Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 615 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 13
 • Sinyal Lambası Nedir?

  • Endüstriyel alanda kontrol panoları ve sistemlerinde otomasyon ve şalt malzemeleri büyük bir önem taşımaktadır. Sinyal lambaları ve ekipmanları da bu ürün çeşitlerindendir. Sinyal lambaları, elektrik panolarına monte edilerek kullanılmaktadır. Lambanın arkasında renkli cam, neon, akkor, telli lamba veya led bulunmaktadır. Bir kumanda devresini çalıştırmak için kullanılan sinyal lambalarının kontaklarının seri bağlanması gerekmektedir. Kumanda devresinde devre doğrulama ve işaretlemesinde tercih edilen sinyal lambalarının renk seçenekleri vardır ve bu renkler farklı anlamlara gelmektedir. İşaretlemedeki hedeflenen amaç personelin dikkatini çekmek için tasarlanmıştır. İşaretlemede kullanılan renkler kırmızı, yeşil, sarı ve mavi olarak kullanılmaktadır. Doğrulama işleminde ise gerçekleştirilen işlemin olup olmadığını anlık bildirmesi işlemi gerçekleştirmektedir. Doğrula işleminde kullanılan renkler yeşil, mavi ve beyaz olarak tercih edilmektedir. Tüm bu aydınlatma sistemi için gerekli yardımcı ekipmanlar mevcuttur bunlar pilot ışıkları ve ışık blokları olarak adlandırılmaktadır.
  • Pilot Işıkları

  • Pilot ışıkları sinyal lambalarının mekanizmasında yer alan aydınlatma modüllerinden biridir. Cihaza akım verildiğinde kapalı mı yoksa açık mı olduğunu bildirir ve meydana gelebilecek arıza durumların tespitinde kullanılır.
  • Işık Blokları

  • Işık blokları da sinyal lambası led aydınlatma sistemi olarak kullanılmaktadır. Sinyal lambası gövdesi ile sabit olan sabitleme ve işaretleme ışıklarının sisteme gönderildiği aydınlatma modülüdür.
  • Her iki üründe sinyal lambası ile kullanımlarda görevlerini yerine getirdiği takdirde tam bir sinyal lambası modülü oluşturmaktadır. Sinyal lambaları ile beraber kullanılan bu ürünler kullanılan makine ve cihaza göre tercih edilmelidir ve sinyal lambası ampulü görevini üstlenmektedir.
 • Sinyal Lambası Ekipmanları Nelerdir?

  • Sinyal lambası ile beraber kullanılan ekipmanlar tamamlayıcı ve aksesuar olarak üretilmektedir. Sinyal lambası mekanizmasında kullanılmaktadırlar ve pilot ışığı ve ışık blokları içinde gerekli aksesuarları kapsamaktadır. Sinyal lambası ekipmanları; kontak blokları, pilot ışığı başlığı, koruma kapakları, anahtar başlıkları, sinyal lambası gövdesi ve ışık bloğu gövdesi gibi pek çok çeşide sahiptir. Tüm bu ekipmanlar tamamen sinyal lambaları için tasarlanmış olup beraber kullanım için uygun ürünlerdir.
 • Sinyal Lambası Nerede Kullanılır?

  • Sinyal lambaları genelde endüstriyel alanlarda tercih edilse de birden fazla kullanım alanı mevcuttur. Sinyal lambaları; makine lambaları, pano sistemleri, kule aydınlatmaları, fabrikalar, üretim merkezleri, imalathaneler, denizcilik, sistem mühendisliği ve jeneratör sistemleri gibi alanlarda da tercih edilmektedir. Günlük hayatımızda da karşımıza çıkan led sinyal lambası; araba sinyal lambası, motosiklet sinyal lambası, traktör sinyal lambası, bisiklet sinyal lambası, oto sinyal lambası ve yan sinyal lambası olarak da bilinmekte ve kullanılmaktadır. Tüm bu sinyal lambaları farklı tip ve şekillerdedir. Tip olarak sinyal lambaları; yuvarlak, silindir, kare ve dikdörtgen şeklindedir. Aralarından en çok tercih edilen model yuvarlak sinyal lambası modeldir. Beraberinde kullanılacağı sistem ve makineye uygun olarak tercih edilmelidir.
 • En İyi Sinyal Lambası ve Ekipmanı Hangisidir?

  • En iyi sinyal lambaları ve ekipmanları için tek bir marka veya üründen örnek vermek doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Genel olarak kullanım alanına göre seçim yaparsanız en iyi çalışmayı yakalabilirsiniz. Aynı zamanda marka bazlı olarak da seçim yapabilr, kaliteli ürün seçeneklerinde de satın alabilirsiniz. Tüm Emas, Schneider, Gwest, Siemens ve Tork markalarının sinyal lambası ve ekipmanları için elektromarketim.com’a gelebilir, ihtiyacınız olan ürüne en uygun sinyal lambası fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Kampanyalar ve kaçırılmayacak fırsatlar için üye olmayı, her gün yenilenen ürünlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.