Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 329 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7
 • Kompakt Şalter Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kompakt şalterler kısa devre ya da aşırı akım gibi durumlarda devre kesici olarak kullanılan şalterlerdir. Elektrik devreleri için bu ürünlerin kullanımı oldukça önemlidir. Yapılarına göre farklı özelliklere sahip olan kompak şarteller, farklı kalitelerde üretilmişlerdir. Kompakt şalterlerin farklı kutup sayılarına, kesme kapasitelerine ve akım aralıklarına sahip birçok çeşidi bulunur. Kullanılacağı elektrik devrelerine en uygun özelliklere sahip olan ürünün seçilmesi önemlidir. Legrand, Schneider, Siemens ve Sigma başta olmak üzere çeşitli markaların üretmiş olduğu ve her ihtiyaca cevap veren birçok kompakt şartel çeşidi vardır. Sizler de yüksek kaliteli kompakt şalter modellerini Elektromarketim.com üzerinden inceleyebilir, en ucuz fiyatlarımızdan yararlanarak dilediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.
 • Kompakt Şalter Nedir?

  • Elektrik devrelerinde, devre kesici olarak kullanım sağlanan ürünlere kompakt şalterler denir. Termik manyetik şalter (TMŞ) adıyla da bilinen kompakt şalterler, elektrik devrelerinin en önemli elemanlarıdır. Normal durumlarda devreyi açma ve kapama işlemlerini gerçekleştiren bu şalterler, devrede meydana gelen aşırı akım ya da kısa devre gibi anormali durumlarında ise devre kesmeyi sağlayan koruyucu görevini üstlenir. Sistemi, termik ve manyetik olmak üzere iki farklı şekilde korumaktadır. Termik korumada kompakt salter devreyi ısı durumuna bağlı olarak korumaktadır. Manyetik koruma ise sabit ve hareketli kontaklar arasında oluşan manyetik etkilenmeler sonucu ortaya çıkan akıma bağlı olan korumalardır. Manyetik termik şalterler trafolara, kablolara ve devrelere bağlı olan elektronik aletleri korur. Bu nedenle de özellikle endüstriyel ve ticari işletmeler için oldukça önemli anahtarlardır. Uzaktan kontrol edilebilir hale getirilebilmektedir. Bunun için şaltere düşük gerilim bobini, açma bobini, kapamaya hazır kontağı, hata sinyal kontağı ve motor mekanizması gibi aksesuarlar eklenebilmektedir. Her ihtiyaca uygun olarak üretilmiş olan kompakt şalter modellerini Elektromarketim.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Güvenli ödeme ve hızlı kargo imkanı ile satın alabilirsiniz.
 • Kompakt Şalter Ne İşe Yarar?

  • Elektrik sistemini korumaya yarayan termik şalterlerin kullanımı oldukça önemlidir. Devreyi akım şiddetine ve ısıya karşı korumaktadır. Elektrik devrelerinde yükteki değişimlerin sonucu aşırı akım ya da kısa devre gibi durumlar ortaya çıkar. Termik manyetik şalter de bu durumlarda devreyi keserek devre ve devre elemanlarının zarar görmesi gibi sorunların önüne geçilmesini sağlar. Aynı zamanda devrenin açılıp kapatılması için de kullanılmaktadır. Kaçak akımlı kompakt şalterler devrenin güvenliğini sağlar ve zarar görmesini engeller.
 • Kompakt Şalter Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları bakımından; evlerde, okullarda, iş yerlerinde, ofislerde, hastanelerde ve daha birçok yaşam alanında kullanılmaktadır. Kompakt şalterlerin kullanımı özellikle endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir. Bunu sebebi ise koruma mekanizmasının büyük kazaları önlemesi ve üstün güvenlik sağlamasıdır. Endüstriyel ve ticari alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kompakt şalterler ayrıca santrallerde, kompanzasyon panolarında, trafolarda ve dağıtım şebekelerinde kullanılabilmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.