Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 348 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 8
 • Bağlantı Kablosu Nedir?

  • Bağlantı kabloları, elektrik akımının iletilmesi için kullanım sağlanan ürünlerdir. Genellikle iletken maddelerden oluşan bu kablo modelleri ile cihazlara elektrik akımı iletimi gerçekleştirilir. Kablo bağlantıları için kullanılan bu ürünler giriş tipleri, uzunlukları ve iletken tipleri gibi daha birçok özelliği ile birbirinden ayrılır. Bağlantı kablolarının içerisinde bulunan ve elektriği ileten iletken maddeleri gümüş, altın, metal ve bakır tel olabilir. Girişleri erkek- erkek- dişi-dişi ve erkek dişi, uzunlukları ise uygulama alanlarına göre kısa ya da uzun şeklinde belirlenebilir.
  • Her kullanıcıya hitap eden geniş fiyat aralığındaki bağlantı kablosu çeşitlerini Elektromarketim.com’da bulabilirsiniz. Schneider, Wago, Teknogreen, Elektromer ve Powermaster başta olmak üzere pek çok markaya ait kablo çeşitleri arasından ihtiyacınız olan ürünleri kolayca belirleyebilir, en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak satın alabilirsiniz.
 • Bağlantı Kabloları Nelerdir?

  • Bağlantı kabloları, istek ve ihtiyaçlar dahilinde pek çok çeşitte üretilmiştir. Bu ürünler kullanım alanları başta olmak üzere giriş tipleri, iletken yapıları, uzunlukları gibi özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. İnternet, televizyon, modem, yazıcı, anten ve daha pek çok ürüne elektrik akımının iletilebilmesi için kablo bağlantısı gerekir ve bu da bağlantı kabloları ile mümkündür.
  • Bu ürünler içerisinde USB uzatma kablosu, yazıcı kablosu, güç kablosu, şarj aleti, stereo kablolar, VGA kablolar, HDMI kablo, scart kablo, anten kablosu, sata kablosu ve USB çoklayıcı modellerinin yanı sıra modem bağlantı kablosu gibi internet bağlantı kabloları, power uzatma kablosu, ara bağlantı kablosu gibi diğer kablolar da yer alır. Bu ürünler sahip oldukları özelliklere göre cihazlar arası bağlantı, ses ve görüntü aktarımı, elektrik enerjisinin aktarımı gibi çeşitli görevleri yerine getirir.
 • HDMI Kablo Nedir?

  • Yüksek çözünürlüklü çoklu ortam arayüzü olarak bilinen HDMI kablolar, ses ve görüntünün cihazlar arası aktarımını sağlayan ara birimlerden biridir. Bu kablo modelleri ses ve görüntü aktarımını, dijital ortamda sıkıştırmadan gerçekleştirir. Böylece tek kablo üzerinden çok kanallı ses sinyallerinin ve yüksek tanımlı videoların taşınması sağlanır.
  • Kullanım alanları bakımından bilgisayarlarda ve dijital uydu alıcılarında oldukça sık tercih edilen HDMI kablolar aynı zamanda oyun konsollarında ve video oynatıcılarda da kullanılmaktadır. Video ve film izlerken ya da oyun oynarken televizyon bağlantı kablosu olarak kullanacağınız HDMI kablolar sayesinde küçük bilgisayar ekranlarındaki görüntüyü TV gibi daha büyük ekrana aktarabilirsiniz. Böylece hem daha kaliteli bir görüntü elde edersiniz hem de alacağınız verimi ve keyfi arttırmış olursunuz.
  • HDMI kabloların yapıları bakımından farklı özelliklere sahip olan versiyonları bulunur. Bunlar içerisinde HDMI 1.0, HDMI 1.1, HDMI 1.2, HDMI 1.3 ve HDMI 1.4 gibi kablolar yer alır. HDMI 1.4 ve 1.4A, HDMI 2 ve 2A bu kablo modelleri arasında aktarım seviyesi en yüksek olan ve en avantajlı olanlarıdır. Bunlar HDMI kabloların 4Kx2K çözünürlük, ARC, Ethernet kanalı ve Stereoscopix 3D over HDMI özelliğini destekleyen versiyonu olarak karşımıza çıkar.
  • Ayrıca HDMI kablolar giriş türlerine göre de birbirlerinden ayrılır. Bunlar içerisinde kullanımı en yaygın olanlar ise HDMI Type A - Standart, HDMI Type C - Mini HDMI, HDMI Type D - Mikro HDMI olarak belirtilebilir.
 • Güç Kabloları Nelerdir?

  • Güç kabloları, bir ya da daha fazla iletkeni bir kılıf içerisinde bulunduran ve cihazlara güç aktarımı yapan kablo çeşitleridir. Geniş ürün içeriğine sahip olan güç kabloları giriş tipleri ve uzunlukları bakımından çeşitlilik gösterir.
  • Bunlar içerisinde akla ilk olarak en sık kullandığımız cihazlar olan notebook ve bilgisayarların şarj edilebilmesi ve çalıştırılabilmesi için ihtiyaç duyulan power kablo modelleri gelir. Ayrıca kontrol ve haberleşme kablosu olarak AC ve DC güç kablosunun yanı sıra PSU ve Sata güç kabloları da ürün çeşitleri içerisinde yer alır.
  • Güç kabloları 0.2m, 5m ve 10m güç kablosu olmak üzere farklı uzunluklarda tasarlanmıştır. Giriş tiplerine göre en çok tercih edilen jaklı ya da fişli olan dişi-erkek güç kablosu modelleri olup, dikdörtgen girişli, M12 soket ve fişli güç kablosu gibi çeşitleri de bulunmaktadır.
 • Scart Kablosu Nedir?

  • Scart kablolar, 21 adet dişli konnektöre sahip olan, televizyonlar ile aygıtlar arası haberleşmeyi sağlayan ara kablo modelleridir. Bu kablolar ses ve görüntü aktarımı özellikleri ile HDMI kablolarla benzerlik gösterir. Genellikle eski model cihazlarda scart girişi bulunur ve bunun için cihazlara bağlanan aygıtların da aynı girişe sahip olması beklenir. Dijital uydu alıcıları, eski nesil televizyonlar, CD ve DVD oynatıcılar gibi birçok cihazda scart teknolojisi kullanılmaktadır.
  • Scart kablo birleştirme konnektörü kalın yapısı nedeniyle bilgisayarlarda bulunmamaktadır. Aktarabildiği sinyaller S video, kompozit video ve RGB sinyalleridir. Analog yapısı nedeniyle dijital görüntü ve ses sinyallerini aktaramaz. Bundan dolayı hem yüksek çözünürlük hem de dijital sinyallerin aktarımı için scart kablolar yerine komponent videonun yanı sıra HDMI kablo kullanımı tercih edilir.
 • VGA Kablo Nedir?

  • Video grafik dizini olarak da bilinen VGA kabloları, analog sinyaller ile çalışan ve iki taraflı özellikte olan bağlantı kablosu modelidir. 3 sıra halinde 15 pinli olarak tasarlanmış olan VGA kabloların her pini farklı bir fonksiyona sahiptir. Görüntünün sağlıklı bir şekilde alınabilmesi için ise kablo pinlerinin sorunsuz çalışıyor olması gerekir. Bu kablonun yan kısımlarında pinlerinin arızalanmasını ve kablonun hareket etmesini önlemek için yardımcı vidalar bulunur. Vidalar aracılığıyla bulunduğu alana sabitlenen VGA kablolar ile verimli kullanımlar sağlanabilir.
  • VGA kablo bağlantı işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Hangi ucu olduğu fark etmeksizin bir ucu monitörde bulunan porta, diğeri ise kasa arkasındaki VGA portuna takılır. Kablo ve port arasında herhangi bir bağlantı sorunu yoksa görüntü kusursuz olarak yansıtılır. Bu kablo modellerinde yüksek çözünürlüğe erişim için yüksek frekanslar gerekir. Ayrıca video kalitesi de çözünürlüğü etkileyen faktörler arasında gösterilebilir.
 • Sata Kablosu Nedir?

  • Sata kabloları, genellikle uzun ve 7 pinli özellikte olan bağlantı kablolarıdır. Seri ATA olarak da bilinen bu kablo modelleri sabit disk yani hard disk üzerinden veri aktarımının hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesi amacıyla kullanılır. Ancak kullanım alanları bunlarla sınırlı değildir. Sata kabloları iki farklı sabit diskin birbiri ile bağlanması ya da çeşitli sebeplerle açılan bilgisayar kasaları ve arıza durumlarında da kullanımı mümkün olan bağlantı kablosu modelidir. Yüksek veri aktarım özelliğine sahip olan Sata kablolarının Sata I, Sata II ve Sata III olmak üzere üç farklı versiyonu bulunmaktadır. Bu versiyonlar ise uzunlukları, aktarım hızları, pin sayıları ve damar sayıları gibi özellikleri ile birbirinden ayrılır. Örneğin bir Sata kablosunun aktarım hızı saniyede 1.5GB, 3GB ve 6GB olabilir. 4, 13 ve 20 farklı damar sayısına sahip olabilir, uzunlukları ise 30cm ya da 40cm olabilir. Bazı modellerinde USB girişi bulunurken bazılarında bulunmayabilir. USB girişi bulunmayan Sata kabloları, köprü görevi gören bağlantı kabloları içerisinde yer alır.
  • Sata I bağlantı kabloları piyasaya ilk çıkan modelidir ve ortalama aktarımı saniyede 1.5GB kadardır. Sata II bir üst sürüm olarak geliştirilmiş model olup, Sata I kabloya kıyasla daha hızlı aktarım imkanı sunarak saniyede 3GB veri aktarımı yapabilmektedir. Sata III ise saniyede 6GB veri aktarımını mümkün kılan bağlantı kablosu modelidir.
  • Kullanıcı bu ürün çeşitleri içerisinden kendisine en uygun Sata kablosu modelini tercih ederek yüksek performansta verimli kullanım imkanını elde edebilir.
 • Bağlantı Kablosu Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

  • Sistemin sorunsuz işleyebilmesi, aktarımların hızlı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için doğru alanda doğru bağlantı kablosunun seçimi oldukça önemlidir. Ürünün hangi ortamda ne amaçla kullanacağının belirlenmesi ile bağlantı kablosu seçenekleri incelenebilir. Kablo tipinin belirlendiği aşamada giriş tipi ve uzunluk önemli etkenlerdir. Gereğinden kısa ya da uzun olan kablolar bağlantı esnasında problemlere sebep olabilir. Kablonun iletken tipi, yapısı ve dayanıklılığı da yine güvenlik ve bağlantı açısından etkilidir. Bağlanacak cihazlara uyumlu ve doğru amaca hizmet eden bağlantı kabloları ile istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, yüksek performansta uzun ömürlü kullanımlar sağlayabilirsiniz.
  • En iyi bağlantı kablosu çeşitlerini Elektromarketim.com’da bulabilirsiniz. Kampanyalarımızdan faydalanarak en uygun fiyat avantajları ile dilediğiniz ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.