Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1058 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 11 ... 23
 • Klemens Çeşitleri ve Fiyatları

  • Elektrik bağlantı ürünleri içerisinde yer alan klemensler, iki ya da daha fazla kablonun birbirine bağlanması işlemlerinde kullanılmaktadır. Piyasada birçok klemens çeşidi bulunmaktadır. Klemens çeşitleri klemenslerin yapılarına göre, bağlantı şekillerine göre, uygulamalarına ve üretildikleri malzemelere göre birbirlerinden ayrılırlar. Vidalı bağlantılı, yaylı, düz, buat, U, şapkalı, topraklama, nötr, pabuç bağlantılı, tırnaklı, bara, soket, porselen ve plastik gibi çeşitleri vardır. Klemens seçimi kablo kesitlerine göre yapılmaktadır. Wago, Gwest, Tork ve Entes markaları başta olmak üzere klemens çeşitleri üreten birçok marka bulunur. Elektromarketim.com web sitemizden klemens çeşitleri ve fiyatlarını karşılaştırarak, ihtiyacınız olan ürünleri güvenli ödeme ve hızlı kargo güvencesiyle satın alabilirsiniz.
 • Klemens Nedir?

  • Klemensler, iki ya da daha fazla kablonun birbirine bağlanması işlemlerinde kullanılır. Kullanım amacı bağlantının düzgün ve sağlam olmasının yanı sıra yüksek iletkenlik ve tam izolasyon sağlamaktır. Açıkta kalan kablo bağlantıları tehlikelidir. Bu nedenle kablo klemenslerinin kullanımı izolasyon bakımından zorunlu hale gelmiştir. Kullanılacağı alana ve kullanım amacına uygun olarak seçilmesi oldukça önemlidir. Plastik, bakalit, metal ya da porselenden üretilmiş olan klemenslerin iç kısımları nikel ya da pirinçten üretilmektedir. Böylece iletkenlik arttırılarak yüksek performanslı kullanım olanağı sunar.
 • Klemens Çeşitleri Nelerdir?

  • Birbirinden farklı kalitede ve özellikte üretilmiş olan klemenslerin kullanımı neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Kablo birleştirici klemensler kabloların daha düzeni durmasını sağlar. Aynı zamanda iletkenliği arttırır ve izolasyonunu sağlamaktadır. Klemensler yapılarına, bağlantı şekillerine ve uygulamalarına göre çeşitlere ayrılmıştır. Yapılarına göre klemensler; geçiş, nötr, topraklama, sigortalı, kesme ve ayırma, özel tip klemenslerdir. Bağlantı şekillerine göre klemensler; vida bağlantılı, yay bağlantılı, push-in bağlantılı ve pabuç bağlantılı klemenslerdir. Uygulamalarına göre klemens çeşitleri ise sıra ve lüstr (düz), buat (simit), şapkalı, tırnaklı (vidalı), bakır boru, paratoner (düz hat), U (kayık), T ve ray olmak üzere örneklendirilebilir. Kablo kesidine, kablo tipine ve kullanım alanına göre bu çeşitler arasından en uygun olan seçilerek uygulama yapılmaktadır. Genellikle avizelerin uç kısımlarında, pano ve buatlarda düz klemenslerin kullanımı tercih edilmektedir. Topraklama klemensleri kullanıldıkları elektrik sisteminde eğer topraklama baraları yoksa, topraklama çıkışları bu klemenese bağlanarak sistemde topraklama işleri için kullanılır. Kesme ve ayırma ile kablolar yerinden çıkarılmadan ayırma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ray klemensler ile panolara kolay ve rahat bir şekilde kablo ekleme işleri yapılırken, sıcaklığın çok yüksek olduğu sistemlerde porselen gövdeli olan lüstr modelleri kullanılmaktadır. Simit yani buat klemensler ise genellikle farklı bağlantıların uç uca getirilmesi işlerinde kullanılmaktadır. Klemens seçiminde, ürünlerin dayanıklılığı ve uzun ömürlü olmaları önemlidir. Aynı zamanda işletmeler tercih ederken bakım gerektirmeyen modellere yönelirler. Bunun sebebi vidalı klemenslerin bakımının biraz zorlayıcı olmasıdır. Çeşitleri arasından seçim yaparken üretildikleri malzemelere, kullanım koşullarına, bakım gerektirip gerektirmediğine ve özellikle de yangın riskleri göz önüne alınarak alev almaz özellikte olmasına dikkat edilmektedir. Piyasada rakiplerinin önünde yer alan ve geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Wago klemens fiyatlarına Elektromarketim.com üzerinden ulaşabilir, ürünlerin fiyat ve özelliklerinin karşılaştırmasını yaparak dilediğiniz ürünlere en ucuz fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.
 • Klemens Nasıl Kullanılır?

  • Birçok çeşitte ve özellikte üretilmiş olan klemensler, sağladıkları pratik ve güvenli kullanım olanakları sayesinde günümüzde en çok tercih edilen bağlantı elemanlarıdır. Elektrik bantları yerine, yüksek iletkenlik ve izolasyon sağlayan klemensler tercih edilmektedir. Kablo birleştirici klemensler, iki ayrı kablonun birleştirilecekleri kısımların kesitine uygun olarak seçilir. Ardından kablolar klemense geçirilir ve bağlantı sağlanır. Fazla kalan kısım kesilerek, bağlantı daha güvenilir hale getirilir. Kablo kesitlerine ve yapılarına uygun klemenslerin kullanımı oldukça önemlidir. Klemensin kabloya sığması ve iletkenliği en üst düzeyde sağlaması gerekir. Panolarda ve trafolarda genellikle alt kısımlarda kullanım sağlanan klemensler, kablo ekleme işlemini kolaylaştırır. Panolarda genellikle bir ray üzerinde yan yana bloklar halinde kullanılır. Kablo karışıklıklarının önüne geçilmesini sağlar, temiz ve düzenli bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır. Evlerde, iş yerlerinde, açık alanlarda ve özellikle de endüstriyel alanlarda yüksek güvenlik ve kolaylık sağlayan klemensler, elektrik sistemleri için vazgeçilmez bir bağlantı elemanıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.