Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 59 ürün görüntüleniyor.
1 2

Elektrikli Şarj İstasyonu Nedir?


Elektrikli araç şarj istasyonu, gelişen teknoloji ile günümüzde bizlere doğa dostu çözüm sunmaktadır. Elektrikli araç kullanımı yaygınlaştıkça, daha kolay kullanılabilir yaşam alanları oluşturuyoruz. Bu sebeple insanların çok kolay bir şekilde ulaşabilmelerine sağlayacak elektrikli araç şarj istasyonları üretilmektedir. Aracınıza nasıl kolayca benzin gibi yakıtlar alabiliyorsanız yeni elektrikli araçlar için de şarj istasyonları bu kolaylığı sunar. Tam elektrikli ve plug hibrit özelliğinde olan araçların, şarj işlemleri için elektrik enerji sağlayan cihaza elektrikli araç şarj istasyonu adı verilir.

DC Şarj ve DC Şarj İstasyonu Nedir?


DC şarj genel olarak, elektrik enerjisini araca aktarmaya yarayan bir şarj türü olarak adlandırılır. Şiddetli bir güç aktarım işlemi sağlaması ile elektrikli araçlarda en iyi enerji geçişini DC şarj sunar. DC şarj istasyonu da bu enerjinin doğru bir biçimde aktarılmasına yarayan cihazdır. DC şarj istasyonu üzerinden araçlara şarj dolum işlemi yapılmaktadır.

DC (Direct Current) Şarj Nedir?


Direct Current Türkçe anlamı bakımında doğru akım olarak çevrilebilir. Elektrik enerjisini direkt olarak aktarması sayesinde kullanımı sağlanır.

AC (Alternating Current) Şarj Nedir?


Alternating Current ise Türkçeye alternatif akım olarak çevrilmektedir. Elektrikli araçları şarj etmek için kullanılan bir türdür. Ev ve farklı alanlarda bulunan elektrikler AC şarj dönüştürmesi ile arabanın şarj işlemini yapmaktadır. Yani ev gibi ortamlarda şebeke elektriği ile aracınıza dolum yapabilmenize olanak sunar.

AC ve DC Arasındaki Farklar


Elektrikli araçlarda kullanımı sağlanan iki farklı yakıt türü bulunur. Elektrikli araç şarj istasyonları ile yapılan dolum işlemleri ile kullanımları sağlanmaktadır. Hem AC hem de DC enerjileri ile kolayca elektrikli araba şarj istasyonu kullanımı sağlanır.


➤ AC Şarj İstasyonları;


◦  Dönüştürücü olarak kullanımı sağlanan bir cihazdır.

◦  Gücü AC’den alıp DC’ye çevirme işlemini yapar ve elektrikli arabayı şarj etmektedir.

◦  AC şarj, ev tipi şarj istasyonu olarak kullanılmaktadır.

◦  Eve şarj istasyonu kurmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenektir.

◦  Elektrikli araç şarj istasyonları arasında en yaygın kullanımı sağlanan cihazlardandır.


➤ DC Şarj İstasyonları;


◦  DC şarj cihazının içinde direkt olarak dönüştürücü yer almaktadır.

◦  DC şarj istasyonu, gücü direkt olarak arabanın bataryasını şarj edebilmek ve dönüştürmek için yerleşik kullanım sunmaktadır.

◦  Daha hızlı bir şekilde elektrikli araç şarj dolum işlemini sağlamak için kullanılır.

◦  Aralarındaki fark ise biri ev tipi kullanım sunması diğer ise yakıt ofisleri gibi alanlarda kullanılması içindir. Elektrikli araç şarj istasyonları AC ve DC olarak farkları dönüştürme özelliğidir. AC şarj dönüştürme işlemi yaptığı için DC’ye göre daha yavaş şarj etmektedir. DC daha hızlı şarj edebilme özelliğine sahiptir. Ev şarj istasyonu olarak AC şarj kullanılır.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Özellikleri


•  Araba şarj istasyonu, hibrit ve tam elektrikli araçlarda kullanılmaktadır.

•  Lokasyonlara göre elektrikli araba şarj işlemleri değişmektedir.

•  Halka açık alanlarda kullanılan elektrikli araba istasyonu farklı, evde kullanılan ev şarj istasyonu farklıdır.

•  Her alana uygun kullanım imkanı sunan iki türü olması ile elektrikli araba kullanımını daha kolay hale getirmektedir.

•  Eve elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti de genel olarak çok değildir. Sadece araba şarj istasyonu fiyat seçeneklerine göre maliyette değişiklik olabilir.

•  Araçlara çeşitli olarak şarj işlemi sağlayan konnektörler ile kullanılırlar.

•  Genel olarak gelişen teknoloji sayesinde alternatif yakıtlar daha çevre dostu bir kullanım sağlar.

•  Elektrikli araçların çeşitleri ve üretimi de bu sebeple yaygın hale gelmektedir.

•  Elektrikli arabaya talep arttıkça da elektrikli şarj istasyonları da daha fazla çeşide ulaşmaktadır.

•  Sadece yakıt dolum alanlarında değil, eve şarj istasyonu kurmak gibi artık seçenekleri bulunur.

•  Hızlı şarj istasyonu kurulum maliyeti özellikle ev için uygun seçeneklerdedir.

Ev Tipi Elektrikli Şarj İstasyonunun Avantajları Nelerdir?


➛  Eve şarj istasyonu kurmak her zaman bir avantaj sağlamaktadır.

➛  Eve hızlı şarj istasyonu kurmak kullanıcı için oldukça kullanışlıdır.

➛  Halka açık bir yere gitmesine gerek kalmadan şarj istasyonu araba ile bağlanarak, evinde rahatlıkla şarjı doldurabilme şansı sunar.

➛  Ev tipi şarj istasyonu fiyat açısından farklıdır. Çeşitleri fazla olması ile her bütçeye uygun ev tipi şarj istasyonu fiyatı görebilirsiniz.

➛  Elektrikli araba şarj istasyonu ev tipi kullanımda özellikler geceleri rahatlık sunar.

➛  Apartmanda oturanlar için otopark alanları varsa eğer oralarda da ev tipi araç şarj istasyonu kullanılabilmektedir.

Elektrikli Şarj İstasyonu Nasıl Çalışır?


Genel olarak elektrik araç şarj istasyonları kullanım açısından bir şark ünitesidir. Hem AC hem de DC olarak çalışan iki farklı türe sahiptir. İkisinin de çalışma şekillerinde farklılık söz konusudur. Biri AC alternatif akım, diğeri ise DC direkt akım olarak adlandırılır. Dönüştürücü özellikleri ile alternatif akımı doğru akım değerine çevirerek, bataryaya iletme işlemini yapar. Bu şekilde en fazla 22 kW kapasite kullanarak şarj işlemini kolayca gerçekleştirmektedir.

AC tipi olan modeller, elektrik şebekesinden gelen enerjiyi alternatif akım ile araç üzerinde bir dönüştürücü etki yaratır. Bu sayede doğrusal akıma dönen alternatif akım bataryaya gönderilir. Elektrik araç şarj istasyonları bu şekilde rahatlıkla çalışma sağlamaktadır.

Elektrikli Şarj İstasyonu Seçimi Nasıl Yapılır?


Elektrik araç şarj istasyonu seçimi için yapılması gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Genel olarak her bir ürün için belirli seçim aşamaları yer alır. Elektrik araç şarj istasyonları için de aynı şekillerde maddeler sıralayabiliriz.


1.  İlk olarak marka bazlı bir değerlendirme yapmak gerekmektedir. Elektrik sistemlerinde kullanımı sağlanması ile kaliteli bir yapıda olması önemlidir.

2.  Marka olarak güvenilir bir tercih yapmanız size daha güvenli çalışma ve daha uzun ömürlü kullanım sunacaktır.

3.  Kullanım alanı da oldukça önemlidir. Lokasyon olarak nerede tercih edecekseniz oraya uygun olarak teknik özelliklere ve yapıya sahip olması gerekmektedir.

4.  Ev tipi elektrikli araç şarj istasyonu ya da taşınabilir elektrikli araç şarj istasyonu gibi çeşitleri görebilirsiniz.

5.  Sonrasında fiyat ve performans açısından çeşitlere göz atabilirsiniz. Schneider şarj istasyonu, Legrand elektrik araç şarj istasyonları ya da Tunçmatik elektrik araç şarj istasyonu modellerine bakabilirsiniz.

6.  Elektrikli şarj istasyonu kurmak için tüm bu maddelere dikkat edebilirsiniz.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Fiyatları


◦  Elektrikli araç şarj istasyonları için pek çok markanın ürün çeşitlerini görebilirsiniz. Hepsi genel yapısı bakımından farklı kullanım sunmaktadır. Elektrik araç şarj istasyonları genel olarak bilinen markalardan tercih edilmektedir. Bu kullanıcı için bir güven yarattığı için markaların fiyat seçeneklerine bakarak, ona göre karar verirler.


◦  Elektrikli şarj istasyonu fiyat seçenekleri marka bazlı da değişim göstermektedir. Schneider, Legrand ve Tunçmatik gibi kaliteli markaların ürünleri oldukça ilgi görmektedir. Şarj istasyonu fiyatları açısından da uygun seçenekleri bulunur. Elektrikli şarj istasyonu fiyatları ve tüm markaların ürünlerini sayfamızdan görebilirsiniz.


◦  Genel olarak elektrikli araba şarj istasyonu fiyatları her bütçeye uygun şekildedir. Kullanım sağlanacak olan alana göre de maliyette değişiklikler söz konusu olacaktır. Elektrikli araç şarj ünitesi fiyatları incelenerek, güvenilir markaların ürünleri ile uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.

Elektrikli Şarj İstasyonunu Neden Elektromarketim’den Almalısınız?


✓  Kaliteli markaların ürün seçenekleri olduğu için elektromarketimi tercih edebilirsiniz.

✓  En uygun şarj istasyonu fiyatları görmek için sitemize göz atabilirsiniz.

✓  Araç şarj istasyonu kurmak elektromarketim ile çok daha ekonomik hale gelmektedir.

✓  Elektrikli araç şarj ünitesi fiyatları en ucuz seçeneklerde olması ile sizlere az maliyet sağlamış oluyoruz.

✓  Yaptığınız alışveriş ile kazanacağınız Elektropuanları bir sonraki alışverişinizde indirim olarak kullanabilir, onları biriktirip sonrasında tüm puanlarınız ile indirim yaratabilirsiniz.

✓  Fiyat eğer belirlenen limitin üstünde ise sepet kısmından kurumsal satış departmanımızdan teklif isteyebilirsiniz. Teklif kısmına geçerek daha uygun fiyat seçenekleri ile de sahip olabilirsiniz.

✓  Güvenli ödeme seçeneklerimiz ile satın alıp, hızlı kargo ile kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

✓  Herhangi bir yere gitmenize gerek kalmadan direkt size hızlı kargo ile teslim alabilirsiniz.

✓  Aynı zamanda yaşadığınız teknik bir sorun ya da merak ettiğiniz sorular için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

✓  Ürün garantisi ile yaşayacağınız herhangi bir aksaklıkta size en iyi hizmeti sağlıyoruz.

✓  Sadece müşteri temsilcilerimiz ile değil, biseysorcaktım kısmından bize ürünler ile alakalı teknik sorularınızı da sorabilir, kısa sürede cevaplarını alabilirsiniz.

✓  Legrand, Tunçmatik ve Schneider şarj istasyonu ile kaliteli kullanımın tadını çıkarabilirsiniz.

Elektrik Araç Şarj İstasyonlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Kurulum Maliyeti Nedir?

  • Genel olarak elektrikli araç şarj istasyonu kurulum maliyeti kullanılan lokasyonu göre değişmektedir. Ev tipi şarj istasyonu için farklı halka açık alanlar için farklı şarj üniteleri bulunur. Yakıt dolum noktalarında olan şarj üniteleri için fiyatlar daha fazla olabilir. Sadece elektrik araç şarj istasyonu kurarak yapılan bir işletme için 500.000 TL ile 2 Milyon TL arasında maliyet söz konusu olabilir. Ev tipi kullanımlar için ise en yüksek 40.000 TL en düşük ise 20.000 TL fiyatları görebilirsiniz. AC ve DC olarak maliyetlerde bu şekilde değişimler söz konusudur. DC şarj istasyonu maliyeti, AC şarj istasyonu maliyetine göre daha fazladır.
 • Elektrikli Arabalar Ne Kadar Sürede Şarj Olur?

  • DC şarj istasyonu modelleri genel olarak halka açık alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli araba hızlı şarj istasyonu için en fazla 30 dakikada şarjı tamamen doldurabilmektedir. Ama ev tipi modellerde yarım gün kadar süren şarj işlemleri bulunuyor. Eve hızlı şarj istasyonu kurmak da bir seçenek olacaktır. Daha kısa sürede şarj olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Evime Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurabilir miyim?

  • Eve elektrikli şarj istasyonu kurmak seçeneklerden biridir. İster evinize ev tipi şarj istasyonu kurabilir ya da halka açık alanlarda kullanımını sağlayabilirsiniz. Ev tipi olarak kullanılan pek çok modeli sayfamızda bulabilirsiniz.
 • Ev Tipi Araç Şarj Etmek Riskli mi?

  • Ev tipi araç şarj istasyonu kullanımı riskli değildir. Sadece elektrik faturası bakımından daha yüksek tutarlar olabilecektir. Fakat sadece evinizde kullanıyorsanız size daha az maliyet sunabilir. Sadece ev tip araba şarj istasyonları diğer modellere göre daha uzun sürede şarjı tam doldurmaktadır. Ama ev tipi modellerde gece takıp, sabaha kadar şarjda bırakarak, süreden tasarruf edebilirsiniz.
 • Toplu Batarya Dolumu Yapılan Şarj İstasyonları Riskli mi?

  • Hayır, halka açık alanlarda şarj dolum işleminde herhangi bir risk bulunmamaktadır. Genel olarak daha hızlı şekilde şarj etmenize olanak sunar. Özellikle uzun yol için toplu batarya dolumu yapılan şarj istasyonları(https://esarj.com/harita - https://ev.hedeffilo.com/sarj-haritasi - https://zes.net/sarj-istasyonlari ) sizin için avantajlı bir seçenektir.
 • Elektrikli Şarj İstasyonu Devlet Desteği Nasıl Alınır?

  • Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde pek çok alanda artık elektrikli araç kullanımı artmaktadır. Bu sebeple akaryakıt sektöründe de değişimler gündeme geldi. Ev tipi elektrikli şarj üniteleri için devlet herhangi bir destek sağlamıyor. Fakat bunun için bir girişim yapacak ve halka açık bir alana elektrikli araç şarj dolum merkezi yapacaksanız devlete başvuruda bulunabilirsiniz. Elektrikli araç şarj istasyonu devlet desteği günümüzde ön plana çıkmış konumda yer alıyor. Şarj istasyonları kurulumu için devlet desteği girişimci için de oldukça yararlıdır. Şarj altyapısının daha iyi koşullarda sağlanması için devlet buna öncelik tanınmaktadır. Yatırım destek web sitesinden direkt olarak elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonları kurulumuna destek başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • İşyerime Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurabilir miyim?

  • İşyerinizde elektrikli şarj istasyonu kurulumunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Ev tipi olarak kullanılan modeller dışında işyeri için de hızlı dolum şarj üniteleri bulunmaktadır. Fakat ev tipi modelleri de tercih edebilirsiniz. Birden fazla ünite kurmak isterseniz de size oldukça rahat bir kullanım sunacaktır.
 • Evimin Otoparkına Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurabilir miyim?

  • Evet, otoparklarda da elektrik araç şarj istasyonları kullanılmaktadır. Apartmanların otoparklarında da artık birden fazla elektrikli şarj istasyonu ünitesi bulunmaktadır. Ev sakinlerinin elektrikli arabaları için oldukça rahat bir kullanım sağlanmaktadır. Aynı zamanda kendi özel otoparkınız varsa orada da evin şebeke elektriğini kullanarak bir elektrik araç şarj istasyonu kullanabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.