Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 398 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 9
 • Sinyal Lambası Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak kullanımları oldukça kullanışlı olan sinyal lambası modelleri bulunmaktadır. Kullanım alanları bakımından sinyal lambası çeşitleri birçok yerde tercih edilebilmektedir. Sürekli kullanıma sahip olan ürünler arasında yer almaları ile kolay ve rahat kullanım imkanı sunarlar. Sinyal lambası tanımı bakımından elektrik panoları üzerinde kullanımları sağlanan, renkli camı arkasında bulunan neon ya da akkor telli lambaları ile ışık vermektedir. Kumanda elemanları ya da devrelerinde çalışıp çalışmadığını anlamak için kullanımları sağlanan lamba modelleridir. Çalışıp çalışılmadığını üzerinde bulunan ışıkla göstermekte olup bu ürünlere sinyal lambası denmektedir. Farklı birçok sinyal lambası çeşidi de bulunmaktadır. Hepsi kullanım alanları bakımından farklı çeşitlere sahiptirler. Bu sebeple çeşitlerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Kullanımlarını sağlamadan önce bunlara bakarak seçiminizi yapabilirsiniz. elektromarketim.com üzerinden en uygun fiyat listeleri ile sinyal lambası modellerine ulaşabilir, en uygun fiyat listeleri ile de sahip olabilirsiniz. En ucuz sinyal lambası fiyatları ile güvenli ödeme seçeneklerimizden yararlanarak satın alabilir, hızlı teslimat yollarımızdan da yararlanarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • Sinyal Lambası Nedir?

  • Kullanımları bakımından sinyal lambası çeşitleri birçok alanda kullanımları sağlanan ürünlerdir. Genel olarak sinyal lambaları, elektrik panolarına monte edilerek kullanılmaktadır. Sinyal lambası içerisinde bulunan renkli camın arkasında akkor ya da neon telli lamba bulunmaktadır. Renkli cam sayesinde montajda panonun ön kısmında lambanın bulunduğu gövde bölümü göz önüne alınarak panonun arka tarafında kalmaktadır. Yapıları bakımından sinyal lambası ürünleri vidalı ve geçmeli tip olarak tasarlanmıştır. Bunun dışında 6-380 volt arasında standart bir gerilime uygun olan neon lambalı bulunur. Akkor flamanlı lambalarda da 36 voltluk bir güç gerilimi kumanda devreleri içerisinde kullanılmaktadır. Ana pano ya da kumanda merkezi içerisinde işlemelerde makine takip sistemi için sinyal lambaları kullanılmaktadır.
 • Sinyal Lambası Çalışma Prensibi Nedir?

  • Sinyal lambası çalışma şekilleri bakımından bir kumanda devresini çalıştırmak için devrede kullanımı sağlanan elemanların kontaklarına seri bir şekilde bağlamamız gerekmektir. Devre üzerinde motor çalışmazken M kontaktörü kapalı kontaklarına seri şekilde bağlı olan L1 lambası sarı renkli şekilde yanmaktadır. Start butonuna bastığımızda da M kontaktörü çalışarak normalde açık kontağı kapanacaktır. Normalde ise kapalı kontağı açılacaktır. Bu sayede motor sürekli çalışmayı geçerek, devrenin enerjisini de kesecektir. L2 lambası sönüp, L1 laması yanmaktadır. Aynı zamanda aşırı akım rölesi de açık kontağını kapatarak L3 lambasının kırmızı renkte yanmasını sağlar. Sinyal lambaları çalışma prensibi bakımından bu şekilde olması ile oldukça kullanışlıdır. Birçok alanda tercih edilen ürün modellerinden biri olmaları ile kaliteli sinyal lambası çeşitlerine sahiptirler. Elektromarketim.com üzerinden tüm sinyal lambası çeşitlerine en uygun fiyat listeleri ile sahip olabilirsiniz. En ucuz sinyal lambası fiyatları ile satın alarak da kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • En İyi Sinyal Lambası Hangisidir?

  • Genel kullanımları doğrultusunda en iyi seçeneklere sahip ürün modelleri bulunmaktadır. Birçok alanda kullanımlarını rahatlıkla sağlayabileceğiniz ürünler olup, kullanışlı seçeneklere sahiptirler. Yapıları doğrultusunda da sinyal lambaları kullanışlı seçeneklere sahiptirler. Farklı çeşit ve modelleri olması ile kullanım alanlarında değişiklikler bulunur. Çeşitleri arasında yer alan led sinyal lambası, pano sinyal lambası, çamurluk sinyal lambası, yan sinyal lambası gibi ürünlerdir. Bunlar kullanım alanlarına göre üretilmiş olmaları ile led sinyal lambası seçiminizi buna göre yaparsanız en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. elektromarketim.com üzerinden en ucuz led sinyal lambası fiyatları ile satın alarak kaliteli kullanım sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.