Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

Transpalet Nedir?


Transpalet; genel olarak kaldırma ekipmanları içerisinde yer alan bir üründür. Kaldırma ekipmanlarının her biri birçok çalışma içerisinde kullanılabilmektedir. İnsanların taşıyamayacağı ağır yüklerin çok daha rahat bir şekilde taşınması ve kaldırılması için üretilmişlerdir. Paletlerin üzerinde olan malzemelerin tümünü transpalet yardımı ile kolayca kaldırabilirsiniz.


Transpalet adından da anlayacağınız üzere sadece palet ile kullanılan bir kaldırma ekipmanıdır. İki çatal ucu sayesinde paletlerin arasına girerek, kolayca taşımanıza yardımcı olmaktadır. Kelime anlamı bakımından da palet taşıyıcı anlamına gelmektedir.

Transpalet Çeşitleri Nelerdir?


Transpalet çeşitleri arasında farklı kullanım alanlarına göre pek çok çeşit bulunmaktadır. Fakat tasarımları bakımından üçe ayrılırlar. Bunlar içinde de kullanım alanlarına ve özelliklerine göre çeşitleri mevcuttur.

     Manuel Transpalet


Genel kullanımı insan gücü ile olur. Manuel çalışma şekli ile pek çok alanda kullanımını görebilirsiniz. Makaslı transpalet olarak da bilinen modellerdir.

     Motorlu Transpalet


Kontrolü insan gücü ile değil de, motor yardımıyla yapan modellerdir. Bu çeşitler arasında elektrikli transpalet, akülü transpalet şarjlı transpalet modelleri yer almaktadır. Genel olarak kullanım alanlarına bağlı olarak seçim yapılır. Motorlu transpalet modelleri ile kullanıcı herhangi bir işlem yapmadan kolayca kontrollü sağlayabilmektedir.

     Terazili Transpalet


Terazili transpalet modelleri ise ağırlığı ölçebilen bir çeşittir. Kantar görevi görerek, ağırlığın ne kadar olduğunu da kontrol etmenize yardımcı olur. Kantarlı transpalet ya da tartılı transpalet olarak da halk arasında bilinirler.

     Hidrolik Transpalet


Hidrolik transpalet çeşitleri ise pompa gücü ile çalışmaktadır. Hidrolik pompa gücünü kullanarak, yatay konumda taşımayı sağlayan modeldir.

Transpalet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


      Transpalet seçerken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunur. Genel olarak kullanım alanında işinize yarayacak olan modeli seçebilmeniz için bu maddelere dikkat edebilirsiniz.


      İlk olarak kullanım sağlayacağınız alanın ihtiyaçlarını bilmelisiniz. Ona göre modeller arasında neyi istediğinizi de bilerek bir araştırma yapabilirsiniz.


      İkinci olarak ise marka ve ürün bazlı kontroldür. Kaldırma ekipmanlarının genel olarak üstün kaliteli olması gerekmektedir. Ağır yüklerin kaldırılmasında kullanıldıkları için dayanıklı olmaları önemlidir. Biglift ve Max Extra gibi kaliteli markaların transpalet çeşitlerine bakarsanız, daha uzun ömürlü bir çalışma sağlayabilirsiniz.


      Üçüncü olarak ise transpalet taşıma kapasitesi gelmektedir. Transpalet çeşitleri arasında kaldırma kapasitesi en önemli konudur. Taşıma ve kaldırma işleminde en fazla ne kadar bir yük taşıyacaksınız, ona göre kapasiteler arasından seçim yapmanız gerekmektedir.


      Sonrasında hangi modeli kullanmak istiyorsanız ona göre seçim yapabilirsiniz. Motorlu transpalet veya manuel transpalet modelleri arasından taşıma kapasitesine göre kolayca seçebilirsiniz.

Neden Elektromarketim’den Almalısınız?


     Elektromarketim, sizlere en kaliteli markaların transpalet çeşitlerini sunmaktadır.


     Biglift transpalet ve Max Extra transpalet modellerinin hepsi elektromarketim’de bulunmaktadır. En uygun transpalet fiyatları ile bularak, kolayca satın alabilirsiniz.


     Geniş ürün yelpazesi arasında elektrikli transpalet fiyatları, akülü transpalet fiyatları ve tüm transpalet fiyatları en ucuz seçenekler sayfamızda bulunmaktadır.


     Güvenli ödeme seçenekleri ve uygun fiyat garantisi ile kolayca sipariş oluşturabilirsiniz.


     Hızlı kargodan da yararlanarak, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


     Elektromarketim ile keyifli bir alışverişin tadını çıkarabilir, kampanya ve fırsatlarımızdan da yararlanabilirsiniz.


     Yaptığınız her alışverişinizden kazandığınız elektropuanlar ile sepetinizdeki ürünlere ek indirimleri de kazanabilir, tasarruflu alışveriş deneyimi sağlayabilirsiniz.

Transpalet Fiyatları


Transpalet fiyatları genel olarak değişkenlik göstermektedir. Transpalet taşıma kapasitesi ve çalışma şekline göre fiyat farkları meydana gelmektedir. Bu sebeple bunlara örnek elektrikli transpalet fiyatları ile manuel transpalet fiyatları arasında fark olacaktır. Modellerine ve markalarına göre de değişebilir. Akülü transpalet fiyatları ile başka şarjlı transpalet fiyatları arasında da değişim meydana gelmektedir.


Elektromarketim ile tüm modelleri ve en ucuz transpalet fiyatları inceleyebilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızdan da yararlanarak, en uygun fiyat seçenekleri ile ürünlere sahip olabilirsiniz.

Transpalet Taşıma Kapasitesi


Transpalet modelleri taşıma ve kaldırma ekipmanları arasında yer aldıkları için yüklerinde de oran önemlidir. Her yüke karşı dayanıklı çeşitleri bulunmaktadır. Örnek olarak 2500 kg transpalet modeli verilebilir. Taşıma kapasitesi 2500 kg olduğunda bunun üstünde bir ağırlığı kaldıramamaktadır. 2.5 ton transpalet ya da 3 ton transpalet gibi modelleri görebilirsiniz. Kaldıracağınız yüklerin ortalama ağırlıklarına göre de örneğin, transpalet 2500 kg olduğunda sıkıntı olmayacaksa ona göre seçim yapabilirsiniz.

Transpalet Ölçüleri


Transpalet ölçüleri genel olarak standart olarak belirlenmektedir. Palet ölçülerine göre üretildikleri için uzunluklarında değişim olmamaktadır. Sadece kontrol edilen tutamak kısmında uzunluk değişebilir. Transpalet ölçüleri bu şekilde belirlenmektedir.

Transpaletler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Transpalet Ne İşe Yarar?

  • Genel olarak transpalet modelleri pek çok alan içerisinde rahat ve kolay bir çalışma sunmaktadır. Kaldırma ve taşıma işlemlerinde kullanımı sağlanan bir palet taşıyıcı modelidir. Transpalet modelleri insan gücünün yetmediği alanlarda, palet üzerinde yer alan yüklerin farklı bir yere taşınmasında kullanılır.
 • Transpalet Kaç Kilo Kaldırır?

  • Transpalet taşıma kapasiteleri değişmektedir. 1000 kg ile 5000 kg arasında yükleri kolayca taşıyabilmektedir. 2.5 ton transpalet ya da 3 ton transpalet modelleri bu aralık içerisinde yer almaktadır. Hepsi dayanıklı yapıları ile uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır.
 • En İyi Transpalet Hangisidir?

  • Biglift ve Max Extra gibi markaların transpalet çeşitleri en iyi kullanımı sunmaktadır. Hepsi üstün kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olup, kullanıcılara en iyi çalışma şeklini sunmaktadır. Pek çok alan içerisinde de kullanımları görülmektedir. En iyi transpalet çeşitlerinden bu markaların ürünlerini örnek verebiliriz.
 • Transpalet Nasıl Kullanılır?

  • Transpaletlerin çalışma prensiplerine göre kullanımlarında değişimler söz konusudur. Manuel transpalet modelleri genel olarak insan gücü ile çalışır. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmadan direkt kullanmaya başlayabilirsiniz. Akülü transpalet ya da elektrikli transpalet modellerinde ise durum farklıdır. Genel olarak motorlu transpaletler içerisinde yer aldıkları için işlemleri otomatik olarak kendisi de sağlar. Bu sebeple herhangi bir güç uygulamanıza gerek kalmaz. Genel olarak hepsi iki çatal gibi uçlara sahiptir. Bu uçları palete geçirerek, paleti üzerine almayı sağlamalısınız. Sonrasında ise çatal uçları yukarıya kaldırarak yerle arasına mesafe koymalısınız. Bunları yaptıktan sonra da direkt taşımaya başlayabilirsiniz.
 • Transpalet Çalışma Şekilleri Nelerdir?

  • Transpalet çeşitleri motorlu, manuel ve hidrolik olarak ayrılmaktadır. Bu sebeple çalışma şekillerinde de değişimler söz konusu olur. Akülü transpalet; akü ile kullanılan bir çalışma şekline sahiptir. Elektrikli transpalet ise elektrik enerjisi ile çalışır ve fişe takarak şarj etmek gerekmektedir. Manuel transpalet modelleri insan gücü ile çalışır. Transpaleti kaldırmak için kendi gücünüz ile kaldırma işlemini yapmanız gerekmektedir. Hidrolik transpalet ise hidrolik pompa çalışma şekline sahiptir. Hidrolik pompadan aldığı basınç ile kolayca çalışır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.