Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.
  • Pano Termostatı Nedir?

    • Panolar genel olarak elektrik tesisatını korumak için tasarlanmış ürünlerdir. Dayanıklı ve sağlam malzemeler ile üretilen panolar her türlü iç ve dış etmenlere karşı sağlam ürünlerdir. Panolar yapı olarak tesisatlar da bulunan fiş, priz ve otomatları korumak için kullanılmaktadır. Isı seviyesine göre direnç özelliği yüksek ve dayanıklıdır. Panolar ile beraber kullanılan diğer en önemli ürünler ise pano termostatlarıdır. Pano termostatları, panoların ısıtma ve soğutma sistemlerinde oluşan sıcak ve soğuk değişikliklerine göre devreye girerek koruma sağlayan ara eleman ürünleridir. Sıcaklık yükseldiğinde fanlar devreye girmektedir. Soğuk bir giriş olduğunda ise ısıtıcılar devreye girmektedir. Bu işlem sayesinde pano içerisindeki diğer olasılıklar ortadan kaldırarak zarar gelmesi engellenmektedir. Pano termostatı kullanılan panoların kullanım ömürleri garanti altına alınmaktadır. Ayrıca nem oluşumlarının önüne geçerek bağlı olan cihazlardaki korozyonu önlemektedir. Pano içi termostat kullanımı tasarruf ve enerji kontrolü konusunda da oldukça yararlı bir üründür. Pano tipi termostat ürünleri fanların sıcaklık değerlerin aşıldığı durumlarda kullanılarak enerji tasarrufunun sağlamaktadır.
  • Pano Termostatı Nasıl Çalışır?

    • Pano termostatlarının kullanımı oldukça kolay ve pratik talimatlar ile gerçekleşmektedir. Pano termostatlarının uygulamaya bağlı olarak açık veya kapalı modelleri mevcuttur. Soğutma uygulamaları için sıcaklığa göre fan açılması ve muhafaza sıcaklığını azaltmak için de normalde açık kontaklı modeller kullanılmaktadır. Sıcaklığı yükseldiği durumlarda sıcaklı ayar noktasının üzerine geldiğinde bu kontaklar kapanmak için ayarlanmalıdır. Bir ısıtma uygulaması için ise sıcaklık düşük olduğunda bir ısıtıcıyı çalıştırmak ve sabit sıcaklığı arttırmak için kapalı olan kontak modeli tercih edilmektedir. Sıcaklık yükseldiği durumlarda sıcaklı ayar noktasının üzerine çıktığı ilk saniyede kontak kapatılacaktır. Bu işlemde ısıtıcıyı devre dışı bırakacaktır. Tüm bu model ve özellikler sayesinde pano içi güvenlik ve ısı kontrolü gerçekleşmektedir. Pano termostatı kullanıcılarının en çok tercih ettiği Emas, Finder, Schneider ve Tork markaları bu alanda tam not alarak ilk tercih edilen markalardandır.
    • Tüm pano termostatı çeşitleri için elektromarketim.com’u ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürünlere en uygun pano termostatı fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kaçırılmayacak fırsatlar ve kampanyalar için üye olmayı her gün yenilenen ürünlerimizden ve indirimlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.