Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 1180 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 12 ... 25
 • Alçak Gerilim Kablosu Çeşitleri ve Fiyatları

  • Genel olarak kablo çeşitleri elektrik akımı iletiminde kullanılmak üzere yalıtkan madde ile kaplı olacak şekilde metalik tasarlanmış bir iletken tel modelidir. Kablo modelleri bir ya da daha fazla tel, yalıtıcı bir madde ile kaplanarak üretilir. İletkenler bakır ya da alüminyum ile tek ve daha ince tellerden örülü şekildedir. Kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilirler. Genel kullanım alanları bakımından alçak gerilim kablosu çeşitleri birçok alanda kullanılabilmektedir. Tasarımları bakımından güvenli bir elektrik sistemi oluşumu sunmaktadır. Alves Kablo, Borsan ve Öznur gibi kaliteli markaların tüm alçak gerilim kablosu çeşitleri için elektromarketim.com 'u ziyaret edebilirsiniz.
 • Alçak Gerilim Kablosu Çeşitleri Nelerdir?

  • Çeşitleri arasında farklı birçok ürün modeli bulunmaktadır. Bakır, alüminyum iletkenleri üstüne PVC ya da XLPE hammaddesi ile üretilen modelleri vardır. Bu kablolar yalıtkan kısımları tamamlandığında talebe bağlı olarak halojen free ya da PVC kılıf ile sarılırlar. Bunun dışında çelik zırhlı, yangına dayanıklı, standart ya da barkı ekranlı şekilde üretilirler. Alçak gerilim kablosu çeşitleri arasında yer alan bu ürünler yer altında, kablo kanalında, toplu yaşam alanlarında ve bina içinde gibi birçok alanda tercih edilirler. Çeşitleri arasında NYA kablo, NYAF kablo, NYM kablo, TTR kablo, NYY kablo, NAYY kablo gibi ürünler yer alır. Hepsi kullanımını bakımından farklı özelliklerde üretilmişlerdir. Uygun alana göre seçim yaparak kullanımlarını rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
 • Alçak Gerilim Kablosu Nedir?

  • Genel yapıları bakımından alçak gerilim kabloları metalden başka maddelerle de kaplanan modellerdir. Metal kaplı kablolar ve mineralle yalıtılmış modelleri de bulunur. Metalik muhafazalı kablo modelleri ile güvenli çalışma sunarlar. Metal dışında bir hammadde ile kaplandığında lastikle yalıtılmış iletkenlerden oluşur. Dış yapısı bakımından yağlı kağıt tabakası ile kaplanmış lastik yalıtkanın etrafına kağıt sarılmıştır. Bu şekilde yalıtılan iletkenler korumalı şekilde çalışır. Nem ve ateşe karşı dayanıklı yapıları ile güvenli elektrik sistemi kurulumu sağlamaktadırlar. Elektromarketim.com üzerinden en ucuz fiyat seçenekleri ile tüm alçak gerilim kablosu çeşitlerini görebilirsiniz. Güvenli ödeme ve hızlı kargo ile kolayca sahip olun.
 • Alçak Gerilim Kablosu Ne İşe Yarar?

  • Alçak gerilim kablosu çeşitleri arasında farklı birçok kablo bulunur. Hepsi farklı özelliklere sahiptir. NYY kablo çeşitleri ise içi iletken dışı da yalıtkan bir malzeme kullanılarak üretilmiştir. NYA kablo tek damarlı, tek telli duvar yapısı ile tesisatlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. NYAF kablo ise tek damarlı, çok telli ve daha çok otomasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. TTR kablo özelliği ise çok sayıda ince telli bakır iletkenin bir araya gelmesi ile PVC kaplamalı şekilde doldurulmasıdır. NAYY kablo çeşitleri ise mekanik hasar riski ve zorulama olan alanlar içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Diğer bir ismi YAVV kablo olarak da bilinir. NYM kablo çeşitleri de antigron kablolardır. Ekstra korumalı şekilde üretilmişlerdir. Hepsi tasarım özellikleri bakımından farklı olması ile kullanıcılara çeşitlilik sunmaktadırlar. Genel yapıları bakımından seçim aşamasında kullanım alanlarına bağlı olarak seçebilirsiniz.
 • Alçak Gerilim Kablosu Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları bakımından hepsi farklı şekilde üretilmiştir. Bu sebeple aslında hepsi aynı amaç ile kullanılıyor olsalar bile uygulama şekilleri farklıdır. Örnek olarak NYA kablo çeşitleri genelde nem oranının daha fazla olduğu iç tesisat alanlarında tercih edilir. NYY kablo kullanım alanları ise endüstriyel tesisler, şantiye, fabrika, enerji santrali gibi alanlarda elektrik iletimini sağlamak amacı ile kullanılır. NAYY kablo çeşitleri genel olarak enerji istasyonu, inşaat alanları, endüstriyel tesis borularında kullanılır. NYM kablo çeşitleri de yangın gibi durumların yaşanmaması adına kullanılır. Güvenli bir elektrik enerjisi sağlanması amacı ile üretilmişlerdir. Koruma gerektiren alanlarda kullanımlarını sağlayabilirsiniz. TTR kablo çeşitleri de korumalı kablolardan biridir. Bu sebeple ıslak ve nemli ortamlarda kullanımları sağlanır. Tüm bu kablo çeşitleri için elektromarketim.com ‘a gelebilir, en uygun fiyat seçenekleri ile satın alarak kullanımlarını sağlayabilirsiniz.
 • Alçak Gerilim Kablosu Renkleri Ne İşe Yarar?

  • Genel olarak kablo çeşitlerinde renkleri bakımından farklılıklar olur. Sadece alçak gerilim kabloları için değil tüm diğer kablo modelleri için farklı renkleri görebilirsiniz. Elektrik kablosu renkleri ayrı olarak genelde beş renkte görülür. Siyah, kahverengi, sarı, yeşil, mavi ve kırmızı renkleri bulunur. Genel olarak anlamları bakımından hepsi farklıdır. siyah ve kahverengi renkleri elektrik tesisatı içerisinde yer alan ana akım kablolarıdır. Sarı ve yeşil olanlar ise topraklamayı yapan kablo modelleridir. Mavi kablo modelleri iletkenliği nötr olarak sağlayan bir kablodur. Kırmızı ise 220 volt değeri içinde görülen kablolarda olur. Faz iletkenliği bakımından kırmızı rengi verilmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.