Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Buşon Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel yapıları bakımından elektrik tesisatlarında kullanımları sağlanmaktadır. Elektrik sistemleri içerisinde farklı tasarım ve modellere sahip ürünler bulunmaktadır. Buşon çeşitleri de bir tür parça görevine sahiptir. Buşonlu sigorta olarak adlandırılan ürünler bulunmaktadır. Bu sigorta çeşitleri vidalı sigortalar ya da eriyen telli sigortalar olarak bilinir. aşırı akım ve kısa devre durumlarına karşı çok hızlı bir şekilde koruma sağlamak amacı ile tasarlanmışlardır. Örnek olarak yarı iletkenli güç elektroniği devrelerinde tercih edilirler. Buşonlu sigorta modelleri de 3 farklı bölümden oluşmaktadır. Gövde, buşon ve buşon kapağı şeklinde bölümlere sahiptirler. Hepsinin de kendi içlerinde ayrı parçaları bulunmaktadır. Kullanımları bakımından önemli bir yerleri olması ile kullanıcılara güvenli bir elektrik sistemi sunarlar. Elektromarketim.com üzerinden tüm bu ürünlere en uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Hepsi üstün kaliteli ürünler olup, sizlere rahat çalışma imkanı sunacaklardır.
 • Buşon Nedir?

  • Yapısal anlamda alıcıyı besleyen hatları, cihazları aşırı yükleme ve kısa devrelere karşı koruma da kullanılan elemanlardır. Sigortalar devreye seri şekilde bağlanmaktadır. Üzerinden anma akımından çok akım geçtiğinde devreyi açmaktadır. Sigorta yapıları bakımından buşonlu sigortalar gövde, buşon ve buşon kapağı birleşiminden meydana gelir. Gövde yapısı sigortanın bağlanacağı yere tutturulmasını sağlayan ana kısımdır. Aynı zamanda gövde sigortayı oluşturan parçaların birleşiminden oluşmaktadır. İletken bağlantılarının olduğu kısım da gövde yapısıdır. Buşon kısmı ise akımı kesme düzeneğinin olduğu kısımdır. Boşun 6, 10, 16, 20, 25, 35, 50, 63, 80, 100 amper değerinde üretilmektedir. Buşon içerisinde buşon gövdesi, sigorta teli, kuvars kumu, alt ve üst kapaklar, sinyal pulu gibi parçalar yer almaktadır. Buşon kapağı özellikleri bakımından ise yalıtkan bölümü porselenden üretilmiştir. İletken kısmı ise pirinçten yapılan bir parçadır. Buşon kapağının üstünde yuvarlak bir cam bulunmaktadır. Bu cam, sigortanın atması anında sinyal pulcuğunun fırlayarak yakında bulunan kişilere zarar vermemesi için konulmuştur.
 • Buşon Çalışma Prensibi Nedir?

  • Buşonlu olan sigortalar akımı kesme düzeneğinin bulunduğu kısma denmektedir. Sigortanın eriyen tellerini taşıyan ve sigortanın bağlı olduğu, devrenin enerjisini keserek tekrar devreye girmesi için yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Buşonlar belirli akım değerleri içi yapılır ve bu değerler üzerinde de yazılıdırlar. Devreden ve dolayısıyla buşon üzerinden de yazılı değerlerin üzerinden akım geçtiği için eriyerek devreyi açmaktadırlar. Bu şekilde bir çalışma prensibine sahiptirler. Tüm boşun çeşitleri için elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilir, en uygun fiyat seçenekleri ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Hem en ucuz boşun fiyatları ile satın alabilir hem de hızlı teslimat yollarımız ile de kısa süre içerisinde kullanımına başlayabilirsiniz.
 • En İyi Sigorta Buşonu Hangisidir?

  • Boşun çeşitleri farklı tip ve modellerde üretilmektedirler. Bu sebeple en iyisi budur demek çok doğru olmayacaktır. Genel olarak seçim aşamasında kullanım sağlanacak olan elektrik tesisatına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde hem en iyi sigorta buşonu kullanımı hem de güvenilir bir elektrik sistemi sağlayabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden sizler için en uygun fiyat seçenekleri ile tüm bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hemen fırsat ve kampanyalarımızdan yararlanarak bu ürünlere sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.