Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Kablo Kelepçesi Çeşitleri


     Kablo kelepçesi, kablo bağlantı ürünleri içerisinde yer alan ve kabloları düzenleyip sabitleyen bir ekipmandır. Plastik veya metal bir malzemeden yapılan kablo kelepçeleri, elektrik kablolarını, telleri, boruları ve hortumları bir arada tutmak ve düzenli durmalarını sağlamak için kullanılır.


     Kablo başlığı olarak da adlandırılan kablo kelepçeleri en yaygın olarak elektrik tesisatlarında yer alır. Elektrik kablolarını bir arada ve belirli bir düzende tutmak için elektrik kelepçesi kullanılır. Kablo başlıkları kullanımı, elektrik hatlarının düzenli olmasını sağlar, aynı zamanda kabloların zarar görmesini de engeller.


     Kablo kelepçesi endüstriyel ortamlarda, özellikle fabrikalarda ve üretim tesislerinde mutlaka kullanılır. Büyük miktarda kablo ve tellerin olduğu ortamlarda, elektrik kablo kelepçesi karmaşayı önler, bakımı kolaylaştırır ve güvenliği artırır.


     Kablo kelepçesi ve kablo başlığı çeşitleri, farklı boyutlarda ve farklı modellerde üretilir. Çeşitli kablo çaplarına, kullanım alanlarına ve amaçlarına uygun olacak şekilde bulunurlar. Kablo kelepçe çeşitleri içerisinde metal, demir, çelik, naylon, plastik ve kablo kanal kelepçeleri gibi modeller yer alır.


     Metal, çelik ve demir kelepçe çeşitleri dayanıklıdır ve ağır koşullarda kullanılabilir. Metal ve demir kablo kelepçesi gibi yüksek dayanıklılığı olan kelepçeler endüstriyel alanlarda daha sıklıkla tercih edilir. Naylon kablo kelepçesi ise hafif ve esnek yapıya sahip bir kelepçe modelidir. Daha genel ve geniş bir uygulama alanında kullanılır. Kablo kanalı kelepçesi ise kabloların düzenlenip, içerisinden geçtiği kablo kanalları için kullanılır. Kablo kanallarının duvara veya tavana sabitlenmesini sağlar.


     Kelepçeler sadece kabloları birbirine sabitlemek için kullanılmaz. Aynı zamanda boru ve direk gibi yerlerde de kullanılır. Boru kelepçe çeşitleri, boruların birbirine bağlanmasını ve bir alanda sabit kalmasını sağlar. Sağlam olması adına genellikle demir boru kelepçe çeşitleri tercih edilir. Beton direk kelepçesi ise elektrik kablolarını beton direklere sabitlemek için kullanılır. Alçak ve yüksek gerilim kablo montaj kelepçesi olarak tercih edilir.

     Plastik Kablo Kelepçesi


Plastik kablo kelepçesi, elektrik tesisatlarında kullanılan bir kelepçe modelidir. İnce, esnek ve dayanıklı plastik malzemeden üretilen plastik kelepçe çeşitleri, kabloları ve telleri düzgün bir şekilde bir arada tutmak ve sabitlemek için kullanılır.


Plastik kelepçe hem endüstriyel alanlarda hem de evdeki uygulamalarda kullanılır. Elektrik tesisatlarında, kabloları bir arada tutar ve düzenler. Plastik kelepçelerin kullanımı kolaydır ve hafif yapıya sahiplerdir. Böylelikle montajları kolay bir şekilde yapılır ve kablolara da vermezler. Düzen sağlayan plastik kelepçeler sayesinde, bakım ve onarım işlemleri de kolaylıkla gerçekleşir. Kabloların düzenli ve temiz bir şekilde durması, erişimi de kolaylaştırır. Elektromarketim’den en uygun plastik kelepçe fiyatları ile plastik kelepçelere sahip olun!

     Kablo Sabitleme Kelepçesi


Kablo sabitleme kelepçesi, plastik veya metal malzemeden yapılan ve elektrik kablolarını düzenli bir arada tutmak için kullanılan kelepçe çeşididir. Çoğunlukla kablo kelepçesi metal olanlar sıklıkla tercih edilir. Bunun sebebi ise metal kablo kelepçesi dayanıklılığının fazla olmasıdır.


Kablo sabitleme kelepçeleri, bir kancaya veya bir kilit mekanizmasına sahiptir. Kablo kelepçe tarafından düzgün bir şekilde sıkıştırılır. Kablo sabitleme kelepçelerinde, yüzeye sabitlemek için uygun delikler ve montaj noktaları bulunur. Bu sayede, kablo düzeni daha temiz ve düzenli olur. Kablo sabitleme kelepçelerinin kullanımı oldukça geniştir. Büyük tesislerden, ev tesisatlarına kadar birçok alanda kullanılırlar. Elektromarketim üzerinden küçük ve büyük metal kelepçe çeşitlerine anında ulaşın. En uygun metal kelepçe fiyatları ile alışverişinizi tamamlayın!

     Plastik Cırt Kelepçesi


Plastik cırt kelepçesi, kablo bağı olarak da bilinen bir bağlantı ekipmanıdır. Ayrıca naylon kelepçe olarak da bilinen cırt kablo kelepçesi, geniş kullanım alanlarına sahiptir. Yaygın kullanımları arasında kabloların düzenlenmesi, kutuların kapatılması, ambalajların sabitlenmesi vb. işler yer alır. Evde, bahçede, ofiste veya sanayide, plastik cırt kelepçeleri oldukça kullanışlıdır.


Plastik cırt kelepçelerinin tercih edilmelerindeki en büyük sebep uygun fiyatlı olmalarıdır. Aynı zamanda hem dış hem de iç mekan kullanımına uygun olmalarıdır. Plastik cırt kelepçe ölçüleri kablolara göre ayarlanabilir. Bu sebeple çeşitli boyutlarda üretilirler. Kalın ve büyük olan modelleri, plastik boru kelepçe çeşitleri olarak kullanılabilir. Cırt kelepçeler bir tarafı tırtıklı dişlere sahip olarak tasarlanmıştır. Bağlantıları tırtıklara kilitlenerek gerçekleşir. Kabloları ve farklı cisimleri birbirlerine bağlamak amacıyla kullanılırlar.

     XLPE Kablo Kelepçesi


XLPE kablo kelepçesi, XLPE yalıtımlı kabloları sabitlemek için kullanılan özel bir kelepçe türüdür. XLPE, çapraz bağlı polietilen anlamına gelir ve yüksek gerilimli elektrik kablolarında yaygın olarak kullanılan bir yalıtım türüdür. XLPE kablolar büyük çaplı kablolardır. XLPE kablo kelepçeleri de bu büyük kabloların sabitlenmesi, düzenlenmesi ve montajında kullanılır. Çeşitli boyutlarda ve çeşitli çaplarda bulunurlar. Sağlam malzemelerden üretilirler ve böylelikle toprak altı kullanımlarına bile uygunlardır. Tekli ve ikili kablo kelepçesi ve daha fazla olmak üzere çeşitleri bulunur. Böylelikle, birden fazla kabloları da sabitleyebilirler.

     OG Kablo Kelepçesi


OG kablo kelepçesi, orta gerilim elektrik kabloları sabitlemek için kullanılan özel bir kelepçe türüdür. OG kablolar, yüksek gerilimlerde elektrik taşımak için kullanılır ve bu nedenle, onları güvenli bir şekilde sabitlemek için özel kelepçelere ihtiyaç duyarlar. OG kablo kelepçeleri yüksek yalıtkanlığa sahiptir ve darbe veya ısıya karşı dirençlidir. OG kablo kelepçeleri, düz zeminlere ve kablo tavalarının içerisine monte edilir. Kablo tavası ve kablo tavası kapak kelepçesi ile montajları tamamlanır.

Kablo Kelepçesi Özellikleri


     Kablo kelepçeleri, elektrik tellerini, kabloları ve boruları düzenli bir şekilde tutmak ve sabitlemek için kullanılır. Çelik, plastik veya metal malzemeden üretilirler. Kablo kelepçelerinin en temel özelliği, telleri veya kabloları güvenli bir şekilde tutmalarıdır. Kabloların karışmasını önleyerek, bakım ve onarım işlerini kolaylaştırırlar.


     Kablo kelepçelerinin bazıları esnek bir yapıya sahiptir. Esnek yapı özelliğine sahip kablo kelepçeleri, çeşitli kablo ve borulara kolayca uyum sağlayabilir. Kablo bağlantı kelepçesi çeşitlerinin montajının kolay olması da önemli bir özelliktir. Fazla efor sarf etmeden, kolayca bağlanabilirler. Ayrıca, dayanıklı malzemelerden yapıldıkları için uzun süreli bir şekilde kullanılabilirler. Özellikle dış mekan ve endüstriyel ortamlara karşı dayanıklıdırlar.


     Kablo kelepçelerinin bir diğer özelliği, farklı modellerde ve farklı boyutlarda olmalarıdır. Her türlü kablo veya boruya uyum sağlarlar ve çeşitli kullanım alanlarında kullanılabilirler. Bazı kelepçeler ince telli kabloları sabitlerken, bazıları büyük çaplı kabloları sabitleyip, düzenleyebilir.

Kablo Kelepçesi Kullanım Alanları


     Kablo kelepçeleri geniş bir kullanım alanına sahiptir ve birçok endüstriyel ve ev uygulamalarında kullanılır. Çeşitli malzemelerden üretilen ve farklı boyutlarda bulunan bu kelepçeler, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve uygulama alanlarına göre kullanılır.


     Kablo kelepçelerinin kullanım alanlarının başında elektrik alanı gelir. Elektrik kablolarının düzenlenmesi ve sabitlenmesinde kablo kelepçeleri tercih edilir. Kablo kelepçeleri sayesinde kablolar dağınık olmaz ve düzenli bir şekilde durur. Bununla birlikte hem güvenlikleri hem de dayanıklılıkları artar. Kablo kelepçeleri güneş panellerinde de kullanılır. Güneş paneli kablo kelepçesi, güneş panellerinin montajında tercih edilir. Güneş kablo kelepçesi, ısıya ve dış etkenlere karşı korunaklıdır.


     Kablo kelepçeleri, telekomünikasyon alanında telefon kablolarını ve internet kablolarını sabitlemek için kullanılır. Kabloları birbirlerine ve bir alana sabitleyerek düzenlerler. Aynı zamanda bu kelepçeler, arabalardaki elektrik kabloları üzerinde de tercih edilir.


     Kablo kelepçeleri sadece iş alanlarında değil, evlerdeki kabloları toparlamak ve düzenlemek için de sıkça tercih edilir. Bilgisayarlar ve televizyon gibi ev aletlerinin kablolarını toparlar ve düzenlerler. Böylelikle, evdeki dağınık görüntü de engellenmiş olur. Kablo kelepçelerinin bir diğer kullanım alanlarından biri ise bahçelerdir. Bahçe hortumlarını ve borularını sabitlerler. Bisiklet ve motosiklet gibi araçlarda da kullanılabilirler. Kablo kelepçeleri kullanım alanına ve amacına göre seçilmelidir. Elektromarketim’den ihtiyacınıza uygun kablo kelepçelerine kolaylıkla sahip olabilir ve hızlı teslimat yollarıyla hemen ulaşabilirsiniz.

Kablo Kelepçesi Avantajları


Kablo kelepçelerinin avantajlarından biri düzen ve organizasyon sağlamalarıdır. Kabloların düzensiz olması, bakımı zorlaştırabilir ve çeşitli tehlikeleri ortaya çıkabilir. Kelepçeler, kabloların belirli bir düzene sahip olmasını sağlayarak riskleri en aza indirir.


Kablo kelepçelerinin bir diğer avantajı, güvenlik sağlamalarıdır. Kabloların gereksiz hareketlerini önlemeleri, kabloların gevşemesinin de önüne geçer. Bu sayede elektrik arızalarının meydana gelmesi engellenir. Dış etkenlere karşı korunaklı olmaları da bir avantajdır. Böylelikle uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilirler. Sık sık kablo kelepçesi değişikliği olmadığı için maliyet açısından da avantaj sağlarlar.


Montaj kolaylığı kablo kelepçelerinin avantajları arasında yer alır. Basit bir tasarıma sahip oldukları için hızlı bir şekilde monte edilebilirler. Zaman ve iş gücünde tasarruf sağlarlar. Çeşitli türlerde, boyutlarda ve renklerde tasarlandıkları için birçok kullanım alanına uyum gösterirler. Bu özellikleri de avantajlar içerisindedir.

En İyi Kablo Kelepçesi Markaları


En iyi kablo kelepçesi markaları, birçok kullanım alanına uygun kablo kelepçeleri üreten markalardır. Çelik, demir, metal, plastik ve bakır kablo kelepçesi gibi çeşitli ürünler üretirler ve her kullanım alanına hitap ederler. Kablo kelepçelerinin dayanıklı ve sağlam olması, kabloların güvenliği açısından oldukça önemlidir. En iyi kablo kelepçesi markaları ise bu özelliğe önem vererek, üretim yaparlar. Schneider ve Tork markası kablo bağlantı çeşitlerinde ön planda olan markalardır. Elektromarketim’den en iyi markaların, en iyi kablo kelepçelerine tek tıkla ulaşın ve tesisatlarınızı güvence altına alın!

     Schneider Kablo Kelepçesi


Schneider kablo kelepçeleri, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun kablo kelepçesine Schneider ile kolayca sahip olabilirler. Her uygulama için doğru kelepçeyi bulmak mümkündür. Markanın kablo kelepçeleri, kolay kuruluma sahiptir. Özel bir alet olmadan bağlantıları gerçekleşebilir. Dayanıklı malzemelerden üretilmeleri, zorlu koşullara bile dayanıklık gösterir. Plastik, metal, paslanmaz çelik kablo kelepçesi olmak üzere çeşitli türleri, boyutları ve renkleri bulunur. Schneider marka kablo kelepçeleri Elektromarketim’de!

     Tork Kablo Kelepçesi


Tork kablo kelepçeleri, her uygulamaya yönelik olarak özel olarak tasarlanır. Tork kelepçe ölçüleri çeşitli kablo, boru ve hortuma uyumludur. Tork kablo kelepçeleri, dayanıklı malzemelerden üretilmiştir uzun süreli kullanımlar için ideallerdir. Çeşitli modellerde ve türlerde bulunan Tork kablo kelepçeleri, kullanıcıların ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılarlar. Tork metal rulo kelepçe, markanın en sık tercih edilen modellerinden biridir. Kaliteli yapısı ve kilitli mekanizması, kabloları sağlam bir şekilde sabitler özelliktedir. Tork marka kablo kelepçeleri, geniş ürün yelpazesi ile Elektromarketim’de!

En Uygun Kablo Kelepçesi Fiyatları


Kablo kelepçesi fiyatları, üretildiği marka, model ve malzeme yapısına göre fark gösterir. Dayanıklı malzemelerden üretilen kablo kelepçeleri daha yüksek fiyatlı olabilir. Örneğin, plastik kablo kelepçesi ile demir kelepçe fiyatları arasında farklılık mevcuttur. Bunun sebebi, demirin daha dayanıklı ve sağlam olmasıdır.


Elektromarketim’i ziyaret ederek en uygun kablo kelepçesi fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Birbirinden çeşitli modeller ve birbirinden kaliteli kablo kelepçeleri uygun fiyatlarıyla Elektromarketim’de sizleri bekliyor. Fırsatları kaçırmayın, avantajlı alışverişin keyfine varın!

Neden Elektromarketim'den Almalıyım?


     Elektromarketim ihtiyacınız olan tüm kablo kelepçelerine sahiptir. En iyi kablo kelepçelerine, en iyi fiyat seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.


     Elektromarketim ödeme kolaylığı sunmak adına çeşitli ödeme yöntemleri içerir. Size uygun olanı seçin ve güvenli bir şekilde siparişinizi oluşturun.


     Elektromarketim’de toplu alımlarınız bir fırsata dönüşür. Belirli miktar ve üzeri alışverişlerinizde Elektrotoptan sistemi ile toplu alımlarınız özel iskonto oranları üzerinden belirlenir. Bu sayede, alışverişlerinizi avantajlı bir şekilde yapabilirsiniz.


     Elektromarketim’de sorularınızın ve sorunlarınızın hızlı bir şekilde çözüm bulur. Müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçerek, yardım talep edebilirsiniz.


     Elektromarketim'de her ürün hakkında merak ettiklerinizin cevabını alabileceğiniz Bişeysorcaktım sistemi bulunur. Kablo kelepçeleri ile ilgili sorularınızı sorun ve uzman kişilerden yarım alın!

Kablo Kelepçeleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Kablo Kelepçesi Nedir?

  • Kablo kelepçesi, kabloları düzenli bir şekilde tutmak, sabitlemek ve korumak için kullanılan bir bağlantı ekipmanıdır. Çeşitli model ve türlerde bulunur. Farklı kullanım amaçlarına hizmet eder ve kabloların güvenlik ve düzeni için kullanılır.
 • Kablo Kelepçesi Neden Kullanılır?

  • Kablo kelepçeleri, kabloların düzenli bir şekilde tutulmasını sağlayarak işletmelerde ve evlerde tesisatın düzenli kalmasını sağlar. Kabloların korunmasına da yardımcı olur.
 • Kablo Kelepçesi Nerede Kullanılır?

  • Kablo kelepçeleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ev ve işyerlerinde, otomotiv endüstrisinde, bilgisayar gibi elektrikli aletlerde, telekomünikasyon altyapısında ve birçok endüstriyel uygulamada kullanılırlar.
 • Plastik Kelepçe Adı Nedir?

  • Plastik kelepçeler, birden fazla isme sahiptir. Bunların başında cırt kelepçe, kablo bağı ve kilitli kelepçe isimleri gelir. Ancak, kablo klipsi ve fermuarlı kelepçe olarak da bilinirler.
 • Kablo Tutucu Adı Nedir?

  • Kablo tutuculara, kablo bağları, kablo klipsleri veya kablo kroşeleri denilmektedir. Kabloları bir arada düzenli bir şekilde tutmaya yararlar.
 • Kablo Sabitleme Aparatı Adı Nedir?

  • Kablo sabitleme aparatı, kablo kelepçesi veya kablo tutucu olarak adlandırılır. Kabloları bir araya getirmek ve sabitlemek için kullanılan bir aparattır.
 • Plastik Kelepçe Nasıl Kilitlenir?

  • Plastik kelepçeler, kabloları sıkıca tutmak için bir mandal veya kilit mekanizmasına sahiptir. Kilit mekanizması, kelepçenin bir ucundan diğer ucuna doğru itilerek veya sıkıştırılarak kablo bağlantısını gerçekleştirir.
 • Kablo Plastik Kelepçe Ne İşe Yarar?

  • Plastik kelepçeler, kabloları düzgün bir şekilde düzenlemeye, sabitlemeye ve korumaya yarar. Kabloların dağınık olmasını önler ve tesisatı düzenli bir hale getirir. Ayrıca, kabloları dışarıdaki tehlikelere karşı koruyarak, arızaların da önlenmesine yardımcı olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.