Sıralama seçin
En Düşük Fiyat
En Yüksek Fiyat
Rastgele
Puana Göre Sırala
Toplam 122 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
 • NYA Kablo Çeşitleri ve Fiyatları

  • Elektrik sistemlerinde kullanımları sağlanan birçok farklı kablo çeşidi bulunmaktadır. Alçak gerilim kabloları içerisinde farklı özelliklere sahip kablolar vardır. NYA kablo çeşidi de bunlar arasında yer almaktadır. Özellikleri bakımından farklı tasarımlara sahiptirler. Çeşitli alanlarda güvenli bir elektrik enerjisi kullanımı sunarlar. Çeşitleri arasında 2.5 NYA kablo, 1.5 NYA kablo gibi ürünler yer alır. Hepsi için en uygun fiyat seçeneklerine elektromarketim.com üzerinden kolayca sahip olabilirsiniz. Kampanya ve fırsatlarımızdan yararlanarak hemen satın alın, kullanmaya başlayın.
 • NYA Kablo Nedir?

  • Yapıları bakımından NYA kablo çeşitleri tek telli ve tek damarlı olacak şekilde üretilmişlerdir. Alçak gerilim kablosu çeşitlerinden biridir. Kullanım alanlarına bağlı olarak halojen free kablo özelliğinde de üretilirler. Örgülü şekilde üretilen NYA kablo çeşitleri arasında teknik olarak farklılıklar bulunur. Ölçü olarak değişiklikler olduğu için de seçim aşamasında kullanım sağlanacak alanı göz önünde bulundurmak gerekir. Yapı itibari ile NYA kablo çeşitleri NYAF kablo ile de benzerdir. Uygulama alanınıza bağlı olarak NYA kablo çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • NYA Kablo Nerelerde Kullanılır?

  • Kullanım alanları daha çok iç tesisat için geçerlidir. Elektrik tesisatlarında kullanımları rahatlıkla sağlanabilmektedir. Eğer nem, ıslaklık, yangın gibi durumlara önlem istiyorsanız da halojen free özelliği olan NYA kablo çeşitlerinden alabilirsiniz. Fiyat farkı standart NYA kablo ile bulunmaktadır. Halojen free olduğunda dış kısmına farklı bir izolasyon yapılmaktadır. Bu da NYA kablolarının daha dayanıklı ve korumalı olmasını sağlamaktadır. NYA kablo çeşitleri için en uygun fiyat seçenekleri elektromarketim.com ‘da bulunmaktadır. Hemen fırsat ve kampanyalardan yararlanarak kolayca satın alabilirsiniz.
  • 1.5 NYA Kablo Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Özellikleri bakımından 1.5 nya kablo çeşitleri en yüksek 16 amper olarak belirlenmektedir. Birlikte kablonun çok fazla uzun olmaması durumundan önemli bir konudur. Ölçülerine göre uygun olan her alanda kullanımlarını sağlayabilirsiniz. 
  • 2.5 NYA Kablo Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kablo çeşitleri arasında yer alan NYA kablo çeşitleri ölçüleri bakımından da birbirlerinden ayrılmaktadır. Ölçüleri bakımından çeşitlerinden bahsedecek olursak eğer 2.5 nya kablo modelleri bunlara bir örnek oluşturacaktır. Genel olarak NYA kablo modelleri kuru ve kapalı alanlar içerisinde kullanılmaktadır. Sabit tesisler içerisinde ve dağıtım panolarında nya kablo örneklerini görebilirsiniz. 2.5 nya kablo modelleri ise genel olarak iç tesisat içerisinde kullanılmaktadır. Genel olarak 1.5 nya kablo ve 2.5 nya kablo iç tesisat alanlarında sıkça karşımıza çıkar. Sizde en ucuz 2.5 nya kablo fiyatları için elektromarketim.com 'a gelebilir, güvenli ödeme yöntemleri ve hızlı kargo ile kolayca satın alabilirsiniz.
 • NYA Kablo ve NYAF Kablo Arasındaki Fark Nedir?

  • Genel olarak kullanımları benzer olan ürünlerdir. Fakat kullanım alanlarına ve özellikleri bakımından farklılıkları bulunmaktadır. NYA kablo çeşitleri yapısı bakımından tek telli ve tek damarlı şekilde üretilmiştir. NYAF kablo ise tek damarlı ama çok telli şekilde üretilmiştir. Özellikleri açısından farklılıkları bu şekildedir. Kullanım alanları NYA kablo duvar için tesisatlarda, NYAF kablo ise otomasyon ve pano sistemlerinde kullanılmaktadır.
 • NYA Kablo Renkleri Ne İşe Yarar?

  • Renkler arasında siyah, yeşil, sarı, kırmızı, mavi, kahverengi gibi renkler yer almaktadır. Hepsi anlam açısından kullanıldıkları alanı belli etmektedir. Elektrik tesisatı içerisinde hangi kablo ne için kullanılıyor renklerinden ayırt etmenizi sağlamaktadır. Siyah NYA kablo elektrik tesisatı içerisinde ana akım alan kablodur. Priz üstünde de karşımıza çıkarlar. Prizden aldıkları ana akımı anahtarlara iletmektedir. Aynı zamanda tek fazlı bir iletken yapısı bulunur. Mavi NYA kablo iletkenliği nötr şekilde sağlayan bir kablodur. Priz ve avize için negatif yüklü olması içindir. Nötr veya negatif olarak geçerler. Kırmızı NYA kablo yapısı bakımından 220V içinde görülür. Faz iletkenliği için de kırmızı renk kullanılarak tasarlanmışlardır. Kahverengi NYA kablo elektrik tesisatları içerisinde yer alan ana akımı belirtmektedir. Siyah kablo ile benzer özellikleri vardır. Sarı yeşil NYA kablo ise topraklama işlemini simgelemektedir.
 • NYA Kablo Özellikleri Nelerdir?

  • NYA kablo özellikleri ve çeşitlerine bakıldığına en önemlisi en fazla 70 derece iletken olan sıcaklığa dayanıklı olmasıdır. Tek telli ve damarlı olan iletken kesit yapısına sahiptir. Aynı zamanda 160 dereceye kadar da kısa devre sıcaklığına dayanıklıdır. Anma gerilimi bakımından ise dikkat çekici özelliklere sahiptir. Kablo yapısının belirlenen normal şartlarında 300-500V ve 450-750V değerleri arasında taşıdığını görmekteyiz. Genel olarak nya kablo teknik özellikleri bu şekilde söylenebilir.
 • NYA Kablo Kesitleri Nelerdir?

  • Kullanım alanlarına bağlı olarak tüm kablolar için belirli kesitler söz konusudur. NYA kablo kesitleri de bu şekilde ayarlanmaktadır. Kullanılacak olan kablo bağlantısı için uygun kesite sahip olmaları gerekmektedir. 2.5 nya kablo en sık duyduğumuz nya kablo kesiti çeşitlerinden biridir. Yapısı bakımından 2.5 mm kablo kesitine sahip olmaları ile tek telli damarlı iletken kablo çeşitleridir. Genel olarak 1.5 mm, 2.5 mm, 4 mm, 10 mm ve 16 mm olmak üzere birçok nya kablo kesitleri bulunur. 1.5 nya kablo ya da 3x2.5 nya kablo gibi örnek kesitler olduğunu görebilirsiniz.
 • NYA Kablo Akım Taşıma Kapasitesi Nedir?

  • Kablolar arasında genel olarak kablo kesiti ve akım taşıma kapasitesi oldukça önemlidir. NYA kablolar için de bu unsurlar oldukça büyük bir önem teşkil eder. Akım taşıma kapasitesi, sıcaklık sınırı kontrol edilebilir. Şöyle ki nya kablo akım taşıma kapasitesi bakımından 70 derece iletken sıcaklık değerlerine sahiptir. Aynı zamanda ise 160 derecede kısa devre sıcaklığına karşı da dayanıklı yapısı bulunur. Bu da nya kablo akım taşıma kapasitesini ortaya çıkarmaktadır. Akım taşıma kapasiteleri, bileşenlerin bozulmadan kullanılabilmesini sağlayan, azami akım değerine denmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.