Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 175 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
 • Multimetre Çeşitleri ve Fiyatları

  • Kullanımları bakımından ölçü aletleri içerisinde yer alan birçok farklı ürün bulunmaktadır. Elektrik devreleri üzerinde kullanılmak için üretilmiş olan ölçü aletlerinden biridir. Kaliteli ürün yapıları ile birçok kullanışlı özelliğe sahiptirler. Elektrik devresi içerisinde gerilim, akım ve direnç gibi değerlerin çoklu olarak ölçülebilmesini sağlayan ürünlerdir. Aynı zamanda multimetreler ile devre üzerinde arıza kontrolü yapılabilmesini de sağlayan ölçüm aletleri arasında yer almaktadırlar. Kelime yapısı bakımından İngilizce multi ve meter kelimelerinin birleşiminden türetilmişlerdir. Türkçesi ise çoklu ölçer olarak çevrilmiştir. Kullanımları oldukça yaygın olan ürün çeşitleri arasında multimetre modelleri ölçüm yaptığı en temel şeyler akım ve gerilim değerleridir. Aynı zamanda devrenin çalışıp çalışmadığını ve elektrik anahtarında devrede olup olmadığını da kontrol etmektedir. Multimetreler ile kabloların da doğru bağlanıp bağlanmadığını görebilirsiniz. Bunlara ek olarak ev ve otomotiv sektörleri içerisinde transistör, diyot ve süreklilik amaçlı testler için kullanılabilmektedir. Elektromarketim.com üzerinden tüm multimetre çeşitleri ve en uygun fiyatları görebilirsiniz. En ucuz multimetre fiyatları ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Ekonomik ve keyifli bir alışverişin tadını çıkarın.
 • Multimetre Nedir?

  • Genel yapıları bakımından multimetre çeşitleri ölçüm aletleri arasında yer almaktadır. İki farklı ürün çeşidine sahiptir. Dijital multimetre ve analog multimetre olmak üzere iki ayrı grupta incelenirler. Voltaj ölçüm işlemleri, alternatif akım ve doğru akım voltajlarını ölçme işlemlerinde kullanılmaktadır. Örnek olarak evlerimizde bulunan elektrik prizleri, şehir hattı üzerinden voltajı 200V şeklindedir. Bir alternatif akım olması ile ölçüm işlemlerini multimetre ile yapabilirsiniz. Voltaj ölçüm kademesinin alternatif akım modunda priz üzerindeki voltajı ölçebilirsiniz. Fakat 50 volt ve üzeri voltaj oranları ölümcül voltaj olarak adlandırılmaktadır. Bu sebeple de ölçüm yapma aşamasında probların iletken kısımlarına temas etmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanıcının isteğine bağlı olarak daha tehlikesiz bir deney de yapılabilmektedir. Bir kalem pil üzerinden doğru akım ölçüm kademesini kontrol ederek, voltaj değerlerini görebilirsiniz. Doğru akım ölçümlerinde dikkat etmeniz gereken kısım voltaj polaritesidir. Pozitif ve negatif olan polariteden oluşurlar. Yani kısaca pili ölçerken multimetre ile üzerinde kırmızı olan “+” probun pilin “+” kısmına denk gelmesi gerekmektedir. Siyah olan ise “–“ prob olup “–“ pinine denk gelmesi gerekmektedir. Bu şekilde kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Direnç ölçüm çalışmalarında kullanılan diyot, kısa devre ölçümlerinde özellikleri bakımından oldukça kullanışlıdırlar. Mavi renge sahip olan alt kademe seçim butonları ile ölçülmek istenmekte olan komponent tipi seçilebilmektedir. Kondansatör ölçüm modelleri kademesi, elektrolitik ve kutupsuz ürünler için kullanılmaktadır. Fakat dijital multimetreler kondansatör ölçümü amacı ile çok randımanlı bir kullanıma sahip değildir. Beklenen sonuçları direkt olarak vermeyebilir. Bunun yerine kapasimetre adına sahip olan yalnızca kondansatör ölçümleri için tasarlanmış ölçüm aletlerinden tercih edebilirsiniz. Amper ölçümleri ölçü aleti problarının devreye seri bir şekilde bağlanması ile ölçüm işlemlerini yapmaktadır. Ölçülmek istenen akım değerinin de büyüklüğüne bağlı olarak “+” prob takılacağı soket ile farklılıklar göstermektedir.
 • Multimetre ile Neler Yapılır?

  • Mutimetreler üzerinde birçok farklı ölçüm işlemi yapmak üzere düğmeler bulunmaktadır. Bu düğmeler üzerinden birçok işleminizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Kısaca bunlardan bahsedelim. İlk olarak voltaj ölçüm kademesi bulunmaktadır. Direnç, kısa devre ve diyor testeleri için ölçüm kademeleri de bulunmaktadır. Bunun dışından kondansatör ölçüm kademesi ve frekans ölçüm kademesi çalışmalarını da kolaylıkla yapabilmektedir. Mikro amper ve mili amper ölçüm kademeleri de bulunmaktadır. Akım ölçüm kademesi bakımından pozitif ve negatif olan prob soketlerine de sahiptir. Özel akım ölçüm prob soketleri, manuel kademe seçim butonu, harici frekans izleme butonu ve alt kademe seçim butonu olmak üzere çeşitlere sahiptirler. En uygun fiyat seçenekleri ile elektromarketim.com üzerinden tüm bu ürünlere ulaşabilirsiniz. En kaliteli multimetre çeşitleri ile sahip olarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • Multimetre Çeşitleri Nelerdir?

  • Yapıları bakımından multimetre çeşitleri arasında iki farklı tip bulunmaktadır. Bu iki farklı tip modelleri analog multimetre ve dijital multimetreler olmak üzere iki ayrı grupta görülürler. İlk olarak analog multimetre çeşitleri bulunmaktadır. Birçok kullanıcının sadece ve ucuz olması ile tercih ettiği ürünler arasındadır. Bu ürünler akran üzerinde değerleri bir ibre ile göstermektedir. Analog modeller yüksek hassasiyetli cihazlar üzerinde kullanılmaktadır. Aksi takdirde başka alanlarda yanlış sonuçlar verebilmektedir. Kullanım alanları bakımından birçok ürün modeline sahiptirler. Kaliteli ürün çeşitleri olmaları ile tercih sebebi haline gelmişlerdir. Kaliteli ürün seçeneklerine elektromarketim.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Multimetre çeşitleri arasında yer alan dijital model ise sonradan geliştirilmiş bir üründür. Analog üzerinden geliştirmeler yapılarak dijital modeller üretilmiştir. Genel olarak günümüzde oldukça kullanılan çeşitler arasında yer alırlar. Ölçüm değerleri bakımından dijital bir ekran üzerinden görülebilen sonuçlar sunmaktadır. Genel olarak pil ile çalışan ürünlerdir. Analoglara göre daha hassas ölçüm işlemlerinde kullanımları sağlanmaktadır. Dijital multimetreler ile verileri önce analog almaktadır. Sonrasında da bu değerleri dönüştürmektedir. Okumalarda hafif bir gecikme yaşanabilir. Ama sonuçlarda değerleri yanlış sonuçlar ile göstermemektedir. Tüm bu ürün modellerine elektromarketim.com üzerinden en ucuz multimetre fiyatları ile sahip olabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ve hızlı teslimat yolları ile de sahip olabilirsiniz.
 • Multimetre Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ölçüm yaptığınız devre ya da devre elemanlarının voltajı, akımı ya da direncini ölçmek için aralıklarına otomatik olarak değişimler bulunmaktadır. Kullanımları bakımından dirençleri bulabilmek için aralıklarını otomatik bir şekilde kullanabilirsiniz. Nasıl kullanacağınızı biliyorsanız eğer otomatik multimetreler ile işinizi görebilirsiniz. Otomatik mutimetre modelleri daha yüksek kalite olup genel olarak daha fazla da özelliğe sahiptir. Fakat bir devre üzerinden voltajı ya da akımı hızlı bir şekilde dalganabilir. Sistemler üzerinden akım ya da voltaj o kadar düzensiz şekildedir ki otomatik aralık hassas bir şekilde korunamamaktadır. Bunu hesaba katarak ürün arasında seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda kullanım sağlanacak olan alanın değerlerine bağlı olarak da seçim yapmanız gerekmektedir. Kullanım sağlayacağınız alanın multimetre ile de uyumlu olması gerekmektedir. Bunlara dikkat ederek satın alırsanız eğer en iyi kullanım imkanını sağlayabilirsiniz. elektromarketim.com üzerinden tüm bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. En ucuz fiyat seçenekleri ile de satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.