerine akıllı priz üzerinden kontrol yapabilirsiniz.
 • Yalancı Priz Ne Demek?

  • Yalancı priz; çimento içerisinde yer alan sülfatın suyu kendine bağlaması için geçici donma oluşturmaktadır. Bu duruma da yalancı priz adı verilmiştir. Bu işlem hem sülfatın gerekenden fazla olmasına hem de alçının kimyasal yapısına göre ortaya çıkmaktadır. Elektrik prizi ile alakalı bir terim değildir. Çimento hidratasyonu için kullanılan bir tabirdir.
 • Türkiye’de Kullanılan Priz Tipi Nedir?

  • Priz sistemlerinde ülkelere göre değişiklikler olmaktadır. Türkiye’nin priz tipi ise C ve F tipleridir. C priz tipi ve F priz tipi yaygın olarak ülkemizde tercih edilmektedir.
 • Ev Prizi Kaç Amper?

  • Genel olarak evlerimizde kullandığımız prizler 220-240 Volt ve 50Hz değerinde çalışmaktadır. Bu da 2.5 amper değerindedir. Tüm evlerde bu şekilde kullanımını sağlanmaktadır.
 • Anahtar Priz Nasıl Takılır?

  • Anahtar ve priz takma işlemleri benzer şekildedir. İstenilen alana montajı yapılırken kablolar arasında bağlantı yapılması gerekmektedir. Elektrik tesisatı üzerinden gelen kablolar ile anahtar priz bağlantısı yapılır. Priz ve anahtarın arka kısmında bulunan alanlara kablolar bağlanarak, elektrik enerjisi kullanılır. Sonrasında duvar tamamen monte ederek, kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu gibi elektrik çalışmalarında bilen birinden yardım almanız gerekmektedir. Herhangi bir tehlikeli durum yaşamamak adına elektrik ustası ya da teknikerinden destek alabilirsiniz.
 • Anahtar Priz Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • Anahtar priz modelleri çok uzun yıllar kullanıldıkları için bakım gerektirmektedir. Dışa doğru çıkan priz modellerinin tekrar içeriye doğru monte edilmesi gibi durumlarda aslında bakım işlemleri arasında yer alır. Çıkma ya da zarar görme durumlarını önlemek amacı ile bu tür bakımları yapılabilir. Elektrik bağlantısının kontrolü de yapılabilir. Bu da önemli bir bakım işlemi olarak bilinmektedir. Özellikle endüstriyel alanlarda kullanımı sağlanan anahtar priz modelleri için bu tür işlemleri dikkate alabilirsiniz.
 • Topraklama Nedir?

  • Elektrik sistemleri içerisinde kullanılan bir tabirdir. Genel olarak topraklama işlemi, elektrikli cihazların herhangi bir şekilde elektrik kaçağı durumuna karşı gövdelerinin bir iletken ile birlikte toprağa gömülü şekilde bağlanma işlemine verilen isimdir. Topraklama işlemi yapılmış olan prizlere de topraklı priz adı verilmektedir.
 • Topraklama Yapılmadığında Ne Olur?

  • Topraklama işlemi elektrik sistemlerinin kullanımında önemlidir. Elektrik kaçağı gibi durumların yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılmadığı takdirde cihaza dokunan kişiler için hayati bir risk meydana getirmektedir. Ama topraklama işlemi yapılmış olanlar için bu tehlikeli durum için önlem alınmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.