Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 63 ürün görüntüleniyor.
1 2
 • Elektrikli Şarj İstasyonu Nedir?

  • Günümüzde elektrik şarj istasyonları tercih edilmeye başlandı. Sebebi ise elektrik ile çalışan araçların piyasa içerisinde daha çok kullanılıyor olması diyebiliriz. Elektrikli araç şarj istasyonu kullanımı bakımından enerji depolamayı sağlayan bir cihazdır.
  • Elektrikli araç şarj istasyonu; tam elektrikli (BEV) ve plug-in hibrit (PHEV) araçları şarj etmesi için elektrikli enerjisi üreten bir cihaz modelidir. Bu istasyon modelleri araçlar için çeşitli elektrikli şarj konnektör standardına uygun olacak özel yapı sunar. Günümüzde artık gelişen teknoloji ile birlikte, alternatif yakıtlarda değişimler oluyor. Artık araçlar içinde alternatif kullanım sunan elektrikli araçlar var. Bu sebeple kullanıcılar elektrikli araç şarj istasyonu kullanımını da arttırdı.
 • Elektrikli Şarj İstasyonu Avantajları Nelerdir?

  • Akaryakıt kullanarak çalışan araçlar, nasıl yakıt tedariği yapacaklarını zaman istasyonlara gidiyorsa, elektrikli araçlar içinde artık benzer istasyonlar bulunmaktadır. Elektrikli araçlar için de benzer bir dolum noktası bulunuyor. Fakat diğer akaryakıtlardan farkı, istasyon işletmeleri haricinde de herhangi bir alanda konumlandırılabilir. Pompa yerine kablo ile dolum işlemleri de sağlanır.
 • Elektrikli Şarj İstasyonu Nasıl Çalışır?

  • Elektrikli araçlarda şarj dolum işlemleri için farklı seviyeler bulunmaktadır. Seviye 1, seviye 2 ve seviye 3 olmak üzere üç farklı şarj etme tekniği bulunur. Seviye 1 şarj özelliği ev tipi prizler ile yapılan dolum işlemleri içindir. Seviye 2 ve seviye 3 ise hızlı şarj istasyonlarında bulunan güç kademelerini ifade etmektedir. Elektrikli araçlarda şarj teknolojisi genellikle AC ve DC kavramları ile kullanılmaktadır. AC ve DC şarj teknikleri aslında seviye 2 ve seviye 3 oranları ile aynıdır. Seviye 3 yani DC hızlı şarj istasyonları çok daha hızlı dolum yapmaktadır. 50 kW altında, 50 kW ile 90 kW arası ve 90 kW’den fazla olarak seçenekleri de bulunur.
 • Elektrikli Şarj İstasyonu Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Seçim aşamasında AC ve DC seçeneklerine bakmanız gerekmektedir. Kullanacağınız alan için hangisinin özellikleri daha doğru olacaksa onu seçmelisiniz. Sahip olunan EV’nin modeline bağlı olarak da elektrikli araç bataryası özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Örnek olarak Tesla markasının dışında olanlar hemen hemen tüm EV modelleri her iki dolum yöntemini de kullanılabilmektedir. Tesla markası ise sadece DC şarj istasyonu kullanabilmektedir.
 • En İyi Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Hangisidir?

  • Genel olarak araç şarj istasyonu, araçların modellerine göre de ayrılmaktadır. Elektrikli araba modelinin bataryasına bağlı olarak da şarj istasyonu seçmek önemlidir. Elektrikli araç şarj ünitesi birçok alanda kullanılabilmektedir. Seçerken elektrikli araba modeline uygun aldığınız zaman en iyi elektrikli araç istasyonları tercih etmiş olacaksanız. Dc şarj istasyonu ya da AC şarj istasyonu olarak farklı iki çalışmaya sahip cihazları vardır. Schneider markası elektrikli araçlar için şarj istasyonları üretmektedir. Schneider elektrikli şarj istasyonu modelleri size en iyi kullanımını sunacaktır. Hepsi kaliteli yapıları ile oldukça kullanışlı ürünlerdir. Eve elektrikli araç istasyonu kurulum maliyeti gibi durumlara da bakarak Schneider ürünlerini inceleyebilirsiniz.
  • Elektrikli araba şarj istasyonu modellerinin tümüne sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz. Elektromarketim.com üzerinden en uygun elektrikli şarj istasyonu fiyatları görebilir, güvenli ödeme seçeneklerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.