Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 469 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10
 • Kablo Makaronu Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kablo makaronları birçok farklı çeşit ürünlere sahip olan bir kablo aksesuarıdır. Farklı kullanım şekillerine sahip olan çeşitlerini birçok kablo ile beraber tercih edebilirsiniz. Genel olarak kullanımları oldukça yaygındır. Özellikleri bakımından da oldukça yüksek sıcaklıklara kadar dayanabilmeleri ile fazlasıyla güvenli kullanım imkanı sunarlar. Elektrik sistemleri içerisinde bulunan kabloların daha düzgün bir şekilde bağlantısının yapılması gerekmektedir. Herhangi bir tehlikeli durum yaşanmaması adına birçok farklı kablo aksesuarı üretilmiştir. Elektrik kablolarının bağlantı işlemleri ve güvenliğini sağlama işlemlerinde bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Genel tasarımları bakımından kaliteli ürün seçeneklerine sahip olmaları ile kolaylık sunarlar. Kaliteli kullanımları ile birçok alanda kablolar ile beraber tercih edebilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden tüm kablo makaronu çeşitlerine ulaşabilir, en uygun fiyat listeleri ile de sahip olabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile sahip olacağınız bu ürünler için hemen elektromarketim.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.
 • Kablo Makaronu Nedir?

  • Elektrik sistemleri bağlantıları için birçok farklı ürün modeli üretilmiştir. Birçok alanda kullanımlarını sağlayabileceğiniz kablo makaronu üzerinde ısı uygulandığında daralıp kabloya yapışmaktadır. Kabloya dayanıklılık veren boru görünümleri ile pratik kullanım sunan koruyucu malzemelerdir. Elektik bağlantıları ve elektronikçiler arasında büzüşen, eriyen, daralan ya da ısındığında daralan kablo ve bant olarak da adlandırılırlar. Genel özellikleri bakımından daralma poliolefin esaslı malzemelerden üretilmeleri ile materyalleri bakıldığında birçok avantaja sahiptirler. En önemli avantajı ise 125 derece ve 135 dereceye kadar yüksek sıcaklıklara kadar dayanabilme özelliklerinin olmasıdır. Alev geciktirici özellikleri dışında iyi bir kimyasal, fiziksel ve elektriksel özellikleri oldukça iyidir. Kablo makaronlarını yapıştırma işlemlerinde çakmak ya da daha güçlü ve kalın kesitler için de ısı tabancası modellerinden tercih edebilirsiniz. Kablo makaronları kesilerek kullanılabilen ürünlerdir. Tam uzunlukları bir boruya ihtiyaç duymadığında da standart bir makas yeterli gelecektir. Daha kalın yapıya sahip borular için de kablo kesicileri ya da pense gibi el aletleri gerekebilir. Bunun dışında gücünü ve nem geçirmezliğini etkilemesi ve yırtılması gibi durumlara neden olabileceği için boruların uzunlamasına kesmeye gayret gösterebilirsiniz. Bunun dışında makaron yerine bant kullanımı sağlamak pek mümkün değildir. Sebebi ise yapısı bakımından daha az dayanıklı olması ve yapışma yetisini de zamanla kaybetmesi ile tercih edilmemektedirler. Fakat kritik uygulamalarda kullanımları sağlanabilmektedir.
 • Kablo Makaronu Çeşitleri Nelerdir?

  • Genel olarak birçok farklı çeşide sahip ürün modelleri bulunmaktadır. Kablo makaronları arasında standart siyah renkli olan tipler bulunmaktadır. İkinci de içi yapışkanlı olan tiplerdir. Son olarak da renkli kablo makaronları bulunmaktadır. Birçok farklı renk seçeneğine sahip olan kablo makaronları bulunur. Kırmızı, yeşil, mavi, şeffaf, beyaz turuncu gibi renklerdir. Bunlar farklı iletkenler ya da kabloların renklerine göre kodlanabilmesi için mükemmel seçeneklerdir. Daha iyi bir kablo bağlantısı yapmak için renklerine göre farklı kabloları da birbirlerinden ayırabilirsiniz. Kablo makaronları suya dayanıklı şekilde üretilmişlerdir. Aynı zamanda nem ve aşırıcı sıcaklara karşı da korumaları sağlanabilmektedir. Cam elyaf makaronlar, ısıyla daralan makaronlar ve içi yapışkanlı makaronlar olmak üzere üç farklı tipte çeşitleri bulunmaktadır. Tamer, Tork ve Gwest gibi kaliteli markaların ürün çeşitlerine elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. En ucuz kablo makaronu fiyatları ile satın alarak kaliteli kullanım imkanı sağlayabilirsiniz. Birçok alanda kullanımları rahatlıkla sağlanabilmesi ile kullanıcılara da rahatlık sunarlar. Pratik uygulamaları ile de kısa sürede işlemlerinizi halledebilirsiniz.
  • Cam Elyaf Makaron Çeşitleri

  • Tasarımları bakımından cam elyaf kullanılarak üretilmiş kablo makaronlarıdır. Genel olarak kablo toplama ve kablo bağlantı işlemlerinde kullanımları sağlanan kaliteli ürünlerdir.
  • Isıyla Daralan Makaron Çeşitleri

  • Güvenli bir elektrik tesisatı için ısıyla darlana kablo makaronu tercih edebilirsiniz. Kaboluyu sararak dış koşullardan kendini korumasına yardımcı olurlar. Bunun dışında kaliteli yapıları ile kabloyu daha uzun ömürlü şekilde kullanmanızı sağlar.
  • İçi Yapışkalı Makaron Çeşitleri

  • Kablo yapısı bakımından daha kolay bir şekilde sarması amacı ile içi yapışkanlı şekilde makaronlar üretilmiştir. Bu sayede kolayca kabloyu sararar ve korur. 
 • Kablo Makaronu Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları bakımından herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Tüm elektrik kabloları için kullanımları rahatlıkla sağlanabilmektedir. Makine, inşaat sektörü, elektronik, elektrik, makine gibi alanlarda karşımıza çıkması olası bir durumdur. Aynı zamanda otomobil teknik servisleri, havacılık sektörü, mobil telefonlar için teknik servisler gibi birçok alanda tercih edilebilirler. Örnek verecek olursak telefon şarj aletleri ya da kulaklıkların kablolarının kopma durumlarında onarılması için tercih edilebilirler. Sektör içerisinde ucuz fiyatları ile alternatifi olan elektrik bantlarına göre zaman içerisinde izolasyon özelliğini kaybetmeden uzun ömürlü kullanım imkanları sunarlar. Oldukça kuvvetli bir tutunma işlemi olmaları ile birçok alan içerisinde kullanımları sağlanabilmektedir. Kaliteli yapıları ile birçok alanda bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Kablo makaronu ısınıldığında belli oranlarda kesit kaybedebilir ve daralarak kabloya yapışmaktadır. Uzunlamasına da daralabilen ürünler olmaları ile bu durumu da hesaba katmanız gerekmektedir. Bu şekilde kablo üzerinde sıyrılmış olan noktaları kaplayarak onarırlar. Ayrıca terminaller ve kablolar çevresel olarak da etkilere karşı dayanım kazanmaktadır. Diğer bir kullanım yerleri ise soyulmuş ya da ek yapılmış iki kabloyu birbirlerine bağladıktan sonra üzerlerinde bir izolasyon etkisi sağlanmaktadır. Kablonun canlı kısımları dokunmaya, sıcaklık, toz, ben ve kimyasallara karşı olarak izole edilirler. Farklı renklerde üretilmeler ile üzerine etiket basılarak da kablaj ve projeleme işlemlerinde çalışmalarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda takıldığı alanda şık bir görünüm kazandırması ile işçiliği de profesyonel görünmesine imkan tanımaktadır. Elektromarketim.com üzerinden tüm en ucuz kablo makaronu fiyatları görebilir, güvenli ödeme seçeneklerimizden yaralanarak da satın alabilirsiniz. Hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.