Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 170 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
 • Makaralı Grup Priz Nedir?

  • Grup priz çeşitleri içerisinde yer alan; makarali priz ürünleri, elektrikli cihaz ve makine kablolarının prizlere ulaşma konusunda yetersiz kaldığı durumlarda, enerjiyi prizlerden cihazlara rahatlıkla iletmek için kullanılır. Makaralı priz ürünleri uzun bir kabloya sahiptirler ve coklu priz girişleri bulunur. Böylece birden fazla elektronik cihazın elektrik enerjisi ihtiyacını aynı anda karşılarlar. Makaralı ve seyyar olmaları istenilen yere taşınmalarına olanak sağlamaktadır.
 • Seyyar Grup Priz Çeşitleri Nelerdir?

  • Bir ucunda fiş diğer ucunda ise priz bulunan taşınabilir kablolara seyyar kablo priz denmektedir. Seyyar grup priz çeşitleri farklı modellerde ve boyutlarda olmaktadır. Seyyar grup prizler kablolu ve kablosuz olarak çeşitlendirilebilir. Seyyar kablo ürünleri, uzatma kablolu grup priz ve makaralı grup priz olarak karşımıza çıkabilir. Bazı seyyar grup priz ürünleri ise priz uzatma kablosu bulundurmayan, direkt olarak ana prize takılan golyat grup priz modelleridir. Örneğin; “Ayka 77 130 00 3lü Safr Golyat Fiş Priz
  • Çoklu Priz Çeşitleri

  • Çoklu priz modelleri birden fazla cihazı aynı anda kullanmaya olanak sağlayan grup priz ürünleridir. Çoklu prizler, 2 li priz, 3 lü priz ve daha fazla girişli olarak çeşitlendirilir. Bazı modelleri uzatma kablosuz olurken bazıları uzatma kablolu şeklindedir. Bu uzatma kabloları da kendi içerisinde anahtarlı topraklı grup priz, topraklı grup priz gibi çeşitlere ayrılabilmektedir. Örnek olarak; üçlü uzatma kablosu olan modelleri birçok evde, ofiste ve diğer iş ve yaşam alanlarında karşımıza çıkmaktadır.  “Ayka 77 3301 07 7m 3lü Anahtarlı Topraklı Ups Grup Priz” ürünü anahtarlı topraklı grup priz modelidir. Daha fazla giriş bulunduran çok fazla çoklu priz vardır. Genelde ev ve ofis gibi yerlerde 4 lü priz gibi daha az girişli çoklu priz kullanılırken, fazla elektronik cihaz bulunduran iş yerlerinde ise 10 lu priz gibi, daha çok giriş içeren grup priz kullanılmaktadır.
  • Makaralı grup prizler de çoklu priz ürünleri çeşididir. Birden fazla giriş bulundurma özelliklerine sahiptirler. Kablo uzunlukları ve giriş sayıları değişkenlik göstermektedir. Makaralı 3 lü priz ve 4 lü priz gibi giriş sayıları farklı olan modelleri bulunmaktadır. “Osaka OPT MK-165 3x1.5mm 12m Makaralı Uzatma Kablo” 3 lü priz uzatmasına sahip 12m kablolu, ev dışı kullanıma uygun makaralı priz ürünüdür.
 • Makaralı Grup Priz Nerelerde Kullanılır?

  • Makaralı priz ürünleri, elektronik cihazların fişlerinin prize uzanamadığı veya kullanılacak cihazların prize uzak olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Genelde dış mekanlarda kullanılır. Evin bahçelerinde, büyük iş yerlerinin depo ve bahçe gibi alanlarında kullanımı görülmektedir. Üçlü uzatma kablosu bulunan makaralı priz ürünleri birden fazla cihaz ve makinanın aynı zamanda kullanımını sağladığı için çok fazla tercih edilmektedir. Giriş sayısı 4 lü priz olan ve tekerlekleri olan modelleri de kullanıcılara prizlerin taşınması konusunda avantaj sağlamaktadır. Bemis BM6-7403-0000 TTR 100m IP44 4x220V Prizli Arabalı Metal Makara” gövdesi alüminyumdan yapılmış, 100m kablo kapasiteli arabalı makaralı priz ürününe örnektir.
 • En İyi Makaralı Grup Priz Hangisidir?

  • Kendi besleme kablolarının prize yetişemediği cihazlar için tercih edilen makaralı priz ürünlerinin farklı ebatlarda üretimleri vardır. Makaralı grup priz ürünleri giriş sayıları ve diğer farklı özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Örneğin; 3 lü priz fiyatı ile 4 lü priz fiyatı değişiklik göstermektedir.
  • Bemis Makaralı Priz

  • Makaralı priz denilince akıllara gelen markalardan biri olan Bemis markası birçok makaralı priz çeşidi içermektedir. Farklı kablo kapasiteli makaralı priz ürünleri üretmektedir. Bemis BM5-6431-0000 TTR 50m IP67 4x220V Prizli Metal Makara50m kablo kapasiteli, metal ve 4 lü priz makaralı priz ürünüdür. Bemis BM7-1103-0000 TTR 15m IP44 4x1/16A Prizli Plastik Makaraise 15m kablo kapasiteli, plastik ve 4 lü priz ürünüdür.
  • Schneider Makaralı Priz

  • Schneider markası, makaralı priz ürünlerinde alıcılara farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır. Topraklı ve topraksız kablo makaraları seçenekleri de mevcuttur. “Schneider IMT33148 25m IP44 Ho7 3G2.5 Topraklı Klasik Kablo Makarası” 25m ve topraklı 4 lü priz ürünüyken, “Schneider IMT33145 25m IP44 Ho5 3G1.5 Topraksız Klasik Kablo Makarası” aynı şekilde 25m fakat topraksız 4 lü priz ürünüdür. Schneider makaralı priz ürünleri taşınması kolay ve kullanımı rahat seyyar kablo modelleridir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.