Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1604 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 15 ... 34
 • Buton Çeşitleri ve Fiyatları

  • Butonlar kullanımları bakımından iterek üzerlerine basıldığında makine ya da yazılımlarda oluşan bir sürecin başlamasını sağlamaktadır. Buton ve aksesuarları içerisinde pek çok ürün modeli yer almaktadır. Genel olarak elektronik cihazlar için kullanımları sağlanan ürünler içerisinde yer alırlar. Elektrik butonları insan ve makinenin olduğu tüm alanlar içerisinde uygulamaları görülmektedir. Kullanımları kolay ve basit olması ile ek olarak da satın alarak kullanımları sağlanabilmektedir. Birçok alanda tercih edebileceğiniz butonlar ile çalışma alanlarınızı daha pratik bir hale getirebilirsiniz. Pratik ve kolay kullanım imkanları ile kullanıcılara da rahatlık sunarlar. Sürekli kullanıma uygun olan dayanıklı ve sağlam yapıları ile sizlere kolaylık sunarlar. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz fiyat seçenekleri ile butonlara ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı buton çeşitleri ile satın alarak yüksek performanslı çalışma olanağı sağlayın.
 • Buton Nedir?

  • Genel olarak buton operatörün yaptığı işlemleri yani basma ve çevirme gibi makineye aktararak, sistemin çalışmasını sağlarlar. Genel olarak makine gibi elektronik cihazlarda kullanımları sağlanan bu ürünlerin sistemlerinin kontrolleri butonlar ile sağlanmaktadır. Kullanımları oldukça kolay olması ile birçok alanda karşımızı buton modelleri çıkmaktadır. Elektriksel cihazlar arasında yer alan ürünler olup, kullanıcılara kolaylık sunarlar. Botun kullanımında belli terimler bulunmaktadır. Bunlar kontak, kontak bloğu, operatör ya da aktüatör, kalıcı, anlık, nominal termal akım, nominal çalışma akımı ve lamba bloğu olarak bilinmektedir. Hepsi farklı bir özellik sunarlar. Buton çeşitleri arasında da birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Renk ve çeşitleri olarak birlerinden ayrılırlar.
 • Buton Çeşitleri Nelerdir?

  • Buton çeşitleri arasında birçok farklı ürün modeli bulunmaktadır. Bunlar düz yaylı buton bir başka adıyla push buton, uzatılmış yaylı buton, mandal buton, acil durdurma butonu, anahtarlı mandal buton, ışıklı yaylı buton, çiftli yaylı buton, bir yollu buton, iki yollu buton, ortak uçlu buton bir diğer adıyla jog butonu, kalıcı buton ya da anahtar, ani temaslı buton gibi ürünlerdir. Bunların dışından da farklı ürün modelleri bulunmaktadır. Sürekli kullanıma sahip olan bu ürünler ile birçok alanda kullanımlarını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. En uygun fiyat listeleri ile elektromarketim.com üzerinden buton çeşitlerine ulaşabilirsiniz. En ucuz buton fiyatları ile güvenli ödeme seçeneklerimizden yararlanarak satın alabilir, hızlı teslimat yollarımız ile de hemen sahip olabilirsiniz.
 • Buton Renklerinin Anlamları Nedir?

  • Farklı renk ve modellere sahip olan butonların renkleri için de bir anlam bulunmaktadır. Renklerine belirli kodlar belirlendiği için anlam taşımaktadır. Kırmızı buton, acil durumları temsil etmektedir. Herhangi bir tehlikeli durum olduğunda harekete geçilmesi için kırımızı renk kullanılmaktadır. Kırmızı renkli kullanılan butonlara örnek olarak da acil durdurma butonları söylenebilmektedir. Sarı renk ise anormal durum anlamına gelmektedir. Anormal bir durumu ortadan kaldıran buton modelleri olup, örnek olarak bu durumları ortadan kaldıran butonlar söylenebilir. Yeşil butonlar ise normal durumlar için kullanılmaktadır. Örnek olarak start/on çalışmaları olan butonlar yeşil renktir. Mavi ise zorunlu durum anlamına gelmektedir. Reset fonksiyonu için kullanılan butonlar mavi renk olmaktadır. Beyaz ise tanımlanmış bir belirli anlama sahip değildir. Fonksiyonları genel çalışmalarda acil duruş için tercih edilir. Örnek olarak start/on ya da stop/off gibi söyleyebiliriz. Siyah renk de beyaz renk gibi herhangi bir anlama sahip değildir.
 • Butonlar Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları bakımından birçok farklı alan söyleyebiliriz. Genel olarak buton modelleri telefon, hesap makinesi, elektronik cihaz ve aletler gibi birçok üründe karşımıza çıkarlar. Endüstriyel alanlar ve ticari uygulamalarda buton hem bir mekanik ya da elektronik sürecin başlamasını sağlar hem de durdurmak amacı ile de kullanılırlar. Yapıları doğrultusunda kullanımları sağlanan bu ürünleri renklerine göre de tercih edebilirsiniz. Kullanım alanına uygun olacak renklere göre seçiminizi yaparsanız çok daha iyi bir kullanım imkanı sağlayabilirsiniz. Hepsinin renklerinin farklı anlamları olması ile seçim aşamasında kullanım alanlarına dikkat etmek gerekmektedir. Hepsine elektromarketim.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. En ucuz buton fiyatları ile satın alarak kaliteli kullanım imkanı sağlayın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.